Peak Design Packable Tote on õlakott, mis kokkupakituna mahub taskusse
autor: Jürgen Veerme

Peak Design Packable Tote

Peak Design tootearendajad teevad San Francisco’s usinasti tööd, sest nende poolt mitmekülgsete “Travel” seeria kottide perekonda “sünnitatud” Packable Tote on tõeliselt mitmekülge ja ülikerge õlakott, mis võiks Sul alati taskus kaasas olla.

Just nimelt taskus või siis mõnes suuremas kotis, sest Peak Design Packable Tote on kokkupakituna kõigest kaardipaki suurune ja sobib seetõttu näiteks toidupoes käimiseks, reisile, randa või lihtsalt erinevate isiklike esemete kandmiseks.

Tegemist on kotiga, mis on loodud kestma aasatakümneteks, sest sellel on kaunilt vastupidav 100% taastöödeldud 70D nailonist pealispind, mis on ka vett tõrjuv.

Kolmes värvitoonis Peak Design Tote õlakotil on olemas ka tõmblukk, mis vähendab asjade välja pudenemist ja hoiab liiva/tolmu kotist eemal. Sellel kandekotil on üks tugev sang/rihm, mistõttu on kotti lihtsam haarata ja kanda.

 

Kui vajad kerget ja praktilist õlakotti, siis telli Peak Design Tote ››

 


Tutvu sisukate ülevaadetega:

Photopoint on ametlik ja pikaajaline Peak Design partner Eestis. 

(215)

The post Peak Design Packable Tote on õlakott, mis kokkupakituna mahub taskusse appeared first on Photopointi ajaveeb.

Soovitame: Sony ZV-E10 + valitud Tamron objektiivi sooduskombod
autor: Jürgen Veerme

Sony ZV-E10 + Tamronid

Sony ZV-E10 on jätkuvalt üks kõige populaarsemaid vlogikaameraid. Miks?

Selle pärast, et see on sisult võimekas ja käes kerge, mis annab kõik võimalused, et nii alustavad kui ka juba tegutsevad sisuloojad saaksid jäädvustuste kvaliteeti tõsta ning seeläbi kasvatada jälgijaskonda.

See muidugi ei tähenda, et ZV-E10 ei sobiks fotograafidele, sest oma kompaktsuse tõttu on see ka suurepärane reisikaamera ning seetõttu oleme sellele ette kruttinud ka sobivad Tamron objektiivid ning nendele kombodele suvised hinnad aktiveerinud:

Muide, 90% meie klientidest valivad sellise sooduskomplekti!

Sony ZV-E10

Sony “Welcome to vlog” kampaania

Muide, Sony poolt on käimas ka “Welcome to vlog” kampaania ehk kui ostad, mistahes Sony ZV-seeria kaamerale kohe juurde valitud objektiivi või lisatarviku, siis saad Sony käest 50-100€ tagasi. Täpsema kampaaniainfo leiad sellest Photopointi blogi artiklist.

 

Telli endale Sony ZV-E10 vlogkaamera ja Sa ei kahetse ››

 


Tutvu lähemalt: Kas Sony ZV-E10 on ainult vlogimiseks või midagi rohkemat? ››

Soovid kaamera enne ostmist järele proovida? Pole probleem, sest Sony ZV-E10 koos GP-VPT2BT käepideme ja lisaakuga on Photopointi Tartu rendis laenutamiseks kõigile huvilistele saadaval.

Kahtlemata on uue fototehnika ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

(12)

The post Soovitame: Sony ZV-E10 + valitud Tamron objektiivi sooduskombod appeared first on Photopointi ajaveeb.

Peak Design Travel Tech Pouch vutlar pakub ületamatut organiseeritust
autor: Jürgen Veerme

Peak Design Travel Tech Pouch

Üle maailma paljude poolt rohkelt kiidusõnu pälvinud Peak Design mitmekülgsete “Travel” seeria kottide perekonda kuulub ka Tech Pouch vutlar, mis on müügil mahutavusega 2L ja 1L.

