Piimas on palju häid asju. Kaltsium teeb luud tugevaks, vitamiinid hoiavad aga silmad, juuksed ja naha korras.
Minu vanaisale aga ei maitse piim. Tema räägib, et talle ei ole piim mitte kunagi maitsenud ja see on väga paha, sest nüüd ei ole vanaisal enam õieti juukseid ja silmade asemel on tal suured prillid. Tema joob hoopiski oma maitsvat halkojooki. Pudelist. Eks ma olen talle ju ütelnud küll, et sa võid minult laenata minu kollase lõvipea sangaga kruusi. Aga tema selle peale naerab ja ütleb, et kus siis temal vanamehel kõlbab sellisest lapse tassist juua.
Vaene vanaisa. Ma tean küll, et kui tema alles väike oli, siis oli sõda ja käis kõva madistamine Hirvepargi ja sakslaste vahel ja temal ei olnud selliseid toredaid kruusisid. Muidugi siis ei taha piima, kui ei ole sellist kollase lõvipea sangaga kruusi. Ega minagi ei tahaks. Ükskord ma ei tahtnudki kui tädi Aime mulle andis. Tema ütles et piim on piim ja et joo sa pudelist või kollase lõvipeaga sangaga kruusist – maitseb ikka samamoodi. Tegelikult ei maitse samamoodi. Aga vanaisa ka seda ei usu. Tal ei ole ju olnud sellist kollase lõvipea sangaga kruusi.
Kahju vanaisast. Iga päev kukub tal vähemalt üks hammas suust välja ja kui ta nüüd kohe homnepäev piima jooma ei hakka, siis kukuvad tal viimaks ära kõrvad ja nina ja siis muidugi ka suured prillid sestet need ei seisa siis enam kuskil kinni. Aga meil on emmega plaan. Meie ostame talle täitsa tema enda kruusi. Mitte kollase lõvipea sangaga, nagu minul on, vaid triibulise sebra sangaga. Siis hakkab ka vanaisale piim maitsema ja halkojooki ta enam ei taha.
Vaata loomakujuliste sangadega lastepäraseid fotokruuse Photopointi fotomeenete veebilehel.
Nädala eest tõi Pentax välja uue digikompakti nimega Optio W90. Tegemist on Pentaxi 11nda generatsiooni veekindla kompaktkaameraga, edasiarendusega aasta tagasi esitletud W80 aparaadist. Uue kaamera vastupidavust näitavad parameetrid on senistest paremad. Seda võib uputada senise viie meetri asemel kuue meetri sügavusele ning visata 1 meetri asemel 1,2 meetri kõrguselt (kukkumistestis põrkus kaamera 5 cm paksuse vineeriga). See töötab tõrgeteta kuni -10°C pakases ning on tolmukindel. Kaameral on 12 MP sensor, HD video salvestusvõimalus, 2,7″ LCD ja eriti huvitava omadusena mikroskooprežiim, millega saab pildistada lähikaadreid ja kasutada valgusallikana kolme objektiivi ümber olevat LED-lampi.
Ilusa väljanägemise, tugeva ehituse ja Pentaxile omase suurepärase pildiloomega Optio W90 jõuab poelettidele märtsi lõpus – aprilli alguses. Photopointi ajaveebi salajastesse maa-alustesse laboratooriumidesse jõudis aga täna, just mõne tunni eest, W90 müügieelne prototüüpeksemplar. Katsealune nr 91235.
Esmapilgul paistab Optio W90 oma eelkäijatega võrreldes silma just oma ilusa ja disaini poolest.
Kaamera tagaküljel olev ekraan on suur, 2,7″ diagonaaliga. Ekraani külgede suhteks ei ole 4:3, nagu tavaliselt, vaid laiekraanformaat 16:9.
Sisse/välja lülitamise nupp ning päästik kaamera peal.
