Üsna haruldane on näha Sigma’t tootmas uut suumobjektiivi, sest üldjuhul keskendub antud Jaapani ettevõte kvaliteetsete fiksobjektiivide loomisele. Sellegipoolest, kui nad lõpuks uue suumobjektiiviga turule tulevad, siis see on tavaliselt suure eduga.
Nende kõige uuem Sigma 28-105mm f/2.8 DG DN | Art on ettevõtte seni üks kõige mitmekülgsemaid suumobjektiive ning kuulub nende tippklassi “Art” seeriasse, mis annab Sulle kõik kellad ja viled, s.h. pildikvaliteedi, mida annaks võrrelda isegi fiksobjektiividega.
Kui oled Sony või Panasonic täiskaader hübriidkaamera omanik, siis soovitan kindlasti selles artiklis uue Sigma objektiiviga tutvused teha, kuna sellest saab tõenäoliselt paljude professionaalide uus lemmik “run-and-gun” suumobjektiiv.
Lisaks põhiomadustele ja -funktsioonidele võtan selle karbist välja ning jagan oma esmamuljeid uuest torust.
Sigma 28-105mm f/2.8 DG DN Art — mitmekülgsus + valgusjõulisus
Alustame elevandist ruumis ehk selle objektiivi suurusest. Ma ei hakka isegi ennast tagasi hoidma — tegu on päris suure kahuriga.
Eelkõige meenutab see mulle Tamron 35-150mm f/2-2.8 suumobjektiivi, mis on loogiline, kuna mõlemad objektiivid on üpris sarnaste joontega, näiteks fookuskauguste vahemikkude ja avade poolest.
Seni pole ühtegi märkimisväärset konkurenti Tamroni mudelile olnud ning ma ütleks, et Sigma on kindlasti hea alternatiiv, kui vajad objektiivist laiemat otsa juurde ja/või ei hooli sellest, et see ulatuks kuni 150mm fookuskauguseni.
Kuigi, ma liigitaks Sigma 28-105mm f/2.8 pigem populaarsesse 24-105mm objektiivide klassi, mida kasutavad paljud professionaalid, kes vajavad nn. “kõik-ühes” lahendust, et saaksid enamus kui mitte kõik tööotsad ühe objektiiviga tehtud.
Üldjuhul on küll 24-105mm objektiivid olnud f/4 avaga, kuid nagu Sigma puhul ikka, siis neile meeldib teha oma objektiive nii valgusjõuliseks kui võimalik, mistõttu on see tervelt ühe stopi võrra suurema avaga kui muidu.
Küll aga ohverdad valgusjõulisema ava eest objektiivi laiemat otsa ehk 24mm asemel on antud objektiivil 28mm.
Olgugi, et objektiiv ise näeb üpris suur välja, siis selle reaalne kaal suutis mind üllatada. Sigma 28-105mm f/2.8 kaalub kõigest 955 grammi, mis tähendab, et nad suutsid mahutada 28mm, 35mm, 50mm, 85mm ja 105mm fookuskaugused koos f/2.8 avaga alla ühe kilo kaaluvasse objektiivi — see on tõsiselt muljetavaldav. Samuti on see 210 grammi kergem Tamroni 35-150mm mudelist.
Sigma sõnul tuleneb 28-105mm objektiivi kergekaalulisus sellest, et konstruktsioonis on kohati kasutatud alumiiniumi asemel magneesiumsulamit, mis vähendab objektiivi üldist kaalu, püsides samal ajal sama vastupidavana.
Objektiivi ehitusest rääkides, siis Sigma 28-105mm on ka tolmu- ja pritsmekindla disainiga ning selle esiklaasil on vett ja õli hülgav kate, millest mõlemad omadused tulevad kasuks, kui tegutsed välitingimustes ning vajad objektiivi, millele saad sõltuda ka kehvemates ilmaoludes.
Nagu üleval olevalt pildilt näha, siis Sigma 28-105mm ulatub suumimise käigus välja. Antud suumobjektiivi puhul on huvitav, et kogu suumivahemiku vältel püsib minimaalne teravustamiskaugus 40 cm.
Muuhulgas on objektiivi kõige kitsama fookuskauguse peal 0,32-kordne suurendus, pakkudes makro-stiilis kaadreid ning tehes sellest veelgi mitmekülgsema objektiivi.
Autofookust juhib selles torus Sigma uuenduslik HLA lineaarne mootor, mis lubab välkkiiret ja vaikset teravustamist.
Lükka objektiivil olev lüliti manuaalfookuse peale ja Sind ootab sujuvalt keerav fookusrõngas, mis töötab Sony hübriidkaameratel mitte-lineaarselt ning Panasonic hübriidkaameratel saad Sa fookusrõngast ise kohandada, tänu Sigma “L-mount Alliance” kuuluvusele.
Objektiivi pealt on võimalik avarõngaga manuaalselt kruttida oma ava, mis on preemium omadus Sigma “Art” seeria ja ka näiteks Sony G Master seeria objektiividel. Avarõngast on võimalik keerata ka “A” režiimile, mis juhul annad ava juhitavuse tagasi kaamerale.
Avarõnga kohandamiseks on objektiivi peal olemas “CLICK” lüliti, mille abil see hääletuks muuta ning “LOCK” lüliti, mille abil avarõngas “A” režiimile lukustada ja vältida selle paigast keeramise.
Võta ka teadmiseks, et lisaks avarõngale on samuti võimalik suumirõngast lukustada. Kui tahad suumima hakata, siis Sa ei pea seda lülitit uuesti otsima hakkama ja seda lukust lahti tegema — törtsu rohkem jõuga rõngast keerates tuleb see juba ise lukust lahti. Sel juhul lükkab lukustuslüliti ennast samuti tagasi algpositsioonile.
