Eestis ainulaadne talvele pühendatud fotokonkurss Sony Talvefoto 2016 on selleks korraks lõppenud.

Tänavu laekus konkursile kokku üle 1100 foto, mis on auväärt žüriil – makrofotograaf Urmas Tartes, loodusfoto- ja videograaf Toomas Ili ning profifotograaf Kylli Sparre – nüüdseks mitmeid kordi läbi vaadatud ja arutatud ning selgunud on esikolmik.

Sony premeerib koostöös Photopointiga fotokonkursi esikolmikut tipptasemel Sony hübriidkaameratega:

I koha auhind: Sony a6000 + 16-50mm + 55-210mm Kit, must

II koha auhind: Sony a5100 + 16-50mm Kit, must

III koha auhind: Sony a5000 + 16-50mm Kit, must

Daamid ja härrad, ilma pikema jututa, lubage esitleda fotokonkursi “Sony Talvefoto 2016” esimest, teist ja kolmandat kohta. Siin nad on:

 

I koht: “Eesti (põhu)lipud lumisel põllul.” Autor: Mati Leet

Žürii liikme Toomas Ili kommentaar: „Looduse pakutud valguse ja varjude mäng on autori poolt kenasti vormistatud kaadriks, millesuguseid just tihti ei näe! Kusjuures, see foto sobiks hästi pildi- või mälumänguküsimuseks. Pealkirja lugemata võtab hetkeks mõtlema küll. Äge tabamus!”

sony16-Ikoht


II koht: “Long way home.” Autor: Vyacheslav Biryukov 

Žürii liikme Kylli Sparre kommentaar: „Väga ilus ja omanäoline talvepilt. Tonaalsus moodustab koos minimalistliku lähenemisega hästi toimiva terviku. Tundub ühekorraga ääretu ja lustlik, sõltuvalt vaataja enda häälestatusest. Kahtlemata üks minu lemmikuid selle aasta võistluselt.”

sony16-IIkoht


III koht: “Suur Munamägi talvisel varahommikul.” Autor: Tiit Grihin

Žürii liikme Urmas Tartese kommentaar: „Hea on vaadata fotosid, kus tuttav objekt on esitatud uuest vaatenurgast. Kui uudse lähenemisega kaasneb ka tõeliselt võluv meeleolu, siis on retsept tähelepanu pälvimiseks valmis. On näha, et see pilt on hoolega läbi mõeldud. Helge meeleoluga esitatud märgiline maastik, kus tavaline saab ühtäkki eriliseks.”

sony16-IIIkoht


Kõiki žürii poolt ära märgitud töid saab vaadata: SIIT

Aitäh kõigile hobi- ja profifotograafidele, kes oma mälukaartidelt ja kaustadest leidsid üles talvemeeleoluga pilte ning need konkursile esitasid!
Kutsume kõiki fotohuvilisi osa võtma fotokonkursist "Sony Talvefoto 2016." Ootame konkursile fotosid, mis kirjeldavad talve nii, nagu see sinu jaoks paistab. 

Võib-olla oled lummatud lumise looduse ilust? Äkki naudid üle kõige suuskadel kihutamist või lastega koos kelgumäel rassimist?  Ehk on sinu parimad talvised hetked soojas toas kui jäälilledes akende taga möllab tuisk? Või... äkki talv üldse ei meeldigi sulle? 

Mis iganes see olla võiks – vormi see hetk parimaks talvefotoks ja osale konkursil, sest kolm parimat tööd saavad auhinnaks Sony fotokaamerad


Talvefotosid saab konkursile esitada kuni 06. märtsini (k.a). Seejärel asub pilte hindama 3-liikmeline tunnustatud Eesti profifotograafidest koosnev žürii. Esikolmik kuulutatakse välja 18. märtsil. Iga osavõtja saab konkursil osaleda maksimaalselt kolme fotoga.

Ära lase ennast piirata, sest konkursil võib osaleda igaüks, kellel on talvemeeleoluga pilte. Olgu pildil aasta 2016 või 1996. Peamine, et need oleksid sinu parimad talvepildid!