Teistkordselt DJI ja Photopointi poolt korraldatud aerofotode ja kõrgelt pildistatud fotode konkursil „Kõrgelt“ on nüüdseks selgunud esikolmik.

Auhinnalised kohad valis välja esinduslik žürii koosseisus: loodusfotograaf Sven Začek, droonifotograaf Kaupo Kalda ning aerofotograaf Andres Tarto. Hindamisel olid olulisteks kriteeriumiteks foto originaalsus ja huvitav lahendus, tehniline teostus, hetke tabamise õnn ning vastavus teemale.

Kõiki žürii poolt välja valitud pilte saad näha Photopointi ajaveebis ning ainulaadse fotokonkursi auhinnavälja kattis DJI koostöös Photopointiga.

1. koha auhind: DJI Phantom 4
2. koha auhind: DJI Phantom 3 Professional
3. koha auhind: DJI Phantom 3 Standard

Daamid ja härrad, nüüd on aeg nautida kõrgeid hetki, sest teeme teatavaks DJi fotokonkursi võitjad:


I koht: "Varjud". Autor: Janek Joab

Žürii liikme Sven Zaćeki kommentaar: “Soojal suvepäeval talvepiltide sirvimine on minusugusele talvefännile alati värskendav tegevus. Tavapäraste droonimotiivide vahel oligi see võte lumega kaetud jääl jalutavast luigeperest üks tore värskendav sõõm talveõhku. Linnud, varjud ja jäljed moodustavad fotole kolm põnevat kihti, mille autor on suutnud nauditavaks tervikuks komponeerida.”

dji-2016-I


II koht: "Ilus Eestimaa ". Autor: Margus Muts

Žürii liikme Andres Tarto kommentaar: „Võimas, kuidas udu maastikke ümber kirjutab ja ruumilisust loob. Teisalt, ainult ülevalt saab teinekord nõnda selgelt selle suure ebamäärasuse piire tajuda. Duaalsus - kontrast jõe kahe kalda vahel - eristab motiivi paljudest teistest omasugustest ning jääb mulje, et piimjas vasak- ning päikeseline parem kallas on kui kaks erinevat pilti, mille jõgi on kokku liitnud. Efektne, kuldne, kõnekas.“

dji-2016-II


III koht: "Ja järgmisena lähen mina“ Autor: Siim Verner Teder

Žürii liikme Kaupo Kalda kommentaar: „Selle pildi teeb eriliseks asjaolu, et sarnasesse olukorda satuvad vähesed, saati veel seda pildistama. Samuti on see fotograafiliselt ja tehniliselt eeskujulikult teostatud. Pildiallkiri rõhutab pildistaja mõtteid ja hakkad ka ise ette kujutama, "kui nüüd oleks minu kord...". Põnev vaheldus klassikalisele kõrgelt pildile. Läksin peale vaatamist Youtube'i sarnaseid videosid vaatama. Aga ise hüppama ei kipu, jään oma drooni juurde.“

dji-2016-III


DJI ja Photopoint tänavad kõiki osalejaid põneva ning igati tasemel konkursi eest ning soovivad kõigile loomingulist ja inspiratsioonirohket aega.On taas aeg tõusta kõrgustesse. Ükskõik kas mõtte jõul, jalgsi, kuumaõhupalliga või drooniga – vahet pole. Peaasi, et kõrge lennu tulemusel sünniksid efektsed, lummavad, tähendusrikkad, rabavad või originaalsed fotod. Neid läheb sul nüüd tarvis, sest alanud on DJI fotokonkurss "Kõrgelt" 2016.

Fotode esitamise periood algab 1. juulil ja kestab kuni 7. augustini. Auhinnalistele kohtadele tulnud võidutööd kuulutatakse välja 19. augustil. Uhkete auhindadega toetavad konkurssi DJI ja Photopoint.

Auhinnad:

1. koha auhind: DJI Phantom 4
2. koha auhind: DJI Phantom 3 Professional
3. koha auhind: DJI Phantom 3 Standard


Konkursile on oodatud fotod, mis on pildistatud drooniga õhust, tavalise fotokaameraga lennukilt, kõrghoone pealt, kõrgele üles hüpates või mõnel muul moel. Ehk siis - kõik pildid, mis on pildistatud „Kõrgelt“. Kõrguse alammäära žürii fotodele ei sea. Oluline on, et pildid kuidagi kirjeldaval või kirjeldamatul moel kannaksid endas kõrgel olemise ja kõrgelt pildistatu tunnet.

Kui sa pole päris kindel, kas sinu pilt just seda tunnet kirjeldab, siis ära muretse – võistlustule võid oma ilusa foto ikka panna. Küll siis auväärt žürii juba ise otsustab, kas see pilt on kriteeriumitele vastav ja esiletoomist/võitu väärt, või mitte. Žüriisse kuuluvad 3 Eesti tuntud ja tunnustatud fotograafi, kel kõigil on piisavalt kogemust „Kõrgelt“ pildistamises:

Kui sul on mõni ilus kõrgelt pildistatud foto, siis ära jäta kasutamata võimalust lisada see konkursile ja võita endale uus ja uhke DJI droon. Kui sul aga ühtegi sellist fotot käepärast pole, siis ära heida meelt – suvi on ees ja küllalt aega oodata ilusaid päikeseloojanguid või varahommikuid, et pildistada midagi kusagilt kõrgelt.