DJI ja Photopointi poolt korraldatud suur aerofotode ja kõrgelt pildistatud fotode konkursil „Kõrgelt“ on nüüdseks selgunud esikolmik.

Auhinnalised kohad valis välja esinduslik žürii koosseisus: droonifotograaf Kaupo Kalda, aeromeedia ekspert Jaan Kronberg ning aerofotograaf Andres Tarto. Hindamisel olid olulisteks kriteeriumiteks foto originaalsus ja huvitav lahendus, tehniline teostus, hetke tabamise õnn ning vastavus teemale.

Ainulaadse fotokonkursi auhindade maandmisrajale rivistusid:

I koht: DJI Phantom 4 Pro

II koht: DJI Mavic Pro Fly More Combo

III koht: DJI Spark, alpine white 


Daamid ja härrad, nüüd on aeg nautida kõrgeid hetki, sest teeme teatavaks tänavuse DJI fotokonkursi võitjad.

 

I koht: "Viljapuu". Autor: Xenia Shabanova

Žürii liikme Andres Tarto kommentaar:“ "Viljapuu" (ka "Villapuu" ei oleks ju vale) on tugeva üllatusmomendiga hea tuju pilt. On vähe maastikupilte, milles on nii selgelt mängulisust kui ootamatust. Ühes sellega meeldib mulle mõelda, et tegemist on olnud väga hea juhuse püüdmisega. Ning kuigi sageli on aerofotodel kõnekad ja kaunid õhtused pikad varjud, siis siin tuleb kasuks just nende puudumine: varjude tõttu seguneks "viljad" puuga ja kokkuvõttes oleks kõik üks suur virr-varr. Viljapuu on vahva näide loovast lähenemisest, mis avaneb sedavõrd mänguliselt just ülevalt ning kahtlemata esindab foto üht vaimukamat pildisümbioosi Eesti floorast ja faunast. Lisaks jääb õhku mõneti humoorikas küsimus, miks nad küll seda rohtu just seal võrade all söövad...?“

Viljapuu


II koht: "Minu elu checklist"- Check. Autor: Magnus Heinmets

Žürii liikme Kaupo Kalda kommentaar: „Sellel pildil on mitu sõnumit sõltuvalt vaatajast. Ühtpidi vau, äge, hull mees, adrenaliinilaks! Teisipidi sümboliseerib hästi meie sulavat arktilist jäämassi, kuigi ilmselt pole otseselt sealkandis tehtud. Igal juhul huvitav pilt, suhestumine Suure Loodusega, esteetiliselt kena ja mõnusa diagonaalse kompaga pilt.“

check-magnus

III koht: "Silm“. Autor: Tuule Müürsepp

Žürii liikme Jaan Kronberg kommentaar:“ Minu jaoks on foto alati olnud midagi peaaegu sakraalselt - mõelda vaid, sul on vaid üks hetk, et märgata, teha pilt ja ühe klõpsuga pead rääkima kogu oma loo ära! Sellest lähtusin ka oma "lemmikute" valimisel - loomulik, looduslik, spontaanne. "Silm" on vähemalt minu jaoks üks selliseid pilte. Puhas, lihtne, peaaegu primitiivne, samas sügav ja mõtlik. Väga lahe hetk, koht ja tabamus.“

silm


DJI ja Photopoint tänavad kõiki, kes põnevast fotokonkursist osa võtsid ja "Kõrgelt" fotosid esitasid. Aitäh!Põnevale võistlusele ootame osalema fotosid, mis on pildistatud drooniga õhust, tavalise fotokaameraga lennukilt, kõrghoone pealt, kõrgele üles hüpates või mõnel teisel viisil. Ühesõnaga - kõik pildid, mis on pildistatud „Kõrgelt“. Kõrguse alammäära fotodele seatud ei ole, kuid need peaksid kuidagi kirjeldaval või kirjeldamatul moel edasi kandma kõrgel olemise ja kõrgelt pildistatu tunnet. 

Uhkete auhindadega on konkursile enda õla alla pannud maailma vägevaim droonitootja DJI ja seda koostöös nende pikaajalise Eesti partneri Photopointiga. 

I koht: DJI Phantom 4 Pro

II koht: DJI Mavic Pro Fly More Combo

III koht: DJI Spark, alpine white 

Fotosid (kuni 4 tükki) saab konkursile esitada 3. septembri südaööni. See järel asub nende hulgast parimaid valima professionaalidest koosnev žürii ja esikolmik kuulutatakse välja 15. septembril.

Kui sul on ilusaid kõrgelt pildistatud fotosid, siis ära jäta kasutamata võimalust need esitada konkursile ning võita endale uus ja uhke DJI droon. Kui sul aga ühtegi sellist fotot veel käepärast pole, siis ära heida meelt – suvist valgust jagub küllaga, et pildistada midagi kusagilt kõrgelt.