KÄED KÜLJES: Newelli uuenduslikud kaamera akud on laetavad läbi USB-C pesa
autor: Mikk Otsar

Newell on enda eesmärgiks võtnud läbi viia revolutsiooni kaamera akude maailmas, sest nende valikust leiab SupraCell akud, mis on loodud vastupidama kõige karmimates tingimustes, aga ka täiesti uuenduslikud spetsiaalakud, mida saab laadida lausa otse USB-C kaabliga.

Miks peaks üks kaamera aku olema laetav läbi USB-C pesa?

Enda kogemusest võin öelda, et selline aku oleks mu päästnud päris mitmest olukorrast. Näiteks oli mul eelmisel suvel selline juhtum, kus olin jõudnud kodust kaugele suvepäevade pildistamisele ja kaamerat valmis pannes avastasin, et olin kaasa võtnud tühjad akud. Selles olukorras ei jäänud muud üle kui paluda sõbral tuua laadija ja teised akud.

Kui mul oleks olnud Newell USB-C pesaga akud, siis oleksin suure tõenäosusega saanud kellegi käest laenata lihtsalt telefonilaadijat, et akud kiirelt täis laadida.

Uuenduslikud akud on hetkel saadaval mitme erineva versioonina – Canon LP-E6NH, Nikon EN-EL15C, Sony NP-FZ100, Sony NP-F570, Nikon EN-EL3E, Fuji NP-W235, Sony NP-FM500H, Sony NP-FW50 – kuna ma ise kasutan Sony kaameraid, siis isikliku kasutuskogemuse sain kätte NP-FZ100 versiooni testides.

Tootjaandmete järgi on aku mahutavus 2300 mAh, mis on praktiliselt sama, mis Sony enda originaalakul. Kuigi enda kogemusest julgen väita, et asendusakud siiski nii kaua ei kesta kui tootja enda originaalid. Siiski olen tähendanud, et Newell akud kestavad mõnedest muudest veidi paremini.

Aku on vastupidav ka suurele hulgale laadimistsüklitele, mis tähendab, et 2300 mAh mahutavus ei vähene ka intensiivsel kasutamisel. Sa ei pea muretsema selle pärast, et pärast paarikuulist intensiivset kasutamist lüheneb aku eluiga oluliselt.

Lisaks kasutavad Newell akud intelligentset kaitsesüsteemi, mis põhineb elektroonilisel integraallülitusel (IC). See reguleerib laadimisprotsessi, tagades samas kõrge ohutuse. Samuti on mitmeid tehnoloogiaid, mis kaitsevad ülekuumenemise, ülelaadimise ja ülekoormuse eest.

Testisin akut nii pildistamisel kui filmimisel. Tihti on Sony hübriidkaamerad tundlikud kolmandate tootjate akudega, kuid selkorral mingeid muresid ei esinenud. Kaamera näitas täpselt aku laetuse protsenti ning laadimine originaallaadijaga toimis samuti laitmatult.

Kui ühendada aku USB-C laadijaga, siis süttib aku peal põlema punane märgutuli, mis aku täitumisel muutub roheliseks.

Newellil on sadu tuhandeid rahulolevaid kliente üle maailma, kes on juba üle 12 aasta saanud nautida kvaliteetseid lisaakusid erinevates seadmetes. Neid silmas pidades on kõigi Newelli toodete hooldusgarantii pikenenud 40 kuuni. Valides Newelli lisaakud, siis võid olla kindel, et need teenivad Sind vähemalt 3 aastat ja saad muretult oma kirge ellu viia.

Newell USB-C akud on Photopointi veebikaubamajas ja esinduskauplustes kohe olemas ning isiklikult soovitan kõigil foto- ja videograafidel nendele akudele võimalus anda ning säästa ennast piinlikust olukorrast, kus akud tühjad on ning laadija kodus.  

 

Telli Newell USB-C laadimisega akud Photopointist ››

(516)

The post KÄED KÜLJES: Newelli uuenduslikud kaamera akud on laetavad läbi USB-C pesa appeared first on Photopointi ajaveeb.