Tamroni 70-200mm teleobjektiivide võrdlus
autor: Penelope Russak

Tamroni 70-200mm teleobjektiiv on minu fotokotti kuulunud kogu selle aja mil ma fotograafiaga tõsisemalt tegelenud olen. לle viie aasta pildistasin kõige esimese esimese mudeliga, millel stabilisaatorit üldse ei ole. Selle aasta algusest kasutan stabilisaatoriga varustatud Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di USD objektiivi ning hiljuti sain ülevaate kirjutamise jaoks järgi proovida ka täiustatud Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 mudeli. Tänases postituses teengi juttu kahest viimasest – Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di USD ja tema edasiarendusest, ehk uue põlvkonna Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 teleobjektiivist.

Paari nädala jooksul pildistasin nendega kõrvuti ühtedes ja samades tingimustes ning kasutasin neid Canon 5D mark III kaamera ees.

Objektiivide üldiseloomustus

Mõõtudelt on need objektiivid päris sarnased ning selles osas suurt ümber harjumist ei olnud. Kaaluvahe on neil vaid 30 grammi, nii et käes kaaludes vahest aru ei saanud.

Välimuselt saab objektiividel aga hõlpsalt vahet teha – uuel mudelil on külje peal märksa rohkem lüliteid. Minul igapäevaselt kasutuses oleval vanemal mudelil olen statiivikinnituse küljest ära võtnud, et objektiivi pisut kergemaks teha. Kuna ma statiivilt haruharva pildistan, siis ei ole põhjust seda lisaraskust püsivalt küljes hoida.

Kui vanal mudelil saab korpuse peal olevatest nuppudest vaid autofookust ja värinastabilisaatorit sisse-välja lülitada, siis uue objektiivi peal on neli nuppu:

 1. Teravustamisvahemiku piiraja (saad valida, kas objektiiv otsib teravust terve vahemiku ulatuses, või 3m-lõpmatus)
 2. Autofookuse sisse-välja lülitamine
 3. stabilisaatori sisse-välja lülitamine
 4. stabilisaatori režiimide valimine.

Võimalik on valida kolme stabilisaatori režiimi vahel:

 1. Standardrežiim – tasakaal stabiliseeritud foto ning pildiotsija pildi vahel
 2. Režiim kaks on spetsiaalselt liikuvate subjektide pildistamiseks (pakkudes ainult vertikaalset stabilisatsiooni)
 3. Režiim kolm seab lõppfoto esikohale ning pildiotsija eelvaadet ei stabiliseeri.

Värinastabilisaator

Tamron on oma värinastabilisaatorit uuendanud ja kui vana objektiiv lubab kasutada kuni 4 stoppi pikemat säriaega, siis uue kasutusjuhendist loeb välja, et võid säri lausa 5 stoppi pikemaks venitada. Teleobjektiiviga pildistamisel on stabilisaator väga suureks abiks ja mõlemaga venitasin hämarates tingimustes julgelt säriaegu, mitte ei läinud ISO tõstmise teed ja pildid tulid ka käest pildistades teravad!

Teravustamine

Vanal objektiivil on lähim teravustamiskaugus 130 cm ja uuel on seda vähendatud 95 sentimeetrini. Telega võib inimesele pildistades julgelt lähedale minna ja objektiiv ei moonuta nägusid laiemaks ega ninasid suuremaks. Mida lähemale portreteeritavale minna, seda enam fookusest väljas olevat tundub ka taust, nii et selle omaduse tõttu on uue objektiiviga võimalik saada veel udusema taustaga pilte.

Autofookus toimib mõlemal kiiresti ja vaikselt. Ainus kord, kus autofookus kõhkles oli mõlema objektiiviga vastu tugevat valgust pildistamisel. Ja ka selles osas olid nad väga võrdsed, nii et uus ei andnud vastu valgust pildistamisel eelist.

Uue objektiiviga tuleb kaasa pehmendustega vutlar, mis on väga praktiline, sest suur teleobjektiiv ei pruugi väiksemasse fotokotti mahtuda. Ka kõige esimesel Tamroni teleobjektiivil oli vutlar olemas, nii et imelik, et kahe vahepeal olev mudel sellest ilma oli jäetud, sest tegu on minu meelest väga praktilise lisaga.

Pildikvaliteet

Objektiivid on teravuselt ja pildikvaliteedilt väga tasavägised ja selle postituse juurde pilte lisades kontrollisin alati üle, milline pilt millise objektiiviga tehtud sai, sest niisama peale vaadates ei saanud ma küll vahest aru.

Järgnevalt näitangi mõningaid pilte, mida ma Tamroni teleobjektiividega tegin.

