Karbist välja: GoPro seikluskaamerate uus lipulaev HERO8 Black
autor: Elise Ader

GoPro Hero8 Black

Uus seikluskaamerate lipulaev GoPro HERO8 Black jõudis eelmisel nädalal Photopointi. Nii et on tagumine aeg sellele nüüd ka käed külge panna ja ihaldatud seikluskaameraga lähemalt tuttavaks saada. Võtame Hero8 Black’i karbist välja ja vaatame, mille poolest uustulnuk oma eelkäijatest siis ikkagi erineb. 

GoPro Hero8 Black

Hero8 Black kaamera tundub esialgu äravahetamiseni sarnane HERO7 Black mudelile, kuigi uus disain muudab selle kasutamise kahtlemata mugavamaks. Kui kaamera oma eelkäijaga kõrvuti asetada, on näha, et Hero 8 Black on oma mõõtmetelt pisut suurem.

GoPro Hero8 Black

GoPro Hero8 Black

Karbis on: USB-C kaabel laadimiseks/andmevahetuseks, pöidlakruvi, tavaline kinnitusalus, nõgusa pinnaga kleebitav kinnitus, GoPro Hero8 Black kaamera, kasutusjuhend, kiirjuhend, kleepsud ja  GoPro aku. Uut sinise otsaga GoPro aku’t saab kasutada ka vanemates GoPro Hero kaamerates.

Kui varasemad GoPro Hero stardikomplektid on sisaldanud ka lameda pinnaga kleebitavat kinnitust, siis uue Hero8 Black’i juures seda näha enam pole.

Kõige suurem erinevus, mis karbi avamisel kohe ilmneb on muidugi see, et uuel kaameral puudub varem nähtud eemaldatav kinnitusraam. Selle asemel on kaamera küljes spetsiaalsed “kõrvakesed”, mille abil kaamerat erinevate tarvikute külge kinnitada (sellest tuleb veel edaspidi ka juttu). Kaamera kattematerjal peaks olema ka kriimustuste ja kulumise suhtes tehtud vastupidavamaks.

 

GoPro Hero8 Black
GoPro Hero8 Black

 

Nüüd aga tagasi GoPro uuenduslike “kõrvade” juurde. Nimelt toimub uue kaamera külge tarvikute kinnitamine kaamerale sisseehitatud volditavate “kõrvade” kaudu. Kõrvad asuvad kaamera alumisel küljel ning nende kinnitamine kaamera sisse (tarvikute eemaldamisel) toimub magnetiga.

Enne oli selle asemel kaameral eraldi kinnitusraam, mille kaamerale kinnitamine ja kinnitusplaadi külge kruvimine oli kindlasti kõvasti tüütum ja aeganõudvam protsess. Juhul, kui kõrvad peaksid mingil põhjusel kaamera küljest ära murduma, saab need ka uutega asendada.

Kaamera vasakul küljel on tuttuus küljeluuk, mis peidab endas aku ja USB-C pesa. See võimaldab lisaks tarvikutele ka akut lihtsamini vahetada. Küljeluugi lahti jäämisel näed seal punast riba, mille abil on lihtne kontrollida, kas aku on turvaliselt kinnitatud (see on eriti kasulik enne kaameraga vette minemist). Aku ust saab ka eest ära võtta.  

 

GoPro Hero8 Black
GoPro Hero8 Black

 

GoPro Hero8 Black

Nagu näete ülemiselt pildilt on toitenupp uue akupesa tõttu viidud teisele küljele. Kaamera käivitub seda õrnalt all hoides. 

GoPro Hero 8 Black’i integreeritud stereomikker on paigutatud kohe objektiivi juurde, seega kui Sa kaamerasse räägid, räägid ka otse mikrisse. Mikrofoni tarkvara on samuti täiustatud: see filtreerib nüüd kenasti välja ka tuulemüra. 

GoPro Hero8 Black

HERO8 Black rõõmustab kindlasti paljusid influencereid/sisuloojaidsest kaamerale saab nüüdsest juurde osta ja külge kinnitada erinevaid “mooduleid” (expansion mods). Nende abil saab juurde lisada professionaalsema valgustuse & audio ning eraldi ekraani paremaks kadreerimiseks. 

