Tippklassi Sony FE 85mm f/1.4 GM II on täiuslik portree-fiksobjektiiv
autor: Stephan Redko

Sony esimese põlvkonna G Master seeria eluiga on jõudmas lõpule, sest nüüd on nad välja vahetamas ka selle pere viimase objektiivi ning müügile tuuakse järgmise generatsiooni Sony FE 85mm f/1.4 GM II.

Uue põlvkonna tippklassi portree-fiksobjektiivilt lubab Sony umbes 20% kergemat kaalu ning 13% väiksemat suurust, mille saavutamiseks on selle konstruktsioonis kasutatud nii metalli kui ka “insenerplasti” — just see tagab kõrge vastupidavuse ja kergekaalulisuse.

Kahtlemata üks tähtsamaid uuendusi FE 85mm f/1.4 GM II juures on selle üleminek XD lineaarsele mootorile, mille puhul lubab Sony lausa 3 korda kiiremat autofookuse jõudlust ning 7 korda kiiremat subjektijälgimist.

Selle üle peaksid kindlasti õnnelikud olema portreefotograafid, kelle jaoks on terava pildi saavutamine ülimalt oluline. Sony sõnul suudab see objektiiv sammu pidada ka uuendusliku a9 III hübriidkaameraga, mis pildistab kuni 120 kaadrit/sek.

Videograafidel on samuti põhjust rõõmustamiseks, sest FE 85mm f/1.4 fiksobjektiivi üks suurimaid miinuseid on uue põlvkonna mudelis märkimisväärselt parandatud.

Sony lubab FE 85mm f/1.4 GM II objektiivilt minimaalset fookushingamist ning see on loomulikult ühilduv “focus breathing compensation” funktsiooniga teatud Sony hübriidkaamerates.

Käepärast võib olla ka objektiivi pealt leiduv avarõngas, millel on olemas “de-click” kui ka “lock” lülitid, et saaksid kohandada seda enda maitse kohaselt. Lisaks leiame objektiivi pealt veel AF/MF lüliti ning 2 funktsioonnuppu.

Muude omaduste hulgas on Sony 85mm f/1.4 GM II tolmu- ja niiskuskindel ning kasutab 77mm filtrikeeret.

Sony FE 85mm f/1.4 GM II

Kaua oodatud Sony FE 85mm f/1.4 GM II jõuab Photopointi müügilettideni eeldatavalt septembrikuu jooksul hinnaga 2159€. Senikaua on kindlatel huvilistel võimalik vormistada eeltellimus läbi meie veebikaubamaja, et olla eelisjärjekorras kui esimesed lattu jõuavad.

 

Eeltelli Sony FE 85mm f/1.4 GM II ja naudi tõelise optikapärli võimekust »

 


PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Juhul, kui Sul peaks uue objektiivi ostuks hetkel rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Sony fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(37)

The post Tippklassi Sony FE 85mm f/1.4 GM II on täiuslik portree-fiksobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD saabub peagi ka Z-bajonetile
autor: Jürgen Veerme

Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD

Kui Sony täiskaader hübriidkaamerate kasutajad on juba kaks aastat saanud nautida mitmete auhindadega pärjatud Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD rõõme, siis õige pea saavad selle endale tellida ka Nikoni Z-kinnitusega hübriidkaamerate omanikud.

Sellel telsuum-objektiivil on 8x suum, mis algab juba 50mm juurest ja lõppeb 400mm juures ning pakub kasutajale seetõttu tunduvalt rohkem mitmekülgusust.

Objektiiv ise on see eest märkimisväärselt kompaktne – selle pikkus on vaid 183,4mm ja kaal 1180g. Vaatamata suurele suumile tagatakse kõrge pildikvaliteet kogu 50–400mm vahemikus tänu objektiivi sees olevate klaaselementide tõhusale paigutusele.

Antud telesuum on varustatud ka Tamroni VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) lineaarse teravustamismootoriga, mis pakub suurepärast vaikset ja kiiret reageerimisvõimet.

Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD

TAMRON Lens Utility

Nii Sony kui Nikon hübriikaamerate ette loodud 50–400 mm f/4.5–6.3 kasutab  “TAMRON Lens Utility” tarkvara, mis võimaldab objektiivi ühendada USB-C kaabli (ei kuulu komplekti) abil arvutiga. 

Selline mugav funktsionaalsus lubab kasutajatel ise objektiivi valitud seadeid kohandada ja püsivara värskendada. See omakorda pakub igaühele paindlikke võimalusi, mis sobivad just iga konkreetse pildistamise või videovõtte olukorraga.

Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD

Nii nagu Sony kasutajate poolt on kuulda olnud, siis Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD on mugavalt kaasaskantav ja väga mitmekülgne telesuum-objektiiv, mis tagab, et Sul ei jääks kunagi ükski pildistamisvõimalus kasutamata.

Ära unusta taotleda lisagarantiid!

Tamroni objektiivid on alati olnud tuntud oma suurepärase kvaliteedi poolest ja seetõttu võid mistahes Tamron objektiivi ostul nende käest taotleda juurde tasuta 5-aastast pikendatud tootjagarantiid.

Selleks tuleb Sul minna “Tamron Warranty” lehele ja objektiiv registreerida kahe kuu jooksul alates ostukuupäevast.

