Photopoint tähistab Tamroni 65. aastapäeva – vali uus Tamron ja ostame Sinu vana objektiivi tagasi
autor: Jürgen Veerme

photopoint-tamron65-blog

Juba 65 aastat on Jaapani optikatootja Tamron rõõmustanud kõiki peegelkaamera omanikke objektiividega, mis on kvaliteedilt samaväärsed kaameratootjate omadega, kuid taskukohasema hinnaga. Tamroni insenerid täiustavad pidevalt olemasolevaid tehnoloogiaid, et olla innovaatorid tipptasemel optiliste süsteemide loomisel.

November on Tamroni sünnipäevakuu – osta ükskõik, milline Tamroni SP seeria või Tamron 16-300mm objektiiv ja ostame soovi korral Sinu vana objektiivi 65€ eest tagasi. Tagasi ostetava objektiivi tootja ei ole oluline, kuid see peab olema töökorras.

Tamroni SP (Super Performance) seeria – kui otsid ülima koostekvaliteedi ja eriti kõrge sooritusvõimega objektiive, siis peaks kindlasti vaatama Tamroni SP tähistusega objektiivide poole. SP-seeria disainimisel ja tootmisel on peetud silmas kõrgeimais pildikvaliteedi nõudmisi ja kasutusel on kõige innovatiivsemad lahendused.

Tamron 16-300mm F/3.5-6.3 supersuumobjektiiv ulatub 16mm lainurgast kuni pika telesuumini. Nii laia nurga ja pika objektiivi puhul võid kindel olla, et pildile mahuvad kõik sünnipäeva külalised või kaugemal asuvad objektid. Koos värinastabilisaatori ja täpse Piezo Drive autofookusega on see sulle piiritu inspiratsiooni allikas. Loe ka – sisukat ja rohkete näidipiltidega Tamron 16-300mm objektiivi ülevaadet Digitesti lehel

Photopointist leiad kokku üle 70 Tamroni objektiivi – meelepärased isendid Canon, Nikon, Pentax ja Sony peegelkaameratele.

 

Vii Tamroni abiga oma fotograafia oskused uuele tasemele ›

 

Kampaania kestab kuni 30.11.2015

Eesti suurima portreefoto konkursi võitjad teada
autor: Jürgen Veerme

Üheksandat korda andis Pentax koostöös Photopointiga julgematele fotohuvilistele võimaluse ja väljakutse rääkida lugu inimesest fotograafia abil. Lugu sai jutustada esitades oma parimad portreefoto šedöövrid Eesti suurimale portreefoto konkursile – Pentaxi Aasta Portreefoto 2015.

Tänavusele konkursile laekus üle tuhande foto, mis kõik omal isikupärasel moel tõlgendasid portreefotot kui žanri. Osalevate tööde hulk ning heal tasemel fotode osakaal tegi žürii töö küllaltki keeruliseks. Seega hindas iga žüriiliige pilte esmalt iseseisvalt Snäpi keskkkonnas. Seejärel kohtus žürii teises voorus ning asus hindama esimeses ringis väljakujunenud piltide tuumikut.

Fotosid hindasid tunnustatud Eesti fotograafid Kaupo Kikkas, Annika Metsla, Birgit Püve, Harri Rospu ja PAP14 I koha omanik Vivian Ainsalu.

Žürii hindas pilte kolme võrdselt tähtsa kategooria alusel:

  • Sisuline külg – portree lugu, pildi võime vaatajat kõnetada ning loomingulisus
  • Tehniline teostus – teravus, fotograafilised väljendusvahendid, kompositsioon jms.
  • Uudsus, ainulaadsus, erilisus.

Žürii esimehe Kaupo Kikkase kommentaar: “Pärast mitut hindamisvooru ja arutelu jäi pinnale neljast pildist koosnev ansambel, mis olid kõik väga erinevad ja väga tugevad. Võidupilt on hea tõestus, et ka lapse fotoga on võimalik võistlust võita, aga see ei ole ka sugugi traditsiooniliselt nunnu lapsefoto, vaid tugeva karakteriga ja suurepäraselt fotograafi poolt seatud väga ilusa koloriidiga portree.”

