Professionaalide valik sai kinnituse – Godox V100 on tipus
autor: Jürgen Veerme

Godox V100

Milline on 2025. aasta kõige parem kaamerapeale välk? Maailma juhtivate fotoajakirjade ühendus TIPA arvab, et selleks on Godox V100 ja oleme nendega igati nõus.

Pulmad, üritused, ajakirjandus või lihtsalt tänavahetked – see välklamp sobib nagu valatult igale poole, kus valgus peab olema täpne, võimas ja ajastus millisekundi pealt paigas. 

Karbist välja: Godox V100 kaamerapealne välklamp, nüüd puutetundliku ekraaniga ››

Tänu võimsale liitiumioonakule saab ühe laadimisega teha kuni 480 täisvõimsusel sähvatust, mis katab kenasti ära terve päeva või isegi mitu. Toetatud on nii TTL, manuaalne kui ka mitme välgu režiim, seega olgu sul stuudios setup või jooksed mööda pulmarongi – kõik toimib.

Lisaks on välgul 2.4G juhtmevaba süsteem, mis suhtleb vabalt teiste Godoxi seadmetega kuni 100 meetri kauguselt – justkui Su oma valgusmeeskond taskus.

Sarnaselt Godox V1 Pro mudelile, siis ka V100 välgul on 2W väljundiga LED-modellvalgusti, mis tõttab appi Sinu kaamera autofookusele hämarates valgustingimustes.

 

Telli Godox V100 ja naudi enneolematut jõudlust »

 

Juhul, kui Sul peaks ostuks hetkel rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa

(1)

The post Professionaalide valik sai kinnituse – Godox V100 on tipus appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony napsas TIPA auhindade jagamisel omale 4 esikohta
autor: Jürgen Veerme

2025. aasta TIPA preemiate jagamisel oli Sony fototehnika leeris taas pidu, sest tänavu nopiti lausa neli esikohta.


Parim professionaalne täiskaaderkaamera
Sony a1 II

Sony Alpha 1 Mark II

Kui panna ülimad tehnilised näitajad, kompaktne korpus ja uusim foto- ja videotarkvara ühte “patta”, siis sünnib Sony a1 II. See on täiskaader hübriidkaamera, mis ei küsi, mida sa pildistad, vaid millal alustame?

See profifotograafidele ja videovõluritele mõeldud masin on saanud võimsama pilditöötlusmootori, 8K videovõimekuse uuele tasemele ja kõikvõimalikud ühendusvõimalused, mida võib vaja minna.

Lisaks veel disain, mis istub kätte nagu valatult ja kestab isegi siis, kui ilm või olukord tahavad Sind proovile panna.

 

Telli Sony a1 II ning naudi inseneeria tippsaavutust »


Parim standard suumobjektiiv
Sony FE 28-70mm f/2 GM

Sony FE 28-70mm f/2 GM

Kui on üks suumobjektiiv, mis leidub pea igal kogenud fotograafil kotis, siis see on 28–70 mm vahemikus fookuskaugusega – sobides nii maastikele, portreedele kui kõigele vahepealsele.

Sony FE 28-70mm f/2 GM on just see “üks ja ainus”, aga turboversioonis. Fikseeritud f/2.0 ava tähendab, et saad pildistada ka siis, kui valgus hakkab kaduma ja lisaks võlub see välja pehme, bokeh-tausta, mis toob su subjekti veelgi rohkem esile.

Optiline disain on täis nutikaid lahendusi: mitu asfäärilist ja eriti madala dispersiooniga elementi hoiavad moonutused kontrolli all. Tulemuseks on selged, kontrastsed ja täpsed pildid kogu suumi ulatuses.

 

 

Pane Sony FE 28-70mm f/2 GM tellimus kohe teele»


Parim entusiastide telefoto-suumobjektiiv
Sony FE 400-800mm f/6.3-8 G OSS

Sony FE 400-800mm f/6.3-8 G OSS

Loodusfotograafias on vahel vaja minna hästi lähedale ja just selleks on Sony FE 400-800mm f/6.3-8 G OSS, mis viib sind otse tegevuse südamesse – ilma, et peaksid kummikutega mudas müttama.

See telesuum-objektiiv ühildub sujuvalt 1.4× ja 2× telekonverteritega, viies maksimaalse fookuskauguse 1120 või lausa 1600 mm peale.

Lisaks pakub 11 labaga diafragma siidist ja sujuvat bokeh-efekti, mis eraldab su objekti kenasti tihedast metsataustast. Ja kui ilm keerab vingerpussi – vihm, tuul, liiv või niiskus –, siis pole hullu: toru on tolmu- ja niiskuskindel nagu tõeline ellujääja.

 

Telli Sony FE 400-800mm f/6.3-8 G OSS ja jäädvusta siiani kättesaamatut »


Parim portreeobjektiiv
Sony FE 85mm f/1.4 GM II

Sony FE 85mm f/1.4 GM II

Fotograafias on 85mm fookuskaugus on nagu must kleit moelaval – ajatu klassika, mis lihtsalt toimib. See on täpselt see distants, kus modell ei tunne end ebameeldivalt, aga Sina saad ikka kõik detailid teravaks ja tausta mõnusalt bokehlikuks.

