Nüüd saadaval: Sirui 50mm f/1.8 Anamorphic objektiiv
autor: Jürgen Veerme

Sirui 50m Anamorphic MFT

2019. aasta IBC messil elevust tekitanud Sirui 50mm f/1.8 Anamorphic objektiiv on meile müügile jõudnud! Esimesena on saadaval Micro Four Thirds ehk Olympus ja Panasonic hübriidkaameratele sobiv mudel, aga peagi saabub valikusse ka Sony ja FujiFilm X-seeria hübriidkaamerate bajonetile sobiv objektiiv.

Siruid on siiani tuntud professionaalsete statiivide ning teiste foto- ja videotarvikute tootjana, aga anamorfse objektiivi loomisega sisenetakse nüüd uude segmenti. Siiani on anamorfsed objektiivid kõrge hinna tõttu olnud kasutusel kinolinale toodetud Hollywoodi filmide ja reklaamide valmistamisel, kuid uus Sirui anamorfne objektiiv suudab filmiliku pildikeele tuua kättesaadavale ning atraktiivsele hinnatasemele.

Sirui 50m Anamorphic MFT

Anamorfse objektiivi eripära seisneb selles, et nn filmilik pildikeel luuakse meeldivalt häguse tausta, ovaalsete valguslaikude, stiilsete sinakate horisontaalsete valguspeegelduste ning vaatevälja kuvasuhte muutmisega.

Võrreldes tavalise 50 mm fookuskaugusega objektiiviga, muudab Sirui 50mm f/1.8 Anamorphic 1.33x horisontaalset vaatevälja ca 33% ja tulemuseks on horisontaalsihis 37,5 mm objektiivi vaateväli. Salvestatud materjali kuvasuhte muutmise (de-squeezing) järel saab Sirui Anamorphic 50 mm f/1.8 1.33x objektiiviga salvestatud materjalist sujuva filmiliku video 16:9 formaadis taasesitamiseks. 

Sirui 50m Anamorphic MFT

Objektiivis kasutatakse 11 läätse, mis on jagatud 8 gruppi. Kõrgekvaliteedilised läätsed on valmistatud Saksamaal Schott´i poolt ning objektiivi korpus on valmistatud alumiiniumist, mis tagab tugevuse ja vastupidavuse.

Aprillis Inbank järelmaksuga ostes saad toote/tooted kohe kätte, aga maksma hakkad alles augustis. Uue Sirui objektiivi järelmaksu kuumakse on ainult alates 23,82 eurost kuus.

 

Telli Sirui 50mm f/1.8 Anamorphic ja anna videole uus kvaliteet ››

(3)

The post Nüüd saadaval: Sirui 50mm f/1.8 Anamorphic objektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Miks üldse peaks kasutama statiivi + Manfrotto Befree GT XPRO ülevaade
autor: Arbo Rae

Räägime natuke statiividest. Tänapäeval võimaldavad fotokaamerate stabilisaatorid juba 1-sekundilise säriajaga käest teravaid pilte teha – muidugi juhul, kui pildistatav objekt ei liigu – ning seepärast tekib õigustatud küsimus:

 

Miks üldse peaks kasutama statiivi?

Küsisin Facebooki fotograafide grupis, “milleks kasutate statiivi?” Sain seinast seina vastuseid, ühed teravmeelsemad, kui teised. Mõned markantsemad vastused – karu peletamiseks, riidenagina, enesekaitseks, jõulukuuse karkassina, telgi tegemiseks, ballastiks (et kui viskan maha, siis jaksan kiiremini joosta). וnneks jagasid paljud ka tõsiselt, milleks nad staiivi üldjuhul kasutavad – tootefotode, moefotode, valgusmaalingute ja muude pikka säri nõudvateks pildistamisteks.

 

Siin on 6 põhjust, miks võiks fotograaf kasutada statiivi:

