Aasta kõige pimedamal ajal toimunud traditsioonilise “Manfrotto Ööfoto” konkursi kõige ilusamad, õdusamad ja salapärasemad öösel või hämaras jäädvustatud tööd on välja valitud.

Ühtekokku esitati konkursile ligi viissada fotot ja nende hulgast võis leida nii pika kui ka lühikese säriajaga pildistatud fotosid ning väga loovaid ja originaalseid taieseid.

Fotokonkursi auhinnalaua katmise võttis enda õlule Manfrotto koostöös Photopointiga, täites selle heldelt väärikate auhindadega:

I koht – 1000 € väärtuses vabalt valitud Manfrotto tooteid Photopointist

II koht – 500 € väärtuses vabalt valitud Manfrotto tooteid Photopointist

III koht – 350 € väärtuses vabalt valitud Manfrotto tooteid Photopointist

Fotograafid Martin Mark, Hendrik Mändla ja Margus Muts vaatasid hoolega läbion hoolega läbi kõik konkursile esitatud tööd ning läbi kahe vooru ongi tänaseks on välja koorunud esikolmik, mida uhkelt Teile presenteerida saame:

 

I koht – “Helkivad ööpilved ja ööloom”. Autor: Sven Zaćek

Martin Mark: "Tegemist on tõelise ööfotoga, kus on kõik paigas. Tagaplaanil on helkivad ööpilved, mis on üsnagi erilised, sest on taevas ainult suveöödel. Kirsina tordil on esiplaanile püütud ööloom ehk nahkhiir, keda just väga tihti piltidel ei kohta, eriti veel nii uhkesti lendamas. Foto teeb huvitavamaks ka see, et pildistaja on oskuslikult välku kasutanud ning nahkhiire lennuteekonna pikemalt jäädvustanud"

manfrotto.2017-I

II koht – “Bringing Light”. Autor: Aleksandr Kljutšenkov

Hendrik Mändla:See foto jäi kohe silma oma lihtsa kompositsiooni ja erilise valguslahendusega. Lumesadu, tagant paistev valgus ja siluett loovad müstilise atmosfääri, millega foto tõmbab vaataja endasse ja paneb mõtlema pildi taga oleva loo üle.“

manfrotto-2017-II


III koht – “Roheline taevas”. Autor: Sven Zaćek

Margus Muts: “Foto muutub nauditavaks visuaalseks maiuspalaks, kui kokku saavad põnev objekt ja loov lähenemine sellele, meisterlik tehniline vormistus ning filigraanselt lõpuni viimistletud kadreering. Selles võistlustöös on kõik need omadused kohtunud. Samuti on tabatud suurepäraselt konkursi eesmärki ehk siis ööfoto olemust. Suur aitäh autorile fotoelamuse eest!”

manfrotto-III-2017

 II vooru ehk finaali jõudnud töid vaata SIIT


Olgugi, et alanud on aasta kõige pimedam periood ei tähenda see et kaamera tuleks nurka visata ja pimedal ajal üldse pilti ei saaks teha. Saab küll ja seda tõestavad eelnevatel aastatel "Manfrotto ÖÖfoto" konkursitele esitatud fotod, mis on isegi efektsemad kui päevavalgel tehtud tööd. 

Tänavusele konkursile on osalema oodatud tööd, mis on pildistatud eelkõige hämaras või pimedas. Vahet ei ole, kas toas või õues, tehisvalgust või looduslikku valgust kasutades, statiivilt või käest… Oluline on tavalisest hämaram keskkond, loovus, originaalsus ning tehniliselt hea teostus.

"Manfrotto ÖÖfoto 2017" konkursile saab iga osaleja esitada kuni 3 fotot ja neid võetakse vastu kuni 10. detsembrini kell 22.00 (k.a). Pärast piltide esitamise perioodi lõppu selekteerib kolmeliikmeline, tunnustatud fotograafidest (Martin Mark, Margus Muts ja Hendrik Mändla) koosnev žürii, välja kolm parimat ööfotot, mis saavad Photopointi poolt premeeritud!

Haara kaamera ja tõtta pildistama või otsi enda digisahtlitest üles parimad pimedas tehtud fotod!Ööfotograafia parimaid nippe saad õppida fotokursus.ee veebikursusel.Õpi siit ››