Tundub, et tänavune talv, mis oli üle aastate “selle õige talve moodi”, hakkab läbi saama – niisamuti on lõppenud “Sony Talvefoto 2018” konkurss ja aeg on teatavaks teha parimad.

Sony ja Photopoint tänavad kõiki hobi- ja profifotograafe, kes tõttasid välja pildistama või leidsid enda digiarhiividest üles talvemeeleoluga pilte ning esitasid need konkursile. Aitäh, Teile!

Tänavuse konkursi tase oli äärmiselt kõrge ning žüriil (Toomas Ili, Marek Metslaid ja René Türk) oli piisavalt peamurdmist, et 1127 töö hulgast valida esmalt II vooru pääsejad (see valik on leitav SIIT) ja siis valida esikolmik, kes saab nüüd uusi pilte klõpsima asuda Sony tipptasemel fototehnikaga:

I koht: Sony a7 II + 28-70mm Kit täiskaader hübriidkaamera

II koht: Võimekas ja kerge Sony a6000 + 16-50mm Kit hübriidkaamera

III koht: Funktsionaalne Sony a51000 + 16-50mm Kit hübriidkaamera

Niisiis – daamid ja härrad. Lubage esitleda fotokonkursi "Sony Talvefoto 2018" auväärset esimest, teist ja kolmandat kohta. Siin nad on:

 

I koht: " Mõni on erilisem kui teine ". Autor: Taavi Purtsak

Žürii liikme René Türk kommentaar: „ Esmalt ütlen, et esitatud konkursitöid läbi vaadates kogesin väga mõnusat eripalgelist talvemeeleolu. Talves on olemas ainukordsed, sellele aastaajale omased hetked, milleta ei kujutaks oma elu ettegi. Aitäh kõikidele osalejatele nende hetkede jagamise eest.

Võidutöö on minu jaoks eristuv mitmel tasandil. Pilt kannab välja mõnusa huumori, on väga selgelt ja argiselt kirjeldav kuvand talve kohalolust ning teostusena suurepärane lahendus. Kui ikka sinu või sinu naabri auto on ainus 190st, mis on lumest puhas ja veel silmatorkavalt punane, siis nagu väga kõnekas pealkiri kinnitab “Mõni on erilisem kui teine”! Tõeline jackpot-hetk heas vormistuses! Palju õnne foto autorile esikoha puhul!

sony2018-1

 

II koht: " Helge sünnipäevahommik ". Autor: Jaanus Tanilsoo

Žürii liikme Toomas Ili kommentaar:  See on üks neist piltidest, mida vaadates olin kohe kindel, et tegu on ühega favoriitidest sel konkursil. Suurepärane loodushetk, eriti meie viimase aja lühikesi, pea olematuid talvesid silmas pidades. Silm puhkab. ”

sony2018-2

  

III koht: " The making of Mini Frankfurter ". Autor: Roman Neimann

Žürii liikme Marek Metslaid kommentaar: " The Making of Mini Frankfurteri puhul on ristid kõigis vajalikes kastikestes. Pilkupüüdva kompositsiooniga läbimõeldud kaader, mille tegemisel on vaeva nähtud ja meheau ohverdatud. Boonuspunktid ka tabava pealkirja eest, kõik teavad kui väga eestlased armastavad tanklajärjekorras oma järjekordset kabanossi oodata.“

sony2018-3

 


Olgugi, et tänavune talv pole meile veel oma tõeliselt muinasjutulist palet näidanud on traditsiooniline Sony Talvefoto konkurss alanud ja ootab nii professionaalide kui huviliste parimaid jäädvustusi.

Konkursile esitatavad fotod ei pea olema pildistatud 2018. aastal nii et viska enda digiarhiividele pilk peale ja esita fotod, mis kirjeldavad talve täpselt nii, nagu see sinu jaoks paistab. Olgu selleks lumine loodus, suuskadel kihutamine, kelgumäel rassimine või hoopis parimate hetkede nautimine soojas toas, kui akna taga paugub pakane.

Mis iganes see olla võiks – vormi see parim hetk ideaalseks talvefotoks ja osale konkursil. Parimatele töödele on Sony koostöös Photopointiga välja pannud rikkaliku auhinnalaua:

sony-2018

Talvefotosid saab konkursile esitada kuni 4. märts kell 22.00 (k.a). Seejärel asub pilte hindama 3-liikmeline Eesti fotograafidest koosnev žürii (Toomas Ili, Marek Metslaid ja René Türk). Esikolmik kuulutatakse välja 16. märtsil. Iga osavõtja saab konkursil osaleda maksimaalselt kolme fotoga.

Ära lase ennast piirata, sest konkursil võib osaleda igaüks, kellel on talvemeeleoluga pilte. Olgu pildil aasta 2018 või 1996. Peamine, et need oleksid sinu parimad talvepildid!