Suvi on nüüdseks juba ametlikult alanud ja jaanipäeva pidustused ees ootamas - seega ongi õige aeg tõmmata Canoni Kevadfoto 2016 konkursi otsad kokku ja teha teatavaks tänavused võitjad.

Võistlusele esitati kokku ligi tuhat kevadfotot, mis žürii – loodusfotograaf Remo Savisaar, loodusfoto- ja videograaf Toomas Ili ning Canoni esindaja Signe Povar – poolt said korduvalt läbi vaadatud. Võidutööde valimisel sai määravaks foto originaalsus ja huvitav lahendus, tehniline teostus, hetke tabamise õnn ning loomulikult vastavus teemale.

Lisaks aule ja kuulsusele saavad võitjad auhinnaks Canon’i tipptasemel fototehnika:

I koht: Canon EOS 750D + 18-55mm IS STM Kit

II koht: Canon EOS M10 + 15-45mm IS STM Kit, must

III koht: Canon PowerShot G9 X, hõbedane/pruun

Daamid ja härrad, nüüd on aeg nautida kevad-suviseid hetki, sest teeme teatavaks konkursi „Canoni Kevadfoto 2016“ võitjad:


I koht: “Maihommik”. Autor: Reet Sau

Žürii liikme Toomas Ili kommentaar: “Mmm.. need mõnusalt jahedad, kohati karged kevadhommikud! Kes on käinud-näinud, see teab. Motiiv, mis oma hetkes kannaks ka lihtsalt maastikupildina, on saavutanud täiesti teise taseme tänu kahele varahommikusele jalutajale.”

canoni-2016I


II koht: “Fig-root buttercups”. Autor: Alexey Korolyov

Žürii liikme  Signe Povar kommentaar: „Fig roots buttercups – Foto jätab natuke müstilise ja ootusäreva tunde. Vôibolla tekib see udust, valgusest vôi hoopis rohekas-kollasest värvigammast aga millegipärst see pilt lummas.“

canoni-2016II


III koht: “Sooma 5. aastaaeg”. Autor: Ene Lainemäe

Žürii liikme Remo Savisaare kommentaar: „“Loodusfotograafias on oluline olla õigel ajal õiges kohas. Kevadine üleujutatud Soomaa mets on kindlasti paik, mis pakub looduselamust ning põnevaid pilte. Veest sirguvad puud ja nende peegeldused. Parim aeg sellise motiivi jäädvustamiseks on varahommikune aeg, mil kerge udu lisamas müstilisust ning mahe päikesetõusuvalgus pintseldamas puid. Ennelõunane valgus on aga kontrastsem ning toob välja just motiivi graafilisema poole. Siinse pildi 50-50 lahendus, kus pool kaadrist on peegelduste päralt ning teine pool tausta, on hea lahendus. Kogu kaader on ilusti tasakaalus ning nauditav. Peegelduste puhul aetakse taga enamasti just laitmatut peegeldust, siin teeb pildist pildi just kerge lainetus.”

canonikevad2016


Photopoint ja Canon soovivad tänada kõiki, kes esitasid fotokonkursile oma parimad fotod ja nii kevade meelolu tekitasid. Fotode rohket suve!
Suurele kevadele pühendatud fotokonkursile võib iga osaleja esitada kuni kolm tööd, mis ei pea olema tingimata pildistatud just 2016. aasta kevadel – oluline on, et need annaksid edasi kevade tunnet nõnda, nagu Sina seda tunnetad ja läbi kaamerasilma näed.

Tänavuse fotokonkursi auhinnalaua on taaskord Canon koostöös Photopointiga heldelt katnud. Esikolmik saab auhindadeks:

Fotosid saab konkursile esitada kuni 12. juuni südaööni. See järel asub nende hulgast parimaid valima professionaalidest koosnev žürii ning esikolmik kuulutatakse välja enne jaanipäeva pidustusi, 22. juunil.

Nii et ava oma kaamera objektiiv valgusele, märka kevade märke ja jaga neid teistelegi – osaledes Canoni Kevadfoto 2016 fotokonkursil!