Ricoh GR III HDF ja GR IIIx HDF nihutavad pildistamise visuaalseid piire
autor: Stephan Redko

Ricoh kompaktkaamerate seni kõige populaarsemad mudelid GR III ja GR IIIx saavad peagi täiendust, sest valikusse tulevad juurde HDF ehk highlight diffusion filtriga Ricoh GR III HDF ja Ricoh GR IIIx HDF.

Mõlemad mudelid on juba eeltellimiseks saadaval Photopointi veebikaubamajas, aga esinduskauplustesse on need jõudmas maikuus – seda eeldusel, kui kõik esimesest portsust eeltellijate kätte ei lähe.

Ricoh GR III HDF

Mis on teistsugust Ricoh GR III/IIIx HDF mudelis?

Ricohi pressiteadet lugedes, et müügile on tulekul HDF filtriga GR III/IIIx kompaktkaamera pani mu esmalt arvama, et tegu on lihtsalt tavamudeliga, aga selle erinevusega, et ühel on objektiivi ette keeratud Black Mist laadne filter. Minu üllatuseks on need hoopis midagi huvitavamat!

Reaalsuses on Ricoh eemaldanud originaalmudelis peituva 2-astmelise ND filtri ning selle asemele paigaldanud highlight diffusion filtri, mida on võimalik vaikimisi sisse/välja lülitada kasutades kaamera “Fn” nuppu.

Ettevõte selgitab, et HDF mudeli loomise eesmärk oli anda oma kasutajatele võimalus saavutada kaadreid, mis sarnaneks vanakooli filmikaamera kaadritega.

Ricoh GR III HDF

HDF ehk highlight diffusion filter

Highlight diffusion filter aitab eemaldada digitaalset teravust, mis tänapäeval on hakanud nii foto- kui videotegijaid juba vaikselt häirima. Täiesti perfektse ja nö. steriilse kaadri asemel saavutad HDF filtriga hoopis midagi teistsugust, iseloomukamat ja võiks ka öelda unistuslikumat.

Mida täpselt see filter teeb ei ole võimalik selgitada ilma visuaalse näiteta ning visuaalse poole jaoks soovitan vaadata Ricoh’i saadiku Samuel Lintaro Hopf videot, kus on suurepäraselt demonstreeritud selle filtri eesmärki ning kuidas sellest maksimumi võtta.

Lisaks unikaalsele HDF filtrile eristab GR III/IIIx HDF mudelit tumehõbe katikunupp (et tavamudelil ja HDF mudelil vahet teha) ja kaamera tarkvaras on tehtud mõned uuendused, mida on peagi oodata ka tavamudelile. Sinna hulka kuuluvad valgetasakaalu põhjalikum kohandusvõimalus ja uus “Zone Select AF” režiim.

 

Eeltelli Ricoh GR III HDF või GR IIIx HDF ära ja pildista teistmoodi »

 


Loe eesti keelseid ülevaateid Ricoh GR III/IIIx kohta:

Photopoint on Pentax & Ricoh toodete ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(72)

The post Ricoh GR III HDF ja GR IIIx HDF nihutavad pildistamise visuaalseid piire appeared first on Photopointi ajaveeb.