ööfoto-2016

Oktoobrikuu viimasel päeval koos talveajale üleminekuga Snäpi pildipangas alanud traditsioonilise “Manfrotto Ööfoto” konkursi kõige ilusamad, õdusamad ja salapärasemad öösel või hämaras jäädvustatud tööd on välja valitud.

Ühtekokku esitati konkursile detsembrikuu alguseks lihi kuussada fotot. Tööde hulgast võis leida nii pika kui ka lühikese säriajaga pildistatud fotosid ning väga loovaid ja originaalseid taieseid.

Profifotograafid Sven Zaćek, Hendrik Osula ja Martin Mark on hoolega läbi vaadanud kõik konkursile esitatud tööd ning läbi kahe vooru on tänaseks on välja koorunud esikolmik.

Fotokonkursi auhinnalaua katmise võttis enda õlule Manfrotto koostöös Photopointiga, täites selle heldelt väärikate auhindadega, mida iga fotohuviline endale ihaldada võiks. Auhindadeks olid:

I koht

II koht

III koht

NB: Sooduskoodiga “MANFROTTO15” on kuni 23.12.2016 Photopointi e-poes kõik Manfrotto statiivid, kotid, stuudiotarvikud jne 15% soodsamad (ka soodushinnast). Vali SIIT!

Niisiis – daamid ja härrad – lubage esitleda fotokonkursi “Manfrotto Ööfoto 2016” esikolmikut:


I koht: “Saha kabel udusel suveööl”. Autor: Sander Vill

Žürii liikme Hendrik Osula kommentaar: "Eeldatavasti tärkava päikese esimesed kiired annavad kui jumaliku valgustuse antud fotole. Ebakorrapärased ristid ning nende taga kõrguv kabel ainult rõhutavad seda tunnet. Nii tehniliselt kui emotsionaalselt suurepärane foto, mis on selgelt läbimõeldud ja kavandatud. Tekib tunne, nagu oleks seda pilti vaadates ise just öisest metsast väljumas ning jõudmas koidikul taas tsivilisatsiooni."

snap-manfrotto-I

II koht: “Udu ja valgus Tarvastus”. Autor: Hendrik Mändla

Žürii liikme Martin Mark kommentaar: "Hästi vormistatud müstiline foto, mis pakub palju detaile ja avastamisrõõmu. Küllaltki eriline talvine udu annab pildile palju juurde, peegeldab valgust ja muudab külma talveöö näiliselt palju soojemaks. Tasakaalu pakub külmemates toonides tähistaevas. Kõik see kokku moodustab vinge ööfoto."

snap-manfrotto-II

III koht: “Muusik ja mustad linnud”. Autor: Tiit Kööbi

Žürii liikme Sven Zaćek kommentaar: "Tihti kasutatakse ööfotode all kirjeldusena väljendit: "Öös on asju!" Sama tihti neid asju, aga fotolt ei paista. Lõpuks on ette tulnud foto, mille tarbeks see väljend on üldse välja mõeldud. See foto on niivõrd mitmekihiline, et vaatamist ja uute nüansside avastamist jagub pikemaks ajaks."

snap-manfrotto-III

Manfrotto ja Photopoint tänavad kõiki osalejaid põneva ning igati tasemel konkursi eest! Soovime kõigile loomingulist ja inspiratsioonirohket aega.


Kellad on keeratu ja talveajale on üle mindud - alanud on aasta kõige pimedam periood. See aga ei tähenda, et kaamera tuleks nurka visata ja pimedal ajal üldse pilti teha ei saa. Natuke ISO, pisut loovust ja keskmisest rohkem säriaega võivad sulle tuua jäädvustused, mis on veel efektsemat kui muidu.

Oma parimad ööfotod esita Manfrotto ÖÖfoto 2016 konkursile, kuhu ootamegi töid, mis on pildistatud eelkõige hämaras või pimedas. Vahet ei ole, kas toas või õues, tehisvalgust või looduslikku valgust kasutades, statiivilt või käest… Oluline on tavalisest hämaram keskkond, loovus, originaalsus ning tehniliselt hea teostus.

Konkursile saab esitada kuni 3 fotot ja töid võetakse vastu kuni 4. detsembri südaööni. Pärast piltide esitamise perioodi lõppu selekteerib kolmeliikmeline, tunnustatud profifotograafidest koosnev žürii (Sven Zaćek, Martin Mark ja Hendrik Osula) välja kolm parimat ööfotot. Need on võidutööd, mis kuulutatakse välja 16. detsembril ning koostöös Photopointiga välja pandud auhinnad… On õige ahvatlevad.