 

Naudi telesuumi võimekust ja eeltelli Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD ››

 


Kogu hübriidkaameratele mõeldud Tamron objektiivide valik (paljud neist on saadaval ka Photopointi rendis):

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera või objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ›

Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(16)

The post Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD saabub peagi ka Z-bajonetile appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony domineeris EISA auhindade jagamisel fototehnika kategoorias
autor: Jürgen Veerme

Sony eisa auhinnad

Foto- ja audiotehnika ajakirjanike ühendus (Expert Imaging and Sound Association) kuulutas välja 2024-2025 aasta parimad tooted muuhulgas ka fototehnika vallas.

Auhindu jagus kõikidele suurematele tootjatele, aga kõige edukam neist oli Sony, kes noppis fotovaldkonnas lausa viie kategooria preemiad.


Parim APS-C ehk poolkaaderkaamera
Sony a6700

Sony a6700

Sony a6700 hübriidkaameras on ühendatud täiskaader Alpha ja Cinema Line kaamerate tipptasemel foto- ja videojõudlus ning α6000-seeria kompaktne ning kerge disain.

a6700 võimaldab filmida 4K-videot kuni 120 kaadrit sekundis ning kuni 14-stopiline dünaamilise ulatus lubab videograafidel jäädvustada detaile ka kehvades valgustingimustes.

Lisaks on hübriidkaamera varustatud S-Cinetone™ pildiprofiiliga, mis on kasutusel Sony Cinema Line profikaamerates. See omakorda võimaldab filmida rafineeritud videot, mis ei vaja värvigradatsiooni.

 

Telli Sony a6700 ja koge uut kvaliteeti »


Aasta parim kaamera
Sony a9 III

Sony a9 III

Sony a9 III kõige muljetavaldavam uuendus on kindlasti “global shutter”, mis võimaldab jäädvustada kogu kaadri pildiandmed üheaegselt, erinevalt tavalisele mehaanilisele ja elektroonilisele katikule, mis lõpetab särituse progressiivselt.

a9 III suudab pildistada 120 RAW kaadrit ühes sekundis ning seda veel täieliku autofookusega. Samuti suudab see “eel-pildistada” ühe sekundi võrra fotosid, et ükski hetk ei jääks tabamata — omadus, mis on spordifotograafidele ülimalt oluline.

Muuhulgas kasutab Sony a9 III muljetavaldavat OLED pildiotsijat, millel on 9,44M punkti ja 0,9x suurendus. Täisresolutsioonis on pildiotsija kaadrisagedus 120 kaadrit/sek, kuid madalama resolutsiooniga saad aktiveerida ka 240 kaadrit/sek.

 

Sony a9 III pakub täiesti enneolematut kiirust ja kvaliteeti »


Parim lainurk-suumobjektiiv
Sony FE 16-25mm f/2.8 G

Sony FE 16-25mm f/2.8 G

Sony FE 16-25mm f/2.8 G objektiiv kaalub kõigest 409 grammi ning kasutab vägagi levinud 67mm filtrikeeret. Teravustamiseks kasutab see kahte Sony XD lineaarset mootorit, mis on ennast aegade jooksul juba tõestatud kui usaldusväärse ning välkkiire süsteemina.

Videograafidele on see objektiiv samuti igati sobilik, sest focus breathing efekti võid selles kohata üsna vähe ning praktiliselt nullilähedaselt, kui kasutad tänapäevastes Sony hübriidkaamerates olevat “focus breathing compensation” režiimi.

 

Telli Sony FE 16-25mm f/2.8 G, et nautida kvaliteeti olenemata asukohast »


Parim telesuumobjektiiv
Sony FE 70-200mm f/4 Macro G OSS

Sony FE 70-200mm f/4 Macro G OSS

Sony FE 70-200mm f/4.0 G OSS II Macro sees peitub 4 lineaarset XD mootorit ning lähim teravustamiskaugus on lausa 26 cm ehk see võimaldab Sul jäädvustada vapustavaid lähivõtteid hämmastava selgusega.

Kui lisad selle ette mõne Sony telekonverteri, siis tekib sul võimalus lisaks maksimaalse fookuskauguse suurendamisele pildistada elusuuruses 1:1 makrosid kõigil fookuskaugustel.

Objektiivi tolmu- ja niiskuskindel disain tagab töökindluse keerulistes tingimustes, samal ajal kui esielemendi fluorkate tõrjub vett, õli ja muid saasteaineid.

 

Telli auhinnatud Sony FE 70-200mm f/4.0 G OSS II Macro kohe ära »


Parim teleobjektiiv
Sony FE 300mm f/2.8 GM OSS

Sony FE 300mm F2.8 GM OSS

Sony FE 300mm f/2.8 GM OSS on kahtlusteta maailma üks kõige võimekama teleobjektiiv, millel on kiire ning täpne autofookus, mis on tagatud tänu kahele XD (eXtreme Dynamic) lineaarsele mootorile.

Sony 300mm f/2.8 GM on ehitatud magneesiumsulamist, mis pakub maksimaalset kaitset ja vastupidavust Sinu objektiivile, kuid minimaliseerib samal ajal objektiivi kaalu.