Sony FE 85mm f/1.4 GM II on eelkäijast kiirem ja kergem, muutes ta tõeliselt mugavaks nii stuudios kui ka välivõtete laines. Olgu tegemist pildi või videoga – see objektiiv ei jookse kinni.

Karbist välja: optiline pärl Sony FE 85mm f/1.4 GM II »

XD Linear Motor hoolitseb selle eest, et autofookus oleks kiire, täpne ja samas nii vaikne, et isegi su subjekt ei märka, kui kaader juba tehtud. 11 labaga diafragma ja ülilai maksimaalne ava loovad unustamatu bokeh’i – see taust sulab lihtsalt siidiks.

 

Telli Sony FE 85mm f/1.4 GM II ja naudi tõelise optikapärli võimekust »

 


Uue fototehnika ostmine on arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Too enda vana töökorras kaamera või objektiiv meile – nii saame uuele tehnikale teha eripakkumise, mille suurus ja sisu sõltub tagastatava tehnika väärtusest. Uuri lähemalt ››

 

Kogu valiku Sony fototehnikat leiad kiirelt – photopoint.ee ››

 

Organisatsioon nimega TIPA ühendab maailma mõjukamad fotograafiaajakirjade toimetajad, kes valivad muude tegevuste kõrval iga aasta alguses välja kõige tähelepanuväärsemad fototehnika tooted. Käesoleval aastal nimetati ühtekokku 40 parimat fototoodet. Kõikide nendega saad tutvuda TIPA veebilehel.

Photopoint on Sony fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(34)

The post Sony napsas TIPA auhindade jagamisel omale 4 esikohta appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sigma pälvis TIPA auhindade jagamisel lausa 3 preemiat
autor: Jürgen Veerme

2025. aasta TIPA auhinnad on välja jagatud ning hiljuti brändi visuaalset identiteeti uuendanud Sigma sai pidutseda, sest nende uudistooted noppisid lausa kolm esikohta.


Sigma BF = parim premium-kaamera

Enamik tänapäeva kaameraid kubiseb nuppudest ja keeratavatest valikutest, millega tuleb end läbi närida lõpututest, keerukatest menüüdest.

Täiesti uue lähenemisega Sigma BF lööb sellest pundist säravalt eraldi ja teeb seda julgelt, mis avaldas ka TIPA ametnikele muljet.

Käed küljes: radikaalselt minimalistlik Sigma BF täiskaader hübriidkaamera »

BF puhul algab kõik disainist. See on ühe tükina alumiiniumplokist välja freesitud, mõjub kvaliteetselt ja näeb ausalt öeldes välja nii šeff, et paneb pead pöörama.

Minimalism jätkub kasutajaliideses: vaid kolm nuppu, üks ketas, päästik ja sisse-välja lüliti. Nendega saad kiirelt muuta säriaega, ava, ISO tundlikkust, särikompensatsiooni ja värvirežiimi.

Ja nüüd tõeline üllatusmoment. Mälukaardi ava? Seda ei ole ehk Sigma BF salvestab kogu kraami otse enda sisse, lausa 230GB jagu. Soovid failid andmekandjale üle tõsta? Ühenda USB-C kaabel ja voilaa.

 

Eeltelli Sigma BF ning koge ainulaadset ja tõelist minimalismi »

 


Sigma 16-300mm f/3.5-6.7 DC OS = parim APS-C reisiobjektiiv

Sigma 16-300mm f/3.5-6.7 DC OS Contemporary on täiuslik kaaslane Sony, Fujifilm, Canon RF ja Panasonic /Sigma poolkaader ehk APS-C sensoriga hübriidkaameratele.

See võimas 18,8× suumobjektiiv pakub 35mm ekvivalendis muljetavaldavat 24–450 mm fookuskaugust, mis katab ära kõik alates laiade maastikuvaadete jäädvustamisest kuni ulmeliselt lähedaste telefotodeni.

Teravad kaadrid on tagatud tänu 6-astmelisele optilisele stabiliseerimisele, mis hoiab pildi paigal ka siis, kui käsi väriseb või elevus liiga suureks läheb.

Autofookuse eest hoolitseb “High-response Linear Actuator” (HLA), mis on nii täpne ja sujuv, et isegi kassivideo klipp tuleb välja nagu Cannes’i võidufilm.

Ja nüüd parim osa – kogu see ebareaalse ulatusega objektiiv kaalub vaid 615 grammi ja on kokku panduna vaid 121 mm pikk. Ehk siis mahub kenasti kotti, ei murra õlga ja on ideaalne reisikaaslane igaks fotoseikluseks.

 

Eeltelli Sigma 16-300m f/3.5-6.7 DC OS ning suumi nagu ei kunagi varem »

 


Sigma 300-600mm f/4 DG OS Sports = parim professionaalne telefoto-suumobjektiiv

Sigma 300-600mm f/4 DG OS Sports tippklassi telefoto suumobjektiiv on loodud metsloomade, spordivõtete ja kõige selle jaoks, mis liigub kiiresti ja ootamatult. Kui sul on vaja jäädvustada hetke, mis kestab murdosa sekundist, siis just see “toru” aitab sul selle kätte saada.

Objektiivi sees tegutseb “High-response Linear Actuator (HLA)”, mis fokusseerib kiiresti ja vaikselt – justkui ninja, ainult et autofookusega. Ja kuigi tegu on suumobjektiiviga, pakub see pildikvaliteeti, mis paneb paljud fiksobjektiivid kadedusest krimpsutama.