See on ideaalne igapäevaste asjade nagu pliiatsite, kaablite, mälukaartide, akude, laadijate jms turvaliseks hoiustamiseks. Muuhulgas pakub Tech Pouch ka ületamatut organiseeritust ja hõlpsat juurdepääsu, sest Origami-stiilis taskud võimaldavad Sul väiksemasse ruumi rohkem asju pakkida. 

Lisaks võimaldavad kaks Cord Hook™ aasa ühendada selle, mistahes Peak Design rihmaga (ei kuulu komplekti), et muuta see õlakotiks.

Peak Design Travel Tech Pouch

Peak Design Travel Tech Pouch

Nii nagu Peak Design’ile kombeks, siis on kogu koti disain pulkadeni läbi mõeldud, mistõttu väliskäepidemed ja klapikujuline ava muudavad vutlari hoidmise ning ligipääsu nauditavaks.

Välisel lukuga taskul on seadme laadimise hõlbustamiseks kaabli läbipääs ning 200D (2 L) või 400D (1 L) taastöödeldud nailonist pind on ilmastikukindel ning esteetiliselt alati puhas. 

Peak Design Tech Pouch

Juhul, kui kvaliteetse Peak Design koti ostuks ei pruugi hetkel kõiki rahalisi vahendeid kohe jaguda, siis saab kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Kui vajad vastupidavat vutlarit varustuse organiseerimiseks, siis vali Tech Pouch ››

 


Tutvu sisukate ülevaadetega:

Photopoint on ametlik ja pikaajaline Peak Design partner Eestis. 

 

(24)

The post Peak Design Travel Tech Pouch vutlar pakub ületamatut organiseeritust appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nikon Z6 III on keskklassi hübriidkaamera lipulaeva funktsioonidega
autor: Stephan Redko

Nikon andis teada, et juba sellel suvel on müügile oodata nende uut keskklassi Z6 III täiskaader hübriidkaamerat.

Arvestades, et selle eelkäija ehk Z6 II tuli nüüdseks välja juba neli aastat tagasi, siis uue generatsiooni puhul võiks näha korralikult täiustusi ja uuendusi. Viskame pilgu peale, mida võid uuest kaamerast oodata 👇

Nikon Z6 III — uued funktsioonid & omadused

Nikon Z6 III südameks on 24,5-megapiksline osaliselt “stacked” täiskaader CMOS sensor, mis võimaldab kiiremaid lugemiskiiruseid kui ükski teine Z6/Z7 hübriidkaamera.

See tähendab omakorda, et jäädvustades kohtad kordades vähem aeglaste lugemiskiirustega seotuid artifakte nagu “rolling shutter” efekt.

Osaliselt “stacked” sensorit ei tasuks sassi ajada päris “stacked” sensoriga, mida kasutavad ettevõtte tippklassi Z9 ja Z8 mudelid. Osaline versioon sellest võimaldab Nikonil saavutada sarnaseid tulemusi, aga vähendatud kuludega, et hoida selle täiskaader kaamera hind madalam.

Uuest Z6 III sees kasutatavast sensorist ka rohkelt kasu ka videosalvestustes, sest nüüd suudab see jäädvustada lausa kuni 6K videoid 60 kaadrit/sek… ning seda veel N-RAW režiimis!

Loomulikult näeme uues Z6 III mudelis täiustusi ka autofookuse poole pealt, arvestades, et see oli üheks suurimaks ja ainsamaks probleemiks varasemaste Z6/Z7 seeria mudelitega.

Autofookuse täiustamiseks on põhiliselt kasutatud kõige uuemat EXPEED 7 protsessorit, mis peitub ka Z9, Z8 ja Zf täiskaader hübriidkaamerates. Nikoni sõnul teravustab uue generatsiooni Z6 kuni 20% kiiremini võrreldes oma eelkäijaga ning selle üldine võimekus on võrreldav, jällegi, ettevõtte tippklassi Z9 ja Z8 mudelitega.

