Photopoint TOP 5: enim ostetud kiirpildikaamerad aastal 2019
autor: Elise Ader

Paberpilte väljutav kiirpildikaamera on lõbus alternatiiv digikaameratele. Lisaks käega katsutavatele paberfotodele, mille ilmumist peab ootama vaid loetud minutid, pakub kogu pildistamisprotsess ka rohkelt lustimisrõõmu. Kiirpildikaameraga saad jäädvustada kõik oma eredamad hetked ning seda väga minimaalse vaevaga. 

Kui ka Sina oled mõelnud ennast või mõnda lähedast sellise laheda tehnikavidinaga poputada, siis on õige aeg uurida, millist kiirpildikaamerat teised endale käesoleval aastal kõige enam soetanud on. Toome teie ette 2019. aasta TOP 5 kõige populaarsemat ehk enim ostetud kiirpildikaamerat 

 

1. Fujifilm Instax Mini 9

 

Kõige levinum mudel kiirpildikaamerate põllul on Instax Mini 9. Äärmiselt soodsa hinnaga mudel, mida on lihtne kasutada. Sellel on fikseeritud säriaeg, automaatne teravustamine ja fokusseerimiskaugus 0,6m – ∞.  Kaamerasse on integreeritud välk ja selfie-peegel, mis teeb ka iseenda pildistamise oluliselt mugavamaks. Muuhulgas on Instax Mini fotopaberi valik (foto suurus: 62 ח 46 mm) väga suur ning materjal on reeglina ka odavam, kui konkurentidel. Instax Mini 9 kaameraid on saadaval mitmes erinevas värvitoonis. Kõige eelistatumad värvitoonid on 2019. aastal “Ice Blue“, “Smoky white” ja “Blush Rose”. 

 

2. Polaroid OneStep 2

 

Teisele kohale tulnud OneStep 2 VF kaamera on inspireeritud 1977. aastal välja tulnud algupärasest OneStep kaamerast. Aparaadil on kvaliteetne objektiiv ja võimas välk, mis tagab head fotod absoluutselt igasugustes oludes. Lisaks on VF mudelil ka pildiotsija, millega kadreerimine on eriti lihtne ja LED-riba, mis kuvab järelejäänud kaadrite arvu. Integreeritud aku peab ühe laadimisega vastu kuni 60 päeva. Kaamera kasutab nii Polaroid i-Type kui ka Polaroid 600 fotopabereid. Kõige ostetum antud seeria toode oli 2019. aastal valge OneStep 2 VF Everything Box.  Photopointi valikus leidub aga veel mitut värvi OneStep 2 VF kaameraid ja erineva sisuga komplekte.

 

3. Fujifilm Instax Mini 90 Neo Classic

 


 

Fujifilm Instax Mini 90 on kiirpildikaamera, mille välimus paneb säbelema iga tulihingelise retrofänni. Lisaks stiilsele välimusele on muidugi tubli ka selle sisemus. Kaameral on kolmeastmeline teravustamine, makrorežiim, topeltsärirežiim, bulb režiim, AA elementide asemel spetsiaal-liitiumaku, nupud režiimide vahetamiseks kaamera taga ja võimalus reguleerida välgu intensiivsust. Kaamera kasutab pildistamiseks Instax Mini pabereid (62x46mm). Mini 90 Neo Classic on saadaval kolmes värvitoonis: mustas, punases ja pruunis korpuses ning viimane on neist ka meie klientide seas hetkel kõige populaarsem.

 

4. Polaroid OneStep+

 

OneStep+ on välimuselt ja kasutamisloogikalt praktiliselt identne OneStep 2 VF (2. koht) kaameraga, kuid sellele on lisatud Bluetooth funktsioon, mis liidab kaamera digimaailma võimalustega. Kaameraga saab teha topeltsäritusega fotosid, valgusmaalinguid, seada viitpäästiku või seadistada kõike kaamera manuaalrežiimis. OneStep+ ei puudu ka võimas välk ja pildiotsija, millega on fotode kadreerimine käkitegu. Tänu kauakestvale ja taaslaetavale akule (kestab 60 päeva) on kaamera alati tegudeks valmis. Kaamera kasutab Polaroid i-Type & 600 fotopabereid (foto suurus: 107 ח 88 mm). Kõige suuremaks ostuhitiks on sel aastal komplekt OneStep+ Everything Box (must).

