Esmakordselt Eestis DJI ja Photopointi poolt korraldatud aerofotode ja kõrgelt pildistatud fotode konkursile laekus arvestava hulk töid, mida konkursi žürii - loodusfotograaf Sven Začek, loodus- ja droonifotograaf Kaupo Kalda ning loodusfotograaf Alari Kivisaar – sõelus läbi mitmeid kordi.

Nüüdseks on žürii oma töö lõpetanud ning selgunud on DJI fotokonkursi “Kõrgelt” esikolmik. Võitjate valimisel sai lähtepunktideks foto originaalsus ja huvitav lahendus, tehniline teostus, hetke tabamise õnn ning loomulikult vastavus teemale.

Ainulaadse fotokonkursi auhinna lennuvälja kattis DJI koostöös DJI droonide Eesti ametliku lennubaasi Photopointiga:

I. koht: DJI Phantom 3 Professional

II. koht: DJI Phantom 3 Advanced

III. koht: DJI Phantom 2 Vision


Seega, daamid ja härrad - lubage esitleda DJI fotokonkursi „Kõrgelt “esikolmikut:


I koht: "Metsade ja jõgede maa". Autor: Margus Muts

Žürii liikme Sven Zaćeki kommentaar: “Kõrgelt pildistamine on minu jaoks juba pikka aega olnud väga põnev žanr ja on seda kindlasti ka kauges tulevikus. Inimene on alati soovinud linnuna pilvedes lennelda, aerofoto annab selleks ideaalse võimaluse, sest lennult on võimalik foto näol igavene meene kaasa võtta. Hea foto suudab tekitada soovi samas kohas sama hetke kogeda. Suurepärane foto, aga tekitab juba kohalolemise tunde. Foto “Metsade ja jõgede maa” on kindlasti viimane ja viib mu päikesetõusu ajal lendama uduse jõelammi kohale. Suur tänu autorile!”

dji-Ikoht

 

II koht: "Akende pesemine ". Autor: Arseniy Semyonov

Žürii liikme Alari Kivisaare kommentaar: „Selleks, et head pilti saada pole alati vaja kuude kaupa rabas valgust oodata või eluga riskides sõjakoldes roomata. Vahest piisab vaid sellest, et korraks aknast välja vaadata. Tuleb lihtsalt osata NÄHA. Siin on väga hästi nähtud ja korralikult vormistatud.“

dji-IIkoht

 

III koht: "Kõige suurem sünnipäevatort eelmisel aastal oli Martal!"Autor: Raigo Tõnisalu

Žürii liikme Kaupo Kalda kommentaar: „Ilmselt on tegu droonipildiga ja siin on seda oskuslikult vahva mälestuse tarvis ära kasutatud. Keegi on väga palju kaunistuse loomisega vaeva näinud. Naljalt sellist asja ikka igaüks järgi ei viitsiks teha. Peaks ainult jälgima, et drooniga väga inimeste lähedale ja peade kohale ei satu, igaks juhuks, kui peaks midagi juhtuma. Igatahes tore pilt ja olen natuke kade ka.“

DJI-kolmas


Täname kõiki osalejaid põneva ning igati tasemel konkursi eest! Soovime kõigile loomingulist ja inspiratsioonirohket aega.

Kõiki žürii poolt ära märgitud töid saab vaadata: SIITKõrgelt on ilusam. Püüd kõrgustesse – nii vaimselt kui ka füüsiliselt – on inimkonda iseloomustanud algusest saati. Keldrikohviku aknast paistev sillutis ei suuda võistelda teletorni restorani panoraamvaatega. Kakerdaja raba on ilus, aga põlvist võtab nõrgaks hoopis Andide tipust avanev vaade.

Nüüd saad enda salvestatud hingematvaid vaateid näidata ja kui sinu foto žüriile meeldib, võidad uhke drooni pealekauba. DJI ja Photopoint kuulutavad välja fotokonkursi „Kõrgelt“.

Fotode esitamise periood algab 11. juunil ja kestab kuni 19. juulini. Auhinnalistele kohtadele tulnud võidutööd kuulutatakse välja 31. juulil. Uhkete auhindadega toetavad konkurssi DJI ja Photopoint:

Auhinnad:


Konkursile on oodatud fotod, mis on pildistatud drooniga õhust, tavalise fotokaameraga lennukilt, kõrghoone pealt, kõrgele üles hüpates või mõnel muul moel. Ehk siis - kõik pildid, mis on pildistatud „Kõrgelt“. Kõrguse alammäära žürii fotodele ei sea. Oluline on, et pildid kuidagi kirjeldaval või kirjeldamatul moel kannaksid endas kõrgel olemise ja kõrgelt pildistatu tunnet. Iga osaleja saab konkursile laadida maksimaalselt 3 pilti.

Kui sa pole päris kindel, kas sinu pilt just seda tunnet kirjeldab, siis ära muretse – võistlustulle võid oma ilusa foto ikka panna. Küll siis auväärt žürii juba ise otsustab, kas see pilt on kriteeriumitele vastav ja esiletoomist/võitu väärt, või mitte. Žüriisse kuuluvad 3 Eesti tuntud ja tunnustatud profifotograafi, kel kõigil on piisavalt kogemust „Kõrgelt“ pildistamises.

Žürii


Loodusfotograaf ja droonifotograaf Kaupo Kalda

Kaupo Kalda on loodusfotograafiaga tegelenud aastaid, et mitte öelda aastakümneid. Viimasel ajal on aga Kaupost saanud andunud aerofotograaf. Ka hobipiltnikule kättesaadava hinnaklassiga DJI Phantom ja Inspire droonidest võlub mees välja lummavaid kaadreid, mis võidavad vaatajate südameid ja auhindu fotokonkurssidel.

Loodusfotograaf Sven Začek


Sven Žacek`i nimi fotohuvilisele tutvustamist ei vaja.  Loomad, linnud ja hingematvad maastikud on aastaid olnud Sveni fotode peateemadeks. Viimastel aastatel on mees aga väga tõsiselt asunud tegelema aerofotograafiaga. Kaks viimast autoriraamatut – Pääsukese Eestimaa ja Riga+ koosnevadki lennukilt ja helikopterilt pildistatud aerofotodest. Päris viimasel aastal on aga Sven asunud oma aerofotosid pildistama ka suure professionaalse drooni abil.

Loodusfotograaf Alari Kivisaar

 „Ta on kõva fotokäsi küll“, ütlevad Alari kohta teised kõvad fotokäed. On muidugi, sest ega pehme käega fotovõistlustelt auhindu ei korja, fotonäitusi ei korralda ja ka nii ilusaid pilte ei pildista, nagu Alari veebilehel näha võib. Kõrgelt pildistab Alari alati, kui õnnestub mõne pikema hoone otsa ronida.

Pane fotod konkursile


Kui sul on mõni ilus kõrgelt pildistatud foto, siis ära jäta kasutamata võimalust lisada see konkursile ja võita endale uus ja uhke DJI droon. Kui sul aga ühtegi sellist fotot käepärast pole, siis ära heida meelt – suvi on ees ja küllalt aega oodata ilusaid päikeseloojanguid või varahommikuid, et pildistada midagi kusagilt kõrgelt.
Pea ainult meeles, et esitad fotod konkursile enne augustikuud.