 

Telli Sony FE 300mm f/2.8 GM OSS ja koge enneolematut kvaliteeti »


Uue fototehnika ostmine on arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Too enda vana töökorras kaamera või objektiiv meile – nii saame uuele tehnikale teha eripakkumise, mille suurus ja sisu sõltub tagastatava tehnika väärtusest. Uuri lähemalt ››

 

Kogu valiku Sony fototehnikat leiad kiirelt – photopoint.ee ››

(26)

The post Sony domineeris EISA auhindade jagamisel fototehnika kategoorias appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kaks Sigma Art-seeria objektiivi pälvisid maineka EISA auhinna
autor: Jürgen Veerme

Sigma eisa 2024

Foto- ja audiotehnika ajakirjanike ühendus (Expert Imaging and Sound Association) nimetas 2024.-2025. aasta parimaks objektiiviks Sigma 50mm f/1.2 DG DN Art ja Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art pälvis parima standard suumobjektiivi tiitli.


Sigma 50mm f/1.2 DG DN Art

Sigma 50mm f/1.2 DG DN Art objektiivis ei ole tehtud kompromisse ehituskvaliteedis, sest see on loodud kõrgkvaliteetsetest materjalidest, mis tagavad kindla käsitlemise ja vastupidavuse.

Nii nagu “Art” seeriale tavapärakseks on saanud, siis ka sellel objektiivil on olemas avarõngas ning sellele vastavad “CLICK: ON/OFF” ja “LOCK” lülitid.

SIGMA 50MM F1.2 DG DN Art

Teravustamiseks peitub objektiivis kaks HLA ehk “High-response Linear Actuator” mootorit, mida oleme näinud viimase paari aasta jooksul aina rohkem uutes Sigma objektiivides.

Eesti ilmaoludes hädavajalik tolmu- ja pritsmekindlus on samuti üks omadustest Sigma 50mm f/1.2 puhul ning lisaks on selle esiläätsel vett ja õli hülgav kate, mille koostöös saad Sa jäädvustada muretult ka kehvemates ilmaoludes.

 

Osta auhinnatud Sigma 50mm f/1.2 DG DN Art ja Sa ei kahetse seda »

 


Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art

Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art on esimene täiskaader hübriidkaameratele loodud läbiva f/1.8 avaga suumobjektiiv.

Tippklassi teravuse saavutamiseks on selles kasutatud 3 asfäärilist ja 5 SLD elementi, mis paiknevad 11-labalise ava ees. Samuti tuleb objektiiv hästi toime ka kromaatilise aberratsiooniga ning püsib teravana maksimaalse f/1.8 ava peal.

Karbist välja: Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art on ülivalgusjõuline suumobjektiiv »

Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art

Muuhulgas sobib see Sigma objektiiv ka videotegijatele, sest kasutusel on kõige uuem HLA (High-response Linear Actuator) mootor, mis on vanemast samm-mootor tehnoloogiast kiirem, täpsem ja vaiksem.

Mis veel eriti hea on see, et objektiivi suumimise käigus ei ulatu ükski element välja, mis teeb selle kasutamise gimbali peal kordades lihtsamaks, sest fookuskauguse vahetamisel ei pea Sa gimbalit uuesti ümber tasakaalustama.

 

Telli auhinnatud Sigma 28-45mm f/1.8 DG DN Art Sony või Panasonic ette »

 


Kahtlemata on uue objektiivi ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. 

 

Kogu Sigma objektiivide valik Photopointis ››

 

EISA auhinnad jagatakse välja igal aastal parimatele toodetele audio-video, fotograafia ja mobiiltelefonide kategoorias. Võitjaid valivad välja 53 juhtiva tehnikaajakirja ajakirjanikud 25-st erinevast riigist. Juba 40+ aastat on EISA auhind üks prestiižsemaid tunnustusi, mida üks vastava kategooria toode üldse pälvida võib.

Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(5)

The post Kaks Sigma Art-seeria objektiivi pälvisid maineka EISA auhinna appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron 17-50mm f/4.0 Di III VXD ja Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2 pälvisid EISA auhinna
autor: Jürgen Veerme

Tamron EISA 2024

EISA (Expert Imaging and Sound Association) nimetas 2023. – 2024. aasta parimaks lainurk-suumobjektiiviks Tamron 17-50mm f/4.0 Di III VXD ja Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2 parimaks telesuumobjektiiviks, mida rahakotisõbraliku hinnaga oma fotokotti soetada.


Tamron 17-50mm f/4.0 Di III VXD

Tamron 17-50mm f/4.0 Di III VXD mitmekülgne suumivahemik ja läbiv f/4.0 ava võimaldavad seda kasutada erinevates kompositsioonides nagu avarad maastikufotod või juhuslikud hetked ja portreed.

Sony hübriidkaamerate ees pakub see kerge 17-50mm f/4.0 Di III VXD muuhulgas suurepärast kasutusmugavust ka siis kui see on kinnitatud videostabilisaatoritele

Tamron 17-50mm f/4.0 Di III VXD objektiiv Sonyle

Objektiiv hõlmab endas ka niiskuskindlat konstruktsiooni ning fluorikihti esi- ja tagaläätse pinnal tagab vastupidavuse looduskeskkondades. Lisaks jagab see 67-mm filtrikeeret teiste uue põlvkonna Tamron objektiividega

 

Telli Sony hübriidkaamera ette soodukaga Tamron 17-50mm f/4.0 Di III VXD ››

 


Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2

Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2 pävis tunnustuse eelkõige tänu oma kiirele ja valgusjõulisele f/2.8 avale ning VC (Vibration Compensation) pildistabilisaatori lisandumisele.

Suurt rolli sellise olulise tiitli puhul mängis kindlasti ka Tamronile omane võime pakkuda sellist võimekust väga taskukohase hinna eest.

Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2

Loomulikult on ka II põlvkonna Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD varustatud spetsiaalselt Sony kaameratele disainitud VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) teravustamismootoriga, mis pakub ülimalt täpset ja vaikset teravustamist.

 

Telli enda Sony hübriidkaamera ette auhinnatud Tamron 70-180mm VC VXD G2 ››

 


TAMRON Lens Utility

Mõlemad auhinnatud objektiivid kasutavad uuenduslikku  “TAMRON Lens Utility” tarkvara, mis võimaldab objektiivi ühendada USB-kaabli (USB Type-A to Type-C) abil arvutiga.

Selline mugav funktsionaalsus lubab kasutajatel ise objektiivi valitud seadeid kohandada ja püsivara värskendada. See omakorda pakub igaühele paindlikke võimalusi, mis sobivad just iga konkreetse pildistamise või videovõtte olukorraga.

 

Kogu Tamron objektiivide valik Photopointis ››

 

Kas teadsid, et mistahes Tamroni objektiivi ostul saad sellele taotleda 5-aastase tootjagarantii? Selleks tuleb Sul minna “Tamron Warranty” lehele ja objektiiv registreerida kahe kuu jooksul alates ostukuupäevast.

Kogu hübriidkaameratele mõeldud Tamron objektiivide valik (paljud neist on saadaval ka Photopointi rendis):

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera või objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ›

Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(30)

The post Tamron 17-50mm f/4.0 Di III VXD ja Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2 pälvisid EISA auhinna appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fitnessi- ja kulturismifotograaf Siim Kinnas proovis järele Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2
autor: Jürgen Veerme

Meie hea sõber fitness- ja kulturismi fotograaf Siim Kinnas annab oma blogis ülevaate nii Sony kui Nikon hübriikaameratele müügil olevast Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 objektiivist. 

Kui Siim selle oma Nikon Z6 II ette keeras, siis tundus see talle isegi ootamatult kerge, aga kvaliteetne, sest rõngad liikusid sujuvalt ja ilma krõbinateta-käginatet.

Ligi kolme nädala jooksul leidis Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 palju kasutamist eelkõige stuudiotes ja jõusaalides ning Siim jõudis selle aja jooksul antud objektiiviga “tulistada” lausa 981 fotot!

Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2

Soovid Z-bajonetiga Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 ka ise enne ostmist järele proovida? Pole probleem, sest see on laenutamiseks saadaval Photopointi foto- ja videotehnika rendis nii Tallinnas kui Tartus. 

 

Tutvu täispika Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 ülevaatega Siimu blogis ››

 

Tutvu lähemalt:

Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(14)

The post Fitnessi- ja kulturismifotograaf Siim Kinnas proovis järele Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Manfrotto laiendas populaarse Befree Travel statiivide pere
autor: Stephan Redko

Tuntud ja tunnustatud Itaalia statiivimeister Manfrotto on laiendanud nii Befree GT PRO kui Befree Advanced seeria valikut ning uued tulijad on loomulikult müügil Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas.

Manfrotto BeFree statiivid

2024. aasta Manfrotto Befree GT PRO statiivid

Manfrotto Befree GT PRO rivisse lisandus kaks uut statiivikomplekti, millest mõlemad seisavad tegelikult samade statiivijalgade peal, kuid on müügil kahes erinevas komplektis.

Manfrotto MKBFRTA4GTFB-3W on kõik-ühes pakett, mis sisaldab nii statiivi kui ka “3-Way Live” statiivipead, mis pakub ülitäpset ja sujuvat kontrolli nii panoraampööretel kui ka kallutamisel.

Antud komplektiga kaasneb ka kvaliteetne 200PL-PRO kiirkinnitusplaat, millega oma kaamerat hõlpsasti statiivipea külge kinnitada. Lisaks toetab see Manfrotto RC2 ning Arca-tüüpi kinnitusi.

Manfrotto BeFree statiivid

Juhul, kui antud statiivipea on Sinu vajaduste jaoks liiga võimekas või Sa juba omad mõnda, siis Manfrotto MTBFRTA4GTFB on ilma peata versioon, mis on sellevõrra ka odavama hinnasildiga. Statiivi külge saad keerata standardse 3/8″ keermega statiivipeasid.

Mõlemas statiivi maksimaalne töökõrgus (ilma peata) on 152 cm ning statiivi jalgade asendi muutmine on tehtud võimalikult sujuvaks ja ergonoomiliseks. Igat jalga on võimalik ka individuaalselt asetada kolme erineva nurga alla, et tagada stabiilsus ka maastikul pildistades.

