Oktoobrikuu viimasel esmaspäeval koos talveajale üleminekuga alanud traditsioonilise "Manfrotto Ööfoto" konkursi ilusaimad, õudusaimad ja salapäraseimad öösel või hämaras jäädvustatud tööd on välja valitud.

Ühtekokku esitati konkursile novembrikuu lõpuks üle seitsmesaja foto. Tööde hulgast võis leida nii pika kui ka lühikese säriajaga pildistatud fotosid ning väga loovaid ja originaalseid taieseid.

Profifotograafid Sven Zaćek, Toomas Ili ja Martin Mark on hoolega läbi vaadanud kõik konkursile esitatud tööd ning läbi kahe vooru on tänaseks on välja koorunud esikolmik.

Fotokonkursi auhinnalaua katmise võttis enda õlule Manfrotto koostöös Photopointiga, täites selle heldelt väärikate auhindadega, mida iga fotohuviline endale ihaldada võiks. Auhindadeks olid:

I koht: Manfrotto XPRO seeria statiiv, statiivipea ja Off road seljakott (väärtus kokku 868€)

II koht: Manfrotto 190 GO statiiv, XPRO kuulpea ja Street seljakott (väärtus kokku 487€)

III koht: Manfrotto süsinikkiust monopod, statiivipea 234 ja õlakott (väärtus kokku 187,97€)


Niisiis – daamid ja härrad - lubage esitleda fotokonkursi "Manfrotto Ööfoto 2015" esikolmikut:

 

I koht: "Selle öö tähed". Autor: Margus Muts

Žürii liikme Sven Zaćeki kommentaar: „Ööfotoga tuleb kõige paremini välja inimese, kui universumi mõistes olematu kübeme roll, sest tähistaevas paistab pildil kõikse ja lõputuna. Pulmapaari (ilmselt on tegemist pulmafotoga), sel hetkel kahe kõige õnnelikuma inimese, jäädvustamine üüratus universumis loob ööpildile uudse dimensiooni ja tekitab tundeid ning seoseid, mida pole varem kogenud.“

manfrotto2015-I

II koht: "Värbkakk kuuvalgel". Autor: Remo Savisaar

Žürii liikme Toomas Ili kommentaar: „.Kes värbkakku looduses oma silmaga näinud on, teab, kui väike see lind tegelikult on. Seetõttu ei piisa temast korraliku pildi saamiseks tihti ainult pikast objektiivist - abiks tuleb ka oskus ettevaatlikule tegelasele piisavalt lähedale saada. Kui siis ka muu loodus kaasa mängib ning fotograaf seda ära kasutada oskab, ongi äge tulemus käes. Täpselt nagu siin.“

manfrotto2015-II

III koht: "Väike maja metsa sees". Autor: Hendrik Osula

Žürii liikme Martin Marki kommentaar: „.Selgel talveööl on väga mõnus taevast uurida, kui tead, et soe tuba on ootamas. Sellel fotol on väga hästi tabatud karge Eestimaise talveöö olemus. Pilt on hubane ja loomulik, tekitab koduse tunde ja selles pole mitte midagi puudu ega üle.“

manfrotto-III


Manfrotto ja Photopoint tänavad kõiki osalejaid põneva ning igati tasemel konkursi eest! Soovime kõigile loomingulist ja inspiratsioonirohket aega.


Õhtud on nüüd päris pimedad. See aga ei tähenda, et pilti teha ei saa. Juba kolm aastat järjest peetud Manfrotto ööfoto konkurssidel on esitatud kaalukat tõendusmaterjali selle kohta, et ka pimedal ajal saab ilusat pilti teha – isegi veel efektsemat kui muidu. Täna kuulutame välja populaarse pimedas pildistamise võistluse neljanda tulemise. Algab väärikate auhindadega fotokonkurss “Manfrotto ööfoto 2015“.

Pärast kella keeramist ei tasu kaamerat nurka visata. Mine parem pildistama – statiiviga või ilma – ja pane oma hämaras tehtud fotod konkursile. Natuke ISO, pisut loovust ja keskmisest rohkem säriaega võivad sulle nüüd tuua unelmate fotovarustuse.

Konkursile on oodatud tööd, mis on pildistatud eelkõige hämaras või pimedas. Vahet ei ole, kas toas või õues, tehisvalgust või looduslikku valgust kasutades, statiivilt või käest… Oluline on tavalisest hämaram keskkond, loovus, originaalsus ning tehniliselt hea teostus.

Manfrotto ööfoto konkursile saab iga osaleja esitada kuni 3 fotot. Tööd saab esitada mugavalt interneti teel www.snap.ee pildipangas. Töid võetakse vastu kuni 29. novembrini (k.a). Pärast piltide esitamise perioodi lõppu selekteerib kolmeliikmeline, tunnustatud profifotograafidest koosnev žürii välja kolm parimat ööfotot. Need on võidutööd, mis kuulutatakse välja 10. detsembril ning auhinnad… On õige magusad.