Olgugi, et tänavune talv kahjuks oma tõelist palet näidata ei jõudnudki ja järjest enam hakkavad Eestimaal võimust võtma kevadised soojakraadid on tore näha, et leidus palju hobi- ja profifotograafe, kes oma mälukaartidelt või arvutikaustades leidsid üles talvemeeleoluga pilte ning esitasid need Sony Talvefoto 2017 konkursile. Aitäh, Teile!

Konkursile laekunud ligi tuhande töö hulgast on esinduslik žürii koosseisu Sven Začek, Andrei Reinol ja Hans Markus Antson nüüdseks välja selgitanud võistluse esikolmiku.

Parimad saavad uusi fotošedöövreid klõpsima asuda Sony tipptasemel fototehnikaga:

I koha auhind: Sony a6000 + 16-50mm + 55-210mm Kit, must

II koha auhind: Sony a5000 + 16-50mm Kit

III koha auhind: Sony DSC-RX100 

Niisiis – daamid ja härrad. Lubage esitleda fotokonkursi "Sony Talvefoto 2017" auväärset esimest, teist ja kolmandat kohta. Siin nad on:

 

I koht: "Jäljed jääl". Autor: Raimo Pauser

Žürii liikme Andrei Reinoli kommentaar: „Fragment talvisest loodusest, mis on fotograafi poolt oskuslikult vormistatud ning kaasa toodud. Näiliselt korrapärane segadus on kompositsiooniliselt hästi tasakaalu viidud. See pilt naelutas kohe pilgu enesesse ning jättis pikemalt vaatama. Ohtlik, salapärane, kättesaamatu!”

sony-2017-I

 

II koht: "Jääl udus". Autor: Ingmar Elm

Žürii liikme Sven Zaćeki kommentaar: “Jää on minu nõrkuseks loodusfoto motiivide hulgas ja siin pildil on lausa jäämaailm. Lisaks vahva udune taust ja ilmselt kalur soome kelguga ning idülliline meeleolu ongi loodud ja fotograafi poolt suurepäraselt edasi edasi antud.”

sony-2017-II

 

III koht: "Tuisune ilm". Autor: Vladimir Oja

Žürii liikme Hans Markus Antsoni kommentaar: "Fotol on suurepäraselt kinni püütud ja edasi antud hetk, mis väljas valitses. Kuna pinnatuisu jäädvustamine pole sugugi kerge (nii et seda pildil hiljem näha oleks), siis hindan fotograafi ideed tumedat jäätunud veekogu ära kasutada, mis teeb tuisu selgelt nähtavaks." 

sony-2017-III


Aitäh kõigile, kes fotokonkursile oma parimaid fotosid esitasid ning nii talvemeelolu tekitasid.Selgunud on Sony Talvefoto 2017 II vooru pääsenud tööd. Vaata Photopointi ajaveebist.Žürii, koosseisus Sven Zaćek, Andrei Reinol ja Hans Markus Antson on asunud tööle ning nii nagu ka eelmistel aastatel lasub žüriil keeruline ülesanne: selgitada ligi 900 foto seast välja kõige parem foto ning teise ja kolmanda koha töö. 

Praegu on aga aeg välja kuulutada publiku lemmik. Kogu konkursi vältel on kõigil olnud võimalik hinnata Sony Talvefoto 2017 konkursil osalevaid töid. Piltide hindamiseks tuli kasutada paremas nurgas asuvat Facebook'ist tuttavat "Meeldib" nuppu. Kõige rohkem meeldimisi saanud foto pälvibki publiku lemmiku tiitli ning saab Sony poolt auhinnaks lahedad h.ear on kõrvaklapid.

Olgu veel ära märgitud, et publiku lemmiku tiitel ei mõjuta kuidagipidi selle foto väärtust halvemuse ega paremuse suunas žürii silmis. 

Sony Talvefoto 2017 publiku lemmik: Andres Jaanisoo fotoga "Loojangu lummuses"

andres
Ära lase loovusel ennast piirata, sest konkursile on oodatud fotod, mis kirjeldavad talve täpselt nii, nagu see sinu jaoks paistab. Võib-olla oled lummatud lumise looduse ilust? Äkki naudid üle kõige suuskadel kihutamist või lastega koos kelgumäel rassimist?  Ehk on sinu parimad talvised hetked soojas toas, kui akende taga möllab vihm või lumi? Või… äkki talv üldse ei meeldigi sulle? 

Mis iganes see olla võiks – vormi see parim hetk ideaalseks talvefotoks ja osale konkursil. 

Sony on koostöös Photopointiga taaskord konkursile välja pannud rikkaliku auhinnalaua:

Talvefotosid saab konkursile esitada kuni 5. märtsi südaööni. Seejärel asub pilte hindama 3-liikmeline tunnustatud Eesti profifotograafidest koosnev žürii (Sven ZaćekAndrei Reinol ja Hans Markus Antson). Esikolmik kuulutatakse välja 17. märtsil 2017. Iga osavõtja saab konkursil osaleda maksimaalselt kolme fotoga.

Publiku lemmiku hääletus

Piltide esitamise perioodil on kõigil võimalik reaalajas vaadata konkursile esitatud töid ning nendele hindeid anda. Publiku lemmiku hääletus kestab kuni 7. märtsini ja publiku lemmikule on Sony välja pannud ägeda üllatusauhinna. 

Meelepärastele piltidele hinde andmiseks kasuta üleval paremas servas asuvat Facebookis tuttavat "Meeldib" nuppu. 
publiku-lemmik-2016


Konkursil võib osaleda igaüks, kellel on talvemeeleoluga pilte. Olgu pildil aasta 2017 või 1997. Peamine, et need oleksid sinu parimad talvepildid!