Alles hiljuti rääkisin ma paari teise fotograafiga, kuidas üks 24-105mm tüüpi objektiiv kuluks marjaks ära ning keegi võiks Sony E-bajonetile midagi sellist tootma hakata.
Selle jutu ajal oli Sony täiskaader hübriidkaameratele vaid üks soliidne variant müügil ehk Sony 24-105mm f/4 G OSS, kuid see hakkab tasapisi juba oma vanust näitama.
Sigma 28-105mm f/2.8 müügile tulekust alates olen ma tõsiselt kaalunud selle soetamist, kuid enne kui ma seda teha sain, andis Sigma mulle võimaluse antud objektiivi neilt laenata ning seda põhjalikumalt reaalmaailmas enne katsetada. Nüüd tuleb ainult objektiiv järele proovida ning oma lõplik otsus langetada.
Muide, oma kogemusest saan peagi rääkida pikemalt ka Digitesti portaalis. Stay tuned!
Esmamuljena paistab Sigma 28-105mm olevat ideaalne objektiiv minu vajaduste jaoks, kuna see pakub kuni 105mm fookuskaugust ja kõigest 40 cm minimaalset teravustamiskaugust, mis on täpselt need näitajad, mida ma vajan tootepiltide tegemiseks (nt. nende samuste blogipostituste jaoks).
Muuhulgas kasutaksin seda ürituste jäädvustamiseks ja seda nii foto kui ka video näol, kuna Sigma uus HLA lineaarne teravustamismootor on väga töökindel ning pole seni mind kunagi alt vedanud.
Lõpetuseks
Sigma 28-105mm f/2.8 DG DN Art on üsnagi suur objektiiv, kuid samas see ei kaalu üleliia. “Art” seeria objektiivi kohta on sellel kõik, mida sellelt ootaksid ehk avarõngas, funktsioonnupud, rohkelt lüliteid ning loomulikult tipptasemel ehitus- ja pildikvaliteet.
See on kahtlemata üks huvitavamaid objektiive, mis see aasta välja on tulnud Sony ja Panasonic täiskaader hübriidkaameratele ning kui Sina omad kumbagi neist kaamerabrändidest, siis seda Sigma objektiivi tasuks kindlasti endale kaaluda kui “kõik-ühes” lahendust — seega kulub vähem aega objektiivide vahetamisele ja oled alati valmis õiget hetke pildile püüdma.
Soeta Sony või Panasonic ette Sigma 28-105mm f/2.8 DG DN | Art »
Kas teadsid, et iga Sigma objektiivi ostul saad sellele taotleda kuni 5-aastase tootjagarantii? Selleks tuleb Sul minna ″Sigma Imaging″ lehele ja objektiiv registreerida kahe kuu jooksul alates ostukuupäevast.
PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »
Juhul, kui Sul peaks uue objektiivi ostuks hetkel rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.
(11)
The post Karbist välja: Sigma 28-105mm f/2.8 DG DN Art kõik-ühes suumobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.
Pentax’i poolt on Photopointi müügile jõudnud nende kõige uuem Pentax AF-180FG automaatne välklamp, mis ühildub Pentax K-seeria peegelkaamerate ja Ricoh GR-seeria kompaktkaameratega.
Tegu on üsna lihtsa ehitusega välguga, mis on peamiselt mõeldud automaatrežiimis kasutamiseks, kuid samuti säilib variant lülitada see täis- või 1/4 võimsusega manuaalrežiimile. Enda jaoks sobiva režiimi saad Sa valida välgu taga oleva juhtketta abil.
Olles üks parimatest ilmastikukindlate kaamerate tootjatest, siis Pentax on ka AF-180FG välklambi teinud tolmu- ja ilmastikukindlaks, et saaksid oma kaamerat koos välguga kasutada ka kehvemates ilmaoludes.
Kui kavatsed pildistada lainurk-objektiiviga, siis välgu sisse on peidetud lainurkhajuti, et välgusähvatus kataks kogu lainurk-objektiivi vaatevälja (kuni 20mm fookuskauguseni).
Pentax AF-180FG välklamp kaalub vaid 141 grammi ning kasutab toiteks 2x AAA patareid, millest võid loota umbes 100 kaadrit ning 6-sekundilist “recycle” aega.
Telli Pentax AF-180FG välklamp kohe ära – transport on tasuta »
Photopoint on Pentax & Ricoh ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.
(14)
The post Pentax AF180FG on kompaktne ja automaatne välklamp appeared first on Photopointi ajaveeb.
Tamron on nüüdseks juba 45 aastat tootnud makroobjektiive ning nüüd on nad valmis meisterdanud oma üheksanda ning tõenäoliselt kõige parema mudeli, mis on muuhulgas esmakordselt disainitud just täiskaader hübriidkaameratele — saage tuttavaks uhiuue Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD objektiiviga!
Seda Tamron objektiivi on peagi ka Photopointi müügile oodata nii Sony E- kui ka Nikon Z-bajonetile ning mõlemad kaamerabrändid kindlasti vajavad konkurentsi juurde just makromaastikul.
Samuti on see uus Tamroni makroobjektiiv väga konkurentsivõimeline teiste mudelitega, sest hinnaks saab olema kõigest 699 eurot!
Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD — mine lähemale, kui eales varem
Uhiuus Tamroni objektiiv pakub kõike, mida ühelt korralikult makroobjektiivilt ootad s.h. telefoto fookuskaugust, ülilähedane minimaalne teravustamiskaugus ja 1:1 suurendus.
Täpsemalt, Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD suudab teravustada alates kõigest 23 cm, mis võimaldab minna oma subjektile nii lähedale, kui hing ihkab.