Kaamera alumisel küljel oleva luugi all on mälukaardi pesa ja akusahtel, Randmerihma poolses küljes on plastikust statiivikeere.
Pentax Optio H90 salvestab fotosid sisemällu (26,7 MB ) ja SD/SDHC mälukaardile.
Ilus ning samas kindlasti ka funktsionaalne randme- või muu rihma kinnitusaas. Prototüüpversiooniga oli kaasas ainult aku ja akulaadija. Randmerihka ja karabiini komplektis ei olnud. Varsti müügile tuleva kaamera karbis on ka need olemas.
Tagaküljel olevad nupud on oma funktsionaalsuse poolest sarnased Pentaxi teistele kompaktkaameratele. Nad ulatavad vähemalt 2 mm kaamera tasapinnast väljapoolem vajutada on neid mõnus ja lihtne. Menüünupp, mis tavaliselt Pentaxi digikompaktidel on koos rohelise nupuga all, on W90 puhul viidud ülespoole. Roheline nupp on vaikimisi seatud käivitama rohelist automaatrežiimi. Sellele saab aga omistada ka mõne muu funktsiooni (ISO, särikompensatsioon, memode salvestamine jne).
Kuigi Pentax W80 kaameral oli samasugune HD-video salvestamise funktsioon nagu sellel uuel aparaadil siin, ei olnud vanemal mudelil võimalust neid videoklippe HD-formaadis otse kaamerast teleriekraanile kuvada. W90 aparaadil on see võimalus olemas. Kaamera külje peal on lisaks akusahtlile veel üks luuk, kus on HDMI pesa ja port kaamera ühendamiseks tavaliste piltide ja videote vaatamiseks ja andmevahetuseks arvutiga.
LED-lambid mikrofoni ümber hakkavad põlema siis, kui käivitada pildiprogramm “Digital Microscope” (vaata allpool).
Automaatse teravustamise abivalguslambike ja särimõõtesensor.
Pildiprogrammid
W90 kaameral on 24 pildiprogrammi.
|
|
Pildiprogramm “Digital microscope”
Ega ta muud imet ei tee, kui seadistab kaamera teravustamisrežiimile “1cm macro” ning lülitab põlema kolm objektiivi ümber olevat LED-lampi. |
|
Roheline režiim
Kõige alumine – roheline – nupp on vaikimisi seatud käivitama rohelist automaatrežiimi. Sellele saab aga omistada ka mõne muu funktsiooni (ISO, särikompensatsioon, memode salvestamine jne). |
Menüüd ja taasesitusrežiimi valikud
Pildistamise seadete menüü pildistusrežiimil “Program”. | |
Kaamera seadete menüü (nii pildistus-kui ka taasesitusrežiimil) | |
Taasesitusrežiimis saab pildistatud fotodega igasuguseid asju toimetada. Digitaalsed filtrid ja raamid, filmiklipi lõikamine, fotode lõikamine ja suuruse vähendamine, häälmemod jne. |
äoj
Päev vähem kui nädala eest esitles Pentax supersuumkaamerat nimega X90. Tegemist on aasta tagasi lavale astunud X70 järglasega ning Pentaxi teise supersuumiga üldse. See 12 MP sensoriga, 26 x suumiga, mehaanilise värinastabilisaatoriga, 11 fps sarivõttega, HD formaadis 720p videosalvestusfunktsiooniga, senisest suurema mahtuvusega akuga ja odavama hinnaga digikaamera jõuab poelettidele märtsi lõpus – aprilli alguses. Photopointi ajaveebi salajastesse maa-alustesse laboratooriumidesse jõudis aga äsja X90 müügieelne prototüüpeksemplar. Katsealune nr 91239.
