Martti Hallik annab aru: Tamroni uued objektiivid Sony hübriidkaameratele!
autor: Jürgen Veerme

Viimasel ajal on Tamron järjest enam turule toonud objektiive, mis on spetsiaalselt disainitud just Sony Alpha7 seeria täiskaader hübriidkaamerate jaoks. Seetõttu oli meie hea sõber ja Eesti üks populaarsemaid sisuloojaid Martti Hallik meeleldi nõus neid enda Sony a7 III ees proovima ning arvamust avaldama. Seda saad näha ja kuulata allolevast videost 🙏🍿

 

Videos mainitud Tamron 24mm f/2.8 Di III OSDTamron 35mm f/2.8 Di III OSD ja Tamron 20mm f/2.8 Di III OSD fiksobjektiivid ning Tamron 17-28mm f/2.8 Di III RXD ülilainurk-suumobjektiiv on kõigile huvilistele laenutamiseks saadaval ka meie foto- ja videotehnika rendis.

 

Tamron 20mm, 24mm & 35mm f/2.8 objektiivide tellimine + lisainfo »

Osta Tamron 17-28mm RXD Sonyle objektiiv endale päriseks »

 


Vaata veel:

(5)

The post Martti Hallik annab aru: Tamroni uued objektiivid Sony hübriidkaameratele! appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd rendis: Panasonic täiskaader hübriidkaamera Lumix S1R
autor: Jürgen Veerme

Panasonic Lumix Dc-S1R

Meie foto- ja videotehnika renti nii Tallinnas kui Tartus on saabunud Panasonic Lumix DC-S1R + 24-105mm f/4.0 täiskaader hübriidkaamera komplekt, mille võimekuse ja kasutusmugavuse võiks järele proovida nii fotohuvilised kui professionaalid. 

Panasonic S1R 47.3 MP sensori eest on madalpääsfilter eemaldatud, mis tähendab et suurema lahutusvõimega sensor meeldib kindlasti tõsisematele fotograafidele, kes pildistavad nii stuudios kui maastikul. 

 

Eesti kliimasse sobib Lumix S1R nagu valatult, sest selle korpus on valmistatud tugevast magneesiumsulamist ja varustatud ilmastikukindlate tihenditega. Sellel on 5 EV astme tõhususega mehaaniline värinastabilisaator, maailma parim OLED-ekraaniga elektrooniline pildiotsija (5.8 MP ja 120 fps kaadrisagedus) ja SD+XQD mälukaardi pesad. 

Panasonic S1R salvestab 4K videot nii 30 kui ka 60 kaadrit sekundis. Mõlemat salvestatakse kogu sensori pinnalt, aga 60 fps kaadrisageduse puhul on salvestusaeg piiratud 15 minutiga.

Kui otsustad pärast rentimist Lumix S1R täiskaader hbriidkaamera enda fotokotti soetada, siis saad uue renditasu võrra soodsamalt (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses).

Vaata lisaks:

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta Panasonic Lumix DC-S1R endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

  • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
  • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
  • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
  • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
  • fototehnikat saab rentida vähemalt 18-aastane isik ID-kaardi või passi alusel;
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
  • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

(7)

The post Nüüd rendis: Panasonic täiskaader hübriidkaamera Lumix S1R appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fotograaf Kerli Sosi: “Kindlaid mustreid pole ükski päev ja see teeb elu väga põnevaks.”
autor: Elise Ader

Portreefotograaf Kerli Sosi on üleskasvanud eriilmseliste metsade, rabade ja lilli täis põldude keskel.  Talus, mis asub Soomaal, lookleva Navesti jõe kaldal. Just lapsepõlves ümbritsenud loodusest sai Kerli sõnul alguse ka teekond fotograafiani. ”Mida suuremaks ma sain, seda rohkem üritasid vanemad meid vennaga tööle rakendada. Minu ärahiilimise taktika oli see, et haarasin vana digika kätte ja kadusin põldude vahele liblikaid otsima või oja kaldale liikuvat vett pildistama.”