 

5. Fujifilm Instax Square SQ6

 

Esiviisikusse mahub veel ka kiirpildikaamera Fujifilm Instax Square SQ6. Selle kaamera käivitamiseks tuleb vaid objektiiv korpusest välja tõmmata ning valida sobiv stseen. Teravustamine ja välk on täisautomaatsed ega vaja seadistamist. Instax Square SQ6 külge on monteeritud ka selfie-peegel, mis aitab iseennast pildistades paremini fotot kadreerida. Peale selle on Instax Square SQ6 kiirpildikaameral ka makrorežiim lähivõteteks 30–50 cm kauguselt, maastikurežiim ja selfie-režiim.  Kaamerasse sobiv pildimaterjal on Fujifilm Instax Square film (Foto suurus: 62 ח 62 mm). Kõige populaarsemaks värvivalikuks on “Blush Gold“.


 

Sellised olid 2019. aasta kõige populaarsemad kiirpildikaamerad, mille võimed ja silmailu on võitnud väga paljude fotosõprade südamed. Kui selles valikus aga ükski tegelane veel silma särama ei pannud, siis saad kogu valikuga tutvuda meie veebipoes:

 

Kõik kiirpildikaamerad Photopointi veebipoes » 

(8)

The post Photopoint TOP 5: enim ostetud kiirpildikaamerad aastal 2019 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Photopoint TOP 10: enim ostetud peegelkaamerad aastal 2019
autor: Elise Ader

parim peegelkaamera 2019

Kuigi peegelkaamera on rahvasuus veel siiani tuntud kui kaameraliik, millega eelkõige profid tööd teevad, näitab muster tänasel päeval tegelikult vastupidist. Fotoprofid vaatavad üha enam pisikeste ja kompaktsete hübriidkaamerate suunas ning uued turule tulevad peegelkaamerad on enamasti just odavama otsa poolkaadrid. Vanu häid peeglimudeleid kasutatakse muidugi edasi ikka ning on ka neid fotograafe, kes hübriidkaamera usku veel pööranud pole (ning ehk lähiajal veel ei kavatsegi). Usaldatakse vana ja töökindlat mehhanismi, mis võib olla küll kilodelt raskem, kuid käes mugavam, stabiilsem ja kodusem. 

Peegelkaameraid on muidugi mõista Photopointis veel müügil küllaga ning numbrid räägivad, et neid ka ostetakse endiselt mõnuga. See edetabel kajastabki, milliseid peegelkaameraid aastal 2019. kõige rohkem eelistati. Peegelkaamerad on edetabelisse saanud pileti eelkõige oma hea hinna-kvaliteedi suhte alusel, seega on kahtlemata tegu usaldusväärsete toodetega, mille ostuga reeglina alt minna ei saa.

 

1. Nikon D3500

Nikon D3500 jõudis Photopointi 2018. aasta sügisel. Sellel lihtsal põhjusel antud kaamerakere eelmise aasta enim müüdud peegelkaamerate TOP-ist leida ei õnnestu. Käesoleval aastal on kaamera aga tabelis ilusti koha uhkel esikohal sisse võtnud. Tegemist on Nikoni kõige soodsama peegelkaameraseeria uusversiooniga, senise D3400 (9. kohal) uuendatud mudeliga. Nii korpuse, juhtnuppude kui ka tehniliste andmete poolest on D3500 oma eelkäijaga võrreldes väga sarnane. Olulisemaid erinevust on kõigest kolm: mahukam aku, väiksem korpus ja vanust arvesse võttes soodsam hind.

לlejäänud olulisemate omaduste poolest on uus Nikon D3500 kaamera identne senise D3400 kaameraga. 24,2 MP ilma madalpääsfiltrita sensor pildistab teravaid värviküllaseid fotosid, Expeed 4 pildiprotsessor teeb võimalikuks 4 fps sarivõtte ja Full HD videot saab Euroopale omases PAL vormingus filmida kiirusega kuni 50 fps. Automaatne teravustamine toimib 11. punkti abil, LCD-ekraan pole küll puutetundlik, kuid see-eest korralikult terava pildiga. Fotomaailma ühel mainekamal TIPA auhindade jagamisel nimetati antud kaamera ka 2019. aasta parimaks peegelkaameraks. 

