Manfrotto Ööfoto 2013 fotokonkursi tulemused on selgunud!

Oktoobrikuu viimasel esmaspäeval koos talveajale üleminekuga alanud "Manfrotto Ööfoto 2013" fotokonkursi ilusaimad, õudusaimad ja salapäraseimad öösel jäädvustatud tööd on välja valitud. Ühtekokku esitati konkursile novembrikuu lõpuks rekordilised 962 fotot. Tööde hulgast võis leida nii pika kui ka lühikese säriajaga pildistatud fotosid ning väga loovaid ja originaalseid taieseid.

Nii suure hulga tööde läbi vaatamine ning analüüsmine oli Žüriile ...

  • Loodusfotograaf Sven Začek
  • Portreefotograaf Penelope Russak
  • Foto- ja videograaf Toomas Ili

... paras pähkel, kuid taiesed said uuritud ja hinnatud. Esimesest voorust pääses edasi 26 fotot, mis siis lausa mikroskoobi alla võeti ning mille seast tänaseks esikolmik välja koorunud on. 

Vaata kõiki žürii poolt ära märgitud töid: SIIT

Manfrotto Ööfoto 2013 esikolmik:

Ilutulestik”. Autor: Arseniy Semyonov. Fotokonkursi “Manfrotto Ööfoto 2013” esimene koht

Žürii liikme Toomas Ili kommentaar: "Pilt, mis tõmbab enda sisse! Oskuslikult valitud koht, võttenurk ja muidugi hetk. Tulemuseks süngelt lahe kaader."

Auhinnaks: Manfrotto 055 CXPRO4 profistatiiv + 468MGRC4 kuulpea

ilutulestik

Wembly Flow”. Autor: Jaanus Jagomägi. Fotokonkursi “Manfrotto Ööfoto 2013” teine koht

Žürii liikme Sven Žaceki kommentaar: “Ööpildid on tihti staatilised või pakub liikumist ainult pöörlev maakera, mis taevavõlvile täherajad joonistab. Siinses fotos on aga möllu kuhjaga, kollastes vestides kontrolörid pakuvad häid pidepunkte. Täiesti endasse imev foto, mis nõudis teistmoodi nägemist.”

Auhinnaks: Manfrotto 190CX3 statiiv + Manfrotto MH 054M0-Q2 kuulpea

wembly

Kurva lõpuga öine serenaad”. Autor: Jan Lepamaa. Fotokonkursi “Manfrotto Ööfoto 2013” kolmas koht

Žürii liikme Penelope Russaku kommentaar: "Kurva lõpuga öine serenaad" on pilt, mis jäi teiste hulgast kohe silma. Imeilus, romantiline ja nukker kaader, mis tõmbab vaataja endasse ja mille jaoks autor on osanud leida väga sobiva pealkirja."

Auhinnaks: Manfrotto 560B-1 üksjalg + Manfrotto Veloce VII fotokott

kurb


Haara statiiv, keera ava suureks, kärista säriaega, lülita sisse värinastabilisator ja päästa valla oma loovuse hoovused. Koos aasta pimedaima ajaga on alanud fotokonkurss "Manfrotto ööfoto".

Väärikate auhindadega konkursile on oodatud tööd, mis on pildistatud eelkõige hämaras või pimedas. Vahet ei ole, kas foto on pildistatud toas või õues, tehisvalgust või looduslikku valgust kasutades, statiivilt või käest... Oluline on tavalisest hämaram keskkond, loovus, originaalsus ning tehniliselt hea teostus.

Manfrotto ööfoto konkursile saab töid esitada kuni 30. novembrini 2013 (k.a). Iga autor võib esitada kuni 3 tööd.

Ära siis ehmata, kui täna õhtul töölt koju minnes õues pilkane pimedus valitseb. Võta hoopis kaamera ja üht-teist muud vajalikku ning mine pildistama. Öös on asju küll, mida pildile püüda.