Võrreldes aasta tagasi esitletud X70 mudeliga ei ole X90 väliskujus suuri muutusi toimunud (vaata Photopointi ajaveebis ilmunud artiklit “Karbist välja: Pentax Optio X70“)
Kaamera tagaküljel olevate nuppude asetus, välimus ja iseloom on identsed X70 kaameraga ja sarnane Pentaxi algtaseme digipeegliga K-x. Keskel olevast näo ikooniga nupust saab lülitada sisse nii naeratuse- kui ka lihtsalt näotuvastust. All paremal olev roheline nupp on vaikimisi seatud käivitama rohelist automaatrežiimi. Sellele saab aga omistada ka mõne muu funktsiooni (ISO, särikompensatsioon, memode salvestamine jne).
X70 läikivast plastikust plaat on X90 mudeli puhul asendatud hõbedast karva plaadi ja päästikuga.
Prototüüpkaamera prototüüpaku. Pentaxi vanema supersuumi X70 liitiumaku võimaldab ühe laadimiskorraga teha umbkaudu 170 võtet. See näitaja oli X70 põhiline ja vaat et et ainuke tõsisem puudus. Pentax teatab nüüd, et X90 aku on hulga suurema mahtuvusega. See on kindlasti tõsi. Aku on visuaalselt suurem kui vanema mudeli oma ja ka kaalub rohkem. Kahjuks ei ole Pentax siiani kusagil kirjutanud seda, mitu võtet siis sellel akuga täpselt teha saab.
Pentax X90 salvestab fotosid SD/SDHC mälukaardile. Statiivikeere on jätkuvalt tsentrist veidi vasakul ja plastikust.
Kuigi Pentax x70 kaameral oli samasugune HD-video salvestamise funktsioon nagu sellel uuel aparaadil siin, ei olnud sellel võimalust neid videoklippe HD-formaadis otse kaamerast teleriekraanile kuvada. X90 aparaadil on see võimalus olemas – tänu HDMI ühendusele kummikatte taga. Sealsamas on ka port kaamera ühendamiseks tavaliste piltide ja videote vaatamiseks ja anemevahetuseks arvutiga.
Elektrooniline pildiotsija on varustatud diopterkorrektsiooniga. Pildiotsija vasakul küljel olevat ratast liigutades näevad ka prillikandjad väiksel ekraanil toimuvat ilma prillideta selgelt. Kahjuks ei anna Pentax informatsiooni selle kohta, kas ehk minu 4-miinuseline klaasikangus korrektuuri piiridest välja jääb. Lisandunud lääts tähendab muidugi seda, et pildiotsija ulatub senisest rohkem kaamera kerest väljapoole (on pikem).
Ilma selle kummipadjandita oleks kaamerat oluliselt halvem käes hoida.
Tamrac`i kõige esinduslikumad fotokotid kuuluvad Expedition-seeriasse. Selles on kokku kuus seljakotti. Kõige väiksem neist Expedition 4x ning kõige suurem Expedition 9X. See viimane lisandus Tamraci tootevalikusse käesoleva aasta algul ning jõudis hiljuti ka Photopointi poodidesse. Expedition 9X on tõeliselt suur, mahutades erinevalt 8x mudelist ära ka kaamerakere külge kinnitatud 600 mm objektiivi ja palju-palju muud kraami- Ardo-Jako näitab kohe lähemalt.
Head vaatamist.
Tamrac fotokott Expedition 9x from Photopoint on Vimeo.
Täpselt nädala pärast jõuab kätte kaheksas märts ja sellega koos naistepäev. Tavaliselt varustavad meesterahvad end selleks sündmuseks lillede või šokolaadikommidega, mida siis vastassugupoolele naeratuste saatel jagada. Selle päeva edukaks üleelamiseks aga ka lihtsam ja odavam moodus – naistepäevateemalised fotokaardid.