 

Nikon D3500 olulisemad tehnilised andmed

 • 24,2-megapiksline DX formaadis APS-C CMOS sensor
 • FullHD 1920 ח 1080 60p videosalvestus
 • 11 punktiga teravustamissensor
 • 3-tolline LCD ekraan
 • Bluetooth 4.1 ühendus piltide jagamiseks
 • Foto sarivõte 5 kaadrit/sek
 • Aku kestvus: 1550 kaadrit (CIPA)

 

Nikon D3500 peegelkaamerad Photopointis »2. Canon EOS 2000D

 

Teiselt kohalt leiame eelmise aasta kolmanda koha omaniku, Canoni 2018. aasta väljalaske EOS 2000D. Kaamera sarnaneb palju vanema EOS 1300D aparaadiga, ainult selle pildisensor on välja vahetatud 24.1 MP sensori vastu, tagades ka parema pildikvaliteedi. Ent sensoril faasituvastusega teravustamispunkte, mis muudaksid autofookuse Live View’s või filmirežiimil kiiremaks. Kõik muu on 1300D kaameraga identne.

 

Canon EOS 2000D olulisemad tehnilised andmed

 • Sensor: 24.1 MP CMOS
 • ISO ulatus: 100-6400, võimendusega ISO 12800
 • Teravustamine: 9 teravustamispunkti, Keskmine risttüüpi; Live View režiimis toimib kontrasttuvastus
 • Sarivõte: Maksimaalselt 3 fps; 150 JPG faili järjest; 6 RAW faili järjest
 • Optiline pildiotsija: 95% kaadri katvust; 0.80x suurendust; Dioprikorrektsiooniga
 • LCD-ekraan: 3″, 920 000 px; Ei ole puutetundlik
 • Filmirežiimi suurim/kiireim võimalik klipp: 1920 x 1080 (30, 25, 24 fps); H.264 koodek,
 • Mikrofonisisendit ei ole, WiFi + NFC
 • Aku kestvus ühe laadimiskorraga: 500 kaadrit

 

Canon EOS 2000D peegelkaamerad Photopointis »3. Canon EOS 4000D

Kolmandal kohal on Photopointi kõige soodsam peegelkaamera Canon EOS 4000D. Fotoaparaat, mis ilmselt kõnetab potensiaalset ostjat eelkõige oma mesimagusa hinna tõttu. Tegemist on tõelise säästukaameraga, mis jääb omaduste poolest kusagile 2014. aastal esitletud EOS 1200D tasemele. Sellel aparaadil on EOS 1200D ja EOS 1300D mudelitest pärit 18 MP sensor, 1300D teravustamissüsteem, pildiotsija ja filmirežiim. Madalama hinna eesmärgil on kaotatud eraldi sisse-välja lülitamise lüliti, nuppude tähistused on kantud mitte nuppude peale vaid nende kõrvale, korpusel ei ole kummeeritud alasid, bajonett on plastikust ja pildiotsijal ei ole dioptrikorrektsiooni võimalust. Samuti on selle väike 2,7″ LCD-ekraan ülimadala lahutusvõimega (230 000 px).

 

Canon EOS 4000D olulisemad tehnilised andmed

 • Sensor: 18 MP CMOS
 • ISO ulatus: 100-6400, võimendusega ISO 12800
 • Teravustamine: 9 teravustamispunkti, Keskmine risttüüpi; Live View režiimis toimib kontrasttuvastus
 • Sarivõte: 3 fps;
 • Optiline pildiotsija: 95% kaadri katvust; 0.80x suurendust; ilma dioptrikorrektsioonita
 • LCD-ekraan: 2.7″, 230 000 px, ei ole puutetundlik
 • Filmirežiimi suurim/kiireim võimalik klipp: 1920 x 1080 (30, 25, 24 fps); H.264 koodek,
 • Mikrofonisisendit ei ole, WiFi
 • Aku kestvus ühe laadimiskorraga: 500 kaadrit

 

Canon EOS 4000D peegelkaamerad Photopointis »4. Canon EOS 250D

2019. kevadel Photopointi müügile tulnud Canon EOS 250D peegelkaamera on rebinud lühikese aja jooksul vanadest olijatest ette ning jõudnud lausa neljandale kohale.  EOS 250D on eelnevalt nimetatud (2000D ja 4000D) algtaseme kaameratest tuntavalt kallim, kuid samas ka tuntavalt parema funktsionaalsuse, pildikvaliteedi ja kasutamismugavusega. Seetõttu peaks EOS 250D peegelkaamera sobima inimesele, kes ei rahuldu kõige soodsamaga. Kaameral on olemas ka välise mikrofoni kinnitamise ühendus, mistõttu sobib kaamera ka videotööks ning youtuberite varustusse. 