Ehitus on nagu tankil – tolmu- ja pritsmekindel, kannatab nii vihma, tuult kui ka põlluserva põrutusi. 600 mm peal annab see lausa 5,5-astmelise stabiliseerimise, mis tähendab, et saad käest pildistada ka siis, kui pulss on üleval ja objekt liigub nagu tuulispask.

Lisaks on torul funktsioonirõngas, mille saad programmeerida kas fookuse eelseadistuseks või “Power Focus” funktsiooniks – viimane on eriti abiks videograafidele, kes tahavad sujuvaid fookuse üleminekuid fikseeritud kiirusel.

 

Eeltelli Sigma 300-600mm f/4 DG OS Sports ja tee väärt investeering aastateks »

 


Kas teadsid, et iga Sigma objektiivi ostul saad sellele taotleda kuni 5-aastase tootjagarantii? Selleks tuleb Sul minna ″Sigma Imaging″ lehele ja objektiiv registreerida kahe kuu jooksul alates ostukuupäevast.

Kahtlemata on uue objektiivi ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. 

 

Kogu Sigma objektiivide valik Photopointis ››

 

Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(34)

The post Sigma pälvis TIPA auhindade jagamisel lausa 3 preemiat appeared first on Photopointi ajaveeb.

Lexar Armor Gold mälukaart on parim 2025. aasta salvestusmeedium
autor: Jürgen Veerme

Lexar Armor Gold

Tere tulemast tulevikku, kus mälukaardid ei ole enam õrnad plastitükid, vaid päriselt vankumatult töökindlad, mistahes keskkonnas.

Seda tunnistab ka “The Technical Image Press Association” (TIPA) žürii, kes valis Lexar Armor Gold SDXC kaardi 2025. aasta parimaks salvestusmeediumiks.

Miks just Lexar Armor Gold?

Lexar Armor Gold on maailma esimene roostevabast terasest SD-mälukaart, mis peab vastu kuni 370 njuutonit survet – see on 37 korda tugevam kui tavaline mälukaart.

See tähendab, et see talub nii pauku kui palavust, hajutab kuumust ja ei lähe katki ka siis, kui kogemata sellel seisad/istud. Olemas on ka IP68 reiting, mis kinnitab selle tolmu- ja veekindlust ning isegi kuni 5 meetri kõrguselt kukkumine ei tee sellele mitte midagi.

Lexar Armor Gold mälukaardid

Kui su töö nõuab 6K või 4K videopilti ilma igasuguse viivituseta, siis Armor Gold SDXC UHS-II on kaart, mis hoiab fookuse paigas ja kaadri puhtana. Kirjutamiskiirus kuni 205 MB/s ja lugemine lausa 280 MB/s – pole kaadrikadusid, pole närvilist ootamist.

Video Speed Class V60 tähendab, et see kaart saab vabalt hakkama ka kiirete spordikaadrite, reklaamklippide või dokumentaalide jäädvustamisega. Stabiilne salvestus ja sujuv järeltöötlus on sellega kindlustatud.

Ja kui varem kulusid sildid kiiresti ära, siis nüüd on kõik oluline info laseriga graveeritud – püsib peal isegi pärast mitut hooaega karmis välitingimustes.

 

Telli auhinnatud ja ülivastupidav Lexar Armor Gold mälukaart ››

 

Pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. Photopoint.ee ostujuhid – ammuta inspiratsiooni ja teadmisi.

(24)

The post Lexar Armor Gold mälukaart on parim 2025. aasta salvestusmeedium appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron 90mm Di III Macro VXD ja Tamron 50-300mm Di III VC VXD pärjati maineka TIPA auhinnaga
autor: Jürgen Veerme

Tamron tipa

Maailma juhtivate fotoajakirjade ühendus ehk “The Technical Image Press Association” (TIPA) nimetas 2025. aasta parimaks makroobjektiiviks Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD ning Tamron 50-300mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD pälvis parima supersuum-objektiivi nimetuse.

Muide, see oli Tamronile juba kaheteistkümnes aasta järjest, kui mõni nende uuenduslikest objektiividest saab mõnes TIPA kategoorias auhinnaga pärjatud – see on tõeline tõestus nende pühendumisest optilisele innovatsioonile ja kvaliteedile.


Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD

Sony ja Nikon täiskaader hübriidkaameratele loodud Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD on kõrgetasemeline makroobjektiiv, mis pakub tõelist 1:1 suurendust, erakordset teravust ja sujuvat bokeh-efekti.

Selle kiire ja vaikne VXD automaatteravustamine tagab täpse fookuse nii makrovõtete kui ka portreede jaoks.

Valgusjõuline f/2.8 ava tagab suurepärase tulemuse ka vähese valgusega tingimustes ja aitab subjekti loovalt taustast eraldada. Tamronile kohaselt on see objektiiv ka ilmastikukindel ja kõigest 12,7 cm pikk ning kaalub 630 grammi (Nikoni versioon on 10 grammi raskem).

Karbist välja: Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD Sony ja Nikon hübriidkaameratele »

TAMRON 90mm F/2.8 Di III MACRO VXD

Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD sobib ideaalselt nii looduses, stuudios kui igapäevases pildistamises, sest pakub mitmekülgsust ja selgust nõudlikele loojatele.

