Tamronilt 18-200 mm F/3,5-6.3 suumobjektiiv Sony NEX hübriidkaameraile
autor: Lauri Veerde

Peagi lõppeva aasta varakevadel avalikustas Sony kolmandatele objektiivitootjatele oma NEX-seeria kaamerate E-bajoneti tehnilised kirjeldused. Nii Tamron kui ka Sigma tervitasid seda otsust palavalt, Tamron on nüüd jõudnud ka esimese tulemuseni. Jaapani optikameister esitleb täna uut NEX-süsteemi objektiivi – selleks on 11x suumiga 18-200mm F/3.5-6.3 Di III VC.

Metalse korpuse ja bajonetiga objektiivi fookuskauguseks 35mm ekvivalendina on 27-300 mm. See tähendab, et ühe ja sama objektiiviga saab püüda kaadrisse korraga kõik sünnipäevalised ning saab ka suumida lähemale kaugemal asuvaid objekte. Kompaktse korpuse sisse on mahutatud Tamroni hinnatud värinastabilisaator, teravustamismootor on välja töötatud spetsiaalselt NEX-kaamera kontrasttuvastusega autofookussüsteemi jaoks, see töötab kiiresti, sujuvalt ja vaikselt ning sobib Tamroni sõnul ideaalselt filmimise jaoks.

Sony tootevalikuga kursis olevad fotohuvilised teavad, et ka Sonyl on valikus olemas täpselt samade fookuskaugustega objektiiv: 18-200mm F3.5-6.3 OSS. Tegemist on ühe hinnatuma NEX-seeria objektiiviga, sest see sobib imehästi filmimiseks. See on aga küllalki suur ja raske – ning just siin astub vahele Tamron, kelle uus objektiiv on oluliselt kergem ja kompaktsem: 68 mm läbimõõdult ja 460 g raskuselt võrrelduna Sony supersuumi 76 mm läbimõõdu ja 524 g raskusega. Sony 18-200mm objektiivi hind – 899 € – on ka muidugi väga soolane. Ka selles vallas võib Tamronilt kõigi eelduste kohaselt paremat tulemust oodata. Hinda ja turule jõudmise aega Tamron kahjuks veel täpsustanud ei ole.

Tamron 18-200mm F/3.5-6.3 Di III VC tehnilised andmed:

Mudel: B011
Fookuskaugus: 18-200 mm
Maks ava: F/3.5-6.3
Vaatenurk: (diagonaal) 76˚ 10´-8˚ 03´; (horisontaal) 66˚ 16´-6˚ 43´; (vertikaal) 46˚ 51´-4˚ 27´
Optiline konstruktsioon: 17 elementi 13 grupis
Lähim teravustamiskaugus: 0.5 m (kogu suumi ulatuses)
Suurendus: 1:3.7 ( f=200mm: MFD 0.5m)
Filtrikeere: φ62 mm
Pikkus: 96.7mm
Maksimumpikkus: 102.0mm
Diameeter: φ68mm
Kaal: 460 g
Diafragmalabade arv: 7
Väikseim ava: F/22 – 40
Lisa: lillekujuline päikesevarjuk (objektiiviga kaasas)
Bajonetile: Sony E-bajonett

Osale Tamroni fotokonkursil “Talve valgus”
autor: Anni Proosa

Pimedal ajal annab valgus soojust ja hubasust ning teeb olemise helgemaks. Talvel on valguse leidmine ja pildile püüdmine omaette kunst, sest on ju seda nii vähe ning pimedamates oludes pildistamine nõuab rohkem teadmisi ja oskusi. Jäädvustamaks kõiki kauneid looduslikult või kunstlikult valgustatud talviseid hetki, korraldab Tamron fotokonkursi “Talve valgus”. Oodatud on kõikvõimalikud interpretatsioonid talvise valguse teemal alates jõulutuledes kuuskedest, laternavalguses langevatest lumehelvestest kuni ereda päikese all sätendavate lumeväljadeni.