EOS 250D on uus ja täiustatud versioon kaks aastat tagasi turule toodud Canon EOS 200D kaamerast. Uusversioonil on samuti 24MP APS-C sensor, Dual AF teravustamine, igapidi nurga alla seatav puutetundlik LCD-ekraan, 5 fps sarivõte ja Bluetoothiga toimiv WiFi. Kõige olulisem uuendus võrreldes senise 200D mudeliga on uus Digic 8 pildiprotsessor – see teeb võimalikuks täpsema ja kiirema teravustamise ekraanilt kadreerides. Oluliselt on pikendatud aku kestvust (1070 fotot, võrreldes senise 650 fotoga) ja 4K videorežiimi. 

 

Canon EOS 250D olulisemad tehnilised andmed

 • 24,1-megapiksline APS-C CMOS sensor
 • 4K UHD 3840 ח 2160 24p videosalvestus
 • Dual Pixel AF teravustamissensor
 • 3-tolline pööratav ja kallutatav puutetundlik ekraan
 • Juhtmevaba ühenduvus: WiFi ja Bluetooth ühendus
 • Sarivõte 5 kaadrit/sek
 • Aku kestus 1070 fotot
 • Kaal: 449 grammi koos aku ja mälukaardiga
 • Heli: 3,5 mm mikrofoni sisend
 • Pildiprotsessor: DIGIC 8
 • ISO-tundlikkus: 100 – 25 600 (laiendatav kuni 51 200)

 

Canon EOS 250D peegelkaamera Photopointis ››5. Canon EOS 6D Mark II

Canon EOS 6D Mark II on Canoni soodsaim täiskaadersensoriga peegelkaamera. Kaameral on käepärane korpus ning profikaamerale omased nupud ja menüüd, mis teevad selle käsitsemise erakordselt lihtsaks. Tegemist on suurepärase kaameraga, millega liikuda poolkaadrilt üle täiskaadrile ning ehk just seetõttu on see tegelane ka taaskord meie edetabelisse jõudnud.  Kui panna see kaamera aga oma tehniliselt võimekuselt kõrvuti näiteks Sony a7 III hübriidkaameraga, näitab hübriid kordades tugevamaid sooritusi. Tehnilised omadused on kaamera valiku juures muidugi üheks argumendiks, ergonoomilusus ja kasutusmugavust teiseks. Ning selles teises osas on nii EOS 6D Mark II kui ka ülejäänud täiskaader-peeglid kindlasti eesrindlikumad. 

 

Canon EOS 6D Mark II olulisemad tehnilised andmed

 • 26,2 MP täiskaader CMOS sensor
 • Sensori tundlikkus ISO 100 – 40 000; laiendatav ISO 50 – 102 400
 • Dual Pixel CMOS AF; Maksimaalselt 63 teravustamispunkti
 • 49 rist-tüüpi teravustamispunkti; Keskpunkt töötab kuni -3 EV valguse juures
 • FullHD 1920 ח 1080 60p/50p videosalvestus
 • Kuni 7 kaadrit/sek sarivõte tänu kahele pildiprotsessorile
 • Katiku säriajad 1/4000–30 sek; 1/200 sek välgusünkro
 • 7560 piksliga RGB + IR särimõõtmissensor
 • Integreeritud WiFi, Bluetooth 4.0 & NFC ühendused, GPS vastuvõtja
 • Puutetundlik 3-tolline 1,04 miljoni pildipunktiga LCD ekraan
 • Tolmu- ja niiskuskindel korpus
 • Optiline pentaprismaga pildiotsija, 98% kaadri kattuvus & 0,71ח suurendus
 • Mikrofonisisend, miniHDMI väljund, USB 2.0 ühendus
 • Aku vastupidavus kuni 1200 kaadrit

 

Canon EOS 6D Mark II peegelkaamerad Photopointis »6. Canon EOS 77D

 

Canon EOS 77D asetub Canoni tooteseerias EOS 800D ja EOS 80D vahele ja tõuseb algtaseme aparaatidega võrreldes esile eelkõige oma autofookussüsteemi poolest. 45 risttüüpi teravustamispunkti katavad suure osa sensorist ja muudavad terava pildi saamise oluliselt lihtsamaks. Ka videorežiimil on teravustamine kiire ja sujuv, sest Dual Pixel sensori abil toimib kiire faasituvastusega autofookus.