Kui makrofotograafia Sind paelub, siis tõsisemalt saad sellega tutvust teha ja nippe õppida Eesti kõige suuremas fotograafia-alases õpikkonnas fotokursus.ee, mille kursuste hulgas on olemas Eesti makrofoto guru Urmas Tartese poolt koostatud “Makrofotograafia” e-kursus.

 

Telli Tamron 90mm f/2.8 Di III Macro VXD ja avasta uut kvaliteeti »

 


Tamron 50-300mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD

Tamron 50-300mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD on telesuum-objektiiv sobib oma mitmekülguse tõttu nii portreedeks, looduse jäädvustamiseks ja isegi reisifotograafiaks.

Selle VXD-teravustamismootor tagab kiire ja täpse autofookuse, samas kui Tamroni legendaarne VC (Vibration Compensation) tehnoloogia aitab hoida ka käsitsi tehtud fotod teravad.

Objektiiv on suurepärane ka lähivõtete jaoks – minimaalne teravustamiskaugus vaid 22 cm (50 mm juures) ja 1:2 suurendus annavad sellele muljetavaldava poolmakro võimekuse.

Karbist välja: Tamron 50-300mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD telesuum-objektiiv »

Tamron 50-300mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD (Model A069)

Objektiiv teeb täielikult koostööd ka Sony kaamerasiseste funktsioonidega nagu Hybrid AF ja Eye AF. Lisaks jagab see 67-mm filtrikeeret teiste Sony hübriidkaameratele mõeldud Tamron objektiividega

 

Telli enda Sony ette Tamron 50-300mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD ››

 


TAMRON Lens Utility

Mõlemad TIPA auhinna saanud objektiivid kasutavad uut  “TAMRON Lens Utility” tarkvara, mis võimaldab objektiivi ühendada Tamroni USB-C kaabli abil arvutiga.

Selline mugav funktsionaalsus lubab kasutajatel ise objektiivi valitud seadeid kohandada ja püsivara värskendada. See omakorda pakub igaühele paindlikke võimalusi, mis sobivad just iga konkreetse pildistamise või videovõtte olukorraga.

Tamron 50-300mm f/4.5-6.3 Di III VC VXD (Model A069)

Kas teadsid, et iga Tamroni objektiivi ostul saad sellele taotleda 5-aastase tootjagarantii? Selleks tuleb Sul minna “Tamron Warranty” lehele ja objektiiv registreerida kahe kuu jooksul alates ostukuupäevast.


Kogu hübriidkaameratele mõeldud Tamron objektiivide valik (paljud neist on saadaval ka Photopointi rendis):

PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera või objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ›

Photopoint on Tamroni ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(19)

The post Tamron 90mm Di III Macro VXD ja Tamron 50-300mm Di III VC VXD pärjati maineka TIPA auhinnaga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Insta360 Ace Pro 2 abil filmid seiklusi lummava 8K resolutsiooniga
autor: Stephan Redko

2024. aasta lõpus tutvustati Insta360 Ace Pro 2 seikluskaamerat, mis tõi tähtsad täiustused originaalsele Ace Pro mudelile ning see on müügil on ka Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas.

Ace Pro 2 kasutab täiustatud 1/1,3-tollist sensorit, mis suudab salvestada videoid uskumatu 8K resolutsiooniga ning teeb seda kuni 24 kaadrit sekundis sagedusega. Loomulikult saad ära kasutada ka madalamaid resolutsioone, mis võimaldavad kõrgemaid kaadrisagedusi nagu näiteks 4K 120 kaadrit/sek.

Videoid aitab veel täiustada uus “log” režiim, mille abil pigistad dünaamilisest ulatusest maksimumi välja ning saad üleüldse rohkem paindlikkust järeltöötluses juurde.

Insta360 lipulaev seikluskaamera ehk Ace Pro 2 on loodud koostöös Leica’ga, kes on tuntud oma kvaliteetse optika poolest. Tänu sellele paikneb antud kaamera ees teravat pildikvaliteeti pakkuv 13mm f/2.6 ekvivalentne Leica SUMMARIT objektiiv, mis on märkimisväärselt laiem võrreldes esimese põlvkonna mudeliga.

Tegu on ka maailma esimese seikluskaameraga, millel on eraldi pühendatud pilditöötluskiip müra vähendamiseks ja kujutise parandamiseks ning veel eraldi 5 nm AI-kiip veelgi võimsamaks töötlemiseks.

Võrreldes varasema mudeliga pakub see 100% rohkem arvutusvõimsust, muutes kogu kaamera märkimisväärselt võimekamaks.

Salvestusi aitab veel täiustada FlowState pildistabilisaator, millele võid loota ka kõige intensiivsemate põrutuste ja värinate korral. Olenemata sellest, mis seiklused Sind ees ootavad, Ace Pro 2 teeb nendest selged ning sujuvad salvestused.

Täiustatud on veel Insta360 Ace Pro 2 kere ja disaini. Selle esilääts on nüüd maha keeratav, et kriimustuste korral see välja vahetada ning objektiivi minimaalne teravustamiskaugus on nüüd lähemal, võimaldades teravana hoida ka lähedalt filmitud kaadrid.

Kõvasti on paranenud ka selle seikluskaamera akukestvus. Nimelt, üks täislaetud 1800mAh suurune aku kestab Ace Pro 2 sees tervelt 180 minutit, kusjuures I. põlvkonna mudel salvestas vaid kuni 100 minutit.