Daamid ja härrad, oleme oodanud seda hetke piisavalt kaua ning nüüd on aeg teha teatavaks Pentaxi Aasta Portreefoto 2015 parimad:

I koht: “Hommikuvalgus”. Autor Koidu Pilve

Hommikuvalgus-Ikoh-blogt

Auhind: 1500€ väärtuses vabalt valitud kaupa Photopointist

Žürii liikmete kommentaarid:

Birgit Püve: “See portree eristus teistest oma lihtsuse ja minimalistlikkuse poolest. Väga täpne ja õrnas eas modell lisab pildile veenvust ning peegelduse võte toimib hästi.”

Harri Rospu: „Pildistamine läbi peegli annab võimaluse filosofeerimiseks. Tegemist oleks nagu kõrvalt- või tagasivaatamisega, mitte otsese suhtlemisega. Siiras vaade ja tühjad seinad ümberringi nagu tabula rasa – jõuab veel täis kirjutada. Hea ühtlane koloriit, lihtne ja lakooniline kompositsioon.“

Vivian Ainsalu: „Veidi nukra alatooniga portree mõtlikust tüdrukust, kelle intensiivne pilk võiks puurida vaatajasse augu. Ning selle pilgu kõrval on foto varjatud kangelaseks justnimelt see valgus, mis on tekitanud oivalised varjud: tüdruku valgustatud kehapool jääb tumedale taustale ja varjus olev kehapool heledale taustale. Kõik on täiuslikult paigas. Tugev ja meeleolukas portree.“

 

II koht: “Portree isaga”. Autor Maria Kilk

papteine-blog

Auhind: 1000€ väärtuses vabalt valitud kaupa Photopointist

Žürii liikmete kommentaarid:

Birgit Püve: “Elu oma eheduses. Mingis mõttes taas ääretult lihtne portree, mis kinnitabki järgmist: selleks, et eristuda, peab vahel olema võimalikult lihtne ja ehe.”

Harri Rospu: „Pildist hoovab tõelist kodutunnet – me kuulume siia. “Ka sulelised on meie pereliikmed ja keegi ei sega meie kodurahu – just sellist elu me tahtsimegi”. Oskuslik lavastus, hea kompositsioon.“

Vivian Ainsalu: „Elurõõmus ja jutustav portree. Tähelepanelik vaataja leiab ohtralt ilmekaid pisiasju, mis loovad meeleolu ja toovad näole muheda naeratuse.“

 

III koht: “Ghost sisters”. Autor Anastassia Volkova

papkolmas

Auhind: 500€ väärtuses vabalt valitud kaupa Photopointist

Žürii liikmete kommentaarid:

Birgit Püve: “Plusspunktid loomingulise lähenemise ja katsetamisjulguse eest. Samas on piir väljapeetuse ja libisemise vahel õhkõrn ja seda tuleb hästi tunnetada. Isegi, kui autor ei soovinud lugu jutustada, on see pildis õnnestunud.”

Harri Rospu: „Tähelepanu vääriv oskus pildistada oma mõtteid – “igaühes meist on olemas varjatud pool”. Mustvalge teostus toetab mõttemängu. Liigne tehniline perfektsus antud pildi puhul oleks isegi kohatu, sest pilt ei kujuta reaalsust.“

Vivian Ainsalu: „Portree, mis kõnetab oma sünge meeleolu ja õhku jäetud vastamata küsimustega. Kuid antud juhul ongi teadmatus see, mis intrigeerib ja seega polegi vastuseid tarvis.“

 

IV koht: “Aurat” Autor Erik Remmel

papneljas

Kuigi PAP 2015 konkursil oli kolm auhinnalist kohta, tõi žürii välja ka neljanda töö.

Žürii liikmete kommentaarid:

Birgit Püve: “Tahaks julgustada reisivaid eestlasi rohkem lugudest pakatavaid portreid tegema. Aga selleks tuleb mitte ainult märgata ja näha, vaid tihti ka täiesti võõra inimesega hea ja usalduslik kontakt luua. Sellised tulemused võiksid rikastada ka Eesti portreekunsti.”

Harri Rospu: „Huvitav sissevaade teise kultuuri. Mõjuvad proua enesekindel olek, põnev atmosfäär ja koloriit. Väga hea kompositsioon.“

Vivian Ainsalu: „Suurepärase tunnetusega reisifoto. Pilk rändab uurima valjult ja paljusõnaliselt kõnelevat tausta, kuid jõuab lõpuks siiski tagasi foto tulipunkti: portreteeritava ilmekale pühalik-tõsisele näole ja uhkele olekule, mis ütlevad selgelt, et ta on oma tähtsusest teadlik.“

 

Vaata lisaks kõiki konkursile esitatuid töid Snäpist.

