Tamroni Reisifoto esikolmik on selgunud

Tänavu esmakordselt toimunud Tamroni Reisifoto konkursile laekus kokku 945 tööd. Saabunud fotodel oli jäädvustatud erinevate paikade kultuuri ehedal ja puutumata kujul, portreteeritud huvitavaid inimesi või hingematvalt kauneid maastike – kõike seda, mida me reisifotodelt ootamegi.

Motivatsiooni oma parimaid reisipilte konkursile esitamiseks, andis kindlasti juurde Tamroni poolt koostöös Photopointiga välja pandud muljetavaldavalt suur auhinnafond – üle 2000€ väärtuses Tamroni fototehnikat. Auhinnafond jagunes vastavalt:

I koht: 1000 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

II koht: 750 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

III koht: 500 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist 

Nüüd on lõpuks käes kauaoodatud hetk, kuulutame välja Tamroni Reisifoto võitjad. Žürii koosseisus loodusfotograaf Sven Začek, portreefotograaf Renee Altrov, loodusfoto- ja videograaf Toomas Ili on valinud tänavuse Tamroni Reisifoto konkursi parimateks:

Gulmarg, Kashmiir, India”. Autor: Valdek Udris. Fotokonkursi “Tamroni Reisifoto ” esimene koht.

Žürii liikme Toomas Ili kommentaar: „Pildid, mis näitavad ehedalt, kui väike ja tühine on inimene tegelikult suure looduse kõrval, kõnetavad alati. Kui inimene kaamera taga nähtu ka meisterlikult vormistada suudab, ongi tulemuseks foto, mis teiste seast selgelt esile tõuseb. Nagu see siin.“

Ikoht-tamronreisifoto

Süüria, Aleppo”. Autor: Rait Tuulas. Fotokonkursi “Tamroni Reisifoto ” teine koht.

Žürii liikme Renee Altrovi kommentaar: „Esimese asjana tuleb selline mõnus National Geographicu tunne. Udused tagatänavad koos valgusvihtudega jutustavad juba lugusid iseenesest, just sellisel viisil kuidas üks hea reisifoto peakski tegema. Reisimine on meie isiklik seiklus läbi teiste kultuuriruumide ja reisifoto on selle kultuuriruumi tõlgendus sinu silmade(kaamera) läbi. Siin kaadris näen fotograafi mõnusat seiklust väga selgelt.“

IIkoht-tamronireisifoto

Lunni kuutõus”. Autor: Karl Ander Adami. Fotokonkursi “Tamroni Reisifoto ” kolmas koht.

Žürii liikme Sven Začeki kommentaar: „Reisi eesmärgid võivad olla mitmesugused - kultuur, linnamaastik, loodusmaastik või elusloodus. Kõik nad pakuvad elamusi nii kohapeal kogedes kui hiljem fotodena kaugelt või lähemalt kaasa tuues. Sellel pildil on õnnestunud näidata elusloodust talle omases keskkonnas ilusa loodushetke taustal. On näha, et hetke on valitud, mitte pole tehtud kiire turistiklõps, mis on kõige tavapärasem reisifoto ebaõnnestumise valem. Hea reisifoto on minu jaoks selline, mis käivitab kutse ise sealsamas olla ja see foto Lunnist paneb mõtted selles suunas kiiresti käima.”

Aitäh kõigile, kes esitasid fotokonkursile oma parimad reisifotod ning sellega meie kõigi maailmapilti avardasid.

Kõiki žürii poolt ära märgitud töid saab vaadata: SIITOled sa kunagi reisil olles pilte teinud? Jäädvustanud mingi paiga kultuuri ehedal, puutumata kujul, portreteerinud huvitavaid inimesi või hingematvalt kaunist maastikku? Kui nõnda, siis pane oma parimad pildid konkursile Tamroni reisifoto. Kui rabad konkursil esikoha, võid endale valida Tamroni fototehnikat 1000 euro väärtuses. Samuti on Tamron koostöös Photopointiga auhinnad välja pannud teisele ja kolmandale kohale.

Reisifotograafia ei tunne geograafilisi piire. See kirjeldab mingit paika planeedil Maa mingil kindlal ajahetkel või toob meieni kultuuri ja ühiskonna iseärasused mingis teatud paigas - olgu selleks siis Pariis Prantsusmaal või Pariisi küla Lääne-Virumaal. Seetõttu ei põlata Tamroni reisifoto konkursil ära ka huvitavaid fotosid, mis kirjeldavad Eesti elu-olu. Eelistatud on aga siiski pildid, mis tehtud Eestist väljaspool.

Fotode esitamise aeg Tamroni Reisifoto konkursile kestab 20. juunist kuni 5. septembrini (k.a). Iga osaleja võib esitada kuni 3 tööd, mis ei pea olema pildistatud just sel suvel. Pärast fotode esitamise perioodi asub kõiki konkursile esitatud reisifotosid uurima kolmest profifotograafist koosnev žürii. Võitjate valimisel saab lähtepunktideks foto originaalsuses ja huvitav lahendus, tehniline teostus, hetke tabamise õnn ning loomulikult ka vastavus teemale.

Esikolmik kuulutatakse välja 18. septembril 2014 ning auhindadeks on Tamroni fototehnika. Miks just Tamroni? Aga seetõttu et Tamron on spetsialiseerunud just reisile kaasa võtmiseks sobilike suumobjektiivide valmistamisele. Tema valikus on muuhulgas ka maailma võimsaima suumiga peegelkaameraobjektiiv Tamron 16-300mm VC PZD.

  • I koht: 1000 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist
  • II koht: 750 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist
  • III koht: 500 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist 

Kui sul on reisipildid juba arvutis, siis vali välja need kõige paremad ning esita konkursile juba täna. Kui sul aga suvel reisileminek ees seisab, siis soovib Snäp sulle pilti tasku ja tolmu sensorile. Näita oma reisifotosid ka teistele ja saad valida endale uue objektiivi Tamronilt.