GoPro kaamerad on muidugi tuntud oma eriliselt sujuvate kaadrite poolest. Pööraselt sujuv pilt on aga nüüd veelgi sujuvam kui selle eelkäijal, sest HyperSmooth 2.0 elektrooniline stabilisaator töötab kõikides resolutsioonides ja kaadrisagedustel ning pakub kolme erinevat stabilisatsiooni taset – On, High ja Boost. 

 GoPro Hero8 Black

Seekord on GoPro kasutusele võtnud uuematest nutitelefonidest tuntud digitaalsed läätsed ehk erinevate hetkede jäädvustamiseks saad ühe nupuvajutusega valida nelja erineva kadreeringu vahel: Narrow (annab loomuliku vaate ilma kalasilma efektita), Linear, Wide või SuperView. TimeWarp 2.0 lubab ülistabiilseid timelapse-stiilis videoid salvestada nii, et funktsioon ise muudab automaatselt kiirust vastavalt Sinu liikumisele, valgusele ja stseenile. Timewarpi tehes saad video ka teatud kohtades aeglustada tavapäraseks ja siis uuesti kiirenduse peale panna.

GoPro Hero8 Black

Muidugi jäid uuele HERO8 Black kaamerale peale HERO7 Black isendist tuttavad võimalused nagu näiteks veekindlus kuni 10m sügavusel, portrait mode Instagram/Facebook storyde tegemiseks, 8x aegluup, GPS + liikumisandurid, häälkäsklused, otseülekanne 1080p kvaliteedis jne.

GoPro HERO8 Black

Kokkuvõtteks

Muidugi on olenemata uue seeria väljatulekust eelmise seeria GoPro Hero7 Black endiselt tasemel seikluskaamera. See filmib stabiilset ja sujuvat videot, on korralikult vastupidav ning võimaldab ägedaid ülesvõtteid teha ka vees möllates. Kui Sa soovid endale aga praeguse hetke turu kõige võimekamat, mugavamat ja suurema funktsioonipagasiga seikluskaamerat, siis on kahtlemata GoPro Hero8 Black kõige õigem valik.  Ning see valik on saadaval kõigest 429 euro eest.

 

 

 

Seiklushimuline GoPro HERO8 Black Photopointi veebikaubamajas ››

(1)

The post Karbist välja: GoPro seikluskaamerate uus lipulaev HERO8 Black appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd on rentimiseks saadaval Sony a7R IV täiskaader hübriidkaamera
autor: Jürgen Veerme

Sony a7r iv rent

Tallinnas, Rocca al Mare keskuse Photopointi fototehnika rendis, on nüüd kõigile soovijatele laenutamiseks saadaval maailma esimene 61- megapikslise täiskaadersensoriga Sony a7R IV hübriidkaamera.

Tänu laiahaardelisele võimekusele ja kompaktset kergele korpusele on a7R IV väga mitmekülgne tööriist fotograafidele, videograafidele, multimeediasisu loojatele ning kõigi teiste, usaldusväärsust, paindlikkust ja mitmekülgsust nõudvate erialade esindajatele.

Seda tehniliste andmete tulevärki vaadates ei ole vaja pikalt mõelda, et Canon, Pentax või Nikon “vanakooli” digipeegel jätta pühapäeva pildistamiseks ja tööhoos kätte haarata tulevikku suunatud Sony a7R IV.

Kui kuni kahe nädala jooksul pärast rendiperioodi lõppemist leiad, et soovid Sony a7R IV endale päriseks osta, siis teeme uue kauba hinna renditasu võrra soodsamaks (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses). Selleks võta kauplusse minnes kaasa oma rendileping.

Rocca al Mare keskuse Photopointi rendis on olemas väga esinduslik valik kvaliteetseid Sony orginaalobjektiive ja Samyang FE fiksobjektiive – näiteks universaalne Sony FE 24-70mm f/2.8 GM või portreefotograafide unistus Samyang AF 85mm f/1.4 FE.

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta Sony a7R IV täiskaader hübriidkaamera endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

  • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
  • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
  • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
  • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
  • fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass;
  • fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele;
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
  • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

(1)

The post Nüüd on rentimiseks saadaval Sony a7R IV täiskaader hübriidkaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.

