Vaatame kingitud hobuse suhu: Tamroni fotokott “Megazoom”
autor: Lauri Veerde

Kui sa tahad kaugele suumida, aga ei soovi objektiivi eest palju maksta, siis peaksid vaatama Tamroni soodsa telesuumi AF 70-300mm F4,0-5,6 Di LD poole. Kuni juuli lõpuni on selleks tavalisest veelgi rohkem põhjust, kuna kingituseks saab iga objektiiviga – olgu see siis Canoni, Nikoni, Pentaxi või Sony versioon – kaasa Tamroni fotokoti “Megazoom“.

Sellesse uhke nimega kotti mahub ära üks peegelkaamera koos selle külge kinnitatud suumobjektiiviga. AF 70-300mm suumobjektiivil on pikkust 116.5 mm ning see mahub väiksema algtaseme peegelkaamera külge kinnitatuna kotti täpselt ära. Kott ise üllatab oma hea tugeva materjali ja funktsionaalsusega. Vaatame kingitud hobuse suhu:

Fotokott on valmistatud tugevast paksust tekstiilist, mis hoiab hästi vormi ning kaitseb ka selle sees olevat varustust.

Ebatavaliselt on pisikeste vidinate hoidmiseks mõeldud tasku lisatud klapi peale. See ongi ilmselt kõige mugavam koht, kus tihti vaja minevaid tarvikuid hoida. Samas tähendab see aga seda, at koti peal ei ole käepidet.

Koti tagaküljel on näha mitmed kinnitusaasad.

Kahekordselt kinnitatud – pealahter suletakse plastikust põrga ja luku abil.

Polsterdatud sisemus. Siia mahub ära väiksem peegelkaamera pikema objektiiviga või suurem peegelkaamera lühema objektiiviga.

Lukuga avatav tasku on mõlemal pool küljel.

Canon EOS 550D koos Tamron AF 70-300mm F4,0-5,6 Di LD suumobjektiiviga mahub täpselt ära.

Loomulikult on kaasas õlarihm, mille saab vajadusel koti küljest eemaldada.

AF 70-300mm F4,0-5,6 Di LD objektiiv ise.

Point TV – 54. Viis nippi ilusate piltide tegemiseks kompaktkaameraga
autor: Lauri Veerde

Üsna levinud on mõtteviis, et pisikese kompaktkaameraga väga head pilti ei saagi ja et kui tahad, siis osta suur ja uhke peegelkaamera. Päris nii see ei ole. Pildistatud foto ilu sõltub peamiselt ikkagi inimesest kaamera taga. Ka väikese kompaktkaameraga on pildistajal võimalik päris palju ise ära teha, et pilditulemusi parandada. Anton näitab täna viit kompaktkaamera funktsiooni, mida iga seebikarbiomanik erinevates olukordades kindlasti kasutama peaks. Head vaatamist.

Karbist välja: Archos 101 Internet Tablet 16GB
autor: Lauri Veerde

Juba ammu enne seda, kui Apple oma iPadiga lagedale ujus, meisterdas Archos puutetundliku ekraaniga mobiilseid seadmeid. Mitte küll päris tahvelarvuteid, kuid pihuarvuteid ja MP3-mängijaid – kena disaini ja hea hinnaga. Eelmisel aastal alanud tahvelarvutite buumi naudib see Prantsuse päritolu elektroonikafirma täiel rinnal ning võtab sellest tõepoolest kõik, mis võtta on. Lubage esitleda – alates käesolevast nädalast Photopointi poodide lettidel: Archose android-tahvelarvutite lipulaev 101 Internet Tablet. Kõige õhukesem ja kergem 10″ seade hetkel maailmas. Olgem ausad – päris perfektne tahvelarvuti see ei ole. Hinna ja kvaliteedi suhtelt paremat aga ilmselt leida võimalik ei ole. Vaatame lähemalt.

Karp on päris suur – netbookidele omast mõõtu. Lisan siis alustuseks ka Archos 101 olulisemad tehnilised andmed:

  • 10.1” mahutundlik laiekraan (1024×600 px),
  • 16 GB sisemälu,
  • microSD kaardi pesa
  • ARM Cortex A8 protsessor taktsagedusega 1 GHz
  • 3D OpenGL ES 2.0 graafikamootor
  • WiFi (802.11 b/g/n), Bluetooth 2.1 EDR
  • Mõõtmed: 270 x 150 x 12 mm
  • Kaal: 480 g.

Tahvelarvuti on isegi pakendatud nagu netbookid. Mitte et see nüüd mingi olulise tähtsusega fakt oleks…

Mõned nädalad tagasi võtsime siin ajaveebis karbist välja Prestigio 10″ tahvelarvutit MultiPad 7100. See tahvel siin postituses on MultiPad`iga äravahetamiseni sarnane. Tegelikult nad ongi üks ja sama mudel. Ühel lihtsalt heledamad ääreliistud ja Prestigio logo. Tarkvaralised erisused ka muidugi.

Karbis on: Archos 101 Internet Tablet 16GB, Adapter laadimiseks ning adaptriga ühilduvad USA, UK ja mandri-Euroopa pistikud. USB-micro kaabel ja kasutusjuhendid. Nööpkuularitest võib kõrvad puhtaks pühkida.

Archos 101 Internet Tablet oma täies hiilguses. On ikka lai küll.

Nagu Euroopas standardiks – USB micro kaabel tahvelarvuti ühenbdamiseks arvutiga.