  • pildid tulevad teravamad. Tänased kõrge pikslitihedusega sensorid on ülitundlikud igasuguse liikumise suhtes ja seetõttu on detailirikkast alast info kättesaamine keeruline, kui on väiksemgi liikumine.
  • saad pildistada hämaras ja pimedas – näiteks tähistaevast Linnuteega, virmalisi ja palju muud. Sellisel pildistamisel ulatuvad säriajad kümnetesse sekunditesse ja statiivita oleks see võimatu.
  • saad kasutada erinevaid filtreid ja nendega vabastada oma loomingulisust – teha vett hägusamaks, pildistada pikema säriga koskesid, üle taeva liikuvaid pilvi jne. Oled ju näinud neid siidise veega kosepilte ja piimja veega merevaateid? Jah, just need pildid teed statiivi abiga!
  • saad pildistada panoraame ning avardada oma maailmavaadet. Kuigi panoraami saab edukalt teha ka käest tehtud fotodest, õnnestub statiivilt pildistatud kaadrite liitmine paremini.
  • pildistad läbimõeldult – statiivi kasutades saab kaadri paremini läbi mõelda ning kadreerida nii, et miski mitteoluline kaadrisse ei jääks ning kompositsioon täiuslik oleks. Peenhäälestus kadreerimisel on eriti oluline hämarates oludes, kus läbi peegelkaamera optilise pildiotsija vaadates suur midagi enam näha pole.
  • Lisaks eeltoodule saad kasutada erinevaid kahveldusi, luua komposiitpilte ja muud. Ning loomulikult on statiiv heaks abimeheks ka videote filmimisel, selfide tegemisel ja muudel kordadel, kui kaamera peab kas käest ära või paigal olema.

Kui statiiviga maastikukunst rohkem huvi pakub, siis tasub uurida minu poolt koostatud ja hiljuti Eesti suurimas fotograafia-alases õpikeskkonnas ilmunud “Maastikufotograafia” e-kursust.

——————————- 

Mõtle, mõtle, mis see on? Kerge kaaluga, liigub palju, tugeva jalaga ja seisab sirgelt? 

Ei, see pole sitke rahvatantsija, vaid hoopis carbonkiust kootud itaallane.

 

Manfrotto Befree GT XPRO

Kasutan juba pea aasta peamise statiivina Manfrotto Befree GT XPRO komplekti, kuhu kuulub Manfrotto 496 kuulpea ja räägiks natuke lähemalt, miks ma sellise valiku olen teinud.

Manfrotto Befree GT XPRO statiiv

Esiteks – olen eelkõige maastikufotograaf ning kindlasti ei soovi ma pikematele pildiretkedele kaasa võtta oma 14 aastat vana ja siiani heas korras Manfrotto 055 seeria statiivi, mis koos kuulpeaga kaalub 3,5kg. Raskel statiivil on kindlasti oma koht, kuid see koht ei saa olla väga liikuv – eriti kui on soov väljas pildistada ning autost enam, kui mõnesaja meetri kaugusele matkata, siis on kindlasti vaja kergemaid alternatiive. וppisin rasket statiivi, millel ka jäänaelad, hindama talvel Põhja-Norras virmalistefotograafina töötades, kuid kui oli vaja kuhugi kõrgemale ronida või sügaval lumes kaugemale sumbata, eelistasin siiski kergemat. Samuti on välipildistussessioonile või tooteid pildistama minnes varustuse kaal ja kompaktsus olulised. Manfrotto Befree GT XPRO koos 496 kuulpeaga kaalub 1,85 kg ja see on just optimaalne kaal – mitte liiga kerge, mitte liiga raske.

Teiseks – korraldan fotoreise, kuhu lendame lennukitega ning seal on oluline iga gramm, mis pardale kaasa võtame. Samuti – kui lühikese on statiiv kokkupanduna – üle 55cm pikkusega esemeid käsipagasiga reisides reeglina kaasa võtta ei saa.

Kolmandaks – minu jaoks on statiivi juures oluline see, et saaksin kaamera fikseerida praktiliselt maapinnale ja isegi vaid mõne sentimeetri kõrgusele. Võibolla on see isegi kõige olulisem omadus, miks ma selle statiivi olen valinud. Jah osadel statiividel saab kesksamba pöörata teistpidi ning kaamera paigutada tagurpidi kesksamba alla, kuid siis on kaamera käsitsemine raskendatud ning väga laia nurgaga pildistades jäävad jalad kaadrisse – vaata lisatud pilti, kuidas vältida jalgade kaadrisse jäämist.

Manfrotto Befree GT XPRO statiiv

Neljandaks – hea statiivi jalgade liigendite arv võiks olla pigem väiksem, kui suurem. Kõige stabiilsem on kindlasti vaid ühe pikendatava lüliga statiiv, kuid siin on jällegi vaja teha kompromisse jäikuse ja mõõtude osas. Sama kehtib ka jalgade läbimõõdu osas – mida suurem läbimõõt, seda stabiilsem. Kokkuvõttes võiks öelda, et hea maastikustatiiv on 3-4 osaline ning mitte kõige peenemate jalgadega ja Manfrotto Befree GT XPRO just selline on.

