Haara statiiv, keera ava suureks, kärista säriaega, lülita sisse värinastabilisator ja päästa valla oma loovuse hoovused. Koos aasta pimedaima ajaga on alanud fotokonkurss "Manfrotto ööfoto".

Väärikate auhindadega konkursile on oodatud tööd, mis on pildistatud eelkõige hämaras või pimedas. Vahet ei ole, kas foto on pildistatud toas või õues, tehisvalgust või looduslikku valgust kasutades, statiivilt või käest... Oluline on tavalisest hämaram keskkond, loovus, originaalsus ning tehniliselt hea teostus.

Manfrotto ööfoto konkursile saab töid esitada kuni 30. novembrini (k.a). Iga autor võib esitada kuni 3 tööd.

Ära siis ehmata, kui täna õhtul töölt koju minnes õues pilkane pimedus valitseb. Võta hoopis kaamera ja üht-teist muud vajalikku ning mine pildistama. Öös on asju küll, mida pildile püüda.

------------------------------

Manfrotto ööfoto tulemused on selgunud!

See oli oktoobrikuu viimasel esmaspäeval, kui koos kella keeramisega õhtud järsult pimedamaks muutusid “Manfrotto ööfoto” alguse sai. Ühtekokku esitati konkursile novembrikuu lõpuks 808 fotot. On seal maastikku ja portreesid, värvilisi ja päris pimedaid kaadreid, pika ja lühikese säriajaga pildistatud fotosid ning väga loovaid ja originaalseid taieseid.

Viimase, pisut vähem kui pooleteise nädala jooksul on Žürii ...

  • Loodusfotograaf Sven Žacek
  • Portreefotograaf Penelope Russak
  • Photopointi ajaveebi peatoimetaja Lauri Veerde

... kõiki neid taieseid uurinud ja hinnanud. Esimesest voorust pääses edasi  25 fotot, mis siis eriliselt kange luubi alla võeti ning mille seast tänaseks esikolmik välja koorunud on.

Niisiis – daamid ja härrad. Lubage kõigepealt esitleda fotokonkursi “Manfrotto ööfoto” esimest, teist ja kolmandat kohta ja siis publiku lemmikuid:

Manfrotto ööfoto esikolmik:


Baleriin”. Fotokonkursi “Manfrotto ööfoto” esimene koht

Auhinnaks: Manfrotto 055 CXPRO3 profistatiiv + Manfrotto 468 MG RC0 kuulpea

Kõrvukräts jälgimas ümbrust”. Fotokonkursi “Manfrotto ööfoto” teine koht

Auhinnaks Manfrotto Pro VII Backpack seljakott

Autor kirjutab pildi kohta nii: "Põhjus, miks folklooris kakkude kohta nii vastakaid ja lausa hirmutavaid jutte on säilinud. Mida ei tunne, seda tuleb ikka karta."

Ka nii saab valgus taeva”. Fotokonkursi “Manfrotto ööfoto” teine koht

Auhinnaks Manfrotto fotovest, S, M või XL suurus


Publiku lemmikud Manfrotto ööfoto konkursil

Lisaks žürii pooli valitud esikolmikule oli kasutajail võimalik piltide esitamise perioodil ka töödele hindeid anda. Nende hinnete alusel kuulutame välja kolm kõige kõrgemalt hinnatud tööd. Nende piltide autorid saavad auhinnaks Manfrotto monopodi 679B. Kolm publiku lemmikut on:

Publiku lemmik: Äike Pärnus

Publiku lemmik: Esimesed kiired

Publiku lemmik: Winter passing by

Žürii poolt valitud paremad tööd on:

1 juriado, „Baleriin“

Baleriin

2 Hrajalo, „Kõrvukräts jälgimas ümbrust“

Kõrvukräts jälgimas ümbrust

3 larbusk, „ka nii saab valgust taeva :)“

ka nii saab valgust taeva :)