Uuega:

F 2,8; 1/160 sec; ISO 100

 

F 3,5; 1/400 sec; ISO 100

 

F 3,2; 1/200 sec; ISO 250

 

Vanaga:

F4; 1/500 sec; ISO 100

 

F 2,8; 1/250 sec; ISO 100

 

F 2,8; 1/320 sec; ISO 100

Kui väga keskendunult uurida, siis on ebaterav ala neil pisut erinev. Vanal mudelil on fookusest väljas olev ala veidi kirjum, samas kui uus laseb tausta fookusest välja sujuvamalt. (Järgmistel piltidel saab vahest aru paremal all nurgas olevat ala vaadates, kus vana mudel jättis murule säbru ja uus tekitas sujuvama ja siidisema ebaterava ala.) Samas vahe on piisavalt väike, et kui spetsiaalselt erinevusi ei otsi, siis ega neid tähele ei pane.

Seadeid allolevate piltide tegemisel ei muutnud. Mõlemal pildil F 2,8; 1/160 sec; ISO 100.

Vana:

Uus:

Okste puhul on vahest vähem aru saada, aga kui hoolega uurida, siis vana objektiivi bokeh on pisut kirjum kui uuel. Mõlemal pildil seaded F 3,2; 1/200 sec; ISO 250.

 

Vana:

Uus:

Siin mõned ebaterava ala näited kõrvuti. Mõlemad pildistatud samade seadetega.

 

Kokkuvõtteks

Tamroni stabilisaatoriga teleobjektiivid on mõlemad usaldusväärsed tööriistad, mis sobivad oma hea pildikvaliteedi ja töökindluse poolest väga hästi ka professionaalse fotograafi varustuse kotti.

Ma olen oma vana mudeliga väga rahul ja uus ei suutnud mind nii palju üllatada, et ma tunneksin vastupandamatut soovi vana kohe välja vahetama hakata. Samas kui ma praegu alles teleobjektiivi ostu kaaluksin, siis langeks valik ikka uue mudeli kasuks, sest tele leiab mul väga tihedat kasutust ja viimase mudeli kolm erinevat stabilisaatorirežiimi, pisut sujuvamad fookusest väljas alad  ning väiksem lähim teravustamiskaugus on omadused, mis mind uue objektiivi juures võlusid.

The post Tamroni 70-200mm teleobjektiivide võrdlus appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ole valmis – veebikaubamajas toimub täna ÖÖMÜÜK!
autor: Jürgen Veerme

oomuuk-photopointi-veebikaubamajas

Kooli või lasteaia lõpukingitused saad pojale, tütrele, õele, vennale, sugulastele või sõpradele mugavalt ära osta photopoint.ee veebikaubamajast, sest täna, 30. mai õhtul kell 18.00 algab ÖÖMללK, mis lõppeb 31. mai hommikul kell 10.00.

Sellel õhtul, ööl ja hommikul on sajad tuhanded tooted ostukorvis ka soodushindadest kuni 20% lisaallahinnatud!

Meie tohutu valikuga veebikaubamajast leiad põnevad mänguasjad pere pisematele või Fujifilm Instax kiirpildikaamerad ja tasakaaluliikurid teismelistele. Lisaks on meil suurepärane valik tippbrändide originaalparfüüme ja kosmeetikat nii meestele kui naistele. Fotograafiahuvilistele on meil pakkuda Eesti suurim valik erinevat fototehnikat k.a ülipopulaarsed hübriidkaamerad.

Kõik ostud saad olenemata ostusmmast lasta tasuta saata Photopointi esinduskauplusesse. Alates 49€ suurused ostud toome Sulle tasuta kulleriga koju/kontorisse kätte või saadame Sinu lemmik pakiautomaati.

Kui Sul “Öömüügi” ajal peaks raha nappima, siis kasuta Photopointi järelmaksu abi – saad kauba kohe kätte, aga maksma hakkad alles septembris.

 

Photopoint.ee kaubamajast leiad üle 280 000 kingiidee ››

 

Kampaania ei kehti fototeenustele (photoexpress.ee, fotomeened.ee, artprint.photopoint.ee, fotoraamatud.ee, pro.photopoint.ee jne).

The post Ole valmis – veebikaubamajas toimub täna ÖÖMללK! appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd rentimiseks saadaval: DJI Osmo Mobile ja DJI Osmo+ stabilisaatorid
autor: Lauri Veerde

Sujuva professionaaalse cinematic video salvestamine pole kunagi olnud nii lihtne. Ja nii soodne. Photopointi Tallinna Rocca al Mare ja Tartu Kvartali esinduskaupluste fototehnika rendipunktides on nüüd laenutamiseks saadaval kaks DJI käsistabilisaatorit: Osmo Mobile ja Osmo+. לhe päeva rent maksab vastavalt 6 € ja 12 € ning kui pärast rendiperioodi lõppu endale Photopointist uue Osmo ära ostad, saad selle renditasu võrra soodsamalt. Vaata renditehnika veebilehelt ja küsi täpset saadavust kauplusse helistades.

DJI Osmo+ on stabilisaator koos 3,5x (22-77mm fookuskaugus) suumiga objektiiviga kaameraga. See kaamera filmib 4K videot kuni 25fps kiirusega ja 1080p videot kuni 100fps kiirusega. DJI Osmo+ sensor on 1/2.3-tollise diagonaaliga Sony Exmor R CMOS-kiip – lahutusvõimega 12.4 MP. Selline stabilisaatori ja kaamera kombinatsiooniga saad filimda ülisujuvaid hea pildikvaliteediga videokaadreid – ilma et peaksid rasket stabilisaatorit kaasas taassima või seadistamisega vaeva nägema.

