Panasonic Lumix S 26mm f/8 teeb fotograafia uuesti põnevaks
autor: Stephan Redko

Koos uhiuue Lumix S9 täiskaader hübriidkaameraga tutvustas Panasonic ka uut objektiivi, mis sobiks ideaalselt selle kaamera külge, et komplimenteerida selle kompaktsust veelgi rohkem. Selleks on Lumix S 26mm f/8 Pancake (MF) fiksobjektiiv!

Olgugi, et selle objektiivi nime lugedes ei pruugi see esialgu kõlada eriti ahvatlevalt, sest sellel on fikseeritud f/8 ava, siis ilmselt ei tee see asja paremaks kui ma ütlen, et sellel puudub automaatne teravustamine.

Kuid kõike seda arvesse võttes olen ma siiski arvamusel, et tegu on ühe parima objektiiviga, mida paaritada uue Lumix S9 hübriidkaameraga. Miks?

Kui tegu oleks olnud automaatselt teravustava f/8 objektiiviga, siis sellel ei oleks olnud mingit pointi. Samuti ei oleks loogiline olnud, kui tegu oleks olnud suurema avaga objektiiviga (nt. f/2.8), mis teravustab vaid manuaalselt.

Kuid nende kahe kombo ehk fikseeritud f/8 ava ja manuaalfookus, on Panasonic loonud midagi väga põnevat ja teistsugust hetkel olemasolevatest objektiividest.

Kuna manuaalselt teravustades on suurte avadega fookuse paika saamine üpris keeruline ning ajakulukas tegevus, siis Panasonic on selle võimaluse Sinult lihtsalt ära võtnud ning objektiivile andnud fikseeritud f/8 ava.

See võimaldab Sul lihtsalt keskenduda fotograafia protsessile ning vähendada peavalu, kas kaader Sai fookusesse või mitte. Kuna tegu on ka üpris lainurkse objektiiviga, siis terava kaadri tõenäosus on veelgi suurem, kuna naturaalset compression’it on vähem kui telefoto objektiivides.

 

Nagu piltidelt näha, siis tegu on äärmiselt kompaktse pannkook-stiilis objektiiviga ning seda võiks vabalt eksitada kaamera kerekorgiga, sest Panasonic Lumix S 26mm f/8 kaalub kõigest 58 grammi ning on 18mm pikk.

Vaatamata selle suurusele lubab Panasonic objektiivile suurepärast pildikvaliteeti ning makrovõtteid tänu 0,25-meetrisele lähimale teravustamiskaugusele.

Uus objektiiv jõuab tõenäoliselt müüki Panasonic Lumix S9 hübriidkaameraga üheaegselt ehk juunikuu lõpupaiku. Esita eeltellimus alloleva lingi kaudu, et olla eelisjärjekorras kui esimesed eksemplarid Photopointi pealattu jõuavad.

 

Eeltelli Panasonic Lumix S 26mm f/8 lainurkobjektiiv kohe ära »

 

Photopoint on Panasonic fototehnika ametlik ja pikaajaline premium partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(7)

The post Panasonic Lumix S 26mm f/8 teeb fotograafia uuesti põnevaks appeared first on Photopointi ajaveeb.