Kerli viis põhikooli lõpus oma esimese looduspiltidest koosneva portfoolio kahele lemmikõpetajale näitamiseks. לhe käest sai ta kiita, teine seevastu arvas, et pildid ei kõlba kuskile. Seejuures soovitas õpetaja tüdrukul uue kaamera peale mõelda. Samal aastal soetatigi perre esimene poolkaader peegelkaamera – Canon 400D, mis sai Kerli igapäevaseks kaaslaseks. Kerli sõnul on aga just lapsepõlves ebapiisavast positiivsest tagasisidest tekkinud sisemine jonn teda loometeel ikka edasi ja edasi tõuganud.  

Saatus viis Kerli gümnaasiumi viimases klassis kokku lastefotograaf Katarina Tanguga, kellega koos tüdruk pildistamas käis ja kelle assistendiks ta sai olla. Katarina põnevad fotoprojektid inspireerisid Kerlit inimest looduses pildistama.  “Esimesed aastad olid kohutavalt rasked, sest algusest peale tahtsin õppida omasoodu vaid läbi praktika ja alles palju-palju hiljem tuli Youtube päevakorda.” Esialgu pildistas Kerli oma teiste tööde kõrvalt vaid siis, kui selleks aega jätkus. Tänaseks on olnud fotograafia tema põhitöö umbes viis aastat. 

©Kerli Sosi

 

Vajalikud tööriistad 

Kerli sõnul peab portreefotograaf kindlasti oskama mitmele asjale korraga mõelda, näiteks kaamera sätetele ja erinevatele võttenurkadele. Samal ajal peab andma ka kliendile tagasisidet, meelitama emotsiooni välja, jälgima ajagraafikut, mõtlema stilistikale jne. Kõige olulisemaks peab ta aga siiski suhtlusoskust: “Päris vakka olla terve pildistamise ajal ei ole lihtsalt võimalik. Siis tekib nii kergesti inimesel kohmetus ja kramplikkus.” Enda tugevamateks külgedeks fotograafina peabki Kerli suhtlemist klientidega, olgu seda siis nii vähe või nii palju kui parasjagu vaja, ning oskust mõista värve ja näha ka kõige veidramates kohtades fotogeenilisust. 

Kerli sõnul on foto tehniline teostus ja võimalikult hea tehnika pildistamiseks samuti oluline. Samas nendib ta, et peab oskama ka seda kasutada, sest muidu pole viimasepeal tehnikast lihtsalt tolku. Ise kasutab naine hetkel kahte Canon 6D peegelkaamerat, kahte erinevat Sigma fiksobjektiivi (50mm & 35mm) ja Canon 100mm makro/portree objektiivi. Enim kasutatud objektiiviks on Sigma 50mm F1.4 ART.

Pilte armastab ta töödelda peamiselt Lightroom CC-s ja vahest ka Photoshopis. Seejuures aitavat töötlusele kaasa ka õige ilm. “Kui õues on sombune või vihmane, siis on lihtne ekraani taha kerra tõmmata, küünal põlema panna, põnev podcast taustaks käima lükata ja oma mulli minna.” 

 

Käekiri ja inspiratsioon

Enda pildilist käekirja iseloomustab fotograaf järgmiselt: “Kuigi olen oma piire üritanud venitada ja alati midagi uut proovinud teha, siis pigem kaldun sinna elegantse lohakuse ja romantika valdkonda. Selline mõnus idülliline maalähedus, ehtsus ja naturaalsus on väga minu teema.” 

Seejuures armastab ta vedada kliente sellistesse kohtadesse, kuhu nad igapäev ei satuks. Näiteks otsib ta metsade ja põldude kõrval igasugu veidraid kohti nagu puukuurid, vanad viljakuivatid või tehasehooned. “Viimasel ajal üritan kliÅ¡eedest hoiduda ja end mugavustsoonist välja rebida.” Loodus ilma inimeseta tundub Kerli jaoks aga peaaegu alati liiga tühi.

