Albumite tüübid

Snäpi veebilehel salvestatakse sinu üleslaetud fotod sinu enda poolt loodud Albumitesse ehk kaustadesse. Kõik albumid ei ole aga ühesugused. Snäpi veebilehel fotosid üles laadides on võimalik luua nelja erinevat tüüpi albumit: 1. Avalik; 2. Nähtav sõpradele; 3. Kinnine; 4. Parooliga kaitstud. Allpool igast ülalmainitust veidi lähemalt.


1. Avalik album


Avalikud albumid on sellised, mida näevad kõik inimesed, kes Snäpi veebilehele tulevad. Sõltumata sellest, kas nad on Snäpi veebilehel registreerunud või mitte ja sõltumata sellest, kas nad on sinu sõbrad või mitte. Avalik album näeb sulle sisse logides välja täpselt samasugune, nagu kõigile teistele.

avalik

2. "Nähtav sõpradele" album


Albumid määratlusega "Nähtav sõpradele" on sellised, mida näed nii sina, kui ka need Snäpi kasutajad, kelle sa oled enesele sõbraks lisanud. (Enda sõbralisti saad vaadata, vajutades Snäpi peamenüüs esimesele nupule "Minu konto" ja avanevas rippmenüüs nupule "Sõbrad".) Mitte keegi peale sinu ja sinu sõprade "Nähtav sõpradele" albumeid ei näe.

s6pradele

3. Kinnine album


Kinnised albumid on sellised, mida näed ainult sina. Mitte keegi teine - olgu ta siis sinu sõber, Snäpi kasutaja või suvaline tüüp - ei näe ei kinnist albumit ega ammugi mitte selle sees olevaid fotosid.

kinnine

4. Parooliga kaitstud album


Parooliga kaitstud album on suurepäraseks võimaluseks näidata selle sees olevaid pilte ainult valitud isikuile. Sellisesse albumisse saavad siseneda ja seal pilte vaadata ainult need inimesed - olgu nad siis Snäpi kasutajad või mitte -, kes teavad sinu poolt sellele kaustale omistatud parooli. Saadad valitud isikuile parooli, need sisestavad selle albumi pisipildil olevale väljale ning pääsevadki niiviisi fotosid vaatama.  

parooliga

5. Albumite tüüpide määratlemine ja muutmine


Albumite tüüpe saab defineerida kahes kohas. Esmalt uue albumi loomisel.

valik-uus-album
Uue albumi loomisel defineeritud kaustade tüüpe saad muuta ka hiljem. Selleks vajuta sisse loginuna snäpi peamenüüd esimesele nupule "Minu konto". Ekraanile ilmub info sinu kohta - paremal pool veerus on reas sinu albumid. Vali album, mille sisu vaadata tahad või mille omadusi muuta soovid. Albumi sees olles näed vasakul pool konkreetse albumi andmeid. Sealsamas keskel on ka alajaotus "Seaded" ning selle all rippmenüü nimega "Ligipääs albumile". See ongi kohaks, kus saad juba loodud albumi tüüpi muuta.

valik-muuda