Artprint fotokonkursi „Esimene lumi“ esikolmik on selgunud!

Täna aknast välja vaadates tundub, nagu oleks esimene lumi tulnud juba ammu-ammu. Tegelikult on selline südatalv valitsenud vaid viimased kolm nädalat. Enne seda olid põllud rohelised ning lumi mõnel pool Eestis veel nägemata ime. Siis – novembri algul – saigi välja kuulutatud Artprint fotokonkurss Snap.ee veebilehel nimega „Esimene lumi“.
  
Konkursile laekus 340 esimese lume teemalist fotot. See rikkalik valik fotosid näitab, kuivõrd erinev võib lumi olla: rohke ja napp, puhas ja must, valge ja kirju, rõõmu või kurbust tekitav. Vaatamata piltide suurele arvule on žürii siiski oma keerulise tööga valmis jõudnud. Esikolmik on välja selgitatud ning Artprint poolt välja pandud auhinnad – fotolõuendid ootavad Järgmiste fotode autoreid:

1. Janar Murd fotoga „Esimene lumi“. Auhind - fotolõuend 70x50. Väärtus 999.-
2. Igor Oksanjuk fotoga "Esimene lumi ( kurvalt )". Auhind - fotolõuend 60x45. Väärtus 699.-
3. Rene Jakobson fotoga „Kodujuust“. Auhind - fotolõuend 30x45. Väärtus 499.-

Esikohale tulnud foto tõusis teistest esile eelkõige oma suurepärase kompositsiooni poolest – seda nii vormi kui tonaalsuse võtmes. Esikoha valimisel oli oluline ka see, et pildil olev lumi oleks tõepoolest esimene. Janari fotol on sügisene loodus harmoonias äsja sadanud ning peagi haihtuva lumega. Kumbki ei ole veel saavutanud võitu teise üle – veel valitseb vaikiv tasakaal.

Teisele kohale tulnud foto „Esimene lumi ( kurvalt )“ näitab, et esimest lund saab kujutada ka teistmoodi kui puhta ja ilusana. Igori fotost õhkub esimese lume kaduvust, ja sellest tulenevat kurbust. Veel ei ole lumi saavutanud oma elujõudu ning sulab peagi koos määrdunud lumememmega.

Kolmandale kohale tulnud foto paelus žüriiliikmeid sellel kujutatud lume olemuse tõttu – näeb see ju tõepoolest välja justkui keegi oleks kodujuustu rõdule puistanud. Kolmandale kohale tulekul mängis selle foto puhul rolli ka perfektne kompositsioon ja teostus.

Aitäh kõigile osavõtjatele ning ilusat talve kõigile snap.ee ning Artprint poolt.-------------------------------------

Fotode vastuvõtt Artprint fotokonkursile "Esimene lumi" on lõppenud. Nüüd on žürii kõikide 340. osaleva töö hulgast välja sõelumas huvitavamaid fotosid - esikolmik saab välja kuulutatud esmaspäeval, 6 detsembril.


Kas sina oled juba näinud läheneva talve esimest lund? Võib-olla oled sa seda juba pildistadagi jõudnud? Kui veel pole, siis tee seda kindlasti ning võta osa Artprint`i ja Snap.ee pildipanga korraldatavast fotokonkursist „Esimene lumi“.

Esimest lund iseloomustavad omadussõnad „puhtus ja kaduvus“. Sügisesed lehed ja porimülkad saavad kaetud helevalgete, suurte lumehelvestega, mis tavaliselt mõne tunni pärast taas sügisele alla vanduma peavad. Esimene võib see lumi olla mitmes mõttes. Esimene on lumi sellel sügisel ja esimene oli see kõigil eelmistel. Huvitav oleks mäletada, mis toimus meie peades siis, kui me päris esimest korda midagi valget, pehmet, külma ja sulavat kogesime. Võib-olla see ei olnudki siis lumi vaid hoopis midagi muud – esimene ja lume moodi. Kõigist nendest esimestest lumedest võib Artprint fotokonkursile „Esimene lumi“ oma pilte lisada.

Kõigi konkursil osalevate fotode seast valib žürii välja kolm huvitavamat. Neid kolme on ootamas ArtPrint poolt välja pandud auhinnad – kolm tühja lõuendit, kuhu trükitakse võitjate soovitud fotod.

•    1. koht: fotolõuend 70x50. Väärtus 999.-
•    2. koht: fotolõuend 60x45. Väärtus 699.-
•    3. koht: fotolõuend 30x45. Väärtus 499.-

Esimese lume fotosid saad Snap.ee keskkonnas toimuvale fotokonkursile laadida kuni novembri lõpuni. ArtPrint ja Snap.ee soovivad kõigile valget lund ja pikki kelgusõite.

Žürii poolt valitud paremad tööd on:

1 Janar, „Esimene lumi“

Esimene lumi

2 wolosidze, „Esimene lumi ( kurvalt )“

Esimene lumi ( kurvalt )

3 renej, „Kodujuust“

Kodujuust