Karbist välja: Canon EOS 90D peegelkaamera
autor: Elise Ader

Canon jõudis hiljuti rõõmsa verstapostini – alustades 1987. aastal Canon EOS 650-ga on tänaseks toodetud 100 miljonit EOS-seeria kaamerat. Selle puhul on eriti asjakohane nende kõige uuem peegelkaamera – EOS 90D üheskoos Photopointi ajaveebi lugejatega lähemaks uurimiseks karbist välja võtta. Ning peab tõdema, et vaatamata hübriidkaamerate populaarsuse tohutule kasvule on peegelkaamerad mitmete näitajate poolest endiselt väga hinnas. Näiteks eelistavad paljud elektroonilise pildiotsija asemel endiselt töökindlat, loomuliku vaatega ning stabiilset optilist pildiotsijat. 

Umbes kuu aega tagasi jõudis Photopointi veebipoodi Canoni kõige uuem APS-C formaadis sensoriga peegelkaamera – Canon EOS 90D. See on kompaktne ja võimekas kaamera, mis sobib hästi nii pildistamiseks kui ka filmimiseks. 

Kaamera on populaarse kolme aasta vanuse EOS 80D järeltulija, mis sai ülimalt populaarseks just youtuberite ning inimeste seas, kes tahtsid endale peegelkaamerat, mis salvestaks kindlasti ka korraliku videot. Samuti on kaameral palju ühiseid jooni umbes samal ajal valminud Canoni hübriidkaamera – EOS M6 Mark II-ga, mis peaks õige pea ka Photopointi müügile saabuma.

Canon EOS 90D on Photopointis saadaval nii eraldiseisvana (kui Sul on juba mõni sobiv objektiiv olemas) kui ka erinevate (nii Canoni kui Tamroni) objektiividega komplektis. Täna on luubi alla sattunud EOS 90D peegelkaamera koos universaalse EF 18-135 IS USM komplektobjektiiviga.

Karbis on: kasutusjuhend,  Canon EOS 90D peegelkaamera,  EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM komplektobjektiiv, toitekaabel, akulaadija, aku ja kaamerarihm.

Kere ise näeb oma mõõtmetelt ja kujult välja oma eelkäija 80D-ga praktiliselt identne. Kuid vaatamata sellele on 90D oma kaalult tervelt 29 grammi kergem. 

Eelkäija Digic 6 protsessor on asendatud Canoni kõige uuema Digic 8 protsessoriga ja 24,2-megapikslise sensori vahetab välja 32,5 megapiksline CMOS-sensor. Suuremaid 32,5-megapiksliseid pilte on võimalik sarivõttes teha ka suurema kiirusega – 10 kaadrit/s (varem 7 kaadrit sekundis). Kaamerat  iseloomustab endiselt maksimaalne ISO 25 600 ja säriaeg kuni 1/8000 s.

Tänu täiustatud automaatteravustamissüsteemile jälgib kaamera ka kõige kiiremini liikuvaid subjekte ning hoiab neid teravselgena. Nagu eelkäijalgi, on kaameral 45 ristitüüpi automaatteravustamispunkti, mis töötavad koos 220 000 piksli suuruse RGB+IR särimõõtmissensoriga, tagades suurepärase valgustundlikkuse ja subjekti tuvastamise.

Uus kaamera moodustab justkui täiusliku tasakaalu kiiruse, pildikvaliteedi ja kompaktsuse vahel ning sobib seetõttu eriti hästi nii looduse kui ka kiiresti liikuvate objektide jäädvustamiseks. 90D on saanud ka uue liikuvama päästikumehhanismi, andes 90D-le Canoni kõrgema klassi DSLR-i tunde. 

Canon EOS 90D-l on peaaegu 100% katvusega optiline pildiotsija, mis võimaldab vaadata tegevust ja jälgida kiiresti liikuvaid subjekte (näiteks linde). Nutikas kohandatav ekraan näitab see-eest olulist võtteinfot, et omada kaamera üle täielikku kontrolli. Kaamera seljale on lisatud ka 8-suunaline AF-joystick, mis on hea paigutuse ning suurepärase reageerivusega. 

Kaamera paremal küljel avaneb üksik mälukaardipesa, mis toetab SD, SDHC (UHS-II) ja SDXC (UHS-II) tüüpi mälukaarte.

EOS 90D tundub olevat ka suurepärane tööriist videote tegemiseks, pakkudes no crop 4K salvestamisvõimalust ja kuni 120p kaadrisagedust täis-HD režiimis. DualPixel CMOS-automaatteravustamissüsteem tagab video tegemisel selge ja kinemaatilise pildi. Kaamera vasakul küljel on ka mikrofoni ja kõrvaklappide ühendused, mis võimaldavad jäädvustada video juurde kõrgema kvaliteediga heli. Samuti on kaamerale lisatud USB-C (USB 2.0) ühendus, mida saab kasutada laadimiseks ja piltide edastamiseks. 

Canon EOS 90D muudetava nurgaga puuteekraan võimaldab pildistada ja filmida mugavalt erinevate nurkade alt. 

Kaamera alumisele küljele saab sisestada aku, millel on muuseas väga korralik kestus. 90D aku lubab CIPA testide kohaselt ühe laadimiskorra kohta üles võtta 1300 pilti. 

Uuel kaameral on muidugi olemas ka sisseehitatud Bluetooth ja Wi-Fi, tänu millele töötab 90D koos nutiseadmetega, kuhu on installitud  Canon Camera Connect rakendus. Seeläbi saab mugavalt kaamerat kaugjuhtida ning pilte teiste seadmetega jagada. 

Nagu alguses mainitud kujunes 80D väga populaarseks kaameraks ja ilmselt leiab ka uus 90D tee paljude kasutajate südamesse. Kui vaadata uuendusi individuaalselt, ei pruugi need tunduda kuigi suured. Kuid üheskoos tagab parem ergonoomika, kiirem tööprotsess, võimekam sensor, parema kvaliteediga video koos täiustatud AF-võimekusega ja palju muud hulga nauditavama ja võimekama kaaslase foto-ja videomaastikul.

 

Canon EOS 90D Photopointi veebipoes 👉

 

(3)

The post Karbist välja: Canon EOS 90D peegelkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.