Sony fotokonkursi „Parim talvefoto“ esikolmik on selgunud

Pisut enam kui nädala eest lõppes Sony fotokonkursile „Parim talvefoto“ piltide vastuvõtt. Nüüd on aeg konkursile punkt panna, kuulutada välja esikolmik ning välja anda auhinnad – Sony kolm uhket fotokaamerat a55, NEX 3 ja W360.

Konkursile laekunud 463 foto seast asus nädala eest paremaid välja sõeluma kolmest fotograafist koosnev žürii, koosseisus: Remo Savisaar, Tõnu Ling ja Ardo-Jako Olev. Esimeses hindamisetapis valis iga žüriiliige välja kõigi konkursile laekunud tööde seast välja 10 paremat. Seejärel andsid liikmed oma väljavalituile hinded kümnepallisüsteemis. Niiviisi kogunenud hinnete kokku arvutamise teel sai kõige enam punkte (21) foto nimega „Leht jääl“. Sellele pildile kuulub esikoht, parima talvefoto tiitel ning Sony a55 hübriidkaamera.

Teisele kohale rebis ennast 15 punktiga foto nimega „Mis sest, et õues on külm-toas on mõnusalt soe…“. Selle foto autorit ootab Sony poolt välja pandud teise koha auhind NEX 3 hübriidkaamera. Kolmas koht kuulub 12 punktiga fotole „Talvine jõgi“, selle autorit on ootamas Sony digitaalne kompaktkaamera DSC-W360.

Esikoha võitnud foto kohta kirjutab Ardo-jako Olev kommentaariks nii: „Pilte vaadates, tekkis esialgu vaata, et paanika, kuna tase oli üllatavalt kõrge ja häid pilte palju. Lõpliku otsuseni viis siiski paar asjaolu – pilt [„Leht jääl“ ] on tehniliselt väga hea - säritus, kadreering -, minimalistlik pilt, mis tekitas maksimaalse emotsiooni. Samuti hindasin kõrgelt leidu ennast. Lühidalt öeldes oli väga hea leid, mis oli väga hästi üles võetud.“

Sony ja Snap.ee veebileht õnnitlevad võitjaid ning tänavad kõiki fotokonkursil osalejaid. Loodetavasti on selle talve parimad hetked meid veel ees ootamas. Ilusat jätkuvat talve kõigile!


-------------------------------------------

Sony fotokonkurss "Parim talvefoto"


Detsembrikuu on aasta huvitavaim aeg. Lisaks jõulu- ja uueaastaootusele on väljas ilusad talveilmad. Need kutsuvad õue kelgutama või vastupidi – ajavad hoopis sooja tuppa hubasesse seltskonda juttu puhuma. Mida sa ka ei eelistaks, väärivad need hetked jäädvustamist.

Just sel põhjusel kuulutab käesoleva aasta innovaator fotokaamerate vallas – Sony koos Snap.ee veebilehega välja fotokonkursi „Parim talvefoto“. Konkursile on oodatud pildid, mis kirjeldavad talve nii, nagu see sinu jaoks kõige meeldivam on. Võib-olla oled lummatud lumise looduse ilust? Äkki naudid üle kõige suuskadel kihutamist või lastega koos kelgumäel rassimist? Või on sinu parimad talvised hetked soojas toas kui jäälilledes akende taga möllab tuisk. Mis iganes see ka olla võiks – vormi see parim hetk parimaks talvefotoks ja osale Snäpi veebilehel toimuval konkursil.

Kuna parim saab olla vaid üks, siis saab igaüks konkursil osaleda vaid ühe fotoga.  Parimaid talvepilte saab konkursile esitada kuni 31 detsembrini (k.a). Seejärel asub pilte hindama 3-liikmeline žürii. Esikolmik kuulutatakse välja 10. jaanuaril. Kõige huvitavam parim talvefoto saab auhinnaks parima hübriidkaamera maailmas - Sony a55.

I koha auhind: Sony a55 + 18-55mm Kit. Väärtus 14 499.- (926,65€)
II koha auhind: Sony NEX-3K 18-55mm must. Väärtus 9299.- (594,31€)
III koha auhind: Sony DSC-W360 must. Väärtus 2999.- (191,67€)

Ära lase ennast piirata, sest konkursil võib osaleda igaüks, kellel on talvemeeleoluga pilte. Olgu pildil aasta 2010 või 1998. Peamine, et oleksid veendunud, et see on sinu parim talvepilt.

Žürii poolt valitud paremad tööd on:

1 peloor, „Leht jääl“

Leht jääl

2 Kaljukits, „Mis sest, et õues on külm-toas on mõnusalt soe...“

Mis sest, et õues on külm-toas on mõnusalt soe...

3 peep600, „Talvine jõgi“

Talvine jõgi