Inspiratsiooni ammutamiseks kasutab Kerli ära seda aega, kui õhtul vahest isegi tundide viisi und ei tule. Just siis hiilivad tema juurde sajad erinevad mõtted ja ideed, mida hiljem edasi arendada. “Järjest rohkem üritan ka sotsiaalmeediast hoiduda, sest sealt jäävad mustrid lihtsalt külge. Isegi kui ma arvan, et mingi idee on täitsa minu oma, siis minevikust on jätnud alateadvus nii palju külge ja see mõjutab igapäevaselt ja salakavalalt.”

©Kerli Sosi

 

Iga päev on erinev 

Tavaliselt meeldib Kerlile ärgata nii, et ei pööra esimesena pilku telefoni, vaid läheb õue jooksma või jalutama. Tunnike hiljem hakkab ta meilidele vastama, vaatab üle sotsiaalmeedia ning hakkab järjekorras järgmisi pilte töötlema ja ajastab uued postitused. Seejärel on vaja luurele minna, et järgmisteks pildistamisteks kohad üle vaadata või linnas toimetusi teha. “Heal päeval” paastub fotograaf kella 16-17.00-ni ja siis kokkab ta perele õhtusöögi. Seejärel hakkab pildistamiseks valmistumine. Ja kui peale pildistamist on veel energiat, siis vaatab naine pildid kohe üle ja saadab kliendile teaser’i. Seejärel tuleb uuesti kirjakast üle kontrollida ning siis jääb tunnike või paar järgi ka isiklikuks ajaks.

Küll aga nendib Kerli, et lõpuks oleneb ikkagi sellest, mitu pildistamist päevas on. Näiteks kui on pulm, siis tuleb kohe peale ärkamist sõitma hakata ja tagasi jõuab alles peale südaööd. “Kindlaid mustreid pole ükski päev ja see teeb elu väga põnevaks.”

Teadliku ajaplaneerimisega tegeleb Kerli nii vähe kui võimalik. “Olen rohkem selline, et kui tunne on tänaseks, et seda ja seda teha, siis teen. Loomingulise inimese elu on pigem selline ameerika mäed: kord üles ja kord alla. Vahest teen jube palju ära ja väga pikka aega, aga siis jällegi tuleb täiesti tühi tunne ja väsimus. Igatahes mulle meeldib vabadus. See on parim osa fotograafi/kunstniku elus.” Selle kõige juures peab aga naine oluliseks ka seda, et lubatud kuupäeval asjad valmis oleksid.      

 

Tulevikuplaanid

Lisaks pulmade pildistamisele on Kerlil plaan tulevikus ka rohkem üritusi korraldada ja dekoreerida. Paar aastat tagasi lõi naine pulma- ja peokorraldus firma לllatuspeod, millega on plaan järjest rohkem klassikalise pulma mõõtmeid lõhkuda. Pulmade kõrval on tema suur kirg ka toidumaailm ehk toitude stiliseerimine ja pildistamine, mis tekkis tänu täistaimetoitlusele. “Vaikselt nokitsen ühe raamatu kallal, mis mõne aasta pärast ikka juba valmis võiks olla.”

Portreefotograafina näeb ta tulevikus end rohkem kaasamas stiliste ja suuremat tiimi. “Nii tahaks, et absoluutselt kõigil minu piltidel on 100% need värvid, millest olen unistanud. Aga lõpuks… üks peamisi unistusi on ka see, et peaksin ise 90% vähem ekraani taga olema, ja et töötluse, meilivahetuse ja sotsiaalmeedia teeks keegi teine.”