Viiendaks – statiivi materjal ei ole kuigi oluline, klassiklaline alumiiniumstatiiv võib korraliku tootja poolt valmistatuna olla väga hea valik ning kergem ja ka oluliselt kallim süsinikkiust statiiv annab siiski natuke enam jäikust ja 10-20% protsenti vähem kaalu. Seepärast on Manfrotto Befree GT XPRO just hea valik ka oma materjali osas.

Kuuendaks – minu eelistus on klassikaline kuulpea. Selle seadistamine käib kõige kiiremini ja asend fikseeritakse ühe käeliigutusega. Külmas, tuules ja kiiresti loojuva päikese korral jäävad muud lahendused liiga aeglaseks ja pigem rahulikumates oludes täppistoimetamiseks. Manfrotto Befree GT XPRO tuleb koos komplektis väga hea 496 kuulpeaga.

Manfrotto Befree GT XPRO statiiv

 

Kokkuvõtteks

Tegemist on tõeliselt hea statiiviga, mis on hea ja pika-ajaline investeering. Kui uued kaamerakered panevad sind pidevalt pead pöörama, siis statiivi eluiga sõltub rohkem sellest, kui palju ja mis tingimustes sa sellega pilti teed. Võib juhtuda, et carbonkiust kootud itaallane Manfrotto Befree GT XPRO on ka 10 ja enama aasta möödudes sama sirge.

 


Maastikupildid ja info Arbo pakutavate teenuste kohta leiad tema veebilehelt arborae.com ja pea igapäevaselt ilmuvad tema uued tööd Facebooki ning Instagrami lehele.

Eesti suurima valiku statiive leiad – photopoint.ee/statiivid ››

(18)

The post Miks üldse peaks kasutama statiivi + Manfrotto Befree GT XPRO ülevaade appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd on saadaval sinist & rohelist värvi Polaroid Now kiirpildikaamera
autor: Jürgen Veerme

Polaroid Now kiirpildikaamera

Hiljuti müügile tulnud Polaroid NOW kiirpildikaamerate perekond on täiendust saanud sinist ja rohelist värvi mudelite näol.

Uue kiirpildikaamera disainist leiab uudseid kumeraid ja voolavaid jooni, et eristuda minevikus toodetud kandilistest korpustest ning võimaldades kasutajatel kaamerat hõlpsalt hoida ja kasutada.

Polaroid Now

Polaroid Now sisaldab kõike, mida kaasaegsete funktsioonidega vanakooli analoogkaameralt eeldame. Tänu värskelt väljatöötatud autofookussüsteemile, kestvamale akule, täpsele välklambile ja kaamera sõbralikumale ning funktsionaalsemale disainile pole kunagi olnud lihtsam teha täiuslikku polaroidfotot, olenemata fotograafiaoskuste tasemest.

Kaamera võimaldab keskenduda hetkele, sest kõige ülejäänu eest hoolitseb uusim tehnoloogia. Erinevalt oma eelkäijatest, Polaroid OneStep 2 ja OneStep+, on Polaroid Now mudelil objektiiv, mis lülitub automaatselt maastiku- ja portreerežiimi vahel, et tagada igas olukorras parim tulemus. Teiseks eristub kaamera uue välklambiga, mis arvestab särituse määramisel ka üldist valgustatust.

Uus Polaroid Now võib uhkeldada ka aku suurema mahtuvusega, mis võimaldab pildistada ühe laadimisega kuni 15 filmipakki – omadus, mis muudab kaamera ideaalseks kaaslaseks igal reisil ja seiklusel. Uus kaamera toimib nii uute i-Type ja klassikaliste Polaroid 600 filmidega.

Hetkel on meie juures müügil sinist, rohelist, valget, musta ja punast värvi Polaroid Now seeria kiirpildikaamerad, aga peagi saavad nende kõrval valikus olema ka oranž ja kollane ning siis on esindatud kõik viis ikoonilist Polaroid Spectrum värvi.

Polaroid now

Eritootena jõudis müügile ka suvise fiilinguga Color Wave raamiga i-Type film. Uue värvifilmi pakist leiab raame tujuloovast sinisest sooja oranži ning kärtsu punaseni – lisaemotsioon teie mälestusele.

