Traditsiooniliselt aasta kõige pimedamal ajal toimuv „Manfrotto Ööfoto“ konkurss on taaskord lõppenud ning selgunud on parimad hämaras või pimedas jäädvustatud fotošedöövrid.

Profifotograafid Sven Zaćek, Toomas Ili ja Jaan Krivel on hoolega läbi vaadanud kõik konkursile esitatud 822 tööd. Esimesest voorust pääses edasi 24 fotot (vaata siit), mis seejärel uuesti luubi alla võeti ning millede seast tänaseks on välja koorunud esikolmik.

Fotokonkursi auhinnalaua katmise võttis enda õlule Manfrotto, täites selle heldelt väärikate auhindadega, mida iga fotohuviline endale ihaldada võiks. Auhindadeks olid:

I koht: Unelmate fotovarustus - Manfrotto profistatiiv 055 CX PRO4, Manfrotto kuulpea 055 M0 RC4 ja Manfrotto seljakott Pro Light Camera (väärtus kokku 927€)

II koht: Manfrotto statiiv 055 X PRO3,  Manfrotto 3-suunaline pea 410 Junior Geared ja Manfrotto kott Advanced Active Backpack II (väärtus kokku 527€)

III koht: Manfrotto üksjalg 680B, Manfrotto pea 234RC Monopod Tilt ja Manfrotto kott Access H-16 (väärtus kokku 199,97€)

Niisiis – daamid ja härrad - lubage esitleda fotokonkursi "Manfrotto Ööfoto 2014" esikolmikut:


I koht: "Hiiumaa öine panoraam". Autor: Pääro Metsand

Žürii liikme Toomas Ili kommentaar: „Ma ei ole teab mis virmaliste ekspert, aga tõenäoliselt ei eksi väga kui ütlen, et nii värviküllast "põhjatulede mängu" Eesti taevas just tihti ei näe. Haruldane loodushetk mõnusa kodumaise rabamaastiku kohal on fotograafi poolt väga nauditavaks pildiks vormistatud.“

manfrotto-I-15


II koht: "Remont ". Autor: Arseniy Semyonov

Žürii liikme Jaan Kriveli kommentaar: „Väga hea pilt, mis peaks vastama erinevate vaatajate maitsele. Keevitajate maskid annavad fotole anonüümsuse. Valgustuse ja suitsu koosmõjul tekib müstiline varjund, kuid samas on tegemist väga reaalse ja loomuliku töö tegemisega ning pildi võttepaik erineb klassikaliste öövõtete omast. Foto on tehniliselt hea kvaliteediga, pildi esi-ja tagaplaan on hästi tasakaalus.“

manfrotto-II-15


III koht: "Üks latern pimedas metsas "Autor: Siim Kannistu

Žürii liikme Sven Zaćeki kommentaar: "Öösel metsas olemine on midagi erilist, mistõttu proovin sellist meeleolu ikka ja jälle kogeda. Minu töö puhul ei pea selleks eriti pingutama :). See foto võtab öösel väljas olemise salapära imeliselt kokku ja tekitab ise seal olemise igatsuse."

manfrotto-III-15

Täname kõiki osalejaid põneva ning igati tasemel konkursi eest! Soovime kõigile loomingulist ja inspiratsioonirohket aega.Žürii on oma tööd väga eeskujulikult teinud ning selgunud on fotod, mis pääsesid edasi II vooru ning kandideerivad Manfrotto poolt välja pandud unelmate fotovarustusele. Fotod, millede hulgast võitjad valitakse leiad Photopointi ajaveebist >Manfrotto Ööfoto 2014 tööde esitamise aeg on läbi saanud. Nüüd vaatab ja hindab kõiki esitatud töid kolmeliikmeline žürii koosseisus Sven Začek, Toomas Ili ja Jaan Krivel. Võitjad kuulutame välja 14 jaanuaril siinsamas!Haara statiiv, keera ava suureks, kärista säriaega, lülita sisse värinastabilisator ja päästa valla oma loovuse hoovused. Koos aasta pimedaima ajaga on alanud fotokonkurss "Manfrotto ööfoto".

Väärikate auhindadega konkursile on oodatud tööd, mis on pildistatud eelkõige hämaras või pimedas. Vahet ei ole, kas foto on pildistatud toas või õues, tehisvalgust või looduslikku valgust kasutades, statiivilt või käest... Oluline on tavalisest hämaram keskkond, loovus, originaalsus ning tehniliselt hea teostus.

Manfrotto ööfoto konkursile saab töid esitada kuni 05. jaanuarini 2015 (k.a). Iga autor võib esitada kuni 3 tööd. 

Žürii poolt valitud paremad tööd on: