21. aprill 2011

Eesti Kodanikuühiskonna Nädala ja Photopointi koostöös korraldatud fotokonkurss on jõudnud lõpule ning parimad selgunud. Kokku laekus konkursile 56 fotot. Osalenud pildid olid kõik head ja patriotismi süstivad, mis tegi ka konkurentsi äärmiselt tihedaks.

Konkurss toimus kahes voorus ning teise vooru pääsesid 10 kõrgema keskmise hindega pilti, mis läksid EKÜN`i Facebook`i leheküljele, kus kõik said valida enda lemmiku.

Enim hääli kogus pilt pealkirjaga "Hea Lapselaps", mille autor saab auhinnaks Pentax kompaktkaamera Optio LS1000. Žürii, kuhu kuulusid Photopointi ja EKÜN-i esindajad, valis enda lemmikuks foto "Üks sajast tuhandest". Autor pärjatakse Crumpleri sülearvutikotiga.

Ei unustata ka ülejäänud finaalipääsejaid - nendele kingib Photopoint omalt poolt väiksemaid auhindu. Täname kõiki osavõtu eest.
Kõikide võitjatega võetakse ühendust pärast pühi.

Eesti Kodanikuühiskonna Nädala meeskond ja Photopoint

__________
1. aprill 2011

Meie väikesel Eestimaal on inimesed korda saatnud suurepäraseid tegusid (nagu näiteks okupatsioonivõimu alt vabaks laulmine, üheskoos kodumaa prügihunnikutest puhtaks tegemine või ka lihtsalt kaasmaalasele abistava käe ulatamine), mis on paljudele andnud inspiratsiooni olemaks parem kodanik. Kui Sul on õnnestunud selliseid erilisi hetki fotoaparaadiga jäädvustada, siis nüüd on õige aeg need pildid välja otsida, sest alanud on Eesti Kodanikuühiskonna Nädala fotokonkurss „Hea kodanik“.

Konkursi esimene voor toimub Snap.ee keskkonnas 1. aprillist kuni 14. aprillini. Selle käigus saavad kõik snap.ee kasutajad konkursile üles laetud fotosid hinnata. 10 enam hääli saanud pilti liiguvad edasi konkursi teise vooru, mis leiab aset EKÜN`i Facebook`i leheküljel. Seal valitakse 10 foto hulgast välja kaks auhinnalist fotot:

1. EKÜN'i Facebook'i leheküljel enim meeldimisi (like) saanud foto. Auhind: Pentax kompaktkaamera Optio LS1000

2. Kolmeliikmelisele žüriile enim meeldinud foto. Auhind: Crumpleri sülearvutikott

Lisaks saavad 8 ülejäänud finaalvooru pääsenud foto omanikku meene Photopointi poolt.

Facebook'is saab fotodele hääli anda kuni 20. aprillini. Võitja ja žürii lemmik kuulutatakse välja 21. aprillil EKÜN Facebook'i leheküljel ja Snap.ee veebilehel. Žüriisse kuuluvad EKÜN ja Photopointi esindajad.

Žürii poolt valitud paremad tööd on:

1 alexx, „Hea Lapselaps“

Hea Lapselaps

Publiku lemmik

2 svefnlaus, „Üks sajast tuhandest“

Üks sajast tuhandest

Žürii lemmik