©Kerli Sosi

©Kerli Sosi

Fotod: ©Kerli Sosi

Mahukama portfoolioga saad tutvuda kodulehel www.kerlisosi.com.

Jälgi Kerlit ka Instagrammis ja Facebookis.

(46)

The post Fotograaf Kerli Sosi: “Kindlaid mustreid pole ükski päev ja see teeb elu väga põnevaks.” appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony avalikustas uue valgusjõulise ülilainurk fiksobjektiivi oma täiskaader hübriidkaameratele: FE 20mm F 1.8 G
autor: Elise Ader

     

Sony avalikustas uue ülilainurk fiksobjektiivi oma täiskaader hübriidkaameratele. Uueks tulijaks on kiire ja valgusjõuline FE 20mm F 1.8 G, mis jõuab turule märtsis soovitusliku jaehinnaga 1099 eurot. 

Objektiiv on kerge ja kompaktne, kaaludes vaid 373 grammi ning olles mõõtmetelt pisut väiksem kui FE F.1.4 GM objektiiv. Uus lainurk omab kahte AA (advanced aspheric) läätseelementi ja kolme ED (extra-low dispersion) elementi, mis tagavad Sony sõnul kaadris äärest ääreni teravuse. Objektiiv omab ka kiiret ja vaikset Dual-XD teravustamismootorit ning selle minimaalseks teravustamiskauguseks on märgitud kõigest 19 cm. 

Objektiivil on olemas ka manuaalne teravustamisrõngas ja manuaalne ava muutmise rõngas, mis rõõmustab kindlasti kõiki videograafe. Samuti AF/MF lüliti ning kasutaja poolt määratav fookuse hoidmise nupp.

Objektiivi iseloomustab ka 9-labaline diafragma, tänu millele moodustub fotodele sujuv ja pehme tausta bokeh. Uus FE 20mm on loomulikult disainitud ka tolmu- ja niiskuskindlaks ning sellega on võimalik kasutada 66mm filtreid. Uus ülilainurk võiks sobida väga erinevate vajaduste täitmiseks: astro-, maastiku- ja arhitektuurifotost kuni vlogimiseni. 

 

 

Sony näidispildid: 

Allikas: Sony pressiteade

 

 

(5)

The post Sony avalikustas uue valgusjõulise ülilainurk fiksobjektiivi oma täiskaader hübriidkaameratele: FE 20mm F 1.8 G appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm toob turule uue Instax Mini 11 kiirpildikaamera
autor: Elise Ader

Instax Mini 11

Fujifilm andis täna teada, et toob kevadel turule uue Instax Mini 11 kiirpildikaamera. Nagu nimigi ütleb, on tegemist uue mudeliga ülipopulaarses Instax Mini kiirpildikaamerate seerias. Instax Mini 11 jääb armastatud Mini 9 kiirpildikaameraga samasse hinnaklassi. 

Mini 11 on esimene seeria mudel, millel on automaatse säri funktsioon. Funktsiooni kasutamisel tuvastab kaamera ümbritseva valguse taseme ning valib sellest tulenevalt sobiva särituse. See lihtsustab oluliselt rasketes valgusoludes pildistamist, näiteks päiksepaistelise ilma korral või pimedas siseruumis. Kaamerale on lisatud ka uus selfi-režiim, mis on ideaalne nii selfide kui ka lähivõtete tegemiseks. 

 
 

Fujifilmi sõnul on uue kiirpildikaamera disainimisel eelkõige silmas peetud kompaktsust ning trendikat väljanägemist. Mini 11 on eelkäijast õhem ja kergem, aga ka ümarama disainiga, mistõttu peaks kaamera käsitsemine olema mugavam. Mini 11 tuleb turule viies erinevas värvitoonis: Blush Pink, Sky Blue, Charcoal Gray, Ice White ja Lilac Purple. 

Allikas: Fujifilm

(0)

The post Fujifilm toob turule uue Instax Mini 11 kiirpildikaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9