Seesmiselt on EOS 77D hästi sarnane soodsamale EOS 800D peegelkaamerale. Väliselt aga jälle kallimale EOS 80D aparaadile. See on Canonil kaval lüke, sest tõenäoliselt ongi paljudele fotohuvilistele meeldinud EOS 77D professionaalsem korpuse välimus ja seetõttu on see kaamera (soodsama EOS 800D asemel) ka Photopointi ostetumate peegelkaamerate nimekirjas juba teist aastat kuuendal kohal.

 

Canon EOS 77D peegelkaamera olulisemad tehnilised andmed

 • Sensor: 24.2 MP CMOS
 • ISO ulatus: 100-25 600, võimendusega ISO 51 200
 • Teravustamine: 49 teravustamispunkti, kõik risttüüpi (-3 – +18 EV); Live View režiimis toimib faasituvastus
 • Sarivõte: 6 fps
 • Optiline pildiotsija: 95% kaadri katvust; 0.82x suurendus
 • Korpus ei ole ilmastikukindel
 • Väiksem LCD-ekraan kaamera peal;  suurem 3.0″, 1 040 000 px, pööratav ja kallutatav, puutetundlik kaamera taga
 • Värvustasakaalu kahveldus, intervalomeeter
 • Filmirežiimi suurim/kiireim võimalik klipp: 1920 x 1080 50p
 • 3,5mm ikrofonisisend, WiFi, Bluetooth 4.1, NFC
 • Aku kestvus ühe laadimiskorraga: 600 kaadrit

Canon EOS 77D peegelkaamerad Photopointis »7. Pentax K-70

Pentax on viimastel aastatel pannud eelkõige rõhku täiskaadersensoriga kaamerate valmistamisele.  Ometi mahub Photopointi TOP10 sekka just üks vanem poolkaader – Pentax K-70 (samal kohal oli K-70 ka eelmisel aastal). Pentax K-70 on esimene Pentax peegelkaamera, millel on videorežiimis ja Live View režiimis  paremaks teravustamiseks olemas hübriid autofookus. See tähendab, et 24 MP (ilma madalpääsfiltrita) sensor on võimeline teravustama nii kontrastipõhiselt kui ka faasituvastusega. Sel on ilmastikukindel korpus, 6 fps sarivõte, WiFi ja 25 fps Full HD videorežiim. Suhteliselt soodne hind, oma klassis parim korpus ja ergonoomika ning korralikud algtaseme tehnilised andmed teevad K-70 kaamerast päris hea valiku neile, kes tahaks midagi paremat kui päris algtase.

 

Pentax K-70 peegelkaamera olulisemad tehnilised andmed

 • Sensor: 24.2 MP CMOS
 • ISO ulatus: 100-204 800
 • Teravustamine: 11 teravustamispunkti, 9 risttüüpi (-3 – +18 EV); Live View režiimis toimib faasituvastus
 • Sarivõte: 6 fps
 • Optiline pildiotsija: 100% kaadri katvust; 0.95x suurendus
 • Korpus on ilmastikukindel
 • LCD-ekraan: 3.0″, 921 000 px, pööratav ja kallutatav
 • Intervalomeeter
 • Filmirežiimi suurim/kiireim võimalik klipp: 1920 x 1080 25p
 • 3,5mm mikrofonisisend, WiFi
 • Aku kestvus ühe laadimiskorraga: 410 kaadrit

 

Pentax K-70 peegelkaamerad Photopointis »8. Nikon D5600

nikon-d5600

3-aasta vanune Nikon D5600 on mahtunud samuti kõige populaarsemate kaamerate sekka. Nikon D5600 on nii korpuse, juhtnuppude kui ka tehniliste andmete poolest väga sarnane oma eelkäijaga. Kuid üheks suurimaks erinevuseks on Nikoni juhtmevaba tehnoloogia SnapBridge olemasolu nutitelefoniga juhtmevabaks ühendamiseks. Kaamera pildisensor on sama 24,2-megapiksline CMOS ning pildiprotsessoriks on Expeed 4. Ka ekraan jääb füüsiliselt samaks – 3,2-tolline LCD, mida saab pöörata ning keerata, kuid uue funktsioonina tuleb tippmudelitelt D5 ning D500 tuntud piltide kerimise funktsioon, misläbi lihtsustub ka piltide vaatamine kaamera ekraanilt. Kaamera on 2017. aastal  valitud ka TIPA poolt parimaks algtaseme peegelkaameraks. TIPA ekspertide sõnul on selle kaamera esiletoomise põhjuseks just see, et sel on olemas kõik esmavajalik, mida ühel hobifotograafil vaja võib minna.

