Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera – kas hea või väga hea?
autor: Markus Mangusson

Pealkirjas püstitatud küsimusele annab vastuse minu järgmine lause. Sony a9 II katsetamine läks sujuvalt üle Sony täiskaader hübriidkaamera ostuks. Miks tegin sellise valiku? Annan allpool ülevaate just portree- ja spordifotograafi silme läbi prooviperioodiks saadud a9 II täiskaader hübriidkaamerast, mille ette sain keerata nii Sony FE 70-200mm f/2.8 GM OSS telesuumi kui Samyang AF 35mm f/1.4 fiksobjektiivi.

Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera

a9 II mudeli kompaktsus on lihtsalt müstiline – kaamerakere sulandus väga hästi isegi minu suurde kätte (juurde on võimalik soetada ka igati praktiline akutald). Mulle on ikka öeldud, et pilti ei tee heaks tehnika, vaid oluline on selle sisu. Vastab tõele, aga kui selle kaameraga ning antud juhul 100-200mm objektiiviga hetki tabada jalgpallist, siis olid pildid tasemel.

Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera

Märkasin pärast pildistamist, et tehtud fotosid ei olegi vaja nii palju töödelda, mis hoidis mulle palju aega kokku. Ma ei ole eriline fänn ka tassimaks kaasas fotokotti koos kogu varustusega, sest olen pidevas liikumises ja haaraksin autost kaasa ainult kaamera. Suureks plussiks Alpha 9 II täiskaaderkaamera puhul on veel kaks SD kaardipesa – olgugi et mälukaardid ei võta ju palju ruumi, siis on tunduvalt mugavam, kui neid ei pea hulganisti taskusse pistma. Siiani olin harjunud mälukaarte vahetama, sest pilte mängu jooksul tuleb omajagu – nüüd aga polnud see enam vajalik.

Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera

Sony FE 70-200mm f/2.8 telesuum-objektiiv nõudis minult endalt võib-olla natuke rohkem valmisolekut. Olles varem ise pildistanud Canon 100-400mm telesuumiga ning tehes pigem mängijatest individuaalseid pilte, siis olin harjunud, et saan platsi keskel toimuvat lähemalt pildistada. Sony 70-200mm f/2.8 abil tabasin rohkem üldplaani, mis hakkas mulle isegi enam meeldima.

Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera

Photopoint soovitas mul juba päev varem nende foto- ja videotehnika rendist kaamera ära võtta, et sellega harjuda, aga mul kulus õnneks vaid paar tundi, kui juba hakkas looma. Negatiivse külje pealt on Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera kohta keeruline midagi konkreetset välja tuua, sest nii disainilt kui ka tehniliselt on see oma võimekuse tipp. Harjusin kaameraga kiiresti, menüü ei valmistanud raskusi, kõik vajalik sai leitud – loogiline järjestus ja selged tähised.

Ma ei julgeks väita, et peegelkaamera kõrval on Sony hübriidkaamera kergem, aga väiksem. Pildistades ei pea kogu aeg kätt ees hoidma ja käed ei väsi raskusest, vaid peegelkaamerat kasutades pigem väsib minu peopesa, kuna kaamera on suur.

Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera

Huvi spordifotograafia vastu on igapäevaga aina kasvamas ja selles võib süüdistada minu kodukoha jalgpalliklubi – JK Vändra Vaprust. Ei ole rahva seas istumine pooltki nii põnev, kui platsi ääres mängijate vahetute emotsioonide tabamine.

Võtsin a9 II ka ühele jalgpalli kohtumisele kaasa ning pildi kvaliteet ajas kohati isegi naerma. Selles mõttes, et kas peab nii selge pilt alati olema, et iga korts paistab välja – seda kusjuures nentisid kaamera ees olijad. Täiskaader 24 MP sensor tagab piltidele ikka super kvaliteedi!

Samuti on täiskaader Sony a9 II ilmastikukindlust parandanud. Tehes pilte erinevatest õuealade spordivõistlustest, siis ei tea kunagi, milline võib olla ilm. Kuni 20 kaadrit sekundis ei vääna ega moonuta pilte mitte kuidagi. Samuti toimuvad paljud võistlused õhtu hämaruses – ei teinud ka see pildi kvaliteeti halvemaks.

Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera

Lisaks spordipiltidele katsetasin Sony täiskaader hübriidkaamerate lipulaeva ees ka Samyang AF 35mm f/1.4 objektiiviga portree pildistamist. Mulle meeldib, kui modell tunneb ennast vabalt ja on kaamera ees liikuv, aga sellisel juhul tuleb iga hetk tabada võimalikult selgelt. Ei jäänud käed udused, kui neid liigutati, ei kadunud selgus silmadest ning juuksed ei sulandunud üheks massiks, vaid pildile jäi nende teravus.

Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera
Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera

Kombineerides sensori kiiret andmeedastust ja elektroonilist katikut ka uue teravustamissüsteemiga, saab tulemuseks teravustamise, mis kontrollib 60 korda sekundis säritust ja subjekti jälgivat teravustamist – see informatsioon juba räägib ise selle võimekusest.