2024. aasta Manfrotto Befree Advanced AS statiivid

Befree Advanced AS statiivide põhimõte on võimaldada erinevate aksessuaaride kinnitamise otse statiivipea külge nt. L-bracket’it, kaamerapuuri või objektiivi statiivikinnitust, ilma ühegi lisa kiirkinnitusplaadita.

Manfrotto MKBFRLA4FB-BH on kolme uue statiivi seast ainus, mis kasutab jalgade pikendamiseks kangilukumehhanismi.

Samuti pisut omapärane isend on Manfrotto MKBFRTC4FB-BH, kuna see on loodud süsinikkiust, mis tagab vastupidava ent kergekaalulise disaini.

Manfrotto MKBFRTC4FB-BH ja Manfrotto MKBFRTA4FB-BH Befree Advanced AS Twist mudelid kasutavad kangilugumehhanismi asemel hoopis keeratavat lukustusmehhanismi — see teeb statiivi kasutuse välkkiireks ning samuti teeb selle veelgi kompaktsemaks, kuna statiivist ei ulatu välja ükski lisakomponent nagu kangilukkudega statiivi puhul.

Manfrotto BeFree statiivid

Kõik kolm Befree Advanced AS statiivi pakuvad 150 cm maksimaalset töökõrgust, 9 kg maksimaalset kandevõimet ning loomulikult Manfrotto kvaliteeti otse Itaaliast.


Nii, et kui Su kaamera vajab kolmejalalist sõpra, siis Photopointi veebikaubamajast ja esinduskauplustest leiad suure hulgal erinevaid Manfrotto statiive, mille seast leiad kindlasti oma vajadustele sobiva.

 

Sirvi kogu Manfrotto statiivide valikut ja telli sobivaim »

 


Pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Manfrotto ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(6)

The post Manfrotto laiendas populaarse Befree Travel statiivide pere appeared first on Photopointi ajaveeb.

Zhiyuni Smooth 5S AI nutitelefonide stabilisaator üllatab uute funktsioonidega
autor: Jürgen Veerme

Zhiyun Smooth 5S AI

Tänapäevaste suuremate nutitelefonide jaoks loodud Zhiyun Smooth 5S AI suudab stabiliseerida kuni 300 g koormust ning uhiuus AI-jälgimismoodul kinnitub telefonihoidikule magnetite abil.

Märgi lihtsalt jälgitav objekt telefoniekraanil ning stabilisaator asub seda jälgima. Moodul võimaldab lisaks käeliigutustega salvestuse alustamist ja peatamist ning valitud kaadriosaga liikumise jälgimist. AI-moodul aitab taastada jälgimise ka pärast ümberkadreerimist.

Zhiyun Smooth 5S AI

Telefonihoidiku magnetkinnituste külge kinnituvad ka täitevalgustid. Nende LED-valgustite värvitemperatuur on 5000K, CRI 90+ ning koos stabilisaatori 680 luksise LED-valgustiga ulatub valgustustihedus 2040 luksini.

Muuhulgas on Smooth 5S AI kasutamine on tänu ülevaatlikule juhtpaneelile ja suurele suumimis-/teravustamisrattale lihtne ja intuitiivne.

Harjumuspäraselt on videostabilisaatoril mitu tasakaalustusrežiimi ja ZY rakendusega ühendatuna lisaks veel eksklusiivne SMART-režiim. Selle videomallide kollektsioon võimaldab videolõikude kiiret redigeerimist ning ülimugavat vaid, ühe klõpsuga videotootmist.

Kahtlemata on uue gimbali ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

 

Aitab värisevast pildist – telli Zhiyun Smooth 5S AI ››

 

Muide, Eesti suurimas fotograafia-alases õpikeskkonnas fotokursus.ee on saadaval online kursus “Kaamera stabilisaatoriga filmimise algkursus“, mis annab Sulle olulised nipid, kuidas kaamera stabilisaatori abil loodavate videote kvaliteet viia uuele tasemele. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(11)

The post Zhiyuni Smooth 5S AI nutitelefonide stabilisaator üllatab uute funktsioonidega appeared first on Photopointi ajaveeb.

Peak Design Creator Kit on nutiajastu sisulooja parim sõber
autor: Kert Kõivik

Väga suur osa tänapäeva sisuloomest tehakse seadmega, mis on meil alati käepärast – selleks on loomulikult meie nutitelefon ja teadupärast on nende kaamerad juba niivõrd head, et on filmitud on nendega lausa ka terveid filme.

Peak Design Mobile Creator Kit

Selleks, et nutiseadmega sisuloome oleks mugav, siis on jällegi appi tulnud fototarvikute ning nutitelefoni tarvikute ekspert Peak Design, kelle valikus on selline tarvikute komplekt nagu Mobile Creator Kit. See on tõeline game changer, kui sinu ampluaa on sisuloome nutitelefoniga. 

Peak Design Mobile Creator Kit – mis on komplektis ja selle ehitus

Peak Design Mobile Creator Kit

Peak Design Mobile Creator Kit komplekt on üpris lihtne ja kohe on kaasas: SlimLink kinnitusega “käpa”, pöidlakruvi, ARCA adapter kinnitusplaat ning ¼”-20 adapterplaat.

