snap-canon

Olgugi, et toomingas veel õitseb ning võililledki säravad kuldkollaselt on aeg tõmmata Canoni Kevadfoto 2015 konkursi otsad kokku.

Võistlusele esitati 1205 kevadfotot, mis konkursi žürii – loodusfotograaf Sven Začek, loodusfoto- ja videograaf Toomas Ili ning Canoni esindaja Signe Povar – poolt said korduvalt läbi vaadatud. Võidutööde valimisel sai määravaks foto originaalsus ja huvitav lahendus, tehniline teostus, hetke tabamise õnn ning loomulikult vastavus teemale.

Lisaks aule ja kuulsusele saavad võitjad auhinnaks Canon’i tipptasemel fototehnika:

I koht – Canon EOS 760D + EF-S18-135MM F3.5-5.6 IS

II koht – Canon EOS M3 + 18-55IS STM

III koht – Canon PowerShot S200

Nüüd on aeg nautida kevadhetki, sest teeme teatavaks konkursi „Canoni Kevadfoto 2015“ võitjad:


I koht: "Õhus on kevadet". Autor: Jaak Sarv

Žürii liikme Sven Zaćeki kommentaar: "Häälte saabumine loodusesse on üks paljudest kevade võludest. Sookurgede pulmahääli ootan igal aastal. Varakevadiselt vesises rabas käies on nad hommikul justkui omamoodi äratuskellad. Selles pildis on lisaks kevadisele tegevusele ka kevade hääl olemas."

canon-15

II koht: "Kevad südames". Autor: Tauri Pärna

Žürii liikme Signe Povari kommentaar: „Väga hea tabamus . Pilt on mônusas liikumises, hea valgusega ning emotsionaalne. Kohe on tunda, et kevad on saabunud.  Mulle jäälind väga meeldib ning  on hea, et ta on hakanud palju rohkem ka pildile jääma.“

canon15-2

III koht: "Sula". Autor: Peep Loorits

Žürii liikme Toomas Ili kommentaar: „Kontrastid pakuvad tihti kauneid vaatemänge. Nagu ka siin, kus autor on oskuslikult ühte kaadrisse püüdnud külmades toonides talvevärve ja -elemente ning selle kõige juurde ka hunniku sooja päikest. Kevad tuleb!“

canon-15-3


Aitäh kõigile, kes fotokonkursile oma parimaid fotosid esitasid ning nii kevade meelolu tekitasid. 

Kõiki žürii poolt ära märgitud töid saab vaadata: SIITKevad on kalendri järgi alanud ning päikselisemad ilmad hiilivad järjest lähemale. Seega on õige aeg alustada traditsioonilise kevadele pühendatud fotokonkursiga "Canoni Kevadfoto 2015."

Tänavu 4. korda toimuvale fotokonkursile võib iga osaleja esitada kuni kolm tööd, mis ei pea olema tingimata pildistatud just sellel kevadel – oluline on, et need annaksid edasi kevade tunnet nõnda, nagu see sinu jaoks paistab.

Tänavusele fotokonkursile on Canon omalt poolt taas välja pannud tipptasemel fototehnika:

Nii et ava oma kaamera objektiiv valgusele, märka kevade märke ja jaga neid teistelegi – osaledes Canoni Kevadfoto 2015 fotokonkursil!