 

Osta uus Polaroid NOW ja oled alati valmis hetki jäädvustama ››

 

Aprillis Inbank järelmaksuga ostes saad toote/tooted kohe kätte, aga maksma hakkad alles augustis. Polaroid Now puhul on järelmaksu makse ainult alates 4,74€ kuus.

(5)

The post Nüüd on saadaval sinist & rohelist värvi Polaroid Now kiirpildikaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Olympus OM-D E-M5 Mark III hübriidkaamera on 100-150€ soodsam
autor: Jürgen Veerme

Olympus OM-D E-M5 Mark III

Suurepärase pildikvaliteediga ilmastikukindel Olympus OM-D E-M5 Mark III hübriidkaamera on hetkel tavahinnast 100-150€ allahinnatud. Soodushinnad algavad ainult 1179 eurost ning saadaval on nii hõbedases kui mustas korpuses kaamera+objektiiv komplektid.

Aprillikuu lõpuni anname kõigile mistahes hübriidkaamera ostjatele kingituseks Eesti ühe kõige populaarsema Youtube staari Martti Halliku poolt fotokursus.ee õpikeskkonda koostatud kursuse: “Nullist tegijaks. Kuidas luua haaravaid videoid veebi?” (väärtus 39,99€).

2019. aasta detsembrikuus müügile jõudnud OM-D E-M5 Mark III on märgatavalt kompaktsem kui selle eelkäija (Mark II) ning sisaldab tehnoloogiat, mida oleme näinud varasemalt kõrgemasse hinnaklassi kuuluva E-M1 Mark II juures. 

Kui vaadata tehnilisi andmeid lähemalt, siis tegelikult ongi E-M5 III nagu miniversioon kallimast E-M1 II mudelist. See kasutab sama 20 MP 4/3 (Four Thirds) tüüpi sensorit ning 121-punktiga faasi & kontrastituvastusega autofookust. Muuhulgas iseloomustab kaamerat veel 59 MP kõrge resolutsiooniga võtterežiim, 30 kaadrit/sekundis sarivõte (10 kaadrit/s koos pideva autofookusega), anti-flicker (virvendust vähendav) režiim ja UHD/DCI 4K videovõimekus. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA, E-M5 Mark lll, E-M5 Mark3, EM5 Mark 3. EM5 Mark lll, Dima Zverev

Olympus OM-D E-M5 Mark III hübriidkaamera on ideaalne valik neile, kes soovivad foto- ja videokvaliteedi viia uutesse kõrgustesse – loodusest ja maastikust kuni öövõtete ja videoteni – ilma liigse raskuseta.

 

Telli usaldusväärne Olympus OM-D E-M5 Mark III mugavalt veebist ››

 

Aprillis Inbank järelmaksuga ostes saad toote/tooted kohe kätte, aga maksma hakkad alles augustis. OM-D E-M5 Mark III puhul algab järelmaksu kuumakse alates 40,18 eurost kuus.

Soodushinnad kehtivad kuni 31. maini 2020.

(4)

The post Olympus OM-D E-M5 Mark III hübriidkaamera on 100-150€ soodsam appeared first on Photopointi ajaveeb.

Uus e-kursus “Maastikufotograafia” viib Sind loodusesse
autor: Jürgen Veerme

Maastikufotograafia kursus

Oskus pildistada lummavaid maastikupilte hakkab pihta ettevalmistusega ning lõppeb järeltöötlusega. Lisaks jääb vahepeale väga palju tööd ning oskuseid, mida saad nüüd õppida uhiuuel “Maastikufotograafia” e-kursusel.

Eesti suurimas fotograafia-alases õpikeskkonnas www.fotokursus.ee ilmunud “Maastikufotograafia” kursus juhatab Sind nendele radadele, mis aitavad lahti mõtestada suurepärase looduspildi tegemise – millised ettevalmistused teha, millist tehnikat kasutada, kuidas pilte järeltöötluses veel paeluvamaks tuunida ning palju muud.

14. peatüki, 59. alapeatüki, 6. õppevideo ja üle 50. näidisfotoga kursusele andis elu Eesti üks kõige tuntumaid maastikufotograafe Arbo Rae.

Kord soetatud veebikursus jääb alatiseks ligipääsetavaks ja neid on mugav lugeda nii suure arvuti ekraanilt kui ka tahvelarvutitest ja nutitelefonidest.

 

Osta uus kursus endale või kingi sõbrale/kallimale ››

(1)

The post Uus e-kursus “Maastikufotograafia” viib Sind loodusesse appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5