Photopointi digilaboris saab meisterdada omaenda (või kellegi teise) naisele naistepäevateemalise fotokaardi. Vali seal olevatest kaardipõhjadest endale meeldivaim, lae vastava naise foto kaardile ning tunnustav naeratus on garanteeritud. Erinevalt lilledest ja kommidest ei maksa fotokaardid peaaegu mitte midagi. Kõige kallim kaart maksab 12 Eesti krooni. Kõige odavama eest tuleb aga välja käia naeruväärsed seitse krooni. Telli või kogu naistuttavate perele.
Nõudlikumatele naistele saab sealsamas digilaboris valmistada omaenese valitud ja üleslaetud pildiga rinnamärgi või südamekujulise pusle või suure, A3 pusle või sellise kruusi kust naise pilt ainult kuumas olekus välja koorub või fotokristalli või…
Naistepäevateemalised fotokaardid Photopointis
Photopointi fotomeened
Canoni kolme nädala eest esitletud digitaalne peegelkaamera EOS 550D on kohal. Täna jõuavad need aparaadid Photopointi Tartu kauplustesse ning homme-ülehomme Tallinna, Rakvere ja Narva poodidesse.
Eos 550D on uuendatud versioon Canoni algtaseme digipeeglist EOS 500D. Sellel aparaadil on 18 MP sensor, Full HD formaadis video salvestamine kiirusega 30 kaadrit sekundis, 3:2 külgede suhtega ja suure eraldusvõimega (1 040 000 pikslit) 3.0″ LCD-ekraan ja EOS 7D kaameralt päritud 63-punktiline iFCL teravustamissüsteem.
Väliskuju osas ei ole (võrreldes EOS 500D kaameraga) palju muutusi toimunud. Tähtsamad erinevused on tagaküljel olevate nuppude kuju ning lisatud nupp filmirežiimi/live view režiimi jaoks. Vaatame lähemalt:
Selles “Karbist välja” fotoseerias figureerib komplekt, mille koosseisus on EOS 550D koos EF-S 18-55 mm IS suumobjektiiviga. Photopointis on aga saadaval ka komplekt pikema fookuskauguste vahemikuga objektiiviga Canon EOS 550D + 18-135mm IS. Lisaks nendele kahele valikule on olemas ka ainult EOS 550D kere.
Karbis on: Canon EOS 550D digitaalne peegelkaamera, EF-S 18-55 mm IS suumobjektiiv kaamerarihm, akulaadija, liitiumaku, USB kaabel, videokaabel ning tarkvara CD-ROM.
Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS värinastabilisaatoriga suumobjektiiv
Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS värinastabilisaatoriga suumobjektiivi plastikust bajonett.
EOS 550D LCD-ekraan on 4:3 külgede suhte asemel veidi piklikum (3:2). Niiviisi mahuvad aparaadiga klõbistatud fotod sellele täpselt ära ning väärtuslikku piksliruumi ei lähe kaotsi. Ka laiekraanis HD-videot näeb selliselt ekraanilt suuremalt kui 4:3 külgede suhtega 3.0″ diagonaaliga ekraanidelt.
Kui EOS 500D kaamera tagaküljel olevad nupud olid ümara kujuga, siis EOS 550D nuppude profiil järgib ümbritsevat. Selle tulemusena on nuppude pind suurem ja neid peaks olema Canoni väitel lihtsam vajutada. On küll nii.
Kaamera peal olevad juhtnupud ning programmiratas on päris sarnased EOS 550 kaamerale.
Kaamera paremal küljel oleva kummikatte all on kõik ühendused. Ülevalt: välise mikrofoni pesa, kaugjuhtimispuldi pesa, USB 2.0/AV väljund ning HDMI väljund.
EOS 550D salvestab pilte SD, SDHC ja SDXC mälukaartidele.
LP-E8 liitiumaku peab CIPA standardse testi andmetel vastu kuni 440 võtet.
Kui andur optilise pildiotsija all registreerib mingi selle ees oleva objekti (nt silm), lülitub LCD-ekraan välja.
