book2

Fotokonkursi "Loetud hetked" parimad kuulutati välja laupäeval, 10.detsembril Trüki- ja Paberimuuseumi rõdugaleriis, mil avati näitus 21 tööst, mis žürii liikmetele kõige enam muljet avaldasid - esikolmiku nimed ning žüriiliikmete kommentaarid teie ees:

I koht - Arseniy Semyonov

juht-snap

Minu jaoks on alati olnud sümboolne, kui näen, et bussijuht või taksojuht loeb raamatuid. Nii kaua kui keskealine mees loeb, on lootust, et laev kosmoses nimega Tellus päris hukka ei lähe.
Selle konkreetse foto puhul hindan ka seda, et tegu on kõnetava kompositsiooniga põnevas valguses. Bussijuhi kabiin kümbleb valguses ja pildilt on näha, et bussijuht on süvenenud raamatu lugemisse. Juht on raamatu sees. Kui inimene loeb raamatut, näeb ta välja teistmoodi kui inimene, kes vaatab mobiilist filmi. Ta näeb välja mõtleva inimesena.
(Mika - lastekirjanik)

II koht - Tuuli Türk

loetud-h

Väga hästi tabatud hetk ja valgus-pimedus. Lugeja ei kasuta nutiseadet mitte e-raamatu lugemiseks, vaid valgustab päris paberist raamatut. Nii see peakski olema. Tekib tunne, et kõik juba magavad ja noor lugeja ei soovi kedagi äratada, kuid soov lugu lõpuni teada saada ületab soovi ise ka magama minna. Super. 
(Anu - Bookworld)

III koht - Arseniy Semyonov

öösel

Foto tabamus lugemise kontekstis on tõeliselt suurepärane. Mind kõnetas see koheses huvis ning tekitas põneva dialoogi iseendas. Mis raamat see on? Millest räägib? Lugeja pildil paistab olevat sedavõrd süvenenud ja neelatud raamatu loolisse maailma, et fotograafil on olnud võimalus täiesti märkamatult tegutseda. Oodata öist mööduvat autot jne. Initsiaalid seinal lisavad pildile meie maailma erisusi. Sellised momendid ja kohtumised on tõeliselt loetud hetked. Palju õnne autorile.
(Rene, fotograaf)

Huvitav tähelepanek - kõik kolm fotokonkursi võidutööd on seotud öise aja, pimedusega. Kas lugemises, nii nagu öös ja hämaruseski, on kuhjaga salapära ning müstikat ja seepärast sobivadki need kaks omavahel nii hästi kokku? "Öös on asju", teadis kirjutada Mati Unt. Ja lugemises on hetki - neid, mil jõuad enda jaoks olulisele äratundmisele, samastud või rändad teistesse maailmadesse - ja neid hetki võib kõiki kolme võidutööd vaadates selgesti tajuda. 
(Mirjam, Fahrenheit 451)Raamatutuba Fahrenheit 451 ja Bookworld.me korraldatud lugemisele pühendatud fotokonkursi “Loetud hetked” parimatest töödest avatakse näitus Tartu Trükimuuseumi rõdugaleriis 10. detsembril 2016. Kõiki osalejaid ootab auhind! 

Konkursi võitjad kuulutatakse välja 10.12 kell 12.00 Trükimuuseumi rõdugaleriis (Kastani 42). Konkursile laekunud fotosid hindas raamatusõpradest ja fotograafiahuvilistest koosnev žürii portreefotograaf Rene Türgi juhtimisel. Lisaks Renele oli žüriis fotokunstnik Siiri Kumari ning raamatusõbrad - kirjanik Mika Keränen, Bookworldi tegevjuht Anu Vunk ja Fahrenheit 451 vabatahtlik Mirjam Link. 

Konkursil osalenud töödest sünnib kevadel 2017 suursugune ühislooming, mis saab Tartu linna avalikus ruumis nähtavaks. Näitus parimatest konkursile laekunud töödest on rõdugaleriis avatud 30. detsembrini 2016.


Täpsem info Facebooki ürituse lehel, kuhu saad SIIT>>


"Loetud hetked" fotokonkursi fotod, mis pääsesid TOP 20 hulka (tähestikulises järjekorras):  

*** (mees pargipingil)

*** (naine noodiraamatuga)

Alone in the book

Hetk loeb

Ilm ei loe

Juht

Kuhu edasi

Loodus loeb

Lugemine on mõnus

Lugemishetk oma pappkastis

Maailm süles

Meie aabits

Nutilugeja

Pinevad read pimeduse varjus

Puhkehetk matkal

Pühapäev

sõnad ajaliival

Teisiti lugemine

Teolt tabatud

Öösel

Fotokonkursi "Loetud hetked" publiku lemmiku tiitli saanud foto autoriks on Naomi Charlotta Andersson oma teosega “Lugemas". Palju õnne! 

lugemas
Bookworld.meraamatutuba Fahrenheit 451 ja Trükimuuseum esitlevad!

Lugemisaastale pühendatud fotokonkursile on oodatud fotod lugemiselt tabatud inimestest mistahes olukordades, kus iganes paikades, võimalikes ja võimatutes hetkedes. Osalema on kutsutud kõik raamatu- ja pildistamishuvilised, kel on õnnestunud tabada jagamist väärt lugemishetke. Konkursi eesmärk on väärtustada lugemiskultuuri, raamatuid, inimese isiklikku kohtumist raamatuga.

Iga osaleja saab konkursile esitada kuni 3 tööd ajavahemikus 25. oktoober – 27. november 2016. Konkurss on anonüümne, seega palume esitada tööd ilma autoripoolse vesimärgita ning pilditöötlus peaks jääma hea maitse piiridesse. Esitatud töö pikim külg peab olema vähemalt 2000 pikslit. 

Konkursile laekunud fotosid hindab raamatusõpradest ja fotograafidest koosnev žürii. Võitjad kuulutatakse välja nii Snap.ee keskkonnas kui lehel: www.bookworld.me 

Publiku lemmik

Piltide esitamise perioodil on kõigil võimalik reaalajas vaadata konkursile esitatud töid ning piltidele hindeid anda. 

Piltide hindamiseks tuleb kasutada vastava foto juures ülal paremas nurgas asuvat Facebookist tuttavat "Meeldib" nuppu. Iga hindaja võib ühele ja samale fotole anda ainult ühe hääle. 

Publiku lemmiku hääletus kestab kuni 27. novembrini ja selle tiitli saajale on välja pandud üllatusauhind. 

Fotokonkursi auhinnad:

- Parimatest fotodest avatakse 10. detsembril 2016 näitus Trükimuuseumi galeriis Aparaaditehases (Kastani 42, Tartu) 

- Konkursil osalejate töödest sünnib suursugune ühislooming, mis saab Tartu linna avalikus ruumis nähtavaks

- Parimaid fotosid kasutatakse konkursi korraldajate poolt edaspidi teemakohastes trükistes ning infokanalites

- Lugemise ja fotograafiaga seotud meened 

Fotokonkurssi korraldavad Bookworld.me ja raamatutuba Fahrenheit 451 

Nüüd on õige hetk panna oma fotokaamera valmis ning püüda pildile lugemisõhinas inimesi - oma parimad tööd esita kindlasti ka ainulaadsele fotokonkursile!

book2