Samuti säilib variant kasutada objektiivi ka tavapäraseks kasutuseks ning makrofunktsionaalsuse saad Sa välja lülitada kasutades “focus limiter” lülitit. Lisaks on lüliti peal valikus ka “FULL”, “∞ – 0,7m” ning “0,7m – MOD”.
Kiire ja täpse teravustamise tagab 90mm f/2.8 Di III Macro sees olev teada-tuntud VXD lineaarne mootor. Seda sama teravustamismootorit kasutavad kõik uuema generatsiooni Tamronid ning enda isikliku kogemuse põhjal võin öelda, et see töötab võrdväärselt kaamerabrändi originaal objektiividega.
Kuigi autofookus võib kindlasti mingi hetk käepärast tulla, siis tegelikult kasutatakse makroobjektiivide puhul enamus ajast manuaalset teravustamist. Selle jaoks on objektiiv varustatud sujuva “focus-by-wire” fookusrõngaga, mida on võimalik programmeerida enda maitse kohaselt.
Selleks, et tuunida Tamron 90mm f/2.8 fookusrõngast ning ka teisi funktsioone tuleb oma Windows, macOS või Android seadmesse alla laadida “TAMRON Lens Utility” tarkvara. Ühenda objektiiv oma arvutis või nutiseadmega USB-C kaabli abil ning nii lihtsalt saadki hakata oma objektiivi programmeerima!
Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD on kõigest 12,7 cm pikk ning kaalub 630 grammi (Nikoni versioon on 10 grammi raskem).
Muuhulgas on objektiivil standardne 67mm filtrikeere, mille leiad ka enamus teistelt Tamroni objektiividelt ning see pole sugugi juhuslik. Tänu jagatud filtrikeermele saad Sa kokku hoida märkimisväärse summa erisuurustelt filtritelt ning samuti ei pea igal objektiivil olema eraldi esikork.
Objektiivi ette saad keerata ka uuendusliku päikesevarjuki, millel on olemas lahtikäiv luuk, et saaksid objektiivi eesolevat filtrit kasutada ilma varjukit eemaldamata.
Kui Sinu arsenalist on veel üks korralik makroobjektiiv puudu ning väärtustad kvaliteeti kui ka oma rahakotti, siis Tamron 90mm f/2.8 on kindel valik. Selle ametlik müük algab 24. oktoobrist, aga õige tamronist eeltellib selle kohe ära Photopointi veebikaubamajast.
Eeltelli Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD ja ole valmis »
Kogu hübriidkaameratele mõeldud Tamron objektiivide valik (paljud neist on saadaval ka Photopointi rendis):
- Tamron 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Nikon & Sony)
- Tamron 17-28mm f/2.8 Di III RXD (Sony)
- Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VXD (Sony)
- Tamron 70-180mm f/2.8 Di III VC VXD G2 (Sony)
- Tamron 28-200mm f/2.8-5.6 Di III RXD (Sony)
- Tamron 24mm f/2.8 Di III OSD (Sony)
- Tamron 35mm f/2.8 Di III OSD (Sony)
- Tamron 20mm f/2.8 Di III OSD (Sony)
- Tamron 17-70mm f/2.8 Di III-A RXD (Sony & Fujifilm)
- Tamron 150-500mm f/5-6.7 Di III VC VXD (Sony, Nikon & Fujifilm)
- Tamron 11-20mm f/2.8 Di III-A RXD (Sony & Fujifilm)
- Tamron 18-300mm f/3.5-6.3 Di III-A[2] VC VXD (Sony & Fujifilm)
- Tamron 35-150mm f/2-2.8 Di III VXD (Sony & Nikon)
- Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 (Sony ja Nikon)
- Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD (Sony & Nikon)
- Tamron 20-40mm f/2.8 Di III VXD (Sony)
- Tamron 17-50mm f/4.0 Di III VXD (Sony)
- Tamron 50-300mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD (Sony)
- Tamron 28-300mm/4-7,1 Di III VC VXD (Sony)
PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera või objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ›
Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis.
(10)
The post Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD on taskukohane makroobjektiiv sinu Sony või Nikon ette appeared first on Photopointi ajaveeb.
Rajakaamera on loodus- ja jahihuviliste jaoks hädavajalik abivahend, mis võimaldab jälgida metsloomi ning nende käitumist distantsilt reaalajas, ilma et nad häiriksid loomade loomulikku elukeskkonda.
Selliseid kaameraid on ka Photopointi valikus erinevaid, aga nendest eristuvad Redleaf nime kandvad seadmed, mis pakuvad meeldiva hinna eest väga head ilmastikukindlust ja jäädvustavad fotod ja/või videod on kõrge resolutsiooniga. Muuhulgas on neid ka lihtne paigaldada ja need vajavad minimaalset hooldust.
