Fotokonkurss “Sony Talvefoto 2013” on läbi saanud. Viimase nädala jooksul on žürii (loodusfotograafid Toomas Ili, Sven Žacek ja Urmas Tartes ning portreefotograaf Renee Altrov hoolega läbi vaadanud  kõik 1475 konkursile esitatud pilti. Hindamise esimesest voorust pääsest edasi 31 suurepärast fotot (vaata neid siit), millede hulgast on nüüd selgunud kolm parimat.

Sony Talvefoto 2013 fotokonkursi esikolmik on siin:

Martin Jüriska, "Novembritalv". Fotokonkursi "Sony talvefoto 2013" esikoht

novembritalv

Žüriiliige Urmas Tartes kirjutab võidutöö kohta nii: „See, et talvel on lumi maas, ei üllata kedagi. Palju vähem teame või teadvustame seda olukorda, kuidas lumi maha sajab. Tihtipeale tuleb see koos tormituultega. Tuul sakutab lehituid puid ja lennutab läbi raagus okste valgeid lumeräitsakaid. Õues sellise ilmaga olla ei taheta. Koerailm.

Pildi autor on ilma trotsinud ja jäädvustanud pildile just tüüpilise novembritalve. Ta on osanud leida sobiva võttekoha ja kaamera seaded, mis toovad vaatajani looduse jõulise vaatemängu. See pilt lausa kutsub vaatajat ka sellise ilmaga vähemalt korraks nina õue pistma.“

On rõõm kuulutada Martin Jüriska fotokonkursi “Sony talvefoto 2013” võitjaks ning premeerida teda peaauhinnaga: Sony NEX-6 hübriidkaamera koos 16-50mm f/3.5-5.6 OSS suumobjektiiviga.

Arseniy Semjonov, "Let it snow". Fotokonkursi "Sony talvefoto 2013" teine koht.

Let in snow

Žüriiliige Renee Altrov kirjutab teise koha töö kohta nii:  "Kui ma vaatan seda fotot, siis mul tekib kohe tunne, et tegemist on kaadriga mõnest viiekümnendate filmist. Tekib ka tunne, et kohe peale seda kaadrit hüppas modell õhku ja lõi kandu kokku, kuna ta tuli just kohtamiselt väga lummava daamiga.

Lumi, see võrratult pehme ja udukerge lumi, teeb selle meeleolu tohutult romantiliseks ja tekitab mõnusa äratundmishetke. Pildil on kindlasti valitud õige ava, mis annab palju sügavust ja udustab kaadrisse mittesobivad tänapäevased autod. Natuke võiks proovida korrigeerida säri, et ülepõlenud kohad modellil tasakaalustada. Aga kindlasti ei ole see siinkohal teema mis võiks selle pildi väärtust langetada. Olen kindel, et värvilisena see pilt ei annaks edasi sama meeleolu, kui praegu. Oleksin õnnelik, kui ma oleks ise selle pildi teinud. Tubli töö!"

On rõõm kuulutada Arseniy Semjonov pildiga "Let it snow" fotokonkursi “Sony Talvefoto 2013” võitjaks ning premeerida teda teise koha auhinnaga - Sony RX100 kompaktkaameraga.

"Muinasjutumets". Fotokonkursi "Sony talvefoto 2013" kolmas koht.

muinasjutumets

Žüriiliige Sven Žacek kirjutab kolmanda koha töö kohta nii: "See foto võtab sisuliselt kokku meie viimaste aastate talved ja näitab Eestit tõelise põhjamaana. Möödunud kümnendi keskpaiga vedelad, lumevaesed ja soojad talved hakkavad mälust kustuma ja asenduvad just selliste kargete ning tõelist talve kujutavate mälupiltidega. Õnneks on eestlased hakkajad talve pildistajad, mistõttu ei pea vaid mälupiltidega piirduma."

On rõõm kuulutada Snäpikasutaja mikussaar pildiga "Muinasjutumets" fotokonkursi “Sony Talvefoto 2013” võitjaks ning premeerida teda olmanda koha auhinnaga - Sony WX-200 kompaktkaameraga.

Palju õnne võitjatele!


------------------------------------------

------------------------------------------
sony-talve-2013

Kutsume kõiki fotohuvilisi, harrastajaid ja professionaale osa võtma fotokonkursist "Sony Talvefoto 2013". Ootame konkursile fotosid, mis kirjeldavad talve nii, nagu see sinu jaoks paistab. Võib-olla oled lummatud lumise looduse ilust? Äkki naudid üle kõige suuskadel kihutamist või lastega koos kelgumäel rassimist?  Ehk on sinu parimad talvised hetked soojas toas kui jäälilledes akende taga möllab tuisk? Või... äkki talv üldse ei meeldigi sulle? Mis iganes see ka olla võiks – vormi see parim hetk parimaks talvefotoks ja osale Snäpi veebilehel toimuval konkursil.

Igaüks saab konkursil osaleda maksimaalselt kolme fotoga. Talvefotosid saab konkursile esitada kuni 28. veebruarini (k.a). Seejärel asub pilte hindama 4-liikmeline tunnustatud profifotograafidest koosnev žürii. Esikolmik kuulutatakse välja 11. märtsil. Auhinnad aga on õige magusad.

Ära lase ennast piirata, sest konkursil võib osaleda igaüks, kellel on talvemeeleoluga pilte. Olgu pildil aasta 2013 või 1998. Peamine, et need oleksid sinu parimad talvepildid!