Eestis ainulaadne “Tamroni Makrofoto” konkurss on selleks korraks lõppenud ja aeg on anda viimane lõppakord – kuulutada välja esikolmik.

Tänavusele konkursile laekus kokku ligemale 800 tööd ja kõik neid põnevaid lähikaadreid uurisid ja hindasid makrofotograaf Urmas Tartes, loodusfotograaf Karl Adami ja fotograaf Toomas Ili.

Võidutöödele on Tamron koostöös Photopointiga välja pandud muljetavaldavalt suure auhinnafondi – 2250 € väärtuses Tamroni fototehnikat. Auhinnafond jaguneb:

I koht: 1000 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

II koht: 750 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

III koht: 500 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

Miks on auhinnafondis just Tamroni fototehnika? Aga seetõttu, et Tamroni laiast objektiivide valikust leiab SP 90mm f/2.8 Di VC USD Macro (soodushinnaga), mis on arendatud spetsiaalselt makrofotograafia tarbeks.

Niisiis, on lõpuks käes kauaoodatud hetk ja kuulutame välja Tamroni Makrofoto 2017 võitjad.

 

I koht: "Hommik". Autor: Peep Loorits

makro2017-I

Karl Adami kommentaar: „Ma soovin sageli, et suudaksin olla hommikuinimene. Ärgata järjest mitmel suvehommikul enne päikesetõusu ning sealjuures mitte tunda väsimust. Seda ikka selleks, et märgata kauneid hetki ja võimaluse korral neid ka purki pista. Pildil ''Hommik'' leidub kõike, mida ühel päikesetõusufotol kohata võiks - aimatav soojus ja unisus, valguse ja pimeduse kohtumine. Minu silmis on tegemist väga õnnestunud makrofotoga, millele on püütud nii suur päikesekera, väike tilk kui ka väike päikesekera tilgas.“


II koht: " 25.189554, 55.241188". Autor: René Türk

makro2017-II

Toomas Ili kommentaar: „Minu jaoks selle konkursi üllatuspilt. Hästi läbi mõeldud, hästi valgustatud. Geniaalne idee!“


III koht: „Tuhaks põlenud unistused“. Autor: Tiina Tasa

makro2017-III

Urmas Tartese kommentaar: „Hea pildi võti peitub alati lihtsuses ja oskuses ka tavapärastes midagi erilist leida. Me näeme lilleõite kujutist, millest üks on juba kustunud, teine alles lõõmab. Must süsi ja hõõguvad söed loovad omakorda vastandumise, mida leidlik pealkiri kenasti võimendab.“


Aitäh kõigile, kes fotokonkursile oma parimaid fotosid esitasid!


Makrofotograafia ei tähenda ainult putukajahti tagaaias. Lähedalt võib pildistada kõike ja kõiki ning selle käigus avastada enda jaoks hoopis uusi maailmu täis värve, mustreid ja uutmoodi valgust. Lähedalt pildistamine esitab fotograafile tavalisest erinevad tehnilised väljakutsed ning paneb rohkem tähelepanu pöörama kompositsiooni põhialustele nagu mustrid, värvid, taust jne.

Kõiki fotokonkursile esitatud töid hindab professionaalidest koosnev žürii, kelle jaoks on piltide juures lisaks tehnilisele tasemele oluline ka loovus, originaalsus ning objekti tundmise oskus – ilma milleta, hea makrofotograaf kuidagi hakkama ei saakski.

Võidutöödele on Tamron koostöös Photopointiga välja pannud äärmiselt ahvatleva auhinnafondi:

I koht: 1000 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

II koht: 750 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

III koht: 500 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

Miks on auhinnafondis just Tamroni fototehnika? Aga seetõttu, et Tamroni laiast objektiivide valikust leiab SP 90mm f/2.8 Di VC USD Macro, mis on arendatud spetsiaalselt makrofotograafia tarbeks.

Tõtta nüüd välja lähedalt pildistama või otsi digisahtlitest üles parimad makrofotod, sest neid saab konkursile esitada kuni 9. juuli südaööni. Iga osaleja võib esitada kuni neli tööd ning esikolmik selgub 21. juuliks.