- Digitaalne peegelkaamera Canon EOS 550D kere Photopointis
- Digitaalne peegelkaamera Canon EOS 550D + 18-55mm IS suumobjektiiv Photopointis
- Digitaalne peegelkaamera Canon EOS 550D + 18-135mm IS suumobjektiiv Photopointis
Neli nädalat tagasi esitles Pentax uut digikompakti Optio H90. Tegemist on soodsamasse hinnaklassi kuuluva kaameraga, mille juures Pentax pöörab tähelepanu eelkõige minimalistlikule ja puhtale disainile. Tegelikult on päris palju tähelepanu pööratud ka ekraanil kuvatavale kasutajaliidesele ning mälukaardile salvestuvate fotode kvaliteedile.
Ülimalt positiivne on see, et Pentax on nii soodsa hinnaga kaamerale lisanud kallimatele digikompaktidele omase kasutajaliidese ja menüüsüsteemd. Olemas on pea kõik needsamad pildiprogrammid, mis X90 supersuumkaameral – sealhulgas panoraampildi tegemine kolmest kaadrist ja 720p HD video salvestamine. Juba pildistatud fotot saab kaameras lõigata ja filtreerida, fotode juurde saab salvestada häälmemot. Navigeerimine on lihtne, teravustamine kiire ning pildiloome Pentaxile omaselt suurepärane.
Juba eile jõudis Pentax Optio H90 kõigisse Photopointi poodidesse. Täna jõuab see Photopointi ajaveebi veergudele. Vaatame siis lähemalt.
Karbis on: Pentax Optio H90 digitaalne kompaktkaamera, D-LI88 liitiumaku koos laadijaga, USB-kaabel andmevahetuseks arvutiga, A/V kaabel ja randmepael.
Pentax Optio H90 on saadaval must/hõbe, oranž/hõbe ja valge/hõbe värvitoonides.
Pentaxi digikompaktidele omane nuppude asetus. Tõsise eesti põllumehe paakunud sõrmede all jäävad need neli pisemat ehk liig väikeseks. Kolm päris pisikest nupuna näivat moodustist ekraani paremal pool on ainult disainielemendid. All paremal olev roheline nupp on vaikimisi seatud käivitama rohelist automaatrežiimi. Sellele saab aga omistada ka mõne muu funktsiooni (ISO, särikompensatsioon, memode salvestamine jne).
Oranži täpiga tähistatud sisse-väljalülitamise nupp ning halli karva päästik. Nupud ei helenda vaid on värvitud.
Optio H90 5x suumiga objektiiv fookuskaugusel 28 mm ja 140 mm (35 mm ekvivalendina).
Objektiivi ümbritsev rõngas on samasugusest sametise pealispinnaga plastikust nagu kaamera tagakülgki. Tundub kuidagi odav. Selle oleks võinud Pentaxi disainerid minu arvamist mööda küll teistmoodi lahendada.
Statiivikeere, pesa USB kaabli ja AV kaabli jaoks.
Pentax Optio H90 salvestab fotosid sisemällu (32,7 MB ) ja SD/SDHC mälukaardile.
Pentax Optio H90 teravustamisrežiimid
Pentax Optop H90 välgurežiimid.
Pentax Optio H90 võtterežiimid.
24 erinevat pildiprogrammi.
Peamenüüd – kolmel erineval lehel.
Taasesitusrežiimis saab pildistatud fotodega igasuguseid asju toimetada. Digitaalsed filtrid ja raamid, filmiklipi lõikamine, fotode lõikamine ja suuruse vähendamine, häälmemod jne.
Häälmemo salvestamine valitud foto juurde.
Pentax Optio H90 Photopointis:
Aasta eest tõi Pentax välja oma esimese supersuumi nimega X70. See on suurepärase pildiloomega kaamera, mille vaat et ainukeseks tõsiseks puuduseks leidsin eelmisel suvel Digitesti veebilehel kirjutatud ülevaates olevat aku liig väikse mahtuvuse. See viga on nüüd parandatud.