Aku tühjenemise korral saad naaseda tagasi action’isse vaid mõne hetkega, sest ühe aku laadimine nullist 80%-ni võtab kõigest 18 minutit.

Loomulikult ei oleks see mingi seikluskaamera ilma veekindluseta, mistõttu lubatakse seda Ace Pro 2 mudelist kuni 12-meetri sügavuseni ilma mingisuguse lisakorpuseta. Lisaks lubab Insta360 külmumiskindlust kuni -20°C, mis on suurepärane uudis talisportlastele.

Ära unusta Insta360 tarvikuid

Kaamera on alles algus, sest õige Insta360 lisatarvik annab kindluse, et su video lõppeks epilise drifti mitte murdnud statiiviga.

Insta360 universum pakub sulle magnetilisi kinnitusplaate, selfistikke, veealuseid korpuseid, rinnarakmeid ja isegi “invisible selfie stick” lahendusi.

insta360 Ace Pro 2

Seega, kui tahad kogeda seikluskaamerast ennenägematut videokvaliteeti koos kõikide muude kellade ja viledega, siis klikka ennast alloleva lingi kaudu Photopointi veebikaubamajja või sea sammud lähimasse Photopointi esinduskauplusesse.

 

Telli oma Insta360 Ace Pro 2 juba täna – transport on meie kulul »

 


Juhul, kui Insta360 kaamera ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

(5)

The post Insta360 Ace Pro 2 abil filmid seiklusi lummava 8K resolutsiooniga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Eeltelli Nikon Z5 II ja saad lausa 408€ väärtuses kingitusi
autor: Jürgen Veerme

Nikon Z5 II

Hiljuti maailmale tutvustatud uus täiskaader hübriidkaamera Nikon Z5 II jõuab peagi müügile ka meie juurde.

Kui soovid olla esimeste hulgas Eestis, kes selle endale saab, siis eeltelli Z5 II juba täna ära – saad muuhulgas kingituseks Lexar SDXC 256GB Professional 1800x mälukaardi (väärtus 199€) ja Manfrotto MKBFRTA4FB-BH Befree statiivikomplekti (väärtus 209€)! 

Miks võiksid oma fotokotti soetada Nikon Z5 II?

Uue generatsiooni Nikon Z5 sees peitub tutikas 24-megapiksline tagavalgustusega CMOS täiskaader sensor, mis on ennast juba tõestanud Z f ja Z6 II mudelites.

Lisaks uuele sensorile on Z5 II magneesium sulamist korpuse sees ka kõige värskem EXPEED 7 pildiprotsessor – nende kahe koostöös on kaamera märgatavalt kiirem igas võimalikus mõttes.

Kiirete subjektide pildile püüdmiseks vajad ka kiiret sarivõtet, mistõttu on uue põlvkonna Z5 II suuteline väga vapralt pildistama kuni 30 kaadrit/sek JPEG formaadis ning kuni 11 kaadrit/sek RAW formaadis. APS-C režiimil saad kusjuures pildistada isegi kuni 120 kaadrit/sek.

Nikon Z5 II

Video poolest saad jäädvusta maksimaalset detailsust 4K 30p kvaliteedis või tõsta kaadrisagedust kuni 4K 60p (cropped). Salvesta ülisujuvaid aegluubis kaadreid Full HD 120p režiimis ning võimalik on salvestada N-RAW formaadis ka otse SD-mälukaardile – pole vaja välist videosalvestit ega kalleid mälukaarte.

Vajad paindlikkust järeltöötluses? Salvesta video N-Log formaadis, mis säilitab laia dünaamilise ulatuse ja rohkem detaile nii varjudes kui ka tippheledustes.

Nikon Z5 II

Sisuloojate rõõmuks kasutab Nikon Z5 II väljapööratavat 3,2-tollist puutetundlikku ekraani ja oma sisu saad muuhulgas kuvada ka läbi uue 3,69-miljonise punktiga pildiotsija, mis kasutab 0,8-kordset suurendust.

 

Eeltelli Nikon Z5 II – saad kingitusi ja avad peagi oma täispotentsiaali »

 


Kahtlemata on uue fototehnika ostmine arvestatav investeering ja seetõttu pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Photopoint on Nikoni fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Pakkumine kehtib 4. aprill – 30. juuni 2025.

(14)

The post Eeltelli Nikon Z5 II ja saad lausa 408€ väärtuses kingitusi appeared first on Photopointi ajaveeb.

Mis juhtub, kui viskad kaamera vette? Kodak PixPro WPZ2 puhul mitte midagi
autor: Jürgen Veerme

Kui su taskud ei jookse rahast üle nagu kevadine kraav, aga soovid ikkagi midagi vee-, põrutus- ja tolmukindlat, siis Kodak PixPro WPZ2 on praktiline valik.

Mitte ainult hinna, vaid ka omaduste mõttes ja seetõttu ei ole imestada, et see oli eelmisel aastal Jaapanis lausa enim müüdud kompaktkaamera. 

Kodak PixPro WPZ2 kannatab mitmekesist kasutust

Punases, kollases, valges ja sinises värvitoonis PixPro WPZ2 ei konkureeri tippkklassi hübriidkaameratega, aga selle 16 MP BSI CMOS sensor ja 4x optiline suum on piisav, et talletada kõik Sinu suvised seiklused ilma liigse keerukuseta.