 

Nikon D5600 peegelkaamera olulisemad tehnilised andmed

 • 24.2-megapiksline APS-C mõõdus DX CMOS sensor
 • Optilise madalpääsfiltrita sensori disain
 • EXPEED 4 pildiprotsessor
 • Sensori tundlikkus ISO 100–25 600
 • Sarivõte kuni 5 kaadrit/sek
 • 39 teravustamispunktiga autofookus; 9 rist-tüüpi teravustamispunkti
 • Optiline pentapeegliga pildiotsija, 95% kaadri katvust, 0,82ח suurendust
 • 3,2-tolline pööratav ning kallutatav puutetundlik LCD ekraan, 1 037 000 pildipunkti
 • Integreeritud WiFi, NFC ja Bluetooth ühendus
 • Kaamera juhtimine üle WiFi nutiseadmest
 • Fotode edastamine Snapbridge rakendusse Bluetooth ühendusega
 • Intervallvõtte režiim
 • FullHD 1920 ח 1080 50p videosalvestus
 • Integreeritud stereomikrofon, välise mikrofoni võimalus
 • Väga kompaktne – kaal ainult 415 grammi (ainult kere)

 

Nikon D5600 peegelkaamerad Photopointis »9. Nikon D3400

2018. aastal Photopointist kõige enam ostetud Nikon D3400 peegelkaamera jääb sellel aastal tagasihoidlikule 9. kohale.  D3400 on päris vana mudel ja selle soodsamad kitobjektiiviga komplektid on praeguseks juba Photopointist otsas. D3400 koha täidab selle täiustatum mudel Nikon D3500, hoides enimmüüdud peegelkaamerana antud Nikoni seeria lippu endiselt kõrgel. Need kõige soodsama seeria peegelkaamerad on loodud lihtsaks pildistamiseks neile, kes soovivad ilusaid fotosid ilma keeruliste seadistusteta. Sarnaselt Canon EOS 2000D või 4000D kaameratele sobib ka Nikon D3400 ideaalselt esimeseks fotoaparaadiks – näiteks nutitelefoni kõrvale. Kaamera sätete kasutamine on automatiseeritud võimalikult lihtsaks, seega saab segamatult keskenduda üksnes pildistamisele. 

 

Nikon D3400 olulisemad tehnilised andmed

 • 24,2-megapiksline APS-C mõõdus DX CMOS sensor
 • Pildisensori tundlikkus ISO 100–25 600
 • 11 teravustamispunktiga, keskmine rist-tüüpi
 • FullHD 1920 ח 1080 50p videosalvestus
 • 3-tolline LCD ekraan, 921 000 pildipunkti
 • 5 kaadrit/sek sarivõte
 • Bluetooth-ühenduvus nutiseadmetega, 3,5mm audiosisend puudub
 • Aku vastupidavus kuni 1200 kaadrit (CIPA)
 • Kaal ainult 395 g (ainult kere, aku ja mälukaardita)

 

Nikon D3400 peegelkaamerad Photopointis »


 

10. Canon EOS 80D

10ndal kohal ilutseb taaskord 2016. aasta Canon EOS 80D. See on kesktaseme aparaat, millelt võib leida mõningaid profiaparaadile omaseid tegureid. 80D on sobilik aparaat neile, kes tegelevad pildistamisega juba tõsisemal tasemel ja oskavad vastavalt vajadusele muuta kaamera säri ja muid parameetreid. 80D rahuldab neid oma kiire autofookuse, 7 fps sarivõtte, profitasemel juhtnuppude süsteemi, ja võimeka videorežiimiga. Igati võimekas kaamera, kuid enne selle valimist võiks kindlasti vaadata ka hübriidkaamerate TOP10 suunas, kust leiad ilmselt odavama hinna eest veelgi võimekama fotokaamera.