Osta valitud Sony hübriidkaamera ja sinna juurde valitud Sony objektiivid – säästad kuni 300€
autor: Jürgen Veerme

Sony

Kui Sa ei ole veel Sony fototehnika peale üle liikunud, aga plaanid seda teha, siis nüüd võib selle idee elluviimiseks olla väga hea hetk.

Osta Sony α6600, α6500, α6400 või α6100 hübriidkaamera ja kohe juurde valitud Sony objektiiv/objektiivid – säästad kuni 300€. Kui ostad ainult kaamera, siis saad kingituseks Sony lisaaku.

לhesõnaga, kui ostad eelpool nimetatud kaameraga korraga ka ühe kampaanias osalevatest objektiividest (Sony E 16-55mm f/2.8 G, Sony E 70-350mm f/4.5-6.3 G OSS, Sony Vario-Tessar T* E 16-70mm f/4 ZA OSS või Sony Sonnar T* E 24mm f/1.8 ZA), siis saad objektiivilt 150€ allahindlust. Kui ostad korraga kaks objektiivi, siis saad objektiividelt kokku 300€ allahindlust.

Kui ostad ainult a6100, a6400 või a6500 hübriidkaamera kere/komplekti, siis saad meie poolt kingituseks Sony NP-FW50 lisaaku (väärtus 79,99€). Kui ostad võimsa Sony a6600 kaamera, siis saad kingituseks Sony NP-FZ100 lisaaku (väärtus 89,99€).

PS! Kahte pakkumist ei saa omavahel kombineerida ehk kui osta kampaanias osalev kaamera ja objektiiv/objektiivid, siis ei saa ostul tasuta lisaakut.

 

Ostu vormistamine!

Kampaania mehaanikast tulenevalt tuleb antud korral enda ostusoovist teada anda kirjutades info@photopoint.ee aadressile ning kirja panna kaamera ning objektiivi/objektiivide lingid/nimed. Seejärel saadab meie veebimüügispetsialist Sulle pakkumise, mille saad meie veebikaubmajas tellimuseks vormistada.

Kui koheselt objektiivi/objektiivide ostusoovi ei ole, siis tuleks kirja lisada soovitud kaameramudel ning seejärel lisame omalt poolt juurde ka tasuta lisaaku.

 

 

Aeg on õige – osta Sony hübriidkaamera ››

Kõik Sony objektiivid Photopointi veebikaubamajas ››

 

PS! Teeme vahetust – too enda enda vana fototehnika meile ja saad uue kaamera/objektiivi ostul isegi soodushinnast veel alla! Rohkem infot ››

Kampaania kestab kuni 19.01.2020. Soodustuse saamiseks tuleb kaamera ja objektiiv/objektiivid osta korraga s.t need peavad olema ühel arvel. Soodustust ei saa liita/summeerida teiste pakkumistega. 

(5)

The post Osta valitud Sony hübriidkaamera ja sinna juurde valitud Sony objektiivid – säästad kuni 300€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

Pildistamas Tallinn Fashion Week’il – kaasas Sonyle mõeldud Samyang AF 85mm f/1.4
autor: Henri-Kristian Kirsip

Fikseeritud fookuskaugusega 85mm objektiiv on portreefotograafidele kindlasti vägagi tuntud ja ihaldatud. Eriti, kui sellel on valgusjõuline f/1.4 ava – see annab sellele klaasitükile väärtuse, mis paneb paljude fotograafide silmad särama. Tihtipeale on aga sellised valgusjoonelised automaatfookusega objektiivid üpris kallid.

Huvitaval kombel tuli Lõuna-Korea optikatootja Samyang tänavu välja eelnevale kirjeldusele vastava AF 85mm f/1.4 FE objektiiviga, kuid selle hinnaks on kõigest 649 eurot! See võistleb enda klassis Sony FE 85mm f/1.4 GM mudeliga, mille hind on rohkem kui kolm korda kallim (2099€) ning ka Sigma 85mm f/1.4 DG HSM Art seeria objektiiviga, mis on peaaegu poole kallim (1079€).