Video poolel salvestab see kompaktkaamera muuhulgas Full HD (1920 × 1080) 30 kaadrit sekundis, mis sobib hästi igapäevasteks jäädvustusteks nagu reisivideod, peresündmused või looduskaadrid.

Kodak PixPro WPZ2

Vastupidavus ja veekindlus on PixiPro WPZ2 tugevused

Üks olulisemaid põhjuseid Kodak WPZ2 valimiseks on just selle vastupidav korpus, tänu millele on see:

  • Veekindel kuni 15 meetrit – sobib ujumiseks, snorgeldamiseks või vihmastes oludes pildistamiseks/filmimiseks.

  • Põrutuskindel kuni 2 meetrit – peab vastu juhuslikele kukkumistele.

  • Tolmukindel – võimaldab kasutada ka tolmuses või liivases keskkonnas nagu rannas või matkates.

Need omadused teevad sellest kaamerast usaldusväärse kaaslase näiteks lastega peredele, aktiivsetele puhkajatele või tööks välitingimustes.

Mugav juhtmevaba ühendus

Kodak PixPro WPZ2 kaameral on olemas ka sisseehitatud WiFi-ühendus, mille abil saab tehtud pildid ja videod kiiresti nutiseadmesse edastada. See muudab kaamera kasutamise mugavaks ja aitab kiirelt sisu jagada või varundada.

Kodak PixPro WPZ2

Oluline on mainida, et PixPro WPZ2 kasutab microSD või microSDHC mälukaarte, mille maht on kuni 32 GB ja kiirusklass vähemalt Class 4 ehk näiteks see Silicon Power microSDHC 16GB Class 10 on sobiv. Suurema mahutavusega ja “Ultra”/”Extreme” tüüpi microSD-kaardid ei ühildu.

Kaamera sisemälu on umbes 8 MB, mis võimaldab teha vaid mõned testfotod ja seega on mälukaardi kasutamine piltide ja videote salvestamiseks hädavajalik.

 

Telli Kodak PixPro WPZ2 mugavalt veebist või osta esinduskauplustest ››

 


Juhul, kui Sul uue kaamera ostuks kohe piisavalt vahendeid ei jagu, siis siis pakume nii eraisikutele kui ettevõtte nimel ostmiseks mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi – nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

(10)

The post Mis juhtub, kui viskad kaamera vette? Kodak PixPro WPZ2 puhul mitte midagi appeared first on Photopointi ajaveeb.

GT Photo Realishot ühekordne kaamera pakub retrovõlu
autor: Jürgen Veerme

GT Photo ühekordne kaamera Realishot Flash 400/27

Ühekordne filmikaamera nagu GT Photo Realishot Flash ei ole lihtsalt tagasihoidlik vidin – see on nagu ajamasin. See on nostalgia, mis mahub taskusse ja võimalus kogeda hetke ilma kümne erineva säriaja testimiseta. Klõpsad ja ootad, aga ootamine ongi osa võlust.

Sellega pildistamiseks on Sulle antud ainult 27 võimalust ja mitte rohkem. See sunnib Sind mõtlema, peatuma ja tabama hetke, mitte lihtsalt “tulistama” ja hiljem sorteerima.

Realishot teebki selle lihtsaks – kerid, sihid, vajutad. Kui välk plaksatab, tead, et nüüd jäädvustasid midagi, mida näed alles hiljem. Ja selles on midagi uskumatult puhast.

Selles sees peituv ISO 400 film tähendab, et saad pildistada nii valges kui ka hämaramas valguses. Ja kui pimedus tõmbab end peale, siis vajuta julgelt välk tööle – Realishot ei karda ööd. Kas see on alati täiuslik? Ei, aga kas see on päris? Jah.

Värvid, tonaalsus, isegi väike vinjett – kõik see moodustab autentse “look’i”, mida isegi kallid filtrid ei suuda järele teha.

GT Photo ühekordne kaamera Realishot Flash 400/27

Kui soovid midagi, mis aitab Sul hetkest rohkem kinni haarata, siis võta see ühekordne kaamera kaasa nädalavahetusele, reisile või kasvõi perekondlikule jalutuskäigule.

Ja, kui oled fotofilmi täis pildistanud, siis too see mistahes Photopointi esinduskauplusesse ja ilmutame need Sulle ära ning soovi korral trükime ka fotopaberile või laeme digipiltidena mälupulgale/pilve.

 

Jäädvusta retropilte GT Photo Realishot ühekordse kaamera abil ››

 


Filmide ilmutamine protsessina on mitmeetapiline, aga kuidas me seda täpsemalt teeme? Vaata videost 👇🍿

(3)

The post GT Photo Realishot ühekordne kaamera pakub retrovõlu appeared first on Photopointi ajaveeb.

Käed küljes: radikaalselt minimalistlik Sigma BF täiskaader hübriidkaamera
autor: Stephan Redko

2025. aasta veebruaris kuulutas Sigma välja oma BF täiskaader hübriidkaamera. Muuhulgas avalikustati ka kaks uut objektiivi, Sigma 300-600mm f/4 ning Sigma 16-300mm f/3.5-6.7, mida kõike esitleti esmalt Jaapanis.

