K-3 Mark III on Pentaxi APS-C peegelkaamerate uus lipulaev
autor: Jürgen Veerme

Pentax K-3 Mark III

Nüüdseks juba ligemale aasta aega on Ricoh õrritanud Pentaxi peegelkaamerate fänne ehk petaxiste erinevate infokildudega uuest K-3 Mark III mudelist, aga nüüd tegid nad selle ka ametlikult teatavaks! Uus Pentaxi poolkaadersensoriga peegelkaamerate lipulaev jõuab müügile 2021. aasta aprillikuu teises pooles.

Uue Pentax K-3 Mark III tootmist ja konkreetset avalikustamist on edasilükanud tervet maailma räsiv Covid-19 pandeemia, mis on teatud koostedetailide tootmise ja tarnimise teinud ääretult keeruliseks. Meil on igatahes tore näha, et see probleem on mingil määral lahenduse leidnud, sest muidu ei oleks nii konkreetset turule toomise aega tootja poolt kindlaks määratud.

Pentax K-3 Mark III

Pentax K-3 Mark III funktsionaalsus

Selge on see, et K-3 Mark III saab olema üks võimekamaid APS-C sensoriga peegelkaameraid, mille tehniliste andmete täieliku loeteluga saad tutvuda nende pressiteates, aga antud postituses toome välja mõned põnevamad nopped:

  • 25,73 efektiivse megapiksliga CMOS sensor.
  • ISO kuni 1 600 000.
  • keresisene võimas 5-teljeline stabilisaator (5,5 stopi).
  • täiesti uue pentaprismaga pildiotsija, millel on 100% kaadri katvus ja 1.05x suurendus ning eriti selge/ere vaade.
  • 3,2“ TFT puutetundlik LCD-ekraan.
  • 101 autofookuspunkti (25 risttüüpi) / uus SAFOX 13 süsteem.
  • Säriaeg kuni 1/8000 sekundit + sarivõte ca. 12 kaadrit sekundis.
  • Video: 4K (3840ח2160, 30p/24p), Full HD (1920ח1080, 60p/30p/24p).
  • Kaks mälukaardi pesa (SD, SDHC, SDXC ja UHS-1/UHS-II).
  • Bluetooth, WiFi ja USB-C ühendus.

Pentax K-3 Mark III kaamerakere on võimalikult kompaktne ja Pentaxile omaselt äärmiselt vastupidav (magneesiumsulamist korpus). Uue mudeli puhul on erilist tähelepanu pööratud käepidemele (grip’ile), et see sobiks kätte ideaalselt ja laseks kaamerat eriti mugavalt käsitleda.

Pentax K-3 Mark III

Pentax K-3 Mark III

Pentax K-3 Mark III

Pentaxi ametliku ja pikaajalise partnerina jõuab uus K-3 Mark III peegelkaamera Eestis esimesena müügile kindlasti Photopointi ja õigepea on see ka meie veebikaubamajas eeltellimiseks saadaval.

Kaamera tuleb müügile mustas ja hõbedases värvitoonis ning hinnad algavad 1999 eurost. Lisaks saab tõeliste pentaxistide rõõmuks valikus olema ka Premium komplekt, kuhu lisaks kaamerale kuulub D-BG8 akutald, lisaaku ja eksklusiivne nahast kaamrarihm.

Pentax K-3 Mark III

 

 

Allikas: Ricoh

(6)

The post K-3 Mark III on Pentaxi APS-C peegelkaamerate uus lipulaev appeared first on Photopointi ajaveeb.