Täna esitleb Pentax uut supersuumkaamerat nimega x90. Tegemist on x70 järglasega. X90 aparaat on oma eelkäijaga päris sarnane – nii väliselt kui ka sisemiselt. Olulisemad muudatused ongi suurema mahtuvusega aku ning objektiivi laiem fookuskauguste vahemik. Ja muidugi ka hind – X90 kaamera maksab pea 1000 krooni vähem kui X70 aasta tagasi.
Senise 24x suumi asemel on uuel aparaadil 26x suumiga objektiiv. See tähendab sama laia vaatenurka nagu 26-676 mm fookuskaugusega objektiivil 35 mm filmikaamera või täiskaadersensoriga digipeegli ees. Täpselt sama suure suumikordajaga on ka näiteks Nikoni uus kompaktkaamera Coolpix P100, Olympus lajatas aga paar nädalat tagasi lagedale lausa 30x suumiga aparaadi.
Võrreldes eelkäijaga on X90 kaameral lisaks akule ja objektiivile siiski ka kaks triviaalsemat muudatust – X70 seest päritud suurepärane elektrooniline pildiotsija on nüüd varustatud dioptrikorrektsiooniga. HD-lahutusvõimega videot saab nüüd kaameratst teleriekraanile suunata sest kaameral on HDMI micro pesa.
Sensori lahutusvõimet Pentax tõstnud ei ole, ja hea ongi. X70nelt päritud 12 MP sensor salvestab ka X90 sees nii fotosid kui ka HD formaadis (1280 x 720) videoklippe. X90 omab Pentaxi digitaalsetest peegelkaameratest tuntud mehaanilist värinastabilisaatorit SR (Shake Reduction). Movie SR värinastabilisaatorirežiimi on võimalik ka filmimise ajaks sisse lülitada.
Kaameral on kiire – 11 kaadrit sekundis – sarivõtte funktsioon. Nii saab klõpsida 5 MP suuruseid fotosid kuni 21 kaadrit järjest. X90 omab nelja erinevat pildi külgede suhte valikut (4:3, 3:2, 16:9 ja 1:1), 26 erinevat pildiprogrammi, 33,6 MB sisemälu, 2,7″ LCD-ekraani ja Digital Wide funktsiooni, mis suudab kahest kaadrist teha ühe, eriti laia vaatenurgaga pildi.
Pentax X90 peaks turule jõudma märtsi lõpus. Hinnaks Photopointis: 4999.-
Pentaxi ametlik pressiteade
HDMI micro
Olgem ausad – eelmisel aastal jäi Pentax oma veekindla W80 digikaameraga lootusetult hiljaks, esitledes seda alles juuni lõpus. Tänavu Pentax enam sellist viga ei tee. W80 järglane on kohal. Pentax Optio w90 on veekindel kuni 6 meetrit, külmakindel kuni -10°C ja kukkumiskindel kuni 1,2 m. Kõik need näitajad on eelmise mudeli ekvivalentsetest numbritest paremad.
Uue kaamera objektiivi ümber on kolm LED-lampi, mis valgustavad pildistatavat makrovõtterežiimis. Kõige krooniks on Pentaxi disainerid teinud kaamera väljanägemise kallal päris head tööd. Kui eelmised W-seeria mudelid nägid välja odavad ja plassid (rangelt subjektiivne arvamusavaldus), siis W90 aparaat on maitsekas ja karakteriga.
Foto tegemiseks vajalikud olulisemad jupid – sensor ning objektiiv – on W90 aparaadil täiesti identsed W80 mudeliga. 12 MP CCD sensor ning 5x suumiga, fookuskauguste vahemikuga 28-140 mm (35 mm ekvivalendina) objektiiv. Eelkäijalt on päritud ka HD-formaadis (1280 x 720) videoklipi salvestamise funktsioon kiirusega 30 kaadrit sekundis.