Kuu hiljem jõudis Sigma Nordic meeskond ka Eestisse kõiki neid uusi tooteid esitlema, kuhu oli kokku kutsutud Sigma suursaadikud ning edasimüüjad, sealhulgas muidugi Photopoint.

Üritusel saime käed külge lüüa kõikidele uutele Sigma toodetele, kuid mind kõnetas just eriti nende uus BF. See on kahtlemata üks huvitamaid kaameraid sel aastakümnendikul ning kui meile pakuti võimalust seda päriselt proovida ning sellega välja pildistama minna, siis olin esimene, kes tormas seda laua pealt haarama.

Selles postituses keskendungi just uuele BF mudelile ning jagan oma esmamuljeid sellest vastuolulisest ja radikaalselt minimalistlikust kaameramudelist. Samuti õnnestus mul kõik väljas tehtud pildid ümber kopeerida oma ketta peale ehk siin artiklis saan samuti jagada oma esimesi näidispilte. Tõttame tutvuma!

Sigma BF event

Sigma BF: käed küljes, esmamuljed ning näidispildid

Sigma on üks vähestest tootjatest, kes keskendub veel tänase päevani kvaliteedile kvantiteedi asemel – nende BF on suurepärane näide sellest. Kaamera on loodud ühest tervest alumiinium plokist, mida freesitakse nende Jaapanis asuvas tehases umbes 7 tundi. Selle tagajärjel suudab Sigma toota vaid üheksa BF kaamerat päevas.

Kaamera tuleb müügile kahes toonis – hõbedane ja must. Sellega seoses on Sigma müügile toomas ka hõbedases toonis I-seeria objektiivid, mis paarituvad selle kaameramudeliga oivaliselt.

Nii kaamera kui ka objektiiv on täismetallist konstruktsiooniga ning ma tõsimeeli arvan, et see komplekt kannataks isegi betoonile kukutamist ilma tõsiste vigastusteta. Aga ärge seda kodus järgi proovige.

Sigma BF event

Nagu piltidelt näha, siis Sigma pole just eriti palju käepidet kaameraga kaasanud – seda praktiliselt ei olegi. Libisemise vastu on üks pool kaamerast lihtsalt krobelisemaks tehtud, kuid sellega asi piirdub. Õnneks leidub kaamera küljelt randmerihma jaoks kinnituskoht, et vähemalt seegi kaamera kinni püüaks. Või siis kukuta see lihtsalt aegajalt maha, vahet ei tohiks eriti olla.

Kaamerat käsitledes oli pisut ebakindel tunne küll, justkui kaamera libiseks kohe käest, kuid samas käes hoides oli see ka väga tummine, mis andis jällegi enesekindlust juurde. Seda tummisust oli ka muidugi aimata, kui Sul on käes üks täismetallist plokk. Isegi nupud on metallist – kes see teeb sellist asja peale Sigma?

Sigma BF event

Tagaküljel tervitab Sind kokku kolm füüsilist nuppu ning üks juhtketas. Kusjuures, selle nupud on kõik haptilised, mis tähendab seda, et Sa ei pea isegi otseselt neid kasutamiseks alla pressima.

Väga kasulik oli nt. sõrme peal hoida playback nupul – kaamera kuvas Sulle viimast tehtud pilti senikaua, kuni hoidsid oma näppu lihtsalt nupu peal. Kui tahtsid foto kuvamist lõpetada, siis lasid lihtsalt sõrme nupu pealt lahti ja seejärel said naaseda tagasi pildistama.

Samuti on väga vahva BF-i staatuse monitor, mis paikneb juhtketta kohal. See kuvab Sulle ükskõik mistahes seadet Sa parasjagu mudid, olgu selleks säriaeg, ava, ISO, pildiprofiil või failitüüp. Mõte on umbes sama, mis osadel hübriidkaameratel veel tänaseni kere peal paikneb, et anda kiire ülevaade põhilistest seadetest.

Sigma BF event

Mis puudutab aga selle kaameraga päriselt pildistamist, siis see oli päris huvitav. Selleks tugined Sa täielikult tagaolevale puutetundlikule ekraanile, kuna pildiotsijat sellel ei ole.

See oli minu jaoks pisut harjumatu, kuid samas mitte täiesti võõras – pildistasin mõni aasta tagasi siiski Ricoh GR IIIx kompaktkaameraga, millel samuti pildiotsija puudus.

Päeval, mil üritus toimus, oli ka üpris päikseline ilm ning seega sai proovile pandud kui hästi BF-i ekraan toime tuli sellistes tingimustes. Nagu arvata oli, siis ekraani kaudu oli kohati pisut raske midagi näha, kuid ekraani eredustaset sai üllataval kombel sättida ka üpris kõrgele.

Ajalooliselt ei ole ühegi kaamera ekraan eriti ere olnud ehk siinkohal ei hakka ma Sigmat eriti kritiseerima. Kuid pildiotsijale ei oleks küll ära öelnud.

Sigma BF event

Kui soovid oma pilte nüüd kuskile salvestada, siis võid algul segadusse sattuda kui saad teada, et Sigma BF hübriidkaameral ei olegi mälukaardipesa. Nagu ka kõik ülejäänud osa kaamerast, siis Sigma on andmete salvestamise osas pisut teistsuguse suuna võtnud.