Redleaf RF06
- Liikumisandur töötab 60° ulatuses ja salvestab videoid/pildistab pimedas (infrapuna)
- Reaktsioon liikumisele kõigest 0,4 sekundiga
- 20-meetrine infrapuna ulatus ja liikumistuvastus
- Maksimaalne video eraldusvõime: 4K 3840 × 2160 @30 fps
- Maksimaalne foto eraldusvõime: 48 MP (8000 × 6000)
- Sisseehitatud tundlik mikrofon ja microSD mälukaardipesa (kuni 128 GB kaartidele)
- 2-tolline ekraan lihtsaks kasutamiseks
- Kaasasolev rihm ja kinnituskomplekt võimaldavad kaamera mugavalt puudele paigaldada
- Toiteallikaks on 8 AA patareid või NiMH akut
- Töötemperatuur: -20 °C kuni 60 °C
- Ilmastikukindel IP66 standardile vastav korpus
- HIND: 54,99€ (järelmaksuga alates 1,65€ kuus)
Redleaf T20WF 4K WiFi
- WiFi ja Bluetooth võimekus + kaasasolev päikesepaneel tagab katkematu töö
- Maksimaalne video eraldusvõime: 4K 3840 × 2160 30 kaadrit/s
- Muljetavaldav maksimaalne foto eraldusvõime: 46 MP (9040 × 5072)
- 5000 mAh aku, võimalus laadida akut päikesepaneeli või USB-C liidese kaudu
- Videote salvestamine ja fotode tegemine on võimalik ka pimedas
- Kaugjuhtimine ja juurdepääs salvestatud meediale telefonirakendusest
- Telefonirakendus pakub ka reaalajas video eelvaadet
- Värviline 2,4-tolline ekraan kaamera hõlpsaks kasutamiseks
- Heli salvestamise võimalus, sisseehitatud kõlar
- Liikumisanduri reageerimisaeg on vaid 0,3 sekundit
- IP66 ilmastikukindlus tagab täieliku vastupidavuse tolmule ja pritsmetele
- HIND: 149€ (järelmaksuga alates 5,08€ kuus)
Redleaf RD6300 4G LTE
- 4G LTE ühenduvus SIM-kaardiga
- 0,4-sekundiline reageerimisaeg & kolm tundlikkuse režiimi
- Öörežiim ja IPX5 ilmastikukindel disain
- 3 × 18650 akut tagavad ühe laadimisega kuni 6 kuud tööaega
- Toida kaamerat või laadi akusid USB-C liidese kaudu
- Sisseehitatud mikrofon ja kõlar heli salvestamiseks või kahesuunaliseks suhtluseks
- Tasuta mobiilirakendus, mis pakub reaalajas vaatamist
- Automaatne videosalvestus liikumistuvastusega (5–30 sekundit)
- QHD 2560 × 1440 lahutusvõimega videod
- 5120 × 2880 lahutusvõimega fotod
- HIND: 159€ (järelmaksuga alates 5,42€ kuus)
Redleaf RD7000 WiFi Solar
- Integreeritud päikesepaneel
- 46 MP pildid ja 4K videosalvestus
- 60° nurgaga liikumisandur
- Öörežiim ja IP65 ilmastikukindel disain
- Töötemperatuur: -20–60 °C
- WiFi ja Bluetooth ühendus
- MicroSD TF mälukaardipesa kuni 256 GB kaardile
- Kaasasolev rihm võimaldab kaamera mugavalt puudele paigaldada
- HIND: 169€ (järelmaksuga alates 5,76€ kuus)
Redleaf RD001 linnuvaatluskaamera
- Full HD (1920 × 1080 15p) video lahutusvõime
- Infrapuna LED-id tagavad nähtavuse ka pimedas
- Sisseehitatud 5000 mAh aku
- Kaasasolev päikesepaneel võimaldab seadet toita päikeseenergiaga
- IP65 ilmastikukindlus tagab vastupidavuse tolmule ja veejugadele
- Töötemperatuur: -10–45 °C
- Võimaldab Bluetooth/WiFi-ühendust nutitelefoniga
- Kaugjuhtimispult ja juurdepääs salvestatud videotele mobiilirakendusest (Android/iOS)
- Rakendus võimaldab pilvesalvestust
- Kaasas rihm ja paigalduskomplekt kaamera mugavaks paigaldamiseks erinevatele pindadele
- HIND: 159€ (järelmaksuga alates 5,42€ kuus)
Nagu näha, siis Redleaf kaamerad on usaldusväärsed ja kergesti kasutatavad kaaslased – olgu sinu eesmärgiks jahi planeerimine, teadustöö või lihtsalt looduse/loomade/lindude tegevuse jäädvustamine.
Telli sobiv Redleaf rajakaamera linde, loomi või valdusi valvama ››
Photopoint.ee ostujuhid:
- Parim valvekaamera ehk millist valvekaamerat valida? ››
- Targa maja lahendused – Miks? Mida pakub nutikas kodu? ››
(13)
The post Redleaf rajakaamerad aitavad avastada looduse ja loomade saladusi appeared first on Photopointi ajaveeb.
Nii praegustel kui tulevastel Nikon Z-hübriidkaamerate omanikel on põhjust rõõmustada, sest Tallinna, Rocca al Mare keskuse Photopointi fototehnika renti, on saabunud Sony kaamerate ees tunnustust kogunud Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD.
Sellel telsuum-objektiivil on 8x suum, mis algab juba 50mm juurest ja lõppeb 400mm juures ning pakub kasutajale seetõttu tunduvalt rohkem mitmekülgusust.
Objektiiv ise on see eest märkimisväärselt kompaktne – selle pikkus on vaid 183,4mm ja kaal 1180g. Vaatamata suurele suumile tagatakse kõrge pildikvaliteet kogu 50–400mm vahemikus tänu objektiivi sees olevate klaaselementide tõhusale paigutusele.
Antud telesuum on varustatud ka Tamroni VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive) lineaarse teravustamismootoriga, mis pakub suurepärast vaikset ja kiiret reageerimisvõimet.
See objektiiv kasutab muuhulgas ka “TAMRON Lens Utility” tarkvara, mis võimaldab objektiivi ühendada USB-kaabli (USB Type-A to Type-C) abil arvutiga.
Tamron 28-75mm f/2.8 Di III VXD G2 objektiivi renditasu 1 päevaks on 40€, 1 nädalaks 120€ ja 2 nädalaks 200€.
Kui sellesse ära armud, siis kuni kahe nädala jooksul pärast rendiperioodi lõppemist teeme uue objektiivi kehtiva hinna renditasu võrra soodsamaks (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses). Selleks võta kauplusse minnes kaasa oma rendileping.
Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »
Osta Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD endale päriseks »
Fototehnika rentija meelespea:
- Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
- renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
- makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
- tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
- fototehnikat saab rentida vähemalt 18-aastane isik ID-kaardi või passi alusel;
- Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
- kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud
(15)
The post Rendi Nikon hübriidkaamera ette Tamron 50-400mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD appeared first on Photopointi ajaveeb.
Iga portreefotograafi kaks parimat sõpra on üks hea täiskaadersensoriga kaamera ning valgusjõuline 85mm fiksobjektiiv. Just selle fookuskaugusega objektiivi abil saavutad kaadrites moonutusvabad tulemused, et pildistatava inimese nägu paistaks fotol võimalikult loomulikuna.
Lisaks on sellise objektiiviga palju kergem eraldada oma subjekti taustast, mis tõmbab rohkem tähelepanu portreel olevale inimesele. Seda eriti, kui võtad maksimumi valgusjõulisest avast, mis teeb fookusest väljas olevad elemendid veelgi udusemaks.
Nüüd on Sony täiskaader hübriidkaameratele müügile jõudnud üks parimatest portreeobjektiividest, mida E-bajonetile hetkel soetada saad ning selleks on uue põlvkonna Sony FE 85mm f/1.4 GM II.
Kui oled hetkel uue portreeobjektiivi otsingul, siis selles postituses vaatan lähemalt, mida uue generatsiooni Sony objektiiv endast täpsemalt kujutab ning mis on selle puhul muudetud võrreldes oma eelkäijaga. Antud objektiiviga oli mul võimalik ka lähemalt tutvuda ehk räägin samuti oma “käed küljes” kogemusest.
Mida kujutab endast Sony FE 85mm f/1.4 GM II?
FE 85mm f/1.4 GM objektiiv oli Sony G Master rivistuse viimane, mis ei olnud veel uuenduskuuri saanud. See tähendab, et nüüdseks on kõik esimese põlvkonna “GM” tähisega objektiivid välja vahetatud ning neid enam ei toodeta.
Uue põlvkonna “G Master” mudelid on enamasti muutunud väiksemaks, kergemaks, kiiremaks ja igat teist sorti “-maks” lõpuga sõnaks ning Sony 85mm f/1.4 GM II pole siinkohal sugugi erand.
Võrreldes oma eelkäijaga on see umbes 20% kergem ja 13% väiksem, mille saavutamiseks on Sony kasutanud objektiivi konstruktsioonis nii metalli kui ka “insenerplasti”, mis tagab kõrge vastupidavuse ja samal ajal ka kergekaalulisuse.
Kuna tegu on fiksobjektiiviga, mis on reeglina niikuinii kerged ja kompaktsed, siis siinkohal mina erilist erinevust ei märganud, olles varasemalt kasutanud ka eelmise põlvkonna G Master mudelit.
Küll aga võid kohata märkimisväärset erinevust esimese ja teise põlvkonna FE 85mm f/1.4 GM objektiivide autofookuses. I generatsioon kasutab SSM (SuperSonic Motor) ning II põlvkond kahte XD lineaarset teravustamismootorit.
Sony sõnul on FE 85mm f/1.4 GM II autofookuse jõudlus 3 korda kiirem ja subjektijälgimine lausa 7 korda kiirem, mis on mõlemad ülitähtsad näitajad portreefotograafile, kes vajab liikuvate inimeste jäädvustamiseks objektiivi, mis suudaks nendega ka sammu pidada.
See pole ilmselt enam mingi üllatus, et Sony on number üks autofookuse kiiruse ja täpsuse poolest ning ma ei oskaks soovitada ühtegi paremat kombot, kui Sony hübriidkaamerat koos mõne uue Sony objektiiviga, mis kasutab XD lineaarset mootorit. Sellise duoga ei ole Sul enam ühtegi vabandust, miks Su kaadrid peaksid fookusest väljas olema.
Seda väidet kinnitab veel Sony lubadus, et FE 85mm f/1.4 GM II suudab sammu pidada isegi nende ülikiire sport-hübriidkaameraga ehk Sony a9 III, mis “tulistab” kuni 120 kaadrit/sek koos autofookusega.
Proovisin objektiivi lühidalt järgi ka oma Sony a7 IV täiskaader hübriidkaameral ning ühtegi üllatust ette ei tulnud — autofookus töötas sujuvalt ja kiirelt.
Üks asi, mida ma küll varasemalt teistes objektiivides pole kohanud on teravustamismootori vibreerimine, kui üritad teravustada lähedamale kui objektiiv võimaldada suudab.
Ma pole kindel, kas see ongi disainitud nii, kuid samas pole see paha mõte anda kasutajale tagasisidet, et objektiiv ei suuda nii lähedale teravustada selle asemel, et lihtsalt focus hunt’ima hakata nagu segane.
Välimuselt näeb FE 85mm f/1.4 GM II välja nagu klassikaline Sony G Master objektiiv ning kuuludes sellesse premium-tippklassi seeriasse, siis objektiivi pealt leiad ka kõik kellad ja viled, millega antud seerias harjunud oled.
Nagu “GM” tähisega objektiivide puhul tavapäraks on saanud, siis ka sellel objektiivil on integreeritud avarõngas, mille abil manuaalselt kruttida oma ava nagu vanakooli filmikaameratel.
Juhul, kui see pole eriti Sinu teema, siis võid vabalt avarõnga keerata ka “A” positsioonile ja “IRIS LOCK” lüliti abil see lukustada — see annab ava juhitavuse tagasi Su kaamerale.
Objektiivi peal kui ka küljel on veel olemas funktsioonnupp, millele saad oma Sony hübriidkaamera kaudu määrata enda jaoks sobiva funktsiooni. Mõned huvitavad funktsioonid, mida sellele määrata saad on nt. FF/APS-C režiimi vahel vahetamine, salvestuse algatamine/lõpetamine ja silmtuvastuse subjekti vahel valimine.
