Kuum suvi hiilib järjest lähemale, kuid veel on võimalus nautida kevadisi hetki, sest auväärt žürii - Sven Zaćek, René Türk ja Signe Povar - on valinud välja Canoni Kevadfoto 2017 võitjad.

Fotokonkursi auhinnafond oli tänavu taas äärmiselt esinduslik. Seekord pani Canon koostöös Photopointiga esikolmikule välja:

I koht: Canon EOS 800D + 18-55mm IS STM Kit

II koht: Canon EOS M6 + EF-M 15-45mm IS STM, hõbedane

III koht: Canon PowerShot G9 X Mark II, must


Niisiis – daamid ja härrad ilma pikema jututa lubage esitleda fotokonkursi "Canoni Kevadfoto 2017" esimest, teist ja kolmandat kohta. Siin nad on:

 

I koht: "Tapukikkad". Autor: Margus Muts

Žürii liikme Sven Zaćeki kommentaar: “Mulle meeldivad Snäpi fotokonkursid, sest neil on kindel teema ja alati selline suur teema, mille parim pilt ei pea olema ainult fototehniliselt ja kunstliselt mõjus, vaid see peab puudutama vaatajat just väljakuulutatud teemast tulenevalt. Kevad on minu kalleim aeg, siis ei toimu iga päev mitte palju, vaid väga palju. Selles meeletus tärkamise ja uute alguste pöörises leiduvad siiski alati teatud pidepunktid. Tedremäng on mind uba 2005. aastast kindlalt oma lummuse meelevallas hoidnud, olles niiviisi samaaegselt nii kevadmeeletuse kui ka pidepunkti rollis. Võidupildis on kõik hea foto ja isikliku emotsiooni äratamise momendid olemas: intensiivne vastasseis kahe rivaali vahel; ümberringi kahutav rabamaastik, mis annab tunnistust kargest ööst ja üldfoonil pimeduse salapära, justkui proovides uue elu alguse allikaid varjata."

Ikoht-can2017

 

II koht: "Esimene võilillepärg". Autor: Erge Jõgela

Žürii liikme Signe Povar kommentaar: Me võime võilille mitte nii väga armastada kui ta on meie  koduaias end sisse seadnud aga oma erkkollase värvi tõttu lisab ta peale hallisombust talve loodusesse ja linnaruumi särtsu. Mulle väga meeldivad kevadised kolletavad võililleväljad - siis tunnen, et lõpuks on soojad ilmad kohal. Just selliseid positiivseid võnkeid tekitas minus ka see pilt . Lisaks muidugi  pisut lapsepõlve nostalgiat."

IIkohtC-h

 

III koht: "Õite lummuses". Autor: Mari-Liis Nellis

Žürii liikme René Türk kommentaar: "Tunnustan foto autorit suurepärase töö eest ning valitud pealkiri vaid täiendab lummust, mida see eristuv foto minus tekitab. Õitsemine on kevade üks võimsamaid sümboleid ja autor on tabanud selle kirjeldamiseks mõjusa viisi, kus ühtaegu foto kirjeldab maaliliselt kevade olemust ja teisalt jääb nauditav salapära fantaasiaruumi rikastama. Palju õnne autorile auhinnalise koha puhul."

 IIIKoht-f


Aitäh kõigile, kes fotokonkursile oma parimaid fotosid esitasid ning nii kevadmeelolu tekitasid.
Canoni kevadfoto konkursile on selleks korraks fotode esitamise võimalus lõppenud ja auväärt žürii (Sven Zaćek, René Türk ja Signe Povar) on asunud välja valima parimaid. Esikolmiku kuulutame välja vahetult enne jaanipäeva pidustusi 22. juunil.Suurele kevadele pühendatud fotokonkursile võib iga osaleja esitada kuni kolm tööd, mis ei pea olema tingimata pildistatud just 2017. aasta kevadel – oluline on, et need annaksid edasi kevade tunnet nõnda, nagu Sina seda tunnetad ja läbi kaamerasilma näed.

Fotokonkursi auhinnafond on tänavu äärmiselt esinduslik. Seekord paneb Canon koostöös Photopointiga esikolmikule välja:

I koht: Canon EOS 800D + 18-55mm IS STM Kit

II koht: Canon EOS M6 + EF-M 15-45mm IS STM, hõbedane

III koht: Canon PowerShot G9 X Mark II, must

Fotosid saab konkursile esitada kuni 11. juuni südaööni. See järel asub nende hulgast parimaid valima professionaalidest koosnev žürii ning esikolmik kuulutatakse välja enne jaanipäeva pidustusi, 22. juunil.

Ava kaamera objektiiv ja enda meeled valgusele, märka kevade märke ja jaga neid teistelegi – osaledes Canoni Kevadfoto 2017 fotokonkursil!