Selgunud on Sony Talvefoto 2015 esikolmik
autor: Jürgen Veerme

Hoolimata praktiliselt olematust talvest ja ülivarakult Eestimaale saabunud kevadest, leidus palju hobi- ja profifotograafe, kes oma mälukaartidelt ja arvutikaustades leidsid üles talvemeeleoluga pilte ning esitasid need Sony Talvefoto 2015 konkursile. Aitäh!

Snäpi pildipangas toimunud konkursile laekunud 1107 fotot on konkursi žüriil (loodusfotograaf Sven Začek, loodusfoto- ja videograaf Toomas Ili ning profifotograaf Kylli Sparre) nüüdseks mitmeid kordi läbi vaadatud ning selgunud on esikolmik.

Parimad saavad uusi fotošedöövreid klõpsima asuda Sony tipptasemel fototehnikaga:

I koha auhind: Sony a6000 + 16-50mm + 55-210mm Kit, must

II koha auhind: Sony DSC-RX100 III

III koha auhind: Sony a5100 + 16-50mm Kit, must

Niisiis – daamid ja härrad. Lubage esitleda fotokonkursi “Sony Talvefoto 2015″ esimest, teist ja kolmandat kohta. Siin nad on:

I koht: “Talv tamme all”. Autor: Merje Aru

Žürii liikme Sven Zaćeki kommentaar: „Kõige emotsioonirikkamad on need loodusfotod, millel jäädvustatud vahva looduhetk meeldejääva kompositsiooniga. Kui nüüd sellele pildile veel loom lisada, siis saab see ainult paremaks minna. Kui lisada kuus looma, siis hakkab juba üle ääre ajama ning ongi tulemuseks võidupilt!”

Talv tamme all

II koht: “Looduse jõud”. Autor: Andrei Reinol

Žürii liikme Kylli Sparre kommentaar: „.Mind võlub läbi jäätükkide kumav valgus, pildi üldine tonaalsus ja viis, kuidas pilvede liikumine on pika särituse abil jäädvustatud. Eriline loodushetk ja osav vormistus.“

Looduse jõud

III koht: “Hõbevalge”. Autor: Ragnis Pärnmets

Žürii liikme Toomas Ili kommentaar: „See on ehe talvefoto. Hetk, millist ei näe just tihti ka korraliku ja pika talve jooksul, mis siis veel sellest pikaleveninud sügisest rääkida, mis praegu akna taga sujuvalt kevadeks üle minemas on. Selliseid pilte tasub vaadata eriti palavatel suvepäevadel – jahutab paremini kui konditsioneer! “

Hõbevalge

 

Kõiki žürii poolt ära märgitud töid saab vaadata: SIIT

Aitäh kõigile, kes fotokonkursile oma parimaid fotosid esitasid ning nii talvemeelolu tekitasid.