Sony tutvustas uut välku HVL-F60RM, juhtarvuga 60
autor: Oskari Värä

Sony on maailmale näidanud uut välku HVL-F60RM, mis on juhtmevaba juhtimisega ning suunatud Sony E-bajonetiga täiskaadersensoriga kaameratega kasutamiseks. Välgul on integreeritud juhtmevaba vastuvõtja, mis tähendab, et seda saab juhtida FA-WRC1M saatjaga, ilma et oleks vaja eraldi vastuvõtjat. Tähele peab panema, et uus välk ei asenda praegust HVL-F60M välku, mis jääb A-bajonetiga kaamerate jaoks tooteliini alles. Kahe välgu vahe ongi selles, et RM versioonil ei tööta A-bajonetiga kaamerate puhul autofookuse abi.

Välgu juhtarv on 60, 200m ISO 100 juures ning see katab ära fokaalvahemiku 20-200mm. Muude uuenduste hulgas on, nagu juba mainitud, eraldi vastuvõtja vajaduse puudumine kuid välk ei kuumene ka nii kiiresti enam üle. Laadimisaega on vähendatud 1,7 sekundini ning välise akuadapteriga saab selle aja nii lühikeseks kui seda on 0,6 sekundit. Töö lihtsustamiseks saab välgu taga olevatele nuppudele määrata kasutaja poolt soovitud funktsioone. Samuti oskab välk meelde jätta TTL-seaded ning neid manada ette kui hakata kasutama manuaalrežiimi. Samuti asi, mis aitab aega kokku hoida testfotode tegemise arvelt. Välgu korpus on loomulikult tolmu- ning niiskuskindel.

Keeruliste valgusskeemide jaoks on samuti lahendus olemas – välku saab juhtida kuni 30 meetri kauguselt nii, et silmside saatjaga pole vajalik. Korraga on võimalik juhtida 15 välku kui need on jaotatud viite gruppi.

Sony on aga otsustanud ära jätta infrapunal töötava autofookuse abi, mis on HVL-F60M mudelil. See on väga suureks abiks kui pildistamine toimub väga pimedates tingimustes ning eriti kui subjektid veel lisaks ka liiguvad. Kuigi välgul on selleks LED-lambike, ei ole selle puhul tegemist mingi ideaalse lahendusega. Kas ikka tahaks pimedas ruumis olles saada ereda valgusega korraks silma?

Sony HVL-F60RM tutvustav video:

 

Allikas: Sony

The post Sony tutvustas uut välku HVL-F60RM, juhtarvuga 60 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Panasonic tõi välja uue objektiivi Leica DG Vario 50-200mm f/2.8-4
autor: Oskari Värä

Panasonic avalikustas uue suumobjektiivi nende Leica DG Vario-Elmarit f/2.8-4 seeriast, mis on sedakorda fokaalvahemikus 50-200mm. Nagu kõik selle seeria objektiivid, on ka see väga kaua oodatud lääts kaetud Panasonicu Nano Surface Coating vääristusega, tagamaks suurepärase pildikvaliteedi ning see kõik tuleb väga vastupidavas korpuses, mis on pritsme- ning tolmukindel ja külma kannatab kuni -10 kraadi.

35mm ekvivalendiks on 100-400mm. Sellise fookuskauguse juures on pildistabilisaator hädavajalik ning selle objektiivi seest leiab POWER O.I.S. süsteemi ning objektiiv töötab ka Dual I.S. ja Dual I.S. 2 süsteemidega. Minimaalne fokusseerimiskaugus on 75 cm ning maksimaalne suurendus 0,5 x. Samuti on loomulikult, nagu selle klassi objektiivile omane, pidev manuaalfookuse võimalus.

Konstruktsioonilt on objektiiv 21 elementi 15-s grupis, mille hulgast leiab kaks UED (Ultra Extra-low Dispersion) ning kaks asfäärilist elementi. Kõik selleks, et viia kromaatiline aberratsioon ning erinevate helkide teke minimaalseks. Objektiiv sobib suurepäraselt ka video salvestamiseks ning sel on eriti täpne autofookus, mis tagab samas ülivaikse ning sujuva töö. Samuti on diafragmat kontrolliv süsteem piisavalt tark nägemaks valguse muutust kui filmida näiteks liikuvaid subjekte.

Leica DG Vario 50-200mm jõudmist poelettidele tuleb veel oodata – eeldatavasti jõuab see käesoleva 2018. aasta juunis.

Tehnilised andmed:

 Fokaalvahemik  55 – 200 mm
 Bajonett  Micro Four Thirds
 Maksimaalne ava  f/2.8 – 4
 Minimaalne ava  f/22
 Diafragma labade arv  9
 Konstruktsioon  21 elementi 15-s grupis
 Minimaalne fokusseerimiskaugus  75 cm
 Maksimaalne suurendus  0,5 x
 Kaal  655 g
 Diameeter ning pikkus  76 x 132 mm
 Filtrikeere  67 mm

Allikas: dpreview.com

The post Panasonic tõi välja uue objektiivi Leica DG Vario 50-200mm f/2.8-4 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Need kolm meest valivad “Sony Talvefoto 2018” konkursi esikolmiku
autor: Jürgen Veerme

sony-talvefoto-konkurss-2018

Eesti suurim talvele pühendatud fotokonkurss “Sony Talvefoto 2018” lõppeb Snap.ee pildipangas juba pühapäeval, 4. märtsil kell 22.00! ⏳

Tänavune talv on olnud imeline, kuid konkursile esitatavad tööd ei pea olema kindlasti pildistatud sellel aastal. Seega viska enda digiarhiividele pilk peale ja esita fotod, mis kirjeldavad talve täpselt nii, nagu see sinu jaoks paistab. Olgu selleks lumine loodus, suuskadel kihutamine, kelgumäel rassimine või hoopis parimate hetkede nautimine soojas toas, kui akna taga paugub pakane.