Kuna Samyang AF 85mm f/1.4 FE on olemas ka Photopointi foto- ja videotehnika rendis, siis otsustasin selle töökindluse ja kvaliteedi järgi proovida ning võtsin objektviivi kaasa Tallinn Fashion Week’i lavataguseid tegemisi jäädvustama.

Samyang AF 85mm FE
Samyang AF 85mm FE

Teadagi on selliste ürituste “backstage” üsna valguse vaene ja seetõttu aitab f/1.4 nendes oludes väga häid pilte tabada. Need kaadrid, kus on peal palju detaile, siis nende korral saab lahtise avaga pildistades suurepäraselt eemaldada subjekti taustast.

Varasemalt oli Samyang tuntud, kui ainult manuaalfookust omavate objektiivide tootja, kuid hea meel on tõdeda, et uus Sony hübriidkaamerate ette mõeldud 85mm f/1.4 on autofookusega. Koostöös Sony Eye-Af funktsiooniga on seda lausa lust kasutada, sest autofookus on kiire, vaikne ja täpne.

Samyang AF 85mm FE
Samyang AF 85mm FE

Objektiivil on ka ilmastikukindel disain ning ka UMC kate, mis aitab vähendada flare ja ghosting efekte. Lisaks kõigele muule on välimuselt suur objektiiv kompaktne ja kerge konstruktsiooniga.

Pildi kvaliteedis suuri puudusi või eristusi ei täheldanud. Lasen fotodel enda eest kõneleda, kuid minu silm jäi vägagi rahule.

Samyang AF 85mm FE
Samyang AF 85mm FE

Kokkuvõtteks saan väljendada ainult oma imestust ja head meelt, et Samyang on sellise taskukohase ja kvaliteetse objektiiviga tulnud turule. Soovitad kindlasti inimestele, kes Sony portreeobjektiivide peale mõtlevad katsetada enne järele Samyang AF 85mm f/1.4 FE, kui mõnda kallimat ostma hakata.

 


Henri tööde ja tegemistega saab tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel või kirisp.com protfoolio lehel.

(12)

The post Pildistamas Tallinn Fashion Week’il – kaasas Sonyle mõeldud Samyang AF 85mm f/1.4 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: retrovälimusega Fujifilm X-A7 hübriidkaamera koos 15-45mm komplektobjektiiviga
autor: Elise Ader

Stiilse retrovälimusega Fujifilm X-A7 hübriidkaamera koos Fujinon 15-45mm komplektobjektiiviga on Photopointi kohale jõudnud. See 24MP kaamera sobib suurepäraselt igapäevakasutuseks nii alustavatele fotograafidele, videograafidele kui ka vloggeritele.

Antud hübriidkaamera on võimekam versioon varasemast Fujifilm X-A5 kaamerast. Kaameral on uus APS-C formaadis CMOS 24MP sensor, mis pakub 8.5 korda rohkem faasituvastusega autofookuspunkte kui sarja eelmine mudel. X-A7 toetab 4K UHD 3840 ח 2160 30p videosalvestust ning lisaks on valikus ka kõrge kaadrisagedusega FullHD 1920 ח 1080 120p videovõte.

Hübriidkaamera sarivõtte maksimaalne kiirus on 6 kaadrit sekundis ning kaamera võimaldab ka silmatuvastusega teravustamist. Eesmärgipäraselt on X-A7 muidugi ka äärmiselt kerge ja kompaktne: koos kit-objektiiviga kaalub see üksnes 455 grammi

Fujifilm X-A7 omab täielikult väljakeeratavat kõrge resolutsiooniga 3.5-tollist puutetundliku LCD-ekraani, mis on ka kaamera sätete kontrollimise peamine koht. Nimelt on kaameral ainult üksikud füüsilised sättenupud kaamera tagaküljel.  Ekraani ettepoole pööramise võimalus võimaldab mugavamalt jäädvustada selfisid ja pildistada/filmida erinevaid vaatenurki.

 

Fujifilm X-A7 Photopointi veebikaubamajas » 

(8)

The post Nüüd saadaval: retrovälimusega Fujifilm X-A7 hübriidkaamera koos 15-45mm komplektobjektiiviga appeared first on Photopointi ajaveeb.

3 4 5 6 7 8 9 10 11