Iga autor saab esitada max 3 pilti, millele tuleb lisada ka pealkirjad. Konkursil osalemiseks tuleb fotod saata aadressile anni@nordic-digital.ee. Kõik fotod laetakse korraldaja poolt üles Tamron Eesti Facebooki lehele fotokonkursi albumisse. Pilte saab esitada 25. jaanuarini.

Parima pildi autor, kelle valib välja žürii, saab auhinnaks vinge telesuumobjektiivi Tamron AF 70-300mm F4,0-5,6 DI VC USD (Canonile või Nikonile). 70-300mm VC nimetati mainekal EISA fotoauhindade jagamisel 2010. aasta parimaks suumobjektiiviks. Tiitli tõid kompaktne korpus, väga hea pildikvaliteet, vaikne autofookusmootor ning tõhus värinastabilisaator.

Lisaks on Tamron pannud välja auhinnad ka 10. enim Facebookis “like/meeldib” saanud pildi autorile.

Haara oma kaamera ja püüa valgust!

Sigma toob lagedale värinastabilisaatorita 17-50mm f/2.8 objektiivi Pentaxi ja Sony kaameraile
autor: Lauri Veerde

Sigma annab teada, et on peagi turule toomas uut valgusjõulist standardsuumi 17-50mm F2.8 EX DC HSM Sony ja Pentax`i kaameraile. Värinastabilisaatoriga versioonid sellest objektiivist olid Sigmal senigi olemas kõigi nelja suurema peegelkaamerameistri aparaatide jaoks. Uue suumi olulisemaks erinevuseks vanaga võrreldes ongi selle värinastabilisaatori puudumine. Pentax`i ja Sony kaamerad ju seda ei vaja, sest nendel stabiliseerib värinaid sensor.

17-50mm f/2.8 standardsuumi sees on kaks FLD elementi. Sigma sõnul toimib see tandem värvusmoonutuste vastu sama tõhusalt nagu üks kallis fluoriidelement. Konstruktsioonis on lisaks veel kaks valatud ja üks asfääriline lääts geomeetriliste moonutuste vastu võitlemiseks. Objektiivi hinna osas veel täpsemat infot ei ole – Dpreview kirjutab, et soovituslik jaehind Jaapanis on sama mis värinastabilisaatoriga versioonidel. Kõigi ootuste kohaselt see hind aga müügile jõudes väheneb.

Sigma objektiivid Photopointis

Tamroni 60 mm f/2.0 makroobjektiivi fotod ning iseloomustus Iris Kivisalu fotoblogis
autor: Lauri Veerde

Iris Kivisalu piltidel tunduvad ka kõige igapäevasemad esemed ning vaated ilusate ja huvitavatena. Makropilte tema suurepärasess blogis väga ei kohta – neid ei pildistanud ta õnneks ka Tamroni 60 mm f/2.0 makroobjektiiviga. Selle asemel otsis Iris jooni ja värve ning jäädvustas need maitsekalt töödeldud fotodeks.

Loe Irise arvamust Tamroni 60 mm makroobjektiivi kohta ja vaata pildistatud fotosid tema blogist

Vaata videot: Canon EOS C300 pildikvaliteet ja omadused
autor: Lauri Veerde

Jonathan Yi sai võimaluse filmida nädala jooksul Canoni poolvalmis EOS C300 profikaameraga. Tulemusena pani Yi Canonile kokku testvideo, mis lisaks kaamera heade külgede tutvustamisele teisi sama žanri testvideoid parodeerib. Raha Yi Canonilt oma video eest ei saanud sest seline huumor firmale peale ei läinud. Selles ei saa ka suurkorporatsiooni süüdistada. Mulle läheb see video aga peale küll. Lisaks professionaalsele kaameratööle kätkeb see endas palju visuaalset informatsiooni C300 pildikvaliteedi kohta ning on lõbus vaadata ka.