Fotokonkursi parimaid asub hindama ja välja valima 3-liikmeline Eesti fotograafidest koosnev žürii koosseisus:

  • loodusfoto- ja videograaf Toomas Ili
  • erinevaid fotožanreid (üritused, toit, mood) pildistav Marek Metslaid
  • portreefotograaf Renש Türk

Nii et vormi parim hetk ideaalseks talvefotoks ja osale konkursil, sest esikolmikule oleme koostöös Sony’ga välja pannud rikkaliku auhinnalaua:

I koht: Sony a7 II + 28-70mm Kit täiskaader hübriidkaamera

II koht: Võimekas ja kerge Sony a6000 + 16-50mm Kit hübriidkaamera

III koht: Funktsionaalne Sony a5100 + 16-50mm Kit hübriidkaamera

sony-talvefoto-2018-photopoint

Ära lase ennast piirata, sest konkursil võib osaleda igaüks, kellel on talvemeeleoluga pilte. Olgu pildil aasta 2018 või 1996. Peamine, et need oleksid sinu parimad talvepildid!

 

Vaata täpsemaid tingimusi ja esita fotod – snap.ee/sony ››

The post Need kolm meest valivad “Sony Talvefoto 2018” konkursi esikolmiku appeared first on Photopointi ajaveeb.

Instax kiirpildikaamera tõstis Fujifilmi kasumi kõrgustesse
autor: Lauri Veerde

Fujifilmi äsja avalikustatud 2017. aasta kolme esimese kvartali majandusaruanded on taas üllatavalt positiivsed. Kolme sektori – Photo Imaging, Electrinic Imaging ja Optical Devices – peale arvestati kokku käibeks 297,7 miljardit jeeni. Võrreldes 2016. aasta sama perioodiga tõusis käive korralikud 15,6%. Sektori kasumiks registreeriti kolmel esimesel kvartalil 50 miljardit jeeni – võrreldes 2016. aasta esimese kolme kvartaliga tõusis kasum muljetavaldavad 76,1%. Pole paha.

Nagu juba mitmel eelmisel aastal, nii tuli ka nüüd valdav enamik kasumist Photo Imaging sektorist. Sellesse sektorisse kuuluvad Fujifilm Instax kiirpildikaamerad ja fotopaberid. Instax kaamerad toimivad samamoodi nagu klassikalised Polaroid fotoaparaadid – kaameratesse käib fotopaber sisse ja pärast pildistamist vuhiseb paberfoto kohe kaamerast välja (vaata videot siit).

Samas ei ole mitte emidagi häbeneda ka Electrinic Imaging kategooriat vaadates – just sellesse segmenti kuuluvad näiteks Fujifilmi hübriidkaamerad. 2017. aasta oli Fujifilmi hübriidkaameratele hea aasta. Seda näitas kasvõi Photopointi 2017. aasta enim ostetud hübriidkaamerate loetelu ja seda peegeldab ka Fujifilmi majandusaruannete käibekõver, mis eelneva perioodiga võrreldes 39% tõusis. Tugevat müüki tegid sellised hübriidid nagu Fujifilm X-E3, Fujifilm X-T20 ja Fujifilm X100F. Samuti ka Fujifilm GFX 50S keskformaatkaamera koos oma objektiividega.

Samamoodi tõusis Optical Devices sektori müük. Selle kategooria moodustavad erinevad objektiivid – valmistatud nii valvekaamerate, autokaamerate, teadustehnika, meditsiinitehnika, nutitelefonide jne tarbeks. Väike osa selle sektori toodetest moodustavad ka Fujifilmi fotokaameraobjektiivid.

Täpsemalt saab Fujifilmi uusimate majandustulemustega tutvuda fujifilmholdings.com veebilehel.

 

The post Instax kiirpildikaamera tõstis Fujifilmi kasumi kõrgustesse appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sonyl on arenduses kahe kaameraga süsteem nutitelefonidele, mis lubab kõrgeid ISO tundlikkusi
autor: Oskari Värä

Sony on hetkel pika puuga maailma suurim kaamerasensorite tootja, kuid paradoksaalsel kombel nende nutitelefonid ei ole hetkel tuntud oma kaamerate poolest. Samuti oodati uuelt Sony Xperia XZ2 mudelilt kahe kaameraga süsteemi, mis on praeguseks juba pigem standard erinevate tootjate tippmudelitel, kuid see jäi tulemata.

Nüüd aga on Sony näidanud samuti kahe kaameraga süsteemi, millesarnast pole veel nähtud. Nimelt lubab see pildistada tundlikkusega kuni ISO 51200 ning filmida kuni ISO 12800. Hetkel pole mingeid tehnilisi andmeid või tehnoloogilist poole selgitatud, kuid arvata on, et nii julgete väidetega Sony poolt, on nad arendanud midagi enamat välja, mis selliseid tundlikkusi lubab. Eks jääme uudiseid ootama ning, millega täpsemalt tegu on, näeme arvatavasti septembris toimuval IFA tehnikamessil.

Allikas: dpreview.com

The post Sonyl on arenduses kahe kaameraga süsteem nutitelefonidele, mis lubab kõrgeid ISO tundlikkusi appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9