Filmitud DJI Osmo+ kaamera/stabilisaatoriga:

 

DJI Osmo Mobile on stabilisaator – ilma integreeritud kaamerata. Sellel on kinnitus nutitelefoni jaoks – seega muudab Osmo Mobile sinu tavalise nutitelefoni stabiliseeritud videokaameraks, millega iga filmitud kaader on sujuvam ja professionaalsem.

DJI Osmo Mobile on tõeline unistuste tööriist kõigile, kes soovivad lihtsal viisil enda videote kvaliteedi uuele tasemele viia. Kui oled vlogger või youtuuber, siis tead, et filmilikult väga sujuva liikuvusega video näeb kordi parem välja ja saab tunduvalt rohkem klikke, kui värisev ja hüppav video.

Filmitud DJI Osmo Mobile stabilisaatori + iPhone / nutitelefoniga:

 

Fototehnika rentija meelespea

 • Kõiki renditavaid tooteid saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
 • Kuna veebis renditavate toodete hetkesaadavus ei kajastu, tuleks seda üle küsida vastavasse kauplusesse helistades
 • Renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna
 • Makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaartiFototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass
 • Fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele
 • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuse Photopointi kaupluses ja Tallinnas – Rocca al Mare
 • Photopointi kaupluses.
 • Kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.
 • Vaata DJI OSMO stabilisaatoreid Photopointi fototehnika rendi veebilehel »

The post Nüüd rentimiseks saadaval: DJI Osmo Mobile ja DJI Osmo+ stabilisaatorid appeared first on Photopointi ajaveeb.

Digitest.ee: Manfrotto Befree Alpha statiiv on tehtud Sony täiskaadrile
autor: Jürgen Veerme

manfrotto-statiiv-befree-advanced-alpha-avang-964x448

Statiiv on kahtlemata nii hobi- kui profifotograafide must be tarvikute valiku eesotsas ning äsja käis digitest.ee veebiportaalis enda võimekust näitamas Manfrotto statiivikomplekt Befree Advanced Alpha.

Oranžijoonelise disaini ja oranži kiirkinnitusplaadiga statiiv on spetsiaalselt disainitud Sony täiskaader hübriidkaamerate (välja arvatud esimesed põlvkonnad A7, A7S ja A7R) tarbeks ning peegelkaamerate alla see üldse ei sobigi.

Mida see statiiv endast lähemalt kujutab ja miks uus kiirkinnitusplaat on Sony täiskaadersensoriga hübriidkaamerate jaoks tavalisest parem – sellest lähemalt ülevaates ðŸ‘‡

 

Loe täispikka Manfrotto Befree Alpha statiivi ülevaadet ››

The post Digitest.ee: Manfrotto Befree Alpha statiiv on tehtud Sony täiskaadrile appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm esitleb uut algtaseme hübriidkaamerat X-T100
autor: Lauri Veerde

Fujifilm on avalikustanud uue hübriidkaamera nimega Fujifilm X-T100. See on nii hinna kui ka omaduste poolest väga sarnane mõned kuud tagasi esitletud ja juba Photopointiski müügil oleva Fujifilm X-A5 mudeliga. Sellele kõige soodsamale Fujifilmi hübriidile on nüüd lisatud 2 360 000 pikslise OLED ekraaniga elektrooniline pildiotsija, mõlematpidi nurga alla seatav LCD-ekraan ja aste kallimale Fujifilm X-T20 hübriidile sarnane juhtnuppude süsteem. Kõik muu, nagu näiteks Bayeri värvifiltriga sensor, faasituvastusega teravustamissüsteem ning mõttetu 15 fps kaadrisagedusega 4K videorežiim on täpselt sama nagu Fujifilm X-A5 kaameras.

Paistab aga, et X-T100 ei püüagi ennast X-A5 hübriidist paremaks pidada. Pigem on Fujifilmi valikus nüüd kaks algtaseme soodsat hübriidkaamerat. Kes pildiotsijast, ekstra juhtnuppudest ja paindlikust ekraanist ei hooli, need valivad 599 euro eest pisema korpusega X-A5 aparaadi (koos 15-45mm objektiiviga). Kellele aga eelpoolnimetatud omadused kompaktsusest olulisemad on, maksavad 100€ juurde ja võtavad uue X-T100. Aga seda mitte päris kohe, vaid millalgil juuni lõpus, kui X-T100 Photopointi müügile jõuab.

Fujifilm X-T100 hübriidkaamera kere soovituslikuks jaehinnaks nimetab Fujifilm 599€. Kompaktse 15-45mm objektiiviga kompolekti hind saab olema 699€

Allikas: Fujifilm

The post Fujifilm esitleb uut algtaseme hübriidkaamerat X-T100 appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8