Canon EOS 60Da peegelkaamera – neile, kes pildistavad tähistaevast
autor: Lauri Veerde

Ülal võib näha kahte pilti udukogust. Vasakpoolne on pildistatud Canon EOS 60D peegelkaameraga, parempoolne aga uue, täna esitletud Canon EOS 60Da peegelkaameraga. Näidisfotod on küll väikesed, kuid sellegipoolest võib näha, et parempoolsel on punast udu tähtede ümber märksa enam näha. Foto on lummavav, kuna 60Da on valmistatud spetsiaalselt tähistaeva pildistamiseks.

Üldjoontes on uus peegelkamaera identne 2010 aastal ilmavalgust näinud tavalisele 60D aparaadile. Ainukese erinevusena on Canon modifitseerinud CMOS sensori ees olevat infrapunafiltrit nii, et see laseks läbi tavalisest 3x enam H-alfa valgust (Hα; 656.28 nanomeetrit lainepikkusega valgus). Ikka selleks, et pildile tähetolmu maksimaalselt jääks.

Canon EOS 60Da peegelkaameraga saab pildistada muidugi ka maiseid objekte nagu lilled, kassid ja inimesed. Canon seda aga siiski teha ei soovita, kuna sellistel fotodel võib kumama lääda tavalisest punakam värvitoon. 60Da on mõeldud lisakaameraks neile, kelle meeli paelub tähistaevas leiduva jäädvustamine. Aparaati toodetakse ja müüakse piiratud koguses. Kaamera hind saab olema mõnisada eurot kallim kui tavaline EOS 60D.

Canoni ametlik pressiteade