Nikon Z6 III on keskklassi hübriidkaamera lipulaeva funktsioonidega
autor: Stephan Redko

Nikon andis teada, et juba sellel suvel on müügile oodata nende uut keskklassi Z6 III täiskaader hübriidkaamerat.

Arvestades, et selle eelkäija ehk Z6 II tuli nüüdseks välja juba neli aastat tagasi, siis uue generatsiooni puhul võiks näha korralikult täiustusi ja uuendusi. Viskame pilgu peale, mida võid uuest kaamerast oodata 👇

Nikon Z6 III — uued funktsioonid & omadused

Nikon Z6 III südameks on 24,5-megapiksline osaliselt “stacked” täiskaader CMOS sensor, mis võimaldab kiiremaid lugemiskiiruseid kui ükski teine Z6/Z7 hübriidkaamera.

See tähendab omakorda, et jäädvustades kohtad kordades vähem aeglaste lugemiskiirustega seotuid artifakte nagu “rolling shutter” efekt.

Osaliselt “stacked” sensorit ei tasuks sassi ajada päris “stacked” sensoriga, mida kasutavad ettevõtte tippklassi Z9 ja Z8 mudelid. Osaline versioon sellest võimaldab Nikonil saavutada sarnaseid tulemusi, aga vähendatud kuludega, et hoida selle täiskaader kaamera hind madalam.

Uuest Z6 III sees kasutatavast sensorist ka rohkelt kasu ka videosalvestustes, sest nüüd suudab see jäädvustada lausa kuni 6K videoid 60 kaadrit/sek… ning seda veel N-RAW režiimis!

Loomulikult näeme uues Z6 III mudelis täiustusi ka autofookuse poole pealt, arvestades, et see oli üheks suurimaks ja ainsamaks probleemiks varasemaste Z6/Z7 seeria mudelitega.

Autofookuse täiustamiseks on põhiliselt kasutatud kõige uuemat EXPEED 7 protsessorit, mis peitub ka Z9, Z8 ja Zf täiskaader hübriidkaamerates. Nikoni sõnul teravustab uue generatsiooni Z6 kuni 20% kiiremini võrreldes oma eelkäijaga ning selle üldine võimekus on võrreldav, jällegi, ettevõtte tippklassi Z9 ja Z8 mudelitega.

Valgusvähestes tingimustes võimaldab Z6 III teravustada kuni -10 EV (Exposure Value) tasemel, sarnaselt eelmise aasta lõpus välja tulnud Nikon Zf mudeliga.

Sarnaseid jooni selle kaameraga on Z6 III mudelil veel, sest subjektituvastus valikute alla on samuti lisandunud kõik samad subjektid, mis ka Zf mudelil — inimene, loom, lind, sõiduk ja lennuk.

Kaadreid aitab paigal hoida keresisene stabilisaator, mis võimaldab kuni 8-stopi jagu stabilisatsiooni. Tasuks märkida, et uue “stabikaga” saad Sa aktiveerida režiimi, mis stabiliseerib kaadrit Sinu autofookuse punkti põhjal.

Veel üks tore omadus Z6 III keresisese stabilisaatori kohta on automaatne lukustus, kui Sa kaamera välja lülitad — ehk transpordi käigus ei hüppa sensor niisama ringi.

Nikon Z6 III jagab päris palju omadusi oma suurte vendadega, aga on ka üks omadus, mille poolest on see parem kui ükski teine Nikon hübriidkaamera, mis seni turule tulnud on.

Nimelt, Z6 III kasutab 5,7 miljoni punktilist UXGA OLED pildiotsijat, millel on 100%-line kaadri katvus ning 0,8-kordne suurendus.

Ettevõtte sõnul paikneb pildiotsija ees ka kvaliteetsem klaas, mis on üpris suur määraja pildiotsija kuvamiskvaliteedis ning mida paberil ei ole eriti võimalik võrrelda ehk kui tahad näha selle erinevust, siis pead seda lihtsalt enda silmaga proovima.

Samuti saime lõpuks Z6 seeria kaameralt pööratava puutetundliku ekraani, mis avab rohkem võimalusi just video- ja vlogimismaastikul. Ekraaniks on 3,2-tolline, 2,1 miljoni punktiline LCD.

Oli põhjust kahtlustamiseks, et Nikon Z6 III tuleb sisuliselt sama kaamera, mis Nikon Zf, aga lihtsalt Z6/Z7 seeria kerega. See ei oleks ka loomulikult halb olnud, aga nähes lõpuks reaalseid Z6 III spetsifikatsioone, siis ütleksin, et olen meeldivalt üllatunud.

Kui vajad professionaalset täiskaader hübriidkaamerat, millega jäädvustada kaunite värvidega ja töökindla autofookusega kaadreid, olgu need foto- või videoformaadis, siis Nikon Z6 III mudeliga ei saa valesti minna.

Photopointi jõuab see uus tööloom eeldatavalt juulikuu jooksul ning hakkab maksma alates 2999€ (ainult kere). Tegu on üpris kaua oodatud ning populaarse kaameraga ehk kindlal huvilisel soovitaks eeltellimuse vormistada esimesel võimalusel.

 

Eeltelli Nikon Z6 III kohe ära ja Sa ei kahetse seda »

 


Juhul, kui Sul antud investeeringu tegemiseks peaks vahendeid puudu jääma, siis pakume mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Nikon fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(15)

The post Nikon Z6 III on keskklassi hübriidkaamera lipulaeva funktsioonidega appeared first on Photopointi ajaveeb.