Valgusvähestes tingimustes võimaldab Z6 III teravustada kuni -10 EV (Exposure Value) tasemel, sarnaselt eelmise aasta lõpus välja tulnud Nikon Zf mudeliga.

Sarnaseid jooni selle kaameraga on Z6 III mudelil veel, sest subjektituvastus valikute alla on samuti lisandunud kõik samad subjektid, mis ka Zf mudelil — inimene, loom, lind, sõiduk ja lennuk.

Kaadreid aitab paigal hoida keresisene stabilisaator, mis võimaldab kuni 8-stopi jagu stabilisatsiooni. Tasuks märkida, et uue “stabikaga” saad Sa aktiveerida režiimi, mis stabiliseerib kaadrit Sinu autofookuse punkti põhjal.

Veel üks tore omadus Z6 III keresisese stabilisaatori kohta on automaatne lukustus, kui Sa kaamera välja lülitad — ehk transpordi käigus ei hüppa sensor niisama ringi.

Nikon Z6 III jagab päris palju omadusi oma suurte vendadega, aga on ka üks omadus, mille poolest on see parem kui ükski teine Nikon hübriidkaamera, mis seni turule tulnud on.

Nimelt, Z6 III kasutab 5,7 miljoni punktilist UXGA OLED pildiotsijat, millel on 100%-line kaadri katvus ning 0,8-kordne suurendus.

Ettevõtte sõnul paikneb pildiotsija ees ka kvaliteetsem klaas, mis on üpris suur määraja pildiotsija kuvamiskvaliteedis ning mida paberil ei ole eriti võimalik võrrelda ehk kui tahad näha selle erinevust, siis pead seda lihtsalt enda silmaga proovima.

Samuti saime lõpuks Z6 seeria kaameralt pööratava puutetundliku ekraani, mis avab rohkem võimalusi just video- ja vlogimismaastikul. Ekraaniks on 3,2-tolline, 2,1 miljoni punktiline LCD.

Oli põhjust kahtlustamiseks, et Nikon Z6 III tuleb sisuliselt sama kaamera, mis Nikon Zf, aga lihtsalt Z6/Z7 seeria kerega. See ei oleks ka loomulikult halb olnud, aga nähes lõpuks reaalseid Z6 III spetsifikatsioone, siis ütleksin, et olen meeldivalt üllatunud.

Kui vajad professionaalset täiskaader hübriidkaamerat, millega jäädvustada kaunite värvidega ja töökindla autofookusega kaadreid, olgu need foto- või videoformaadis, siis Nikon Z6 III mudeliga ei saa valesti minna.

Photopointi jõuab see uus tööloom eeldatavalt juulikuu jooksul ning hakkab maksma alates 2999€ (ainult kere). Tegu on üpris kaua oodatud ning populaarse kaameraga ehk kindlal huvilisel soovitaks eeltellimuse vormistada esimesel võimalusel.

 

Eeltelli Nikon Z6 III kohe ära ja Sa ei kahetse seda »

 


Juhul, kui Sul antud investeeringu tegemiseks peaks vahendeid puudu jääma, siis pakume mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Nikon fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(15)

The post Nikon Z6 III on keskklassi hübriidkaamera lipulaeva funktsioonidega appeared first on Photopointi ajaveeb.

Pentax 17 on vanakooli filmikaamera, mis on loodud 2024. aastal
autor: Stephan Redko

Ajahetkel, kus kaameratootjad on peamiselt panustamas hübriidkaamerate arendamisele, siis Pentax ujub neile klassikaliselt vastuvoolu ja toob müügile hoopis 549€ maksva analoogkaamera, mis kannab nime Pentax 17.

Sisult on tegemist poolkaader filmikaameraga, mille sisse saad pista standardseid 35mm filme, kuid iga kaadri puhul kasutab see korraga ära vaid pool sellest.