Muuhulgas on objektiivil olemas ka AF/MF lüliti ning avarõnga jaoks “CLICK” lüliti, et vajadusel selle klikatav tagasiside välja lülitada. Objektiivi eest leiad 77mm suurusega filtrikeerme, kuhu ette keerata ND, CPL, UV või ükskõik mistahes muu filter.
Kuigi 85mm fookuskaugusega objektiivi peetakse üldjuhul portreeobjektiiviks, siis mina ei näe põhjust, miks seda ei saaks kasutada ka teistes žanrides, sest mina olen seda varasemalt teinud ning seda ka üpris edukalt.
Kui portreefotograafia Sind ei kõneta, siis minu arust on 85mm fookuskaugus samuti sobilik ka tänava-, pulma-, ürituse-, auto-, toote-, toidufotograafiaks… ja ilmselt ka kõigeks muuks.
Ühtegi asja ei pea kasutama vaid nendes piirides, kus seda reeglina kasutatakse. Astu piiridest välja ja lase lihtsalt oma loovusel lennata — nii valmivadki kõige huvitavamad kaadrid ;)
Uue G Master seeria objektiivi ostul saad Sa omale kompromissitu objektiivi, millega võid saavutada ükskõik, mida Su hing ihkab. Nagu ka enne öeldud sai, siis selle objektiiviga Sul ei ole enam vabandusi välja tuua, sest selle kvaliteet, autofookus ja kõik muu on täiesti tipptasemel.
Lõpetuseks
Sony FE 85mm f/1.4 GM II ei ole sugugi innovatiivne ega uut tüüpi objektiiv, aga tegu on ühe aegade klassikalisema fiksobjektiiviga, mis toodab jätkuvalt imehäid kaadreid olenemata sellest, mida Sa sellega jäädvustad.
Olgugi, et selle hinnasilt on krõbedama võitu, siis selle sisse on pakitud ka kõige uuem tehnoloogia, mille abil saab objektiiv hakkama iga väljakutsega, mis Sa selle ette annad. Samuti on sellise objektiivi soetamine pikaajaline investeering, mida Sa ei pea tõenäoliselt välja vahetama järgmised 10 aastat ning loodetavasti kauemgi veel.
Kellel kohe sellist summat võtta ei ole, aga juba sügeleb uue objektiivi järele, siis Photopoint pakub ka mugavaid järelmaksu võimalusi nii eraisikutele kui ka juriidilistele isikutele, et saaksid uue tehnika eest tasuda väiksemate osamaksete kaupa. Lisaks pakume vahetusvõimalust, et saaksid oma vana fototehnika soodsamalt välja vahetada uue vastu.
Vii oma fotod ja videod järgmisele tasemele ja soeta oma täiskaader hübriidkaamera ette kvaliteetne Sony 85mm f/1.4 GM II objektiiv — saadaval Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas 👇
Telli Sony FE 85mm f/1.4 GM II ja koge uut kvaliteeti »
Photopoint on Sony fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.
(49)
The post Karbist välja: optiline pärl Sony FE 85mm f/1.4 GM II appeared first on Photopointi ajaveeb.
DJI on viimastel aastatel tootnud imehäid seikluskaameraid, mis on vaieldavalt isegi GoPro omadest paremad, kuigi GoPro kaameraid on peetud üldjuhul selle segmendi kunniks.
See aasta jätkab DJI samas vaimus ning Photopointi on müügile jõudnud uhiuus Osmo Action 5 Pro, mis täiustab juba niigi head neljanda generatsiooni Osmo Action seeriat ning teeb sellest tõenäoliselt parima seikluskaamera, mida praeguse seisuga osta saad.
DJI Osmo Action 5 Pro — seikluseks valmis.
Uue generatsiooni DJI Osmo Action seikluskaameral on uus 1/1,3-tolline CMOS sensor, mille puhul lubab DJI lausa 13,5 stoppi dünaamilist ulatust. Uue sensori tõttu on võimalik pildistada ka 40-megapiksliseid fotosid.
“High Dynamic Range” ehk HDR on saadaval absoluutselt igale videoresolutsioonile ning kaadrisagedusele, kuid 4K/60p ja sellest allapoole on võimalik aktiveerida ka “High-Dynamic Low-Light Imaging” režiim, et tulla paremini toime hämaramates valgustingimustes.
DJI Osmo Action 5 Pro suudab salvestada üli-aegluubis videoid kuni 1080p 240 kaadrit/sek, kuid tänu uutele tehnoloogilistele edasiminekutele on võimalik antud režiimiga salvestatud videoid järeltöötluses genereerida ka kuni 960 kaadrit/sek.
Sarnselt viimasele kahele põlvkonnale, siis ka Osmo Action 5 Pro kasutab kahte ekraani, et Sul oleks kaadrit võimalik sättida ükskõik kumbapidi Sa seda parasjagu kasutad. Kaamera ees on nüüd OLED-puutetundlik ekraan, mis on pisut suurem ja eredam kui eelmisel generatsioonil.
Kaamera taga olev põhiekraan on nüüd samuti suurem, et hõivata suurem osa kaamerakerest ning pakub nüüd kuni 1000-nitist maksimaalset eredustaset.
Nii eesmine kui ka tagumine ekraan suudavad kuvada 10-bit D-Log M värviprofiili ka nn. taastatud värvidega, et saaksid paremini aimu, milline lõplik kaader peale selle color grade’mist välja hakkab nägema.
Kõige märkimisväärsem uuendus Osmo Action 5 Pro seikluskaamera juures on ilmselt selle akukestvus, mis on DJI sõnul nüüd kuni lausa 4 tundi ehk 240 minutit. See on tervelt 80 minutit pikem kui eelmisel generatsioonil, mis suutis salvestada kuni 160 minutit.