 

Täname kõiki osalejaid põneva ning igati tasemel konkursi eest! Soovime kõigile loomingulist ja inspiratsioonirohket aega.

Halloweeni nädalavahetusel e-poes paljud kaubad kuni -86%
autor: Jürgen Veerme

photopoint-halloween-blog

Homme, 31. oktoobril tähistatakse Eestiski järjest populaarsemaks muutunud ülemaailmset halloweeni püha. See on öö, kui lapsed, noored ja lapsemeelsed täiskasvanud liiguvad ringi kostümeeritult ja teevad vigureid. Eriline tembutamine toimub sel puhul ka Photopointi veebikaubamajas.

Halloweeni nädalavahetusel on Photopointi e-poes valitud kategooriate kaubad kuni 86% soodsamad + ostukorvis lisaallahindlus 10%. Krutslikult soodsate hindadega on:

Lisasoodustus 10% lisandub ostukorvis ka eelpool mainitud kategooria kaupade soodushindadele. Seega, kui sul on vaja uut tolmuimejat, käekella, lapsele mänguasju vms, siis hüppa Photopointi e-poest läbi ja tee vajalikud ostud ära – üle 49€ ostud toimetame tasuta koju kätte.

Oluline info kokkuvõtvalt:

  • Photopointi e-poe halloweeni kampaania kestab: 30.10.2015 – 01.11.2015;
  • Kampaania kehtib ainult veebipoes. Photopointi jaekauplustes kampaaniat ei toimu;
  • 10% lisasoodustus kehtib valitud kategooria kaupadele ja rakendub ostukorvis! 
  • Seega, lisa Sind huvitav toode ostukorvi ja näed, kuidas hind võluväel veelgi soodsamaks muutub

 

Vali vajalik välja ja tee oma ostud Photopointi veebikaubamajas ›

Sony ostab 164 miljoni dollari eest Toshiba sensoriäri
autor: Oskari Värä

sony-sensor

Oleme juba jõudnud sinna punkti, kus tuleb iga natukese aja tagant uusi teateid Sony sensorite eduloo kohta. Kui viimati avaldati, et Sony lööb sensorite tootmise emafirmast üldse lahku, siis nüüd on tulnud teated, et Sony ostab nüüd Toshiba sensorite tootmise osakonna 164 miljoni USA dollari eest ära. See tehing aitab Sonyl veelgi kasvatada sensorite tootmist ning samas tõrjuda otseseid konkurente Omnivisonit (15,7%) ning Samsungi (15,2%).

Uuringute kohaselt müüs Sony 2014. aastal 40,2% kõikidest müüdud pildisensoritest. Toshiba osa selles äris oli kõigest 1,9%. Kui 2016. aasta kevadeks on Sony uus sensorite tootmisele keskenduv ettevõte valmis ning Toshibaga ühendatud, oodatakse turuosa olulist kasvu.

Allikas: petapixel.com

Vaata arendusjärgus oleva GoPro drooniga filmitud videoklippi
autor: Lauri Veerde

gopro-droon-video

Seikluskaamerate turg on jahenemas ja selle laineharjal väga pikalt ei surfa. Sellest on ka GoPro aru saanud ja nii on siit-sealt kuulda kõlakaid, et ettevõte on välja arendamas omaenda kaameradrooni.

Pärast eilset neljanda kvartali tulemuste avalikustamist ja GoPro aktsia kukkumist aegade madalaimale tasemele (loe uudist “Gopro 4 kvartali masendavad majandustulemused kukutasid aktsia aegade madalaimale tasemele“) otsustas ettevõte investorite rahustamiseks ja aktsia upitamiseks avalikult internetti riputada video, mis on filmitud praegu veel arenduses oleva GoPro drooniga.

GoPro toonitab, et video ei ole kuidagimoodi digitaalselt stabiliseeritud ega järeltöödeldud – klipid on täpselt nii nagu need kaamerast välja tulid ja YouTube`i poolt renderdatud said.

Videopildi kvaliteet on umbes selline, nagu väikse sensoriga videokaameralt ootaks. Geomeetrilist moonutust tundub olevat rohkem kui DJI Phantom 3 seeria droonide kaameratel. Klipp on filmitud spetsiaalselt demonstreerimaks videopildi stabiilsust – ja stabiilsus on tõepoolest muljetavaldavalt hea. Vaata ise:

 

Allikas: YouTube, Techcrunch.com kaudu.

1 2 3 4 5 6 7