Artprint emadepäeva fotokonkurss “Minu ema on…”
autor: Jevgenia Dotsenko

Kalendrit vaadates avastasin, et Emadepäev ei ole enam kaugel. Maikuu teisel pühapäeval on sul hea võimalus minna oma emale külla koogi ja väikse kingiga. Kindlasti on sul oma emast ka pilte, olgud nad tehtud vana filmikaamera või uhiuue digikaameraga. Lähinädalal tasub neid läbi vaadata ja parim pilt Artprinti konkursile valida.

Milline on sinu ema? Oled sa selle peale kunagi mõelnud? Oled sa seda püüdnud fotol kujutada? Proovi. Artprint ja Snap.ee korraldavad tänasest kuni aprilli lõpuni kestva fotokonkursi „Minu ema on …“. Konkursil osaledes püüa mõelda, mis sinu ema kõige paremini iseloomustab. Võib-olla on see tema lemmiktegevus, armas kulunud köök, pannkoogikuhjad või hoopis lõbusad koosviibimised. Võib-olla annab seda edasi anda läbi abstraktse rütmijoonise või värvimängude. Kuidas seda kõike pildile püüda – see on sinu otsustada.

Konkursil osalevaid pilte hindab Artprint esindajast ja tuntud fotograafidest koosnev 3-liikmeline žürii, kelle ülesandeks on valida välja kolm paremat tööd. Auhindadeks paneb Artprint välja kolm erineva suurusega fotolõuendit:

  • 1 koht Fotolõuend 70×50
  • 2 koht Fotolõuend 40×60
  • 3 koht Fotolõuend 30×45

Oma pilte saad fotokonkursile lisada Snäpi veebilehel kuni aprilli lõpuni. Võitja kuulutame välja siinsamas Photopointi ajaveebis ja Snäpi veebilehel juba esimesel mail. Ikka selleks, et saaksid oma vastvõidetud lõuendi emadepäevakingituseks vormida. Sinu ema teab ju küll, et kõige parem kink on ise tehtud.

Milline siis on sinu ema?

Point TV – 53. Miks valida kitobjektiivi asemel Tamroni 17-50mm f/2.8?
autor: Lauri Veerde

Peegelkaamerat ostes võib haarata letilt kaameratootja enda poolt kokku pandud komplekti, mille sees ihaldatud digipeegel koos komplektobjektiiviga. Võib aga ka teistmoodi. Kõiki peegelkaameraid saab reeglina osta ka ainult kerena – nii, et mitte mingit objektiivi kaasas ei ole. See annab võimaluse valida oma kaamera ette hoopis parema objektiivi kui kaameratootja kaasa pandud 18-55 mm f/3.5-5.6. Selleks paremaks objektiiviks võib olla näiteks Tamroni AF 17-50mm F2,8 SP Di II VC. Point TV 53. osas räägib Anton sellest objektiivist ning teeb pilti ka. Head vaatamist.

Millise Tamroni objektiiviga Anton pildistab? Vasta ja võida see objektiiv endale.
autor: Lauri Veerde

“Sa võitsid Tamroni objektiivi“. Homme hommikul võid olla sina see, kellele Photopoint sellise sõnumi saadab. Vaata allolevat klippi homme ilmuva Point TV 53-nda osa võtetelt ning proovi ära arvata: Millise Tamroni objektiiviga Anton pildistab? Vasta Photopointi Facebooki lehel. Õigesti vastajate vahel läheb homme hommikul loosi seesama objektiiv, mis videos näha (või siis ekvivalentne mudel mõne teise tootja bajonetiga).

Vasta Photopointi Facebooki lehel sellesama video kommentaarides. Õigesti vastamiseks kirjuta objektiivi nimetus ning lisa link selle juurde Photopointi veebipoes.

Canon EOS 600D peegelkaamera ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri Veerde

Digitesti veebilehel on ilmunud põhjalik 8-leheküljeline ülevaade Canoni uusimast digitaalsest peegelkaamerast EOS 600D. Populaarse ja suurepärase 550D järeltulija uudsed ja vägagi olulised omadused on juhtmevaba välklambi toimimiseks vajalik sisseehitatud raadiosaatja ning välja pööratav ja keeratav LCD-ekraan. Oma eelkäijalt on 600D aga pärinud suurepärase videovõimekuse ning tippklassi 18 MP sensori. Vaatame siis, mis Toomas Ilil selle kaamera ning selle pildistatud fotode kohta öelda on.

Canon EOS 600D peegelkaamera ülevaade Digitesti veebilehel

Sinu pildiga konserv, mis näitab aega – uued pöörased fotomeened Photopointis
autor: Lauri Veerde

Photopointist saab nüüd ka konserve. Mõistagi ei ole need mingid tavalised konservid, vaid pigem fotokonservid. Või siis kellakonservid – võta kuidas tahad. Pealtnäha on tegemist täitsa pesueht kilukarbiga, aga sa juba tead, et päris nii lihtne see ei ole. Kui ootusärevuses kingisaaja konservi avab, ei vaata talle sealt vastu räim tomatis (kui sa just sellist fotot ei valinud), vaid kell, mille taustaks sinu poolt sinna lisatud foto. Absurdne? Kindlasti. Originaalne, naljakas ja  huvitav? Absoluutselt.

Karbikaane võib konservkellale poolenisti ette jätta või täitsa eest tõmmata. Kella saab niiviisi asetada tugijala toel lauale või riputada seinale. Konservi tagaküljel on neli magnetit, millega see külmkapiuksel või mõnel muul metallist pinnal püsib.

Valikus on kolme erineva välise disainiga kella – südametega „Love“, rõõmus „Happy Birdhday“ ning päevalilleõitega „For You“. Kella sisemuse saad kujundada oma lisatava pildiga. Proovi kasvõi kohe järgi, kuidas konserv välja tuleb – Photopointi fotomeenete lehel.