Tasuks ka mainida, et antud aku on jätkuvalt suuteline tööd tegema ka ekstreemsematel temperatuuridel ning DJI lubab sellele -20° kuni 45° C töötemperatuuri.
Lisaks on DJI Osmo Action 5 Pro nüüd veekindel kuni 20 meetri sügavuseni ilma ühegi lisakorpuseta, kuid kui soovid sukelduda veelgi sügavamale, siis koos korpusega on kaamera veekindel kuni 60 meetri sügavuseni.
Sukeldumisest rääkides, siis selle seikluskaamera sisse on nüüd peidetud ka rõhusensorid, et tuvastada kui sügaval Su kaamera on antud hetkel. Seda informatsiooni on võimalik ka otse salvestuse peal kuvada, et anda vaatjatele rohkem konteksti.
Muuhulgas on nüüd uuel DJI seikluskaameral 47 GB sisemälu juhul, kui mälukaart ununeb koju või on jäädvustamise ajal täis saanud.
DJI Osmo Action 5 Pro on saadaval kahes komplektis, millest 379€ maksev standard-komplekt sisaldab vaid hädavajalikke aksessuaare, kuid kõigest 100€ rohkem makstes ootab Sind komplektis muuhulgas 2 lisaakut (komplektis kokku 3), laadimisdokk ning pikendatav selfie stick.
Kui soovid jäädvustada oma seiklusi tõelise profitasemel kvaliteediga, siis DJI Osmo Action 5 Pro on juba praegu Sinu jaoks saadaval nii Photopointi veebikaubamajas kui ka esinduskauplustes (hetkel piiratud kogustes).
Telli DJI Osmo Action 5 Pro — loomulikult Photopointist »
Kahtlemata on kvaliteetse seikluskaamera soetamine arvestatav investeering ning seetõttu pakume nii eraisikutele kui ettevõtte nimel ostmiseks mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi — nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
Photopoint on DJI toodete ametlik ja pikajaline partner Eestis.
(165)
The post DJI Osmo Action 5 Pro on tõeline profitasemel seikluskaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.
Trüki oma digifotod päris paberfotodeks vaid mõne hetkega — seda just uue põlvkonna Fujifilm Instax Mini Link 3 taskuprinteriga, millega saad otse oma nutitelefonist välja lasta, mistahes pilte.
Instax Mini Link 3 on tavapärase rahakoti suurune fotoprinter, mis mahub seetõttu mõnusalt taskusse või käekotti ja saad selle kõikjale kaasa võtta.
Fujifilm Instax Mini Link 3 kasutamine
Fotoprinteri kasutamiseks tuleb Sul see Bluetooth’i abil ühendada oma nutitelefoniga ning lisaks tuleb AppStore’ist või Google Play’st alla laadida “Instax Mini Link” nutirakendus, et pääseda ligi põnevatele lisafunktsioonidele.
Rakenduse kaudu saad lisaks fotodele ka oma videoid paberkandjale tuua — vali lihtsalt videost oma lemmik hetk ning selle sama kaadri saadki välja printida nagu tavapärast pilti. Samuti saad rakenduse kaudu lisada fotodele erinevaid kujundusi ja filtreid ning loomulikult neid igatepidi tuunida.
Antud fotoprinteri sisse käivad populaarsed Instax Mini fotopaberid, mis on kergesti leitavad igast Photopointi esinduskauplusest ning loomulikult ka veebikaubamajast. Tegu on pangakaardi suuruse fotopaberiga, et saaksid oma kõige kallimad mälestused alati külmkapil või rahakoti vahel hoida.
Muide, uue põlvkonna Mini Link fotoprinteriga tõi Fujifilm tähistuseks müügile ka uue disainiga fotopaberid ehk Instax Mini 1×10 Sprinkles. Mini Link 3 suudab printida ühe foto kõigest 15 sekundiga ning täislaetuna on võimalik välja lasta kuni 100 fotot.
Uue põlvkonna puhul leiad antud fotoprinterilt võrreldes eelmise Instax Mini Link 2 mudeliga ka mõned pisiuuendused. Näiteks, microUSB asemel kasutab see nüüd tänapäevast USB-C pesa ning printer ise on ka välimuselt tehtud rohkem tänapäevasemeks. Müügil on ka uus värvitoon ehk “sage green”.
Telli omale Fujifilm Instax Mini Link 3 taskuprinter ja jaga hetki ka sõpradele »
Photopoint on Fujifilm fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.
(8)
The post Fujifilm Instax Mini Link 3 abil saad telefoniga tehtud pildid kohe välja printida appeared first on Photopointi ajaveeb.
DJI on tuntud kui tootjana, kes teeb eelnevalt vaid professionaalidele saada oleva tehnoloogia kättesaadavaks ka igapäeva-inimestele ja huvilistele.
DJI Mini 4K droon on selle järjekordne tõestus, sest sellega saad salvestada nii kvaliteetseid fotosid kui ka 4K videoid ning lennata kuni lausa 10 kilomeetri kaugusele — seda kõike vaid taskukohase 299-eurose hinnasildi eest!
Kui otsid omale uut drooni, mis ei kurvastaks Su rahakotti ning pakuks tänapäeva standarditele vastavat kvaliteeti, siis tule vaata lähemalt, miks osta omale just Mini 4K.
DJI Mini 4K — droon, mille lennutamisega saab hakkama igaüks!
DJI “Mini” on kahtlemata ettevõtte kõige edukam drooniseeria ning selle populaarsuse põhjuseks on just eelkõige nende kaal, mis mängib suurt rolli drooniseadustes nii Euroopa Liidus kui ka mujal maailmas.
