Eesti suurim reisifotokonkurss „Tamroni Reisifoto“ on selleks korraks lõppenud ja aeg on anda viimane lõppakord – kuulutada välja esikolmik.

Tänavusele konkursile laekus kokku ligemale 1000 reisifotot, kuhu oli jäädvustatud erinevate paikade kultuuri ehedal ja puutumata kujul, portreteeritud huvitavaid inimesi või hingematvalt kauneid maastike – kõike seda, mida me reisifotodelt ootamegi.

Võidutöödele on Tamron koostöös Photopointiga välja pandud muljetavaldavalt suure auhinnafondi – üle 2000€ väärtuses Tamroni fototehnikat. Auhinnafond jaguneb:

I koht: 1000 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

II koht: 750 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

III koht: 500 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

Niisiis, on lõpuks käes kauaoodatud hetk ja kuulutame välja Tamroni Reisifoto 2016 võitjad. Žürii koosseisus loodusfotograaf Sven Začek, portreefotograaf Renee Altrov ning reisiajakirjanik ja fotograaf Silvia Pärmann on valinud konkursi parimateks:

I koht: “ 37.819332, -122.478243” Autor: Rene Türk

reisifoto16-I

Žürii liikme Sven Zaćeki kommentaar: "Reisifoto on keeruline žanr ja tihti vaatavad sealt vastu kiirustamisest tulenevalt lohakalt vormistatud heade hetkede ja suursuguste vaadate fotod. Siin on näha, et autor on olnud õigel ajal ja õiges kohas ning võtnud aja, et toomaks esile oma nägemuse palju jäädvustatud vaatamisväärsusest. Kõige raskem ülesanne ongi leida värske viis millegi palju nähtu kujutamiseks. Siin on see autoril suurepäraselt õnnestunud. "

II koht: " Marrakesh, Maroko". Autor: Rait Tuulas

reisifoto-II

Žürii liikme Silvia Pärmanni kommentaar: „Mitte kõik fotod ei räägi rohkem kui tuhat sõna, aga see foto räägib meile pika loo Marrakechi elust, tekitab emotsioone, lubab meil lähedalt näha maailma, kuhu me ise võibolla ei sattuks. Asi pole valguses, varjudes, huvitavates persoonides - need ainult aitavad edasi anda seda, kuidas töö autor Marokot näeb. Reisifoto teebki huvitavaks see, kuidas autor maailma näeb - ja väiksemat rolli mängib tema oskus absoluutselt kõiki oma kaamera nuppe vajutada ja kruttida.

See on mitmes mõttes väga klassikaline tänavafoto, väga heas mõttes klassikaline, millest on tunda fotograafi huvi ja julgust minna lähedale ja samas ka respekti inimeste suhtes.“

III koht: " Kõrbelaevad. Khermen Tsav, Gobi, Mongoolia". Autor: Eva-Liisa Andresson

reisifoto-III

Žürii liikme Renee Altrovi kommentaar: „Kuna ma ise olen suur roadtripi fänn, siis selline pilt tekitab minus väga tugevaid emotsioone. Väga lihtne on ette kujutada kuidas sealsamas kõrbes selle nö kõrbelaevaga ringi seikled. Pildi mõju on täpselt see, mis ühel reisifotol olema peaks, see viib sind mõtetega sinna samasse kohta. Mõnus pehme emotsioon.“

Tamron ja Photopoint tänavad kõiki, kes esitasid fotokonkursile oma parimad reisifotod ning läbi selle meie kõigi maailmapilti avardasid.

Kõiki žürii poolt ära märgitud töid saab vaadata: SIIT


Reisifoto konkursile oodatakse osalema töid, mis kirjeldavad reisimist nii, nagu see sinu jaoks paistab. Olgu selleks jäädvustus mingi paiga ehedast ja puutumatust kultuurist, portreefotod huvitavatest inimestest või hingematvalt kaunid maastikud – inspiratsioon on piiritu.

Kõiki neid fotosid on konkursile võimalik esitada kuni 1. mai südaööni. Iga osaleja võib esitada kuni kolm tööd, mis ei pea olema tingimata pildistatud just sellel aastal käidud reisil – oluline on, et need oleksid Sinu parimad tööd, mis annavad edasi reisimist nõnda, nagu Sina seda tunned.

Kõiki fotokonkursile esitatud töid hindab professionaalidest koosnev žürii – loodusfotograaf Sven Zaćek, portreefotograaf Renee Altrov ning reisiajakirjanik ja - fotograaf Silvia Pärmann - kes lähtuvad parimate tööde valimisel foto originaalsusest ja huvitavast lahendusest, tehnilisest teostusest, hetke tabamise õnnest ning vastavusest teemale.

Võidutöödele on Tamron koostöös Photopointiga välja pannud äärmiselt ahvatleva auhinnafondi:

I koht: 1000 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

II koht: 750 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

III koht: 500 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

Esikolmik kuulutatakse välja 13. mail 2016. Miks on auhinnafondis just Tamroni fototehnika? Aga seetõttu, et Tamron on spetsialiseerunud just reisile kaasa võtmiseks sobilike suumobjektiivide valmistamisele. Tema valikus on muuhulgas ka maailma võimsaima suumiga peegelkaameraobjektiiv Tamron 16-300mm VC PZD.

Seega, kui Sul on reisipildid arvutis või mälukaardil, siis vali välja need kõige paremad ning esita konkursile juba täna.