Pildistades portreesid või paare, siis tahan piltidel pigem näha modelli/modellide koostööd ja emotsiooni, kui minu enda visiooni. Mulle meeldis väga, kuidas Samyang AF 35mm f/1.4 udustas tausta ning oli piisavalt valgusjõuline ja suure avaga igapäevaseks kasutamiseks. 

Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera

 

Kokkuvõtteks

Sony a9 II täiskaader hübriidkaameraga koos veedetud prooviperiood andis mulle rohkelt motivatsiooni, sest sain kasutada vahendeid, mis võiksid kunagi endal olla ning näha, kuhu on arenenud fotomaailm. Seda kõike positiivset tõestab ka minu üleminek Sony a7 II täiskaader hübriidkaamerale.

Ma olin enam kui kindel, et a9 II on lihtsalt liiga kallis – olgu need pildid siis nii head kui tahes. Ma eksisin! Oleksin ilmselt nõus rohkemgi maksma sellise kvaliteedi eest.

Kui detailsemast informatsioonist kaamera kohta jäi puudu, siis seda on võimalik uurida Sony a9 II tootelehelt Photopointi veebikaubamajast.


Markuse tööde ja tegemistega saad tutvuda ning ennast kursis hoida tema Instagram’i lehel ››

 

Kaamera hakkas huvitama? Vaata lisaks:

Photopoint foto- ja videotehnika rent on suurepärane võimalus, kui vajad lisajõude enda erinevate projektide jäädvustamisel. Meie fototehnika rendi teenuseid kasutavad ja on kasutanud paljud tuntud Eesti foto- ja videograafid.

(21)

The post Sony a9 II täiskaader hübriidkaamera – kas hea või väga hea? appeared first on Photopointi ajaveeb.

KOOS ON SOODSAM: Sony ZV-1 + käepide GP-VPT2BT komplekt -99€
autor: Jürgen Veerme

Sony ZV-1

Panime spetsiaalselt vloggeritele ehk videoblogijatele mõeldud kompaktset Sony ZV-1 kaamera punti Sony GP-VPT2BT käepidemega ning selle sooduskomplekti hinnaks on 899€. Eraldi ostes oleks kogusumma 998€ ehk Sinu võit on lausa 99 eurot!

GP-VPT2BT on 2in1 käepide ja ministatiiv, mis pakub käest filmides rohkem stabiilsust ning võimaldab tänu kallutatavale disainile muuta kiirelt ja sujuvalt ka võttenurka. See ühildub kaameraga Bluetoothi kaudu ja maksimaalse kasutusmugavuse tagamiseks saab selle lahti pakkida ka ministatiiviks.

Sony ZV-1
Sony ZV-1

Sony ZV-1

Sony ZV-1 vlogkaamera koos GP-VPT2BT käepidemega on kõigile huvilistele rentimiseks saadaval ka Tallinnas, Rocca al Mare keskuse Photopointi esinduskaupluses – photopoint.ee/rent ››

 

Soeta Sony ZV-1 ja filmi vlogi nagu proff ››

 

Ostuks napib raha? Inbank järelmaksuga ostes saad kaamera kohe kätte, aga maksma hakkad selle eest alles 2021. aasta  talvel. ZV-1 järelmaksu kuumakse algab ainult alates 27,23 eurost kuus.

Vaata ZV-1 kaamera abil filmitud videomaterjale/vloge:

 

 

Soodushind kehtib kuni 31.12.2020.

(6)

The post KOOS ON SOODSAM: Sony ZV-1 + käepide GP-VPT2BT komplekt -99€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

Osta Canon EOS R5 või R6 koos valitud RF-objektiiviga ja saad 250€ soodukat
autor: Jürgen Veerme

Canon RF-objektiivide kampaania

Tee samm tuleviku ja parema foto- ning videokvaliteedi suunas ning telli endale uus Canon EOS R5 või EOS R6 täiskaader hübriidkaamera.

Hetkel on see Sulle ka rahakotisõbralik, sest kui ostad kohe juurde Canon RF 15-35mm f/2.8L IS USM, Canon RF 24-70mm f/2.8L IS USM, Canon RF 28-70mm f/2.0 L USM, Canon RF 50mm f/1.2L USM, Canon RF 70-200mm f/2.8L IS USM, Canon RF 85mm f/1.2L USM või Canon RF 85mm f/1.2L USM DS objektiivi, siis saad tellimuse summalt 250€ soodustust!

Canon EOS R

Canoni parimat fototehnikat kasutades avanevad Sulle uued ja seninägematud prespektiivid ja nagu näha on kampaaniasse kaasatud ühed kõige populaarsemad objektiivid, mis sobivad nii portree-, maastiku- kui reisifotograafia jaoks.

