Canoni kevadfotokonkurss näitas, kui mitmekesiselt fotoharrastajad kevade saabumist oma piltidel kujutada oskavad. Konkursile laekunud piltidel oli kevade tulekut kujutatud nii õitsvate lillede, sulavate jääpurikate, loomade-lindude kui ka inimeste ehedate emotsioonide läbi. Muutliku kevade tulekut haaravalt pildile püüda ei ole üldsegi mitte kerge ülesanne. Canoni fotokonkursi osalejatel õnnestus see aga väga hästi.

Konkursile laekunud 721. fotost valis kolmeliikmeline žürii välja kolm paremat tööd. Žüriisse kuulusid fotograafid Tõnu Ling, Ardo-Jako Olev ja Andrei Sizõhh. Hindamisel jälgisid nad eelkõige kolme aspekti:  õnnestunud kevadhetke tabamine, tehniline korrektsus ja põnev kompositsioon.

Konkursi esikoht ja Canoni peegelkaamera EOS 1100D koos 18-55 IS objektiiviga  kuulub Snäpikasutajale svefnlaus, kelle fotol „Homme olen udu“ on kujutatud ülessoenev lumememm kes küll kedagi külmaks ei saa jätta.

Teisele kohale rebis end unenäoline pilt luigest. Snäpikasutaja deidriimer võitis endale Canoni kompaktkaamera Powershot SX220. Teise koha töö nimeks on: „Siis, kui veed hakkavad vulisema...“.

Kolmanda koha vääriliseks tunnistas žürii meeleoluka foto ennastohverdavast velomaanist. Snäpikasutaja nastaasika oma on kolmanda koha auhind Canoni kompaktkaamera IXUS 220. Tema pildi nimeks on: “Kevadine nauding”.

Suur aitäh kõigile, kes oma kevade saabumist Canoni fotokonkursil meiega jagasid. Loodetavasti pääseb hetkel tasahilju meie ümber hiiliv kevad peagi päriselt võimutsema.

Häid pilte.--------------------------------------------------------------------------------


Kevadkuu on alanud, ning seekordne pikk ja iseäranis raske talv on viimaks ometi lõppemas. Praegu on kevadet siiski veel õige raske näha. Siiski on ta juba teel ning annab sellest meile teada tuhandel erineval moel. Tuleb ainult objektiiv valgusele avada, kevade märke märgata ja neid teistelegi näidata. Canoni fotokonkursil „Kevade tulek“.

Oled sa mõelnud, mis tähistab just sinu jaoks kevade tulekut? Kas aasta esimene sõit maakodusse, kevadriiete kapist võtmine või aina pikenev päev? Mis iganes see ka ei oleks, kindlasti on sul pilte hetkedest, mis tähistavad sinu jaoks kevade tulekut. Jagades neid teistega Canoni kevadise fotokonkursi raames on sul hea võimalus võita väärtuslikke auhindu:


Osaledes jagad oma kevadist meeleolu ka teistega. Nii saabub kevad kiiremini igasse hoovi.

Žürii poolt valitud paremad tööd on:

1 svefnlaus, „Homme olen udu“

Homme olen udu

2 deidriimer, „Siis, kui veed hakkavad vulisema...“

Siis, kui veed hakkavad vulisema...

3 nastaasika, „Kevadine nauding...“

Kevadine nauding...