Laadimine toimub niimoodi.

Reisile minnes võib olla muretu. Seadet saab laadida ka Ühendkuningriigis ja kaugel Ameerikamaal

Allservas ei ole mitte midagi

Nii ühenduspesad kui ka nupud on koondatud vasakule poole. Vasakult: Nupp helitugevuse reguleerimiseks, nupp sisse-välja lülitamiseks, 3,5 mm kõrvaklappide väljund, USB type A pesa, MicroUSB, selle all MicroSD kaardi pesa, HDMI väljund ja pesa laadija jaoks.

Üleval on puhas plats.

Paremal pole midagi paista.

Archose harjatud metallist pealispind on kena. Koostekvaliteedi kohta peab ütlema, et korpuse materjal on küllaltki õhuke ning tugevamal vajutamisel vetrub. Tark oleks selle ümber muretseda mingit sorti vutlar.

Ekraan on mahutundlik – see tähendab, et see reageerib ka kõige õrnemale puudutusele. Selle eest Archosele kindlasti plusspunktid.

Suured kõlarid tagaküljel suudavad tekitada päris valju heli.

VGA-lahutusvõimega kaamerasilm on ainult tahvelarvuti esiküljel. Hädapärast saab sellega ka pilti teha – eelkõige on see muidugi mõeldud videokõnede jaoks.

Tugijalg oma pesas…

… ja pesast väljas.

Kaldenurka saab tugijala abil päris paindlikult reguleerida. Selline jalg on tõepoolest väga praktiline. Soovi korral saab seda seadet ka digiraamina kasutada.

Kaks nuppu vasakul pool. Esimene helitugevuse reguleerimiseks ja teine sisse-välja lülitamiseks, ooterežiimile seadmiseks ja reseti jaoks.

Pordid altvaates.

Arvutit esimest korda käima pannes ei omavolitseta, vaid küsitakse kasutaja käest et kas ta üldse tahab Archose enese poolt seadistatud rakendusi enda seadmesse paigaldada.

Android Marketile 3G-toeta seadmetel ligipääsu ei ole. Google on selle ära keelanud. Sellegipoolest on tootjatel oma rakendustepoed, ning ei pea kartma, et nendes olev sisu Android Marketile alla jääb. Archose rakendustepood on firma suure haarde tõttu tahvelarvutite turul tasemel.

Veebis on tänu sellisele laiale ekraanile igatahes väga mugav ringi liikuda.

Archos 101 Internet Tablet 16GB Photopointis: 349,99 € (5476,15 kr)

Archos 101 Internet Tablet 8GB Photopointis: 299,99 € (4693,82 kr)

Pentaxi Aasta Portreefoto 2011 on alanud
autor: Jevgenia Dotsenko

Kes ma olen? Kes ma tahaksin teiste jaoks olla? Kes ma olen fotograafi jaoks? Keda fotograaf tahab, et ma oleksin?

Need neli küsimust on võitlemas igal portreefotol. Kui pildistatav suudab endalt sotsiaalse rüü maha raputada ning pildistaja vabaneda oma eelarvamustest ja soovidest, siis näeme pildil inimese olemust kõige puhtamal kujul – näeme seda, kes ON. Kui pildistaja vajab fotot teatud eesmärgiks ja teda ei huvitagi portreteeritava olemus ja arvamus endast, siis näeme pildil mitte inimest ennast vaid midagi muud kirjeldatuna inimese abil.

Need kaks näidet on portreefoto ekstreempunktid, mille vahele jääb terve müriaad vorme ja tundeid, kujundatuna nelja ülal esitatud küsimuse erineva vahekorra läbi. Kui tunned, et sul on rääkida lugu inimesest endast või läbi inimese ja tahad seda teha fotograafia abil – siis võta osa ühest Baltimaade suuremast fotokonkursist „Pentaxi Aasta Portreefoto“.

Tänavu juba viiendat korda toimuvast konkursist on oodatud osa võtma kõik fotohuvilised. Konkursi auhinnafondi koguväärtus on 2500 eurot. Maikuu vältel esitatud töid hindab viieliikmeline Eesti profifotograafidest koosnev žürii, kelle ülesandeks on selgitada välja esikolmik. Nagu aasta eest, toimub konkurss ka seekord veebipõhiselt – Snap.ee pildipanga veebilehel. Seal toimuva hääletuse tulemusena selgub lisaks žürii poolt valitud esikolmikule ka publiku lemmik.

Räägi lugu inimesest. Või inimese abil. Tee seda Pentaxi Portreefoto konkursil.

Vaata slaidiseanssi Sven Začeki uuest fotoraamatust
autor: Lauri Veerde

Juuni keskel on Eesti üheks paremaks loodusfotograafiks tituleeritud Sven Začekilt ilmumas uus fotoraamat. Kõik selles olevad pildid on tehtud kõrgel maa ja taeva vahel – helikopteri või lennuki pealt. Sveni sõnul on need pildid erilised selle poolest, et need on pildistatud palju madalamalt kui aerofotod tavaliselt. Nimelt oli fotograaf oma projekti jaoks taotlenud eriloa, mis lubas teda sõidutanud piloote lennata palju madalamal, kui tegelikult lubatud. Selle tulemusena on Sveni fotodel eripäraselt sügav perspektiiv. Imelisest valgusest ja meisterlikust kompositsioonist rääkimata.

Lähemalt suvel ilmuvast fotoraamatust Sven Začeki veebilehel