Kaamerasse on otse sisse ehitatud 256 GB sisemälu, millest 26 GB hõivab selle operatsioonisüsteem, jättes Sulle täpselt 230 GB jagu ruumi kõikide oma jäädvustuste jaoks. See võrdub Sigma sõnul 13000 JPEG faili, 4300 kompressimata RAW faili või 150 minuti jagu salvestusajaga maksimaalsetel seadetel. Pole paha!

See on võib-olla üks kõige vastuolulisem osa sellest kaamerast ning olen selle kohta mitmeid erinevaid argumente kuulnud. Küll mõni kardab sisemise kõvaketta riket, mõnele ei piisa 230 GB mälust või oleks hoopis tahtnud kahele mälukaardile korraga salvestada.

Kuigi need on kõik mõistetavad mured, siis tuleb ikkagi aru saada, et see kaamera ei ole mõeldud proffidele, vaatamata selle hinnasilti.

Sigma eesmärk oli see kaamera võimalikult lihtsaks teha. Tänu sisemälule ei pea Sa ühegi mälukaardi ega mälukaardilugejaga enam mässama vaid vajad lihtsalt üht USB-C kaablit, mida ühendada oma kaamera ja nutiseadme vahel. Mina võtan seda kui suure plussina.

Eriti tuus on veel üks omadus, millest sain alles teada Sigma üritusel, kui tahtsin oma pildifailid BF-i pealt ümber tõsta. Nimelt, kaamera USB-C pesa külge saad Sa ühendada ka oma kõvaketta ning seejärel menüüst valida, et kaamera tõstaks failid ümber otse ketta peale. Kuna kaamera USB-C pesa toetab kuni 10Gbps andmeedastust, siis õige kaabliga on see protsess üpris kiire.

Sigma BF sample photos

Sigma BF | Sigma 35mm f/2 DG DN | 1/16000s; f/2.0; ISO 400

Kaamera südameks on 24-megapiksline tagavalgustatud täiskaader CMOS sensor, mis tõenäoliselt tuksub ka mõnes populaarses Panasonic hübriidkaameras nagu Lumix S5 II(x) ja S9. Seda aga keegi kinnitanud ei ole. Kindlalt teame vaid seda, et mõlemad brändid jagavad sama L-bajonetti oma “L-Mount Alliance” kuuluvuse tõttu.

Autofookus oli üllatavalt väle tänu faastuvastusele ning eriti muljetavaldav oli objektide jälgimine ning selle täpsus, mida ma ei oleks ühelt Sigma kaameralt osanud oodatagi. Kas see päris Sony tasemele vastab? Pigem mitte, kuid eriti kaugel see sellest samuti ei paistnud olevat.

Sigma BF sample photos

Sigma BF | Sigma 35mm f/2 DG DN | 1/16000s; f/2.0; ISO 400

Üks ainus asi, mis minu arust sellest kaamerast siiski on puudu – mehaaniline katik. Kuigi elektroonilisel katikul on omad eelised nagu selle hääletu pildistamine ning kiiremad sarivõtted, siis mulle meeldib pilti tehes ikkagi kuulda seda katikukardinat.

Sellel on ka tehniline eelis – liikuvaid objekte pildistades püsivad fotodel esinevad moonutused minimaalsena, kuid elektroonilise katiku puhul võib see kohati väga häiriva efekti jätta ning pildi täielikult ära rikkuda. Sigma tooks aga ilmselt argumendi, et see kaamera ei olegi kiirete objektide jaoks mõeldud.

Sigma BF sample photos

Sigma BF | Sigma 35mm f/2 DG DN | 1/4000s; f/4.0; ISO 400

Lõpetuseks

On ilmselge, mis Sigma eesmärk selle kaameraga on – BF viib meid tagasi fotograafia juurteni, kus asjad olid lihtsamad. Anna see ükskõik kelle kätte ning ei lähe kaua kuniks nad asjale pihta saavad.

Fotode tegemine ei peagi olema raketiteadus ning sellepärast on ka telefoniga pildistamine niivõrd populaarseks muutunud.

Sigma BF abil teed rohkem seda, mis fotograafias päriselt loeb – pildistamine. Kindlasti aitab ka kaasa, et tegu on ülimalt kauni Jaapani meistriteosega, mis näeb huvitav välja, alustab vestlusi ning lausa kutsub Sind seda kätte võtma.

Sigma BF event

Sigma BF on hetkel Photopointi veebikaubamajas eeltellitav ning esimesed eksemplarid hakkavad liikuma eeldatavalt aprillikuu lõpus.

Kuid nagu eelnevalt mainisin, Sigma suudab toota ainult üheksa kaamerat päevas ehk kaupa jätkub esialgu väga vähestele. Kui oled päriselt huvitatud, siis soovitan Sul eeltellimuse teha esimesel võimalusel.

 

Eeltelli Sigma BF ning koge tõelist minimalismi »

Vali ka kohe sobiv I-seeria objektiiv, mis on just selle kaameraga kokku loodud »

 


PS! Teeme vahetust — too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot »

Juhul, kui Sul peaks uue objektiivi ostuks hetkel rahalisi vahendeid puudu jääma, siis pakume võimalust kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi. Nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa.

Photopoint on Sigma fototehnika ametlik ja pikaajaline partner Eestis.

(91)

The post Käed küljes: radikaalselt minimalistlik Sigma BF täiskaader hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9