 

Canon EOS 80D olulisemad omadused

 • 24-megapiksline APS-C mõõdus CMOS-sensor
 • Sarivõtted kuni 7 kaadrit sekundis
 • 45 teravustamispunktiga (kõik risttüüpi) autofookussensor on suur edasiminek senisest 19-nest punktist
 • Dual Pixel CMOS AF automaatse teravustamise tehnoloogia
 • Kaugjuhtimine ja andmete edastus WiFi kaudu, NFC kiireks WiFi ühenduse alustamiseks
 • Kallutatav ja keeratav 3-tolline puutetundlik LCD ekraan (1,04 miljonit punkti)
 • 100% kaadri katuvse ja 0,95x suurendusega optiline pildiotsija
 • ISO tundlikkus kuni 16 000 (laiendatav kuni 25 600)
 • Videorežiim: 1920 x 1080 (60p, 30p, 24p), integreeritud stereomikrofon, kõrvaklappide ja mikrofoni pesad
 • Aku kestvus: 960 säritust ühe laadimiskorraga

 

Canon EOS 80D peegelkaamerad Photopointis »

 

Sellised on Photopointi 2019. aasta kümme enimostetud peegelkaamerat. Ootustele vastavalt olid edetabelis esindatud peaaegu kõik soodsa hinnaklassi peegelkaamerad. Kuid samas ilutses seal ka paar keskklassi peegelkaamerat ning isegi üks täiskaader. Kõige enam on ostetud juba mitmendat aastat järjest Canoni peegleid, ent TOP10 sekka mahtusid ka mõned Nikoni kaamerad ja üks Pentax. Eks näis, millised nendest kaameratest oma kohta tabelis ka järgmisel aastal hoida suudavad. 

 

Vaata ka:

(13)

The post Photopoint TOP 10: enim ostetud peegelkaamerad aastal 2019 appeared first on Photopointi ajaveeb.

Eksklusiivne GoPro HERO8 Black erikomplekt on saadaval soodushinnaga
autor: Jürgen Veerme

GoPro HERO8 Black Holiday komplekt

Meil on võrratu uudis kõigile foto- ja videohuvilistele – piiratud koguses ja soodushinnaga 429€ (535€) jõudis müügile GoPro HERO8 Black Holiday Bundle .

Erikomplekti kuulub kõik esmane vajalik, et saaks hakata jäädvustama foto- ja/või videosisu:

 1. GoPro HERO8 Black kaamera
 2. GoPro Shorty käsistatiiv + statiiv
 3. GoPro lisaaku
 4. GoPro Hero peapael
 5. SanDisk mälukaart microSDHC 32GB Extreme V30 A1

HERO8 Black võib esialgu tunduda äravahetamiseni sarnane HERO7 Black mudelile, aga seda karbist välja võttes on kohe näha, et uuel kaameral puudub varem nähtud eemaldatav kinnitusraam. Tarvikute vahetamine toimub nüüd tänu sisseehitatud volditavatele “kõrvadele” ainult hetkega ning uus küljeluuk võimaldab  ka akut lihtsamini vahetada. Samuti on esimene kaitsev lääts nüüd 2ח tugevam kui varem.

Tutvu lähemalt: “Karbist välja: GoPro seikluskaamerate uus lipulaev HERO8 Black ››â€œ

GoPro Hero8 Black

Pööraselt sujuv pilt on nüüd veelgi sujuvam, sest HyperSmooth 2.0 elektrooniline stabilisaator töötab kõikides resolutsioonides ja kaadrisagedustel ning pakub kolme erinevat stabilisatsiooni taset – On, High ja Boost. 

Seekord on GoPro kasutusele võtnud uuematest nutitelefonidest tuntud digitaalsed läätsed ehk erinevate hetkede jäädvustamiseks saad ühe nupuvajutusega valida nelja erineva kadreeringu vahel: Narrow, Linear, Wide või SuperView.

GoPro HERO8 Black

Kui sul peaks rahalisi vahendeid veidi puudu jääma, siis Inbank järelmaksuga ostes saad kaamerakomplketi kohe kätte, aga maksma hakkad selle eest alles 2020. aasta kevadel (3-kuud maksepuhkust).

 

Osta HERO8 Black ja jäädvusta kõik pööraselt hea kvaliteediga ››

 

Uuri lisaks:

Photopoint on GoPro ametlik ja pikaajaline partner Eestis. Soodushind kestab kuni 31.12.2019 või kuni kaupa jätkub.