Numbrites selgitades, siis ühe 35mm formaadis kaadri asemel (36x24mm) pildistab see kaks poolkaadrilist fotot (17x24mm) — sealt tuleneb ka selle mudeli nimi. Ühesõnaga, sa saad ühe filmirulliga pildistada kaks korda rohkem pilte, kui filmikarbil reklaamitud!

Poolkaadrilise filmikaamera omapärana jäävad ka Sinu kaadrid standardses asendis vertikaalsed ning vertikaalses asendis horisontaalsed.

Pentax 17 ees paikneb fikseeritud 25mm f/3.5 HD objektiiv, mis pakub 35mm ekvivalendis 37mm fookuskaugust. “HD” märgistus objektiivi peal tähistab erilist “High Definition” vääristust, mis aitab Pentaxi sõnul optimiseerida antud objektiivi poolkaader formaadile.

Võimalikult terava pildi saavutamiseks pead kasutama objektiivipealseid sümbolitega režiime, mille seast leiad sobiva valiku igaks olukorraks — olgu Sa pildistamas maastikuvaateid, grupipilte, makrovõtteid või hoopis midagi muud. Erinevad režiimid kasutavad erinevat avasuurust.

Objektiivi eest leiad ka ühe pisikese valgusmõõtja, mis aitab automaatselt valida sobiva säriaja olenevalt kui palju valgust antud olukorras on.

Valgusmõõtja on ka üsna kavala asukohaga, sest kui kavatsed kasutada objektiivi ees filtreid, siis valgusmõõtja suudab valgust mõõtes ka filtritugevust arvesse võtta õige särituse valimisel. Kaamera säriajad on 1/350 kuni 4s.

Filmikaamerasse võid pista praktiliselt ükskõik mistahes ISO-ga filmirulle, sest kaamerale saad Sa määrata ISO 50 kuni ISO 3200 tundlikusega filme.

ISO rulliku kõrvalt leiad ka särikompensatsiooni ketta, millega nihutada säritust +-2 stoppi ehk tehniliselt saad Sa kasutada isegi ekstreemsemaid ISO 12 kuni ISO 12800 ulatuses filme.

Kui seesolev filmirull jääb mõnes valgusväheses olukorras lahjaks, siis Pentax 17 filmikaameral on ka integreeritud välk, mille saad aktiveerida, kui keerad režiimiketta mõne kollase tooniga režiimi peale või kui kasutad “AUTO” režiimi.

Pildistamine käib loomulikult läbi optilise pildiotsija, kus on ka erinevad tsoonimärgistused, et aidata Sul joondada erinevaid võtteid õigesti. Pildiotsija kaudu näed ka antud hetkes kasutusel olevat teravustamisrežiimi, et Sa ei peaks iga kord pilgu pildiotsijast ära võtma.

Muljetavaldav on näha 2024. aastal täiesti tutikat filmikaamerat, millel on ka erinevad funktsioonikettad ning mis ei ole loodud puhtalt plastikust. Pentax 17 tundub esmapilgul olevat soliidne kaamera, mis võiks ideaalselt sobida alustavale analoogfotograafile.

Uhiuus filmikas jõuab Photopointi esinduskauplustesse piiratud koguses müügile juulikuu jooksul, aga veebikaubamajas saavad kindlad huvilised eeltellimuse vormistada kohe, et olla esimeste seas, kes selle endale Eestis saavad.

 

Eeltelli uuenduslik Pentax 17 filmikaamera endale kohe ära »

 


Juhul, kui Pentax 17 ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi — nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Kui oled filmirulli täis klõpsinud, siis too see mistahes Photopointi esinduskauplusesse ja ilmutame need Sulle ära ning soovi korral trükime ka fotopaberile või paneme mälukaardile/Google Drive’i.

Photopoint on Pentax & Ricoh ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(16)

The post Pentax 17 on vanakooli filmikaamera, mis on loodud 2024. aastal appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3