 

Soeta Canon EOS R5 või EOS R6 ja koge uut kvaliteeti ››

 

Pakume võimalust nii eraisikutel kui ettevõttetel kasutada mugavaid ja paindlikke järelmaksu võimalusi â€“ nii ei pea kogu summat kohe tasuma, vaid saab maksta osamaksete kaupa. Lisaks saad enda vana fototehnika eest küsida vahetuspakkumist ››

Kampaania kestab kuni 31.12.2020. Soodustuse saamiseks tuleb kaamera ja üks objektiiv osta korraga s.t need peavad olema ühel arvel. Soodustust ei saa liita/summeerida teiste pakkumistega. Photopointi veebikaubamajas rakendub lisaallahindlus automaatselt ostukorvis. Photopointi esinduskauplustes küsi lisaallahindlust müügikonsultandi käest. 

(5)

The post Osta Canon EOS R5 või R6 koos valitud RF-objektiiviga ja saad 250€ soodukat appeared first on Photopointi ajaveeb.

Korralik Canon EOS 850D peegelkaamera on 100-170€ soodsam
autor: Jürgen Veerme

Canon EOS 850D

2020. aasta alguses ilmavalgust näinud Canon EOS 850D peegelkaamera on hetkel Photopointi esinduskauplustes ja veebikaubamajas müügil 100-170€ soodsamalt. Soodushind alates 849 eurot.

EOS 850D kaamera 220 000 piksliga RGB+IR teravustamissensor pärineb otse kõrgema klassi EOS 90D peegelkaamerast ja on võimeline muuhulgas ka näotuvastuseks (optilise pildiotsijaga). Live View režiimil pildistades rakendub Dual Pixel teravustamissüsteem, mis annab pildistaja käsutusse 143 faastitvastusega ja 3975 valitavat kontrasttuvastusega teravustamispunkti ning võimaluse kasutada lisaks näotuvastusele ka silmatuvastust.

Videorežiimis filmib EOS 850D lisaks 4K videole ka kuni 60 fps kiirusega Full HD kaadreid ning võimaldab väga paindlikku Time-Lapse videote seadistusi.

Lauri võttis hiljuti ühe EOS 850D mudeli ka karbist välja (loe & vaata seda artiklit siit) ja uuris seda lähemalt. Tema sõnul on see äärmiselt võimeka kaamera, mis pakub profiklassi pildikvaliteeti, optilise pildiotsija põhist pildistamiskogemust ja annab juurdepääsu kümnetele Canon EOS-seeria objektiividele. 

 

Vii Canon EOS 850D abil fotograafia uuele tasemele ››

 

Ostuks napib raha? Inbank järelmaksuga ostes saad kaamera kohe kätte, aga maksma hakkad selle eest alles 2021. aasta veebruaris. EOS 850D järelmaksu kuumakse algab ainult alates 28,94 eurost kuus.

Soodushinnad kehtivad kuni 31.10.2020.

(1)

The post Korralik Canon EOS 850D peegelkaamera on 100-170€ soodsam appeared first on Photopointi ajaveeb.

Rentimiseks saadaval: GoPro HERO9 Black seikluskaamera
autor: Jürgen Veerme

GoPro HERO9 Black kaamera

Võrratu uudis –  meie fototehnika rendis nii Tallinnas kui Tartus on nüüdsest kõigile huvilistele laenutamiseks saadaval uus tipptasemel GoPro HERO9 Black seikluskaamera.

HERO9 Black kõige silmnähtavamaks väliseks uuenduseks on pimestavalt ilus värviline eesmine ekraan, mis näitab Sulle otsepilti lihtsaks kadreerimiseks – kahtlemata oli see uuendus oodatud just vloggerite poolt. Nagu HERO8 Black puhul puudub ka HERO9 Black mudelil eemaldatav kinnitusraam ja tarvikute vahetamine toimub tänu sisseehitatud volditavatele “kõrvadele” ainult hetkega. Uuel kaameral on lausa 30% suurem aku (1720mAh), mis laseb salvestada pikemalt ja peab paremini  vastu ka külmas.

Selle pisikese kaamera sisse on suudetud mahutada 23,6-megapiksline sensor, mille abil saab salvestada lausa 5K lahutusvõimega videoid. Juba HERO8 Black mudelist tuttav ülimalt sujuv stabilisatioon on HyperSnooth 3.0 abil veel paremaks timmitud ja nüüd on võimalus kaamera sees ka horisont lukku keerata.

 

Rendikomplektis on lisaks kaamerale ka kiire SanDisk 128GB mälukaart ning vutlar, mille sees on kaamerat mugav transportida. Lisaks on rendist võimalik väga hea hinnaga juurde laenutada Manfrotto Pixi Xtreme MKPIXIEXBK statiivi.

Kui sul on kõige-kindlat kaamerat vaja aastas paaril korral, siis on mõistlik see meie juurest endale laenutada. Kui kuni kahe nädala jooksul pärast rendiperioodi lõppemist leiad, et soovid HERO9 siiski endale päriseks osta, siis teeme uue kauba hinna renditasu võrra soodsamaks (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses). Selleks võta kauplusse minnes kaasa oma rendileping.

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta GoPro HERO9 Black endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

  • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
  • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
  • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
  • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
  • fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass;
  • fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele;
  • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
  • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

(6)

The post Rentimiseks saadaval: GoPro HERO9 Black seikluskaamera appeared first on Photopointi ajaveeb.