(8)

The post Eksklusiivne GoPro HERO8 Black erikomplekt on saadaval soodushinnaga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ricoh Theta SC2 360 kraadi kaamera on nüüd müügil
autor: Elise Ader

Ricoh Theta SC2 360 kraadi kaamera

360 kraadi kaamera Ricoh Theta SC2 on Photopointis endale kenasti koha sisse võtnud. Tegemist on lihtsasti kasutatava mudeliga, mis sobib suurepäraselt kõikidele neile,  kes soovivad alustada sfääriliste 360 kraadi fotode tegemisega. Uus kaamera on saadaval neljas erinevas värvitoonis.

Theta SC2 omab kahte valgusjõulist f/2.0 avaga objektiivi, millega ei jää hätta ka keerulistes valgusoludes. Kaamera pildistab 14-megapiksliseid fotosid ning võimaldab sujuvat 360° sfäärilist 4K 30p videosalvestust (3840 ח 1920 pikslit). 

Ricoh Theta SC2 360 kraadi kaamera

OLED-ekraan korpuse alumises osas võimaldab kiirelt kontrollida mitmesugust võtteteavet. Näiteks seadistusrežiime ja aku taset. SC2 keskosas asub aga uutmoodi nupp, mis laseb kasutajal lülituda self-timer režiimi, muutes kaamera käsitlemise veelgi lihtsamaks ja mugavamaks.

Ricoh Theta SC2 kaamera on kerge ja kompakte: seda on mugav oma päeva sündmuste salvestamiseks alati kaasas kanda. Tänu sellele sobib see ideaalselt näiteks erinevate sisuloojate varustusse.

Ricoh Theta SC2 360 kraadi kaamera

Ricoh Theta SC2 360 kraadi kaamera on varustatud paljude võtterežiimidega, nagu näiteks režiim “Face”, mis tunneb ära inimeste näod ning rakendab neile naha silumist. Veel on kaameral näiteks režiim “Night View”, mis võimaldab madala müratasemega filmida ka pärast päikeseloojangut. Erinevad režiimid võimaldavad fotograafil minimaalse vaevaga kaamerat igale olukorrale vastavaks seadistada.

 

RICOH THETA SC2 Photopointi veebikaubamajas 👉

(4)

The post Ricoh Theta SC2 360 kraadi kaamera on nüüd müügil appeared first on Photopointi ajaveeb.

Mistahes FUJIFILM Instax kiirpildikaamera ostul saad mahuka kingituse
autor: Jürgen Veerme

FUJIFILM INSTAX

Jõulud on kingituste tegemise aeg ja seetõttu anname mistahes FUJIFILM INSTAX kiirpildikaamera ostul tasuta kaasa mahuka Platinet 5200mAh akupanga (väärtus 12,99€), millel on ka stiilne nahaimitatsiooniga pealispind.

Fujifilm kiirpildikaamerad on saanud tohutult menukaks, sest see on tõeliselt lahe kogemus, kui näed enda äsja tehtud pilti kaamerast välja vuhisemas ja see loetud sekundite pärast nagu võluväel Instax paberile nähtavaks ilmub. Seetõttu näeb neid kaameraid just eriti tihti sünnipäevapidudel.

Kui oled plaaninud Instaxi osta endale või kinkida selle lähedastele, aga Sa ei tea millist mudelit valida, siis meil on selleks spikker:  “Kuidas valida välja kõige sobivam Fujifilm Instax kiipildikaamera ››

Kindlasti ei saa jätta mainimata, et Instax tooteseerias on veel lai valik erinevaid lisatarvikuid, millega saad meie esinduskauplusest või veebikaubamajast soetatud Instax kaamera või sellega tehtud/tehtavad pildid isikupärasemaks, praktilisemaks ja meeldejäävamaks muuta.

 

Osta FUJIFILM INSTAX ja oled alati peohing »

 

Vaata lisaks:

Fotograaf ja vloger Hans Markus Antson tegi mõnusa videoblogi, kus kandvat rolli mängis tema uus Instax SQ6 kaamera. Vaata vlogi, sest need kaadrid on tõeliselt lummavad:

 

Pakkumine kestab kuni 23. detsembrini 2019.

(7)

The post Mistahes FUJIFILM Instax kiirpildikaamera ostul saad mahuka kingituse appeared first on Photopointi ajaveeb.