Alla 250-grammistel lennumasinatel on üldiselt alati leebemad reeglid ning Mini 4K on just sellel põhjusel tehtud võimalikult kompaktseks ja kergeks, et Sul oleks vähem reegleid järgida ning mahti rohkem lennutamist nautida.
Antud droon kaalub kõigest 246 grammi ning on piisavalt kompaktne, et mahutada see kasvõi oma jakitaskusse või fotokotti.
Standard-komplekti kuulub 3 põhilist osa ehk droon, juhtpult ja aku. Ühe täislaetud aku abil püsid lennus kuni 31 minutit ning kuna akud on lihtsasti vahetatavad, siis lisaakude abil on Sul võimalik lennata ka palju kauem.
Kui kavatsed tihedamini lennutama hakata, siis soovitame kindlasti soetada “Fly More Combo” komplekti, kuhu kuulub kokku 3 akut ning muuhulgas ka laadimisdokk, millega akusid hõlpsasti laadida. Samuti kuulub komplekti mugav õlakott, kus hoiustada oma drooni ning kõike sellega seonduvat.
DJI Mini 4K Fly More Combo on küll 139€ võrra kallim, kuid lisab meelerahu Sinu lendudele — juhul, kui üks aku saab tühjaks, siis saad selle teise vastu vahetada ning ilma probleemita jätkata oma lendu. Samuti on täiskomplekti ostmine odavam kui kõike eraldi ostes (SINU SÄÄST: ~60€).
Drooni juhtimiseks saad kasutada RC-N1C juhtpulti, mille külge käib ka Su nutitelefon, et kuvada otseülekannet drooni kaamerast.
Tänu DJI O2 videoedastuse tehnoloogiale on võimalik lennata kuni 10 kilomeetri kaugusele ning säilitada drooni ja puldi vaheline ühendus. Muuhulgas on drooni võimalik lennutada ka tugeva tuule käes (kuni 38 km/h).
Seega kui otsid taskukohast drooni, millega lihvida oma lennutamisoskusi või kogeda esmakordselt droonimaailma, siis DJI Mini 4K on kindlasti hea vahend, millega alustada.
Olgugi, et tegu on pigem algajatele suunatud drooniga, siis see on sellegi poolest suuteline tootma kvaliteeti, mis näeb ka suurel ekraanil imehea välja.
DJI Mini 4K saad kohe olemas nii Photopointi veebikaubamajas kui ka meie Tallinna ja Tartu esinduskauplustes.
Telli DJI Mini 4K droon ja suundu lendama »
Kui sul ostuks peaks rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa
Photopoint on DJI ametlik ja pikaajaline partner Eestis — photopoint.ee/dji »
(38)
The post DJI Mini 4K on kasutajasõbralik droon, mis maksab vaid 299€ appeared first on Photopointi ajaveeb.
Üsna haruldane on Canoni vabrikust näha väljumas suumobjektiivi, mis oleks mitmekülgne, valgusjõuline ning ka alla 2000-eurose hinnasildi, kuid seekord suutsid nad üllatada.
Nimelt jõuab õige pea ka Photopointi müügile Canon RF 28-70mm f/2.8 IS STM, mille hinnaks saab olema 1399€.
Uue objektiivi suurimaks eeliseks on loomulikult selle mitmekülgne suumivahemik, mille abil jäädvustad nii lainurkseid kui ka lühi-telefoto kaadreid. Kombineerides selle veel valgusjõulise f/2.8 avaga, siis saab antud objektiivist tõenäoliselt suur müügihitt Canon EOS R seeria hübriidkaamerate kasutajate seas.
RF 28-70mm f/2.8 IS STM on oma pikkuselt kõigest 9,2 cm ning kaalub 490 grammi, mis teevad sellest oma klassi kohta ühe kõige kergema suumobjektiivi.
Selle kaalu ja suuruse suhte muutuvad eriti muljetavaldavaks, kui arvestada, et Canon suutis selle objektiivi sisse torgata ka optilise stabilisaatori, mida teistest konkureerivatest objektiividest kindlasti ei leia.
Canon’i sõnul pakub integreeritud “IS” kuni 7,5 stopi jagu stabilisatsiooni, kui keerad selle mõne keresisese stabilisaatoriga Canon’i hübriidkaamera külge. Hübriidkaamerad, millel keresisest stabilisaatorit ei ole saavad kuni 5,5 stopi jagu stabilisatsiooni.
Teravustamiseks kasutab see laialt levinud STM samm-mootorit, mis pakub kiiret, täpset ja vaikset autofookust. Objektiivi lähimaks teravustamiskauguseks on 27 cm (laiast otsast), mille abil saad teravustada ülilähedale oma subjektidele.
Muuhulgas on RF 28-70mm f/2.8 IS STM ilmastikukindel tolmu ja pritsmete vastu, mida on meeldiv näha objektiivist, mis ei kanna Canon’i “L” märgistust — kusjuures, Canon’i sõnul on selle objektiivi ilmastikukindlus lausa samaväärne nende tippklassi L-seeria objektiividega.
Uut Canon RF 28-70mm f/2.8 IS STM on Photopointi esinduskauplustesse müügile oodata juba septembrikuu lõpus. Arvestades, et tegu saab olema ilmselt populaarse suumobjektiiviga, siis soovitame meie veebikaubamaja kaudu juba eeltellimuse ära esitada, et olla eelisjärjekorras, kui esimesed meile lattu jõuavad.
Eeltelli Canon RF 28-70mm f/2.8 IS STM ja jäädvusta peagi väga teravaid pilte »
Juhul, kui Sul peaks uue kaamera ostuks hetkel rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.
Photopoint on Canoni ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.
(21)
The post Canon RF 28-70mm f/2.8 IS STM on oma klassi kõige kergem suumobjektiiv, mis ei maksa ka üleliia appeared first on Photopointi ajaveeb.