Sarnaselt äsja esitletud i90 digikompaktile on ka tänasel veekindlal mudelil täiustatud näotuvastusfunktsioon, mis lisaks inimeste nägudele tunneb ära ka kasside vurrud ja koerte koonud. Inimeste nägusid tunneb W90 ära kuni 32 tükki korraga
W90 LCD on 16:9 külgede suhtega ning 2,7″ diagonaaliga (W80 diagonaaliks oli 2,5″). Kaameraga on kaasas lai randmerihm koos karabiiniga. Soovi korral saab juurde hankida veekindla kaugjuhtimispuldi O-RC1, kuni 60 m veekindla kesta, randme- ja ujuvrihma.
Pentax Optio W90 veekindlat kamerat on turule oodata märtsi lõpus mustas ja rohelises värvitoonis. Hinda Pentax oma pressiteates ei nimeta. Niipea kui selle teada saan, siis kirjutan sellesama lause asemele ning samuti käesoleva postituse kommentaaridesse.
Eile algas kõigis Photopointi poodides sooduspakkumine, mille peategelaseks on Manfrotto Modo-seeria kõige vingem esindaja – Maxi 785 B. Selle statiivi saab nüüd endale kuni märtsi lõpuni soetada kõigest 999 krooni eest.
Manfrotto Modo-seeria statiivid on tänu oma kompaktsusele ideaalsed neile, kes otsivad väiksemat reisistatiivi või lihtsalt korralikku, soodsa hinnaga statiivi video- või kompaktkaamerale või väiksemale digipeeglile. Manfrotto Modo Maxi on olemas kõik täisväärtuslikule statiivile iseloomulikud omadused – seadistatav ja lühemaks tehtav kesksammas, erineva kaldenurga alla seatavad jalad, kolm kaldenurga fikseerimispositsiooni, kiirkinnitusplaat jne…
Vaatame lähemalt:
karbis ei olegi midagi muud kui Manfrotto Modo Maxi 785 B statiiv koos joystick-tüüpi kuulpeaga.
Statiivi valmistamisel on kasutatud alumiiniumi ja plastikut. Kuulpea on valmistatud peamiselt plastikust.
Kesksammast lukustab hoob on tähistatud “LOCK” kirjega. Kuulpea peamine lukustushoob on näha üleval.
Statiivijala viimane jätke on päris peenike, aga eks see kompaktsuse ja kerguse annabki.
Jalgade nurga fikseerimiseks on statiivi ülaosas ratas. Seda keerates saab jalad fikseerida kolme astmesse. Kõikide jalgade nurka saab soovi korral muuta ükshaaval.
Statiivijalad kõige laiemas fikseeritud asendis.
Selleks, et statiivi kõige laiemas asendis maha asetada saaks, tuleb kesksamba alumine osa eemaldada.
Peamine lukustushoob on vasakul, käepideme küljes. Alla vajutatuna on pea lukustatud, ülemises asendis saab pead liigutada.
Seda pead saab kasutada ka poolfikseeritud asendis (pea liigub ainult vertikaalses ja horisontaalses suunas). Poolfikseeritud asend on hea näiteks video filmimisel või pildistamisel nii, et horisont otseks jääks.
Kui vasakul olevat ratast veidi vastupäeva keerata, saab pead täiesti vabalt liigutada. Nüüd võib seda kallutada ükskõik millise nurga alla.
Kuulpeal on olemas ka kiirkinnitusplaat. Videokaamerate jaoks on plaadil punane fiksaator. Fotokaamerate puhul on see segavaks elemendiks ning selle saab sealt lihtsalt eemaldada.
Kiirkinnitusplaat altpoolt. Kaamera külge keeramiseks on vajalik münt või mõni muu sarnane tööriist.
Kuulpea puhul väga vajalik element – vesilood. Tänu sellele saab horisondi alati sirgelt kaadrisse.