Käpp ja plaadid on nagu ikka tehtud tugevast alumiiniumist, mis on loodud kestma ja võin kinnitada, et peavad tõesti ülihästi vastu. Kinnituse ümber on pehmenduseks silikoon, mis väldib seda, et metall sinu ümbrise ära kriibib.

Peak Design Mobile Creator Kit

Selleks, et telefon kinnitada käpale, on tarvis Peak Design telefoniümbrist või universaaladapterit kui sul pole mudelit, millele oleks Peak Designi ümbrist.

Kinnitamine käib läbi eelmainitud Peak Design SlimLink tehnoloogia, mis on kombinatsioon tugevatest magnetitest ning lukustavatest “nagadest”, mis hoiavad telefoni kinni äärmiselt tugevalt ning võib kindel olla, et see kinnituselt ära ei kuku. See tähendab, et Creator Kit on loodud kasutamiseks ka keskmisest keerulisematesse oludesse.

Telefoni kinnitamiseks tuleb seade lihtsalt asetada kinnitusele, viies ümbrisel oleva pesa käpal oleva kinnitusega kokku, ning magnetid ja SlimLink kinnitused teevad oma töö.

Et telefon kinnituselt lahti saada, tuleb vajutada lukust avamise nuppu (võib alla vajutada ka ainult ühte neist).

Peak Design Creator Kit kasutusvõimalused

Märkus: kõikideks kasutusvariantideks on vaja kolmanda osapoole lisatarvikuid!

Peak Design Mobile Creator Kit

Mis on Peak Design Creator Kit puhul hea, on see, et kui sa juba omad näiteks GoPro kaamerat ning vastavaid tarvikuid, siis see ühildub juba sinu olemasolevate tarvikutega.

Creator Kit abil saad oma telefonist teha seikluskaamera kui sul pole GoPro või DJI Osmo Action kaamerat või pole sul seikluskaamerat hetkel käepärast.

Kuna käpal on olemas nö. vastav kinnituse võimalus, siis saab selle kinnitada näiteks rinnakinnitusele, kiivrile või muule GoPro kinnitusele. Selliselt saad telefoni abil filmida näiteks POV videoid. Kombineerida võib kit’i näiteks D-Fruiti rinnakinnitusega.

Viimase kombinatsiooni olen ma ka endale soetanud ning käisin sellega näiteks rattamatkal, mille filmisin üles POV videona. Võin öelda, et komplekt pidas super hästi vastu, sest telefoni ma võsast otsima ei pidanud ning kinnitus ära ei purunenud. Veenduda saad järgmisest reelist:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kert Kõivik Visuals (@kertk.photo)

Lisaks erinevatele GoPro tarvikutele on Creator Kit loomulikult ühilduv ka teiste Peak Design tarvikutega nagu Capture Clip.

Kui sul pole näiteks rinnakinnitust, siis kinnitades käpa külge kaasas oleva ARCA kinnitusplaadi, saab selle kinnitada Capture Clipile. Kaasasoleva ARCA plaadi küljes on ka üks kruvi, mille eesmärk on vältida kinnituse liigset loksumist Capture Clipi küljes kui see kinni pingutada.

Peak Design Mobile Creator Kit

Kõige lihtsam viis on kombineerida Creator Kit koos oma ARCA-süsteemi statiiviga, et saaksid teha timelapse videot, pika säriga pilti või lihtsalt staatilise asendiga videot. Lisaks statiivile saab seda kinnitada ka näiteks oma selfie-pulgale.

Tasub märkida, et statiivi kuulpead ei pea sättima, kui on soov teha näiteks vertikaalset kaadrit – kuna kinnitus on ruudukujuline, siis telefoni saab mugavalt sinna asetada mis tahes asendis, sellega säästad muidu statiivi sättimisele minevat aega.

Peak Design Mobile Creator Kit

Üks kasulik viis Creator Kit kasutamiseks on see kinnitada cold shoe kinnitusega kaamera välgupesa külge, ühendada telefon üle WiFi kaameraga ning saad telefoni kasutada näiteks videomonitorina.

Peak Design’i poolt on tehtud ka neile omaselt üks meeleolukas video, mis Creator Kit’i tutvustab ja kus on mõned kasutusviisid ära näidatud “Meet the Peak Design Creator Kit with Dane”.

Peak Design Mobile Creator Kit

Kokkuvõtteks

Kui oled Peak Design’i ökosüsteemi “elanik” ning soovid viia oma sisuloome nutitelefoniga uuele tasemele, siis Mobile Creator Kit avab sinu jaoks täiesti uued võimalused alates tavalise statiivi kasutamisest kuni POV videoteni.

Et kinnitus on tehtud väga lihtsasti ja kiirelt kasutatavaks ja samas ka väga töökindlaks, siis on sellel väga suur eelis tavaliste telefonikinnituste ees, mis ei kipu hoidma telefoni väga kindlalt kinni.

Kinnitused on tehtud vastupidavast alumiiniumist ning nii võid olla kindel, et see peab ka karmimas olukordades vastu, samuti suur eelis odavamate kinnituste ees, mis tavaliselt on ka odavamast materjalist.

 

Haara endale Peak Design Mobile Creator Kit ning muuda sisuloome kiireks ja mugavaks  ››

 


Kerdi tööde ja tegemiste saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel ja Facebooki’i lehel

 

Tutvu sisukate ülevaadetega:

Photopoint on ametlik ja pikaajaline Peak Design partner Eestis. 

(31)

The post Peak Design Creator Kit on nutiajastu sisulooja parim sõber appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: Fujifilm X-T50 hübriidkaamera koos uue XF 16-50mm kit-objektiiviga
autor: Stephan Redko

Fujifilm’i X-Txx seeria on lõpuks omale saanud viienda põlvkonna mudeli, mille puhul lisandus mitte ainult uus värvivalik, vaid ka täiesti uue disainiga kit-objektiiv. Samuti on see pärinud mõned muljetavaldavad omadused oma suurelt vennalt ehk X-T5 mudelilt.

Nüüd, kui Fujifilm X-T50 hübriidkaamera on täies hiilguses ehk ka charcoal värvitoonis koos uue Fujifilm XF 16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR objektiiviga jõudnud Photopointi, siis sain sellele pilgu peale visata ning käed külge panna.

Mida kujutab endast Fujifilm X-T50 poolkaader hübriidkaamera?

Fujifilm X-T50 näeb välja nagu vanakooli filmikaamera, sarnaselt enamus teistele antud ettevõtte mudelitele. Selle välimuse aitab tekitada kaamerakere kuju ning kindlasti ka füüsilised kaamerapealsed säriaja kui ka särikompensatsiooni juhtkettad.

Kaamera esi- ja tagapoolelt leiad veel juhtrullikud nagu tänapäevastel hübriidkaameratel, millele on võimalik ise määrata endale sobilik funktsioon. Samuti leiad sellelt suure hulga erinevaid füüsilisi nuppe, mis aitavad kiirendada erinevate parameetrite seadistamise.

Üks kaamerakere pealne juhtketas, mida näeme esmakordselt Fujifilm’i hübriidkaameral on filmisimulatsiooni ketas, mis on minu meelest väga vinge uuendus.

Selle eelkäijal ehk X-T30 II mudelil hõivab seda sama kohta režiimiketas, mida suuremas osas keegi ei kasutanud, kui siis vaid foto- ja videorežiimi vahel valimiseks. Fujifilm X-T50 mudelil saad seda teha nüüd prügikasti nupu abil.

Filmisimulatsiooni rullikult saad valida Fujifilm’i eelseadistatud simulatsioonidest ning FS1, FS2, FS3 positsioonidele on Sul võimalik seadistada ka enda poolt kohandatud simulatsioone.

Peale filmisimulatsiooni rulliku ei ole tegelikult X-T50 mudelis palju teistsugust võrreldes oma eelkäijaga, vähemalt visuaalse poole pealt. Peamised uuendused peituvad hoopis kere sees, mis tõstavad märkimisväärselt selle kaamera resolutsiooni ning tõhusust.

Fujifilm X-T50 kasutab nüüd ettevõtte kõige uuemat 40-megapikslist poolkaader X-Trans CMOS 5 sensorit, mis peitub ka X100VI ning X-T5 kaamerates. Resolutsiooni poolest on see ligi kahekordne tõus oma eelkäijast ning ligi kolmekordne tõus originaalsest X-T10 mudelist.

Lisaks on nüüd sensor varustatud hädavajaliku keresisese stabilisaatoriga, mis aitab kaadrit paigal hoida juhul, kui tahaksid nt. madala säriajaga pildistada ilma statiivita. Tegu on 5-teljelise stabilisaatoriga, mille puhul lubab Fujifilm kuni lausa 7-stopi jagu stabilisatsiooni.

Arvestades, et lisaks võimekale 40-megapikslisele sensorile kasutab X-T50 ka kõige uuemat X-Processor 5 kiipi, siis mul pole kahtlustki, et tegu on ühe väga võimeka kaameraga, mis on suuremas osas võimeline tootma sama kvaliteetset sisu kui Fujifilm’i lipulaev X-T5, kuid lihtsalt väiksemas keres.

Uue sensori ning protsessori koostöös kasutab X-T50 ka kõige uuemaid Fujifilm’i autofookuse režiime ning algoritme, mistõttu suudab see tuvastada ning jälgida suure hulga erinevaid objekte, s.h. loomi, linde, autosid, rattaid, putukaid jne.

Veel üks eelis, mis kaasneb uue sensori ning protsessorile on võimalus kasutada lausa 1/180,000 maksimaalset säriaega, kui kasutad elektroonilist katikut.

Enamustel meist ei teki ilmselt iial vajadust kasutada nii kõrget säriaega, kuid kui peaksid jäädvustama väga ekstreemses valguses ning tahaksid ära kasutada oma objektiivi maksimaalset ava, siis see võimalus on Sul alati olemas.

Fujifilm X-T50 mudelil säilib endiselt integreeritud välk, mille saad filmisimulatsiooni rulliku kõrval oleva kangi abil välja tõmmata.

Integreeritud välgu tõttu ei kasuta X-T50 just kõige suuremat elektroonilist pildiotsijat (0,62-kordse suurendusega), kuid alternatiivina on kaamera tagaküljel olemas ka loomulikult 1,62M punktiline LCD ekraan.

Tegu on väga lihtsa kallutatava ekraaniga, mille puhul vaidlevad mõned, et X-T50 oleks võinud saada juba pööratava ekraani nagu enamus teised tänapäeva hübriidkaamerad. See võimaldaks kaamerast teha ka meeldivam videokaaslane, kuid ausalt öeldes, ma ei soovitaks seda kaamerat video jaoks niikuinii.

Mõned üksikud klipid on see kindlasti suuteline ära tegema, kuid kuna tegu on nii kompaktse kaameraga, siis ma kahtlustan, et see võib päris kiiresti ülekuumeneda maksimaalsete videoresolutsioonide juures.

Kui Sa vajad tõelist töölooma, mis oleks suuteline professionaalses korras tegema nii fotosid kui ka videoid, siis soovitaksin pilgu pöörata pigem X-T5 ja X-H2 mudelitele.

Käes hoides, minule kui täiskasvanud mehele, jäi Fujifilm X-T50 ikka päris pisikeseks. Kompaktse kere tõttu on enamus nupud ning rullikud päris lähestikus üksteisele, mis tegi minu jaoks kaamera käsitlemise üpris ebamugavaks.

Seetõttu soovitaksin seda mudelit peamiselt naisterahvastele ning noortele, kelle käe vahele sobiks X-T50 kindlasti paremini. Nende jaoks võib selle kaamera kompaktsus just eeliseks tulla, sest seda on lihtsam käes hoida ning selle nupud pole üksteisest liiga kaugel.

Oma kompaktsuse nimel ohverdab X-T50 ka akukestvuse poolest, sest see kasutab pisut väiksemat NP-W126S liitiumakut, mis kestab CIPA hinnangul kuni 390 kaadrit. Aku saad kaamerasse pista alumise luugi kaudu, kust leiad ka 1x UHS-II SD mälukaardi pesa.

Failid saad peale jäädvustamist arvutisse tõmmata kasutades mälukaardilugejat või kaamera kõrval paiknevat USB-C pesa, mille kaudu on võimalik kaamerat ka laadida. Lisaks USB-C pesale on X-T50 külje peal mikrofonipesa ning microHDMI pesa.

Uus Fujifilm XF 16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR

X-T50 on esimene Fujifilm kaamera, mis on saadaval komplektina koos ettevõtte uusima ning tõenäoliselt nende parima kit-objektiiviga ehk XF 16-50mm f/2.8-4.8 R LM WR.

Võrreldes eelmise Fuji komplekt objektiiviga, siis uus tulija on nüüd laiemast otsast märkimisväärselt laiem, pakkudes 35mm ekvivalendis 24mm fookuskaugust 28mm asemel.

Selle võrra on kaotatud mõned millimeetrid kitsamast otsast, mida on alati võimalik järeltöötluses väikse croppimise abil tagasi saada — 40-megapikslise fotoga on Sul küllaltki palju ruumi seda teha.

Tegu on endiselt kit-objektiiviga ehk ülivalgusjõulist ava sellelt loota ei tasu, kuid f/2.8-4.8 on siiski üks valgusjõulisemaid, mida ma sellist tüüpi objektiivil varem olen näinud.

Samuti on sellel üks haruldane omadus, mida ei ole minu teada ühelgi teisel sarnasel objektiivil — sisemine suum. See tähendab, et ükskõik mis fookuskauguse peal Sa parasjagu oled, ei ulatu ükski element objektiivist välja.

Tänu sellele on XF 16-50mm f/2.8-4.8 saanud endale ka “WR” märgise, mis tähistab ilmastikukindlust. See on samuti üsna haruldane nähtus kit-objektiivi puhul.

Ehk, kui peaks minema X-T50 ostuks, siis oleks igati mõistlik võtta see komplektina, mis sisaldab ka uut 16-50mm f/2.8-4.8 kit-objektiivi. See katab ära kõik hädavajalikud fookuskaugused pildistamiseks ning see teeb seda imepisikeses komplektis, mis sobib selle kompaktse kaameraga väga hästi kokku.

Lõpetuseks

Fujifilm X-T50 on ahvatlev valik, kui tahad kogeda vahvat pildistamiskogemust koos filmisimulatsioonidega. Oma kompaktse kere tõttu sobiks see ideaalselt naisterahva või noorema inimese käte vahele, kelle jaoks võivad hiiglaslikud hübriidkaamerad liiga suureks jääda.

Samuti on sellel kõik kaasaegsed omadused ja funktsioonid, mida 2024. aasta hübriidkaamerast näha soovid ning tegelikult isegi veel rohkem.

40-megapikslit, autofookus koos subjektituvastuse ja -jälgimisega ning klassikaline vanakooli disain, mis ei lähe iial moest välja — see on Fujifilm X-T50.

 

Sirvi erinevaid Fujifilm X-T50 komplekte ja telli endale sobiv »

 


Kahtlemata on uue fototehnika ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Fujifilm fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(174)

The post Karbist välja: Fujifilm X-T50 hübriidkaamera koos uue XF 16-50mm kit-objektiiviga appeared first on Photopointi ajaveeb.

3 4 5 6 7 8 9 10 11