Tänavu laekus Tamroni makrofoto konkursile 1899 fotot. See rekord ei teinud niigi keerulist žüriitööd lihtsamaks. Kuid nüüd on lõpuks käes kauaoodatud hetk, kuulutame välja Tamroni makrofoto 2013 võitjad. Žürii koosseisus Urmas Tartes, Sven Začek ja Toomas Ili on valinud tänavuse Tamroni makrofoto konkursi parimateks:


I koht
"Öö"liblikas
Autor Arseniy Semyonov

Auhind: 1000€ väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

"Öö" liblikas

Žürii kommentaar: See kaader lummas juba pisipilti vaadates. Suure foto avanedes ärkas suveöine heinamaa justkui uuesti ellu, koos kõigi oma lõhnade ja häältega. Ei ole palju neid pilte, mis niiviisi emotsiooni edasi annavad. Tähelepanu köitis ka uudne lahendus liblikapiltide valdkonnas. Kuna makrofotograafia on hästi kättesaadav fotograafia valdkond, siis otsis žürii midagi teistsugust ja uut. Oli ka palju häid ja korrektselt vormistatud võtteid, kuid eks inimene on juba selline olevus, et midagi teistsugust hakkab kohe silma. Öös toimuva pildistamine nõuab fotograafilt sisulist leidlikkust ja ka tehnilist pealehakkamist. Kui lisada siia ka järeltöötluse fantaasiat, siis on võimalik saada põnev tulemus, kus looduslugu ja inimese nägemus põimuvad omavahel tervikuks. 


II koht
Nägemine olla huvitav ainult seetõttu, et vaadelda saab mitmest küljest. E. M. Remarque
Autor Kaido Muttik

Auhind: 750€ väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

Nägemine

Žürii kommentaar: Tõeliselt hästi tabatud hetk! Suur ja väike loom ühes kaadris. Seekord on väike kiusaja rollis. Oli see niimoodi planeeritud või õnnelik juhus, ei oma hetkel enam tähtsust. See on humoorikas tabamus kahe looma visuaalsest kokkupuutest. Mis kärbse ja hobuse peades tegelikult toimub, teavad vaid osalised ise.


III koht
Kes seal on?
Autor Risto Hunt

Auhind: 500€ väärtuses Tamroni tooteid Photopointist

Kes seal on?

Žürii kommentaar: Pildil on kelmikust, kontrasti ja vormimängu. Lillakate ohete tagant paistvad liidriku rohelised silmad jätavad mulje nagu kohtuks mõne seninägematu olendiga. See pilt on ehe näide sellest, kuidas liik keskkonnaga ühte sulab. Kõiksugu liidrikud on makropiltnike hulgas väga hinnatud modellid. Siin on fotograaf tabanud tavalise motiivi, kuid lahendanud selle uudsel moel. Kiitus pildi autorile õige nurga alt vormistatud toreda kaadri eest. Niisugune peitumine käib nende putukate eluga igapäevaselt kaasas, sest ööseks tuleb endale leida turvaline puhkepaik, mis jääks potentsiaalsetele röövlitele kättesaamatuks ka hommikuvalguses, mil liidrike tiivad on kaetud kastepiiskadega ning pogenemine on raskendatud või lausa võimatu. Hea eluline hetk, mille teeb fotona mõnusaks ka ilus üleminek taustas ja korrektne teravus.


Lisaks professionaalse žürii poolt valitud esikolmikule andis oma hääle parima makrofoto poolt ka publik. Publikuhääletus kestis siinsamas Snäpis kogu konkursi vältel ja hääletada said registreerunud kasutajad.

    
Publiku lemmik:

Peegeldus 
Autor Priit Nuggis

Eriauhind: 5GB ruumi Snäpis, 100 tasuta digifoto trükk Photopointist, Tamron MagLite lamp ja Tamroni kott. 

Peegeldus

 


Vaata ka žürii poolt äramärgitud töid Photopointi ajaveebist

Aitäh kõigile osalejatele põnevate, kaunite, salapäraste ja eriliste makrofotode eest! Kohtumiseni